5 نکته برای صرفه جویی در هزینه پول برای مراقبت از خرگوش

5 نکته برای صرفه جویی در هزینه پول برای مراقبت از خرگوش

5 نکته برای صرفه جویی در هزینه پول برای مراقبت از خرگوش

بیشتر صاحبان خرگوش می دانند که خرگوش ها حیوانات خانگی ارزانی برای نگهداری نیستند – مراقبت های پزشکی آنها به عنوان حیوانات عجیب و غریب می تواند کمی زیاد باشد و با اینکه این حیوانات بسیار دوست داشتنی هستند اما جویدن گران ترین اقلام منزل شما (لباس، مبلمان، تجهیزات و …) می تواند شما را ناراحت کند. با این حال، راه های مختلفی برای کاهش هزینه های مراقبت روزانه و ماهانه و مدیریت موثر هزینه های خرگوش شما وجود دارد.
این پنج مورد بیشترین موارد هزینه ای را دارد؛

1- یونجه : به طور عمده از مزرعه ها خرید کنید.

خرید کیسه های کوچک یونجه از فروشگاه های حیوانات خانگی می تواند سریع باشد اما کمی گران تر برای شما خواهد بود. خرید یونجه مناسب خرگوش برای تعدادی خرگوش به طور مستقیم از یک کشاورز می تواند این هزینه را کاهش دهد. فروشگاه های آنلاین برای این منظور در ایران وجود ندارد، اما سفر به یک منطقه دارای کشاورز محلی برای خرید رول یا بسته بندی های بزرگ واقعا گاهی لازم است. یک رول یا بسته بزرگ یونجه، که بر اساس یک خرگوش محاسبه شده می تواند حتی چند ماه طول بکشد، به طور معمول حدود 20 هزار تومان هزینه دارد.
(درباره انواع یونجه که برای خرگوش مناسب است بیشتر بدانید.)

2- سبزیجات : از تره بار فروشی ها یا سبزی فروشی مورد نیاز را بخواهید.

بازارهای کشاورزی (تره بار) بسیار برای شما مناسب است کافیست از پرسنل مستقر در تره بار محله تان بخواهید که برای شما اضافات یا خرابی یا ضایعات برداشت های گیاهان یا میوه ها خود را جمع آوری کنند. مغازه های میوه فروشی نیز سبزیجات با کمی ضایعات ، از جمله هویج، چغندر، تربچه، و یا لایه های بیرونی کاهو، کلم، و دیگر سبزیجات را به سطل زباله میریزند برایتان نگهداری کنند. برای مصرف نیز اطمینان حاصل شود که هرگز از سبزیجاتی استفاده نکنید که به نظر کهنه یا قدیمی باشند و همه چیز را با دقت شستشو دهید.
ایده دیگری این است که سعی کنید برخی سبزیجات مورد نیاز مانند نعنای خود را (که سریع رشد می کند)، جعفری یا سایر گیاهان در منزل آپارتمان یا باغچه یا باغ پرورش دهید (حتی خود شما نیز می توانید با رعایت مسائل کشاورزی استفاده کنید).
نکته مهم اینست که قبل از تغذیه هر چیز جدید، مطمئن شوید که برخی گیاهان برای خرگوش ها مانند سم هستند پس از قابل مصرف بودن برای آنها اطمینان حاصل کنید.

3 – بستر خرگوش : بسترهای گربه یا براده های چوب طبیعی می تواند گزینه مناسبی باشد.

با کمی دقت در اطراف می شود هزینه و پول خودتان را ذخیره کنید! بسترهای گربه که بصورت کیسه هایی بزرگ تر و پرمصرف تر است قیمتی ارزان تر از کیسه های مرتبط با جوندگان یا حیوانات کوچکتر دارند. از بسترهای خاک رس و ضایعات کاج اجتناب کنید، زیرا هر دو با خطرات جدی سلامت خرگوش ارتباط دارند.یک گزینه ارزان تر نیز استفاده از براده های چوب بری هاست البته براده ها نه خاک اره، ضمن اینکه براده ها باید برای چوب های طبیعی باشد نه چوب های صنعتی مانند ام دی اف یا نئوپان یا مشابه آن، هنوز نجاری های سنتی زیادی هستند که مشغول به کار هستند کافیست به آنها مراجعه کنید گاهی رایگان گاهی با قیمت بسیاری مناسبی یک گونی را می توانید خریداری کنید.

4 – قفس خرگوش : خلاق باشید

قفس های خرگوش کمی گران قیمت هستند آنها برای نگه داشتن چند خرگوش استفاده می شوند و برای افرادی لازم است که فضای زیادی در داخل منزل ندارند و برای حفظ بهداشت آنها را در فضاهایی مانند پارکینگ ، حیاط یا بالکن یا پشت بام برای حفظ در مقابل حیواناتی مانند گربه ها کلاغ ها و یا باد و باران و برف نگهداری می کنند، پس اگر این دلایل فوق وجود ندارد و شما فقط یک خرگوش کوچک دارید نیازی به خرید یک قفس که نیاز چند خرگوش است از یک فروشگاه حیوان خانگی با قیمتهای فوق ندارید، شما می توانید یک خرگوش معمولی را در قفس های فلزی پرندگان نیز که ابعاد بزرگ و قیمت بسیاری مناسبی نیز داشته باشد نگهداری کنید ، البته باید یادتان باشد حتما این قفس ها کفی های مناسب و با ارتفاع مناسب و دهانه بزرگ برای داخل و خارج کردن خرگوش داشته باشند زیرا مدفوع و ادرار خرگوش گاهی از کفی قفس های معمولی با وجود بستر سرریز می کند دقت در این مسئله الزامی است.

5 – اسباب بازی : در خریدشان دقت کنید

اسباب بازی های گران قیمتی به اسم حیوان دست آموز وجود دارد، اما همیشه مورد نیاز و الزامی نیستند، برای خرگوش با یک اسباب بازی های ارزان قدیمی براحتی سرگرم می شود ، مانند جعبه های مقوایی سالم ، رول توالت کاغذی پر از یونجه و تونل های کارتنی دست ساز خانگی یا قلعه های مقوایی یا چوبی. اسباب بازی های کودک (مانند کلیدهای پلاستیکی روی یک حلقه) می تواند ارزان تر از محصولات مشابه در فروشگاه های حیوان خانگی باشد . فقط مطمئن شوید که از پلاستیک سخت است، و نه نوع نرم پلاستیک ، زیرا خرگوش ها علاقه خاصی به جویدن دارند پس باید مواظب این رفتار آنها بود.
موارد بالا گزیده از هزینه هایی بود که بر اساس هزینه ها در جوامع مختلف از جمله ایران لحاظ گردیده است . جمع بندی نهایی با شماست گاهی حتی یک فروشگاه معتبر بر اساس واقعیت های موجود قیمتهایی به مراتب بهتر از موارد فوق به شما ارائه می کند به گونه ای که با هزینه ارسال برای شما از هزینه ها رفت و برگشت شما کمتر شود.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه بگذارید

  مشترک شدن  
به من اطلاع بده