دسته‌ها
مرغ عشق

مرغ عشق چه زمانی قادر به تولید مثل است

زمان بلوغ و مولد سازی مرغ عشق ها یکی از مهمترین نکات زیستی در این طیف پرنده محسوب میشود به نحوی که لازم است هر نگهدارنده مرغ عشق آن را به خوبی بیاموزد.اموختن نکات ریز و تشخیصی در مرغ عشق های بالغ  باعث میگردد تا بهترین نوع نسل کشی را با کمترین کنجکاوی و دردسر را به همراه داشته باشیم.تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ این افتخار را دارد تا باری دگر ماحصل تحقیقات ورفتار شناسی خود رادر مورد بلوغ و مولد سازی مرغ عشق ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهدامید داریم مورد پسند شما عزیزان و علاقه مندان به این پرنده جذاب قرار گیرد

علائم بلوغ در مرغ عشق ها چیست و چگونه میتوان تکامل بلوغ درمرغ عشق را تشخیص داد.؟

علائم مشهودی در بلوغ مرغ عشق ها  وجود دارد اما مهم است  بدانید که این امرفارغ ازدانسته های شما محسوب میگردد مخصوصا در کشور ایران که زمان بلوغ را برمبنای تشخیص جنسیتی می دانند اگر بخواهیم علائم را بررسی نماییم رنگ ابی در نوک مرغ عشق را جنسیت نر مینامند ورنگ صورتی یا اخرایی بینی را ماده می نامند و بر همین مبنا نیز بالغ شدن پرنده را ,اما این اموزه فقط تشخیص نسبی جنسیت محسوب میگرددونشانگرعامیانه در نوع جنسیت است و رابطه محدودی با بلوغ  و مولد سازی مرغ عشق دارد.

در مرغ عشقهای جوان این رنگ های بینی  به دفعات قابل تغییر است  و تا زمان بلوغ کامل میتواند به دفعات تغییر کننداین تغییرات وابستگی کاملی به نوع تغذیه و نحوه نگهداری و ژن اجدادی مرغ عشق ها دارد.

اگر بخواهیم علائم بلوغ مرغ عشق رامورد بررسی قرار دهیم باید مرغ عشق را به درستی و بادقت کامل نگاه کنید یکی از مشهود ترین این علایم چشمان مرغ عشق است در جوجه مرغ عشق ها چشمان درشت تر و سیاه زغالی شکل است بدونه هیچگونه هاله ای,هرچه سن مرغ عشق های جوان بر مبنای ماه بالاتر رود چشم ریز تر می گردد و هاله ای از رنگ قهوه ای درون چشم  به صورت نامحسوس قابل رویت است با گذشت زمانی نسبی هاله ای خاکستری نیز به دورکل چشم نقش میبندد که نشانگر از تکمیل شدن دوران بلوغ است و بعد از گذر یک سال چشم ها ریزتر می گردند و به طور کامل  نمانگر  بلوغ مشهود می گردد پس طی این روند مرحله تثبیت سن بر مبنای سال و پیری مشهود میشود.در بیشتر مرغ عشق های اصیل خال ها و نقوش متفاوتی درناحیه سر و گردن مرغ عشق ها وجود دارد که نماینگر تکامل و نوع جنسیت محسوب میشوند .در برخی  نژادهای دیگر مرغ عشق ها که فاقد خال هستند خال گوشواره ای در دو طرف صورت نماینگر بلوغ است.

خال های روی پرهای  گردن که در قسمت زیرین نوک وجود دارند یکی از بارزترین  علائم بلوغ است این خالها  هرچه سن مرغ عشق بالا تر رود وبه بلوغ خود نزدیکتر گردد درشت تر و پر رنگ تر میگردند

خال های روی گردن مرغ عشق ها میتوانند نشانی از وجود ژن اصیل در آنها باشد که اینگونه مرغ عشقها را در زمره نژاد های برترو همچنین مجزا کننده از دیگر مرغ عشق ها دانست)در مرغ عشق های نر این تعداد خال ها ۶ عدد هستند و ترتیب چیدمان آنها بدین شکل است (OOO-OOO)و(oo00oo)که به دو گروه۳ تایی در دو طرف صورت قرار دارند.

در مرغ عشق های ماده این تعداد خال به همان میزان است اما  این خال ها دارای فرقیت بسیاری است  تعداد خال ها در مرغ عشق ماده۵ الی ۶ عدد می باشدودر برخی موارد تعداد خالها به صورت نامتراکم و بیشتر از این تعداد نیز میشوند به نحوی که۴ تای آن درشت و دوتای آن ریز است که شکلیتی اینگونه(OOooOO)و حتی(۰o0oo0o0),(o.o..o.o)دارند بیشتر این نوع خالها در نژادهای استرالیایی,هلندی,المانی ,بلژیکی و در برخی نژاد های انگلیسی مشهود است

 

مرغ عشق ها دارای ۳ مرحله زیستی  در بلوغ هستند

۱٫مرحله سه ماه اول جوجگی  نام دارد

در این مرحله  علائم تشخیصی  غیر قابل دید هستند و نمیتوان با قطعیت جنسیت را مشخص نمود جنب و جوش و تحرکات پرنده دارای حالتی بازی گونه است و جوجه ها در پی کسب تجربه پرواز وزیست هستند.

۲٫مرحله سه ماه دوم پیش از بلوغ وزیست اموزی و تثبیت نسبی جنسیت در میان همنوعان نام دارد

در این مرحله جوجه ها نیمه بالغ نامیده میشوند و در حال ورود به مقطعی جدید از حیات خود میرسند پرهاو دم جوجگی آنها به صورت مقطعی میریزد و پرهای جدید جایگزین می گرددنوک  پرنده دارای استحکام کامل بزرگسالی میشود,اسکلت بندی بدن پرنده  به رشد نهایی و تثبیت خود میرسد و اغاز دوران بلوغ را سپری میکنند در این مرحله جنب جوش جوجه ها بیشتر از هر زمان دیگر میرسد . غذای بیشتری مصرف میکنند و انرژی زیادی را ذخیره وتخلیه میکنند نسبت به تمامی اطراف خود واکنش نشان می دهند و هر در پی کنکاش هر چیز جدیدی هستند . در این مرحله  رژیم مناسب کلسیمی میتواند بهترین مکمل در جیره  غذایی آنها باشد

۳٫ مرحله سه  ماه سوم  تکامل بلوغ نام دارد.

در این مرحله پرنده  کاملا بالغ گردید  علائم جنسیتی آنها تکمیل و کاملا نمایان است خطوط و خالهای ارثی آنها همانند پدر مادرشان میگردد دربیشتر طیف های رنگی یکسان  جوجه ها از نظر رنگی به مادر خود میروند و بعضی خصیصه ها را نیز از پدر به ارث میبرند( در تایپیک های بعدی تیم تحقیقاتی سایت۶۰۱۹به صورت کاملا مجزا به موضوع ژن وراثتی درمرغ عشق ها خواهیم پرداخت)رفتار پرندگان ارام تر میگردد و  جستجوی جفت در انها  نمود بیشتری دارد. اواز خوانی مرغ عشق هابیشترو نوع صدای اوازی دارای تغییرات فروان میگردد ,تحرکات  زیستی مرغ عشق های بالغ  نسبت به دوره قبلشان دارای معنا و مفهموی دیگری  میشود.با تمام گفته هایی که بیان نمودیم به اصلیتی خواهیم رسید که بیانگر آن است که مرغ عشق ها بادر نظر گرفتن  تمام موارد در بهترین حالت زیست ودیگر پارامترها در( ۹ )ماهگی به بلوغ تکاملی میرسند و قادر به تولید مثل هستند ,اما نیاز است بدانید که این سن بلوغ در تمام مرغ عشق ها بخاطر نژاد های مختلف یکسان نمی باشد.و در برخی نژاد ها بلوغ در ۷ ماهگی و در برخی دیگر ۱ سالگی و حتی بیشتر نیز دیده شده است.

در یک نگاه کلی باید بگوییم که مرغ عشق ها دارای انواع گوناگونی ازنژاد های مختلف می باشندکه همین عامل باعث میشود تا بلوغ درهر نژادی از مرغ عشق با نژاد دیگر فرق بسیار داشته باشد.ژن نسل در مرغ عشق ها یکی از مهم ترین نکات در بلوغ زود رس و دیر رس آنهامحسوب میگردد.اگر به این گفته ها نوع اقلیم و آب و هوای کشور نگهدارنده و محیط پرورش دهنده را نیز اضافه نماییم میتوانیم زمان بلوغ را تا حدود بسیار زیادی دقیق ارزیابی نمایم.

طبق بررسی های تیم تحقیقاتی سایت  ۶۰۱۹ مرغ عشق هایی که دارای ژن های نزدیکتر وقوی تری به اجداد زاده گاه اصلی خود دارند روند بلوغشان کوتاه تر است.

تحقیقات۱ ساله  اعضای تیم ۶۰۱۹ بر روی چند نژاد مختلف مرغ عشق بیانگر آن است مرغ عشق هایی که از رگ و ژن وراثتی با خلوص بیشتری برخوردارند این قابلیت را دارند تا در زمان ۷ ماه  به بلوغ کامل برسند.در گونه های دیگر مرغ عشق بلوغ به مراتب بالا تر است و این زمان تا ۱ سال و حتی بیشتر نیز به طول می انجامد. از بدو تولد جوجه مرغ عشق و تا زمان پرگیری  جوجه مرغ عشق هرچه تغذیه متنوع تر و دارای ویتامین های مورد نیاز باشد  کمک شایانی در  کوتاه شدن زمان بلوغ دارد و سیر تکاملی پرنده تسریع بیشتری میابد. لازم است بدانید مرغ عشق  هایی که در ایران تکثیر میشوند بعلت ضعف جسمی و همچنین دفعات جوجه کشی از  هر جفت مرغ عشق مولد از نظر جسته ای ریزتر و دارای نقص ژنی بسیاری بالایی هستند(به تازگی و با پیشرفت علوم اموزشی در تکثیر پرندگان زینتی ,تکثیر کننده گان معدودی پا به عرصه  این میدان گذاشته اند که سعی در بهبود و ارتقا کیفیت نسل در مرغ عشق ها دارند  که میتواند عاملی بر ترویج تکثیری کاملا هدف مند و صحیح و تضمینی بر ارتقای سلامت پرنده  در کشور عزیزمان باشد  )

یکی از موارد پر حاشیه در ایران  تخریب ژنی در مرغ عشق های میباشد که دارای لطمات بسیار بالایی است  و یکی از پر شمار ترین گزارشات بلوغ دیر رس و همچنین عدم جوجه اوری  درمرغ عشق های تکثیر ایرانی  همین عوامل است که این عمل باعث تخریب نژاد وپرورش پرنده ای با عیوب ژنی و حتی نقایص  بدنی فراوان  می باشد.(بیاد داشته باشید اگر اقدام به نگهداری از مرغ عشق می نمایید سعی نمایید جفت های یکسان را هم نسل سازی کنید و نسلی را انتخاب کنید که دارای اصالت برابر باشد اینگونه خواهید توانست بهترین نسل ها را در هر دوره جوجه کشی ازجوجه های تازه متولد شده داشته باشید و به خالص سازی مرغ عشقی با نژادی معین با ریشه زیستگاهی مطلوب برسید.در میان هر دوره تکثیر  لازم است تا جفت مولد به مدت زمان ۲ ماه  از تخم گذاری و جوجه اوری منع گردند این عمل کمک شایانی درتضمین سلامت و ذخیره  مواد معدنی مورد نیاز بدن  و ساخت اسپرم با قدرت نطفه سازی بالا در جفت های مولد دارد. برای این کار نیاز است لانه را از قفس برداشته و تغذیه متنوعی را در اختیار پرنده گذارید.

هموطن عزیزو گرامی :در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جانوری ودرراستای ارتقا زندگی بهتر برای همه مخلوقات خدا دلسوزانه کوشا و سخاوتمند باشید. تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه شما کمال تشکر را دارند( موفق و پیروز باشید)

نشر این مطلب بدونه ذکرنام منبع و نام تیم تحقیقاتی سایت۶۰۱۹ نشان از عدم رعایت فردی شما به حقوق دیگران است و درصورت رویت نشر بدونه نام منبع پیگیری های لازم مبذول خواهد شد با تشکر از توجه ویژه شما

 
 

120 دیدگاه دربارهٔ «مرغ عشق چه زمانی قادر به تولید مثل است»

سلام عزیزانم
خسته نباشید
مرغ عشق ماده ام کنار جفتش کمی بالهایش را باز میکند
این نشانه تمایل به جفت گیری است؟؟؟
اما نر بیمیلی نشان میدهد و سوار نمیشود، چرا؟
ضمنا ماده حتی یکبار هم وارد لانه نشده، شلید چون لانه تازه است
بخور اکالیپتوس، ارزن کتان هشت دانه و کف دریا در اختیارشان است
راهنمایی بفرمایید لطفا

با سلام:
شرط استفاده از بخور بلوغ کامل مرغ عشق ها میباشد.در حال حاظر از بخور استفاده ننمایید. عکسی از قسمت صورت و پاهای مرغ عشق های خود به صورت واضح ارسال نمایید تا بررسی نمایم. تغییرات مدفوعی پرنده خود را نیزبفرستید

پاسخ

سلام خسته نباشید
مرغ عشقه ماده من یه روزه میره میشینه روی سقف لونشون،دلیل اینکارش چیه؟امکان داره همونجا تخم کنه؟اگ جواب مثبته موردی نداره اونجا تخم کنه؟؟

با سلام:
نشستن بر روی لانه یک امر عادی است و پرنده بعنوان یک نشیمنگاه از آن استفاده میکند. بعلت وجود لانه نخیر بر روی لانه تخم گذاری نخواهد نمود و اگر بخواهد تخم گذاری نماید حتما به لانه میرود

پاسخ

با سلام:
خود پرنده قادر به تشخیص رفتن یا نرفتن به لانه است.بهترین کار ممکن که میتوانید انجام دهید یک نی نشیمنگاه در نزدیکی لانه در قفس نصب کنید و از کنجکاوی و ایجاد استرس برای پرندگان خود دوری جویید تا پرندگان به درک امنیت محیطی برسند.

پاسخ

ممنون ک سوالارو خیلی زود جواب میدین واقعا خسته نباشید
یه سوال دیگ دارم اینک من یه جفت فنجم دارم ک قفسش نزدیک مرغ عشقامه،یعنی همدیگرو میبینن یا صدای همو میشنون انگار عصبی میشن،این موضوع ایراد نداره؟نباید قفساشونو دور ازهم بذارم طوری ک همو نبینن؟؟

با سلام:
طبق بررسی های ما مرغ عشق ها با فنچ هامتوانند با هم تعامل داشته و دریک محیط کنار هم زندگی نمایند. اما برخی فنچ ها نسبت به پرندگان دیگر دچار ترس و استرس میشوند که نیاز است مجزا نگهداری گردند یکی از علام ترس و استرس در فنچ در مواجه با پرندگان دیگر ریزش پرهایشان میباشد بهترین کار ایجاد فاصله بین قفس های نگهداری است.

پاسخ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
چند تا سوال داشتم: من میتونم برای اینکه مرغ عشقام استرس کمتری داشته باشن اونهارو دست آموز کنم (توی دست آموز کردن حیوانات مهارت دارم ) و بعد باهم جفتشون کنم ؟ باهم به مشکل بر نمیخورن؟ آیا برای جوجه کشیشون این کار موردی نداره؟ مرغ عشق نرآبیمو با ماده ی رنگ دیگه ای جفت کنم جوجشون زشت میشه یا اصلا با هم جفت میشن؟اگه ممکنه اندازه ی دقیق آب و مایع اکالیپتوس رو میخواستم.
ممنون از راهنمایی هاتون.

با سلام:
نیاز است بدانید استرس فقط منحصر به ترس از ادمی نمیباشد و انواع صدا ها,نور بیش از حد,شوک های گوناگون میتوانند موجب استرس گردند پرنده ای که اقدام به زاد ولد میکند خو و غریضه اش بیشتر ترغیب میگردد و در این مواقع مهاجم پذیر تر است پس دستی بودن آن هیچ کمکی نمیکند.ما مخالف دست اموز نمودن پرندگان ریز جسته هستیم و دست اموز نمودن پرندگان ریز جسته هر چقدر نیز دارای مهارت باشید میتواند به سلامتیشان را با خطر مواجه سازد.بعله قابلیت جفت شدن با هر رنگی را دارا میباشد در مورد زشت شدن نیز باید بگوییم همه مخلوخات خدا زیبا و قشنگ هستند مهم نوع دید ما ادماست.یک درب بطری محلول اکالیپتوس را درنیم لیتر آب گرم بریزید. همانند بخوری که موقع سرما خوردگیمورد استفاده میشود.

پاسخ

سلام و ممنون از وقتی که برای ما میذارید.
من چند تا سوال دیگه داشتم:
به غیر از نوک پرنده دیگر چه راه هایی برای تشخیص جنسیت هست؟
راه هایی برای تشخیص سن مرغ عشق از اعضای بدن یا… رو ازتون میخواستم؟
ما در گیلان زندگی میکنیم و طوبت به اندازه ی کافی هست ولی ما دستگاه بخار ساز نداریم میشه این اندازه ای که گفتین رو تو کتری بریزم و رو بخاری بذارم تا آروم آروم بخار شه؟
راستی این مایع اکالیپتوس رو از کجا میشه تهیه کرد؟
بازم ممنونم.

با سلام:
بعله راهای دیگری برای تشخیص وجود دارد اما افراد با مهارت بالا قادر به تشخیص هستند در برخی نژاد ها نیز تشخیص بر مبنای این علائم نیز برای افراد با مهارت بالا دشوار است:مثل خطوط روی سر,فرم شکلی سر,ناحیه جناقی سینه پرنده,فرم چشمی.نیازی به دستگاه بخور ساز نیست در ظرفی که دارای اب گرم است بخور را اضافه نمایید و بر روی بخاری بگذارید کفایت میکند(در جهت ایمنی افراد خانوادتان درون کتری بخور نریزید احتمال انکه کسی ندانسته از اب کتری استفاده نماید زیاد است)ازیک کاسه فلزی که مصرف نمیکنید استفاده نمایید.تمام داروخانه ها و عطاری ها بخوراکالیپتوس را دارند میتوانید تهیه نمایید.

پاسخ

سلام. ببخشید میشه ضرر های دست آموز کردن مرغ عشق رو بگید؟
من قبل از اینکه از سایت شما بپرسم همه ی مرغ عشقام رو دست آموز کردم.الآن اتفاقی ممکنه براشون بیفته؟

با سلام:
عمده اسیب های وارده میتواند این موارد باشد: پرندگان ریز جسته اسکلت بندی حساس تری نسبت به نسلهای بزرگتر دارند و احشام داخلی بدن نیز بر همین مبنا اسیب پذیر ترند با کمی فشار دست امکان وارد امدن اسیب گردد(حتی اگر با احتیاط نیز صورت گیرد). درصد احتمال به بیماریشان بیشتر است چرا که کسانی که پرنده ای را در دست میگیرند میبایست از دستکش های یکبار مصرف و نرم استفاده نمایند که هرگز اینکار نمیکنند. نشستن دست هاقبل از گرفتن در دست عامل بیماری است.بیماری های مشترک بسیاری بین انسان ها و پرندگان وجود دارد و در طوطی سانان این مورد بیشتر است با یک بازدم تفسی انسانی نیز میتوانند بیمار گردند.یک پرنده کوچک براحتی هرچه تمام میتواند مورد اسیب با لوازم خانه گردد.و خیلی از عوامل دیگر که در مرجعی کامل به آن خواهیم پرداخت

پاسخ

سلام ببخشید مرغ عشق نر من میخواد با ماده جفتگیری کنه اما ماده نمیذاره لطفا بگید باید جیکار کنم.
ممنون.

با سلام:
مرغ عشق ماده شما بالغ نگردیده است.نیاز است مقداری صبر نمایید. دمای محیط نگهداری رابین۱۵ تا۲۰ درجه نگهدارید .

پاسخ

بازم سلام.
من دقیق نمیدونم مادم جنسش چیه این رو بگم که رنگ پوست بالا ی نوکش یاسی کم رنگه.
راستی بخور اکالیپتوس رو روی بخاری گذاشتم ولی اصلا دور و بر قفس بوی اکالیپتوس نمیده.
لطفا بگید چیکار کنم.

با سلام:
پرنده شما بالغ نشده است نیاز به مدتی زمان دارد تا به بلوغ برسد. در حال حاظر نیز بخور ندهید

پاسخ

با سلام:
تصویر ارسالی از جانب شما نشان از جوجگی و عدم بلوغ پرنده است(به احتمال بالا این پرنده نر است نه ماده) فایل فیلم ارسالی نیز فاقد نمایش بود. فایل فیلم را در اپلود سنتر اپ نمایید و لینک را ارسال نمایید تا بازید شود. و یا از هر دو مرغ عشق عکس مجزا تهیه و ارسال نمایید

پاسخ

سلام من عکس مرغ عشقای نر و ماده ی احتمالی رو براتون ارسال کردم . میشه بگید فیلمو دقیقا چطوری ارسال کنم . لطفا زیر دیپلمه حرف بزنید من ۱۶ ساله هستم . اگه این مرغ عشقه نره پس چرا این دو تا دعوا نمیگیرن تازه سن مرغ عشق ماده (احتمالی) از نره بزرگ تره.

با سلام:
مرغ عشق نر شما کاملا بالغ است. اما مرغ عشق دیگرتان همچنان جوجه میباشد و زمان نیاز دارد تا بلوغ برسد تا جنسیت کاملا مشخص گردد. اعلام دیداری بیانگر نر بودن این پرنده دارد و ماده نمیباشد نیازی به دعا کردن نمیباشد میتوانید از همنجا که پرنده راتهیه نموده اید اقدام به تعویض نمایید(بالهای پرنده را قیچی نموده اید؟)

پاسخ

با سلام:
این کار شما کاملا اشتباه است. پرندگانی که هنوز به بلوغ کامل نرسیده و در رشد نهایی هستند نباید این اقدامات بر روی آنها اعمال شود.من بعد از این بیشتر توجه نمایید.

پاسخ

چشم حتما ، ممنونم از راهنماییتون.شما کاملا مطمعنید که اون نره؟به خاطر این میگم که نرم بهش غذا میده یا میخارونتش و خلاصه خیلی با هم خوبن.

با سلام:
لازم است بدانید تغذیه دادن رفتار هاییی که محبت گونه از نظر افراد نگهدارنده تلقی میگردد یک نوع زیست در پرندگان همسان تلقی میگردد. و بهنر و ماده بودن نیز منحصر نمیگردد. در نر با نر ماده با ماده نیز این رفتار ها قابل مشاهده است.تغذیه دادن به هم دیگر در اصطلاح پاس دادن غذای اضافی به پرنده دیگر است.

پاسخ

خیلی ممنون از جوابتون بابت بیماری در صفحه دیگر، امکان داره من عکس مرغ عشق هام رو براتون ارسال کنم تا شما کمکم کنید بفهمم مرغ عشق هام حدود چند وقتشون هست و چه موقع امکان تولید مثل پیدا میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام:
تصاویر را به این ادرس (info@6019.ir ) ایمیل نمایید. تصویر تا حد امکان نزدیک و با وضوح نسبی باشد.

پاسخ

سلام و ممنون از وقتی که میذارید.
لطفا راههایی برای درشت شدن مر عشقم بگید آخه نسبت به بقیه ی مرغ عشقا کوچیکتره.

با سلام:
تغذیه مطلوب بهترین گزینه در پروار شدن پرنده محسوب میگردد این را نیز بیاد داشته باشید برخی پرندگان بر حسب نوع نژاددارای جسته ریز هستند که کاملا عادی است . برخی پرندگان هم بر اثر فقر غذایی و املاحی جسته شان کوچک می ماند که به ندرت قابل اصلاح است

پاسخ

سلام ببخشید یکی از مرغ عشقام یه مشکلی براش پیش اومده؛همون مرغ عشقم که بعد از فروش ماده قلّابیش دیگه براش ماده نخریدم.
این مرغ عشق میره تو لونش و همش همونجا میمونه و وقتی میاد بیرون اصلاً غذا نمیخوره و سریع دهنش رو باز و بسته میکنه و خیلی لاغر شده.
لطفاً راهنماییم کنید. آیا اتفاقی براش میافته ؟

با سلام:
سیستم ایمنی پرنده شما در حد بسیارپایین امده است.این ترکیب ویتامینی (A.E.D3)را از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید و هر روز به میزان دوز معین که دامپزشک مربوطه تجویز می نماید تا زمان بهبود مورد مصرف قرار دهید.

پاسخ

سلام من یه ماده برای مرغ عشق نرم گرفتم وفکر کنم به احتمال زیاد مادست (رنگ بینیش سفیده).
این ماده دست شوییش آبکیه ؛ لطفاً بگید باید چیکار کنم که این مشکلش خوب شه؟
ناخن این ماده به جایی گیر کرد و خون ریزی کرد و خونش بند اومد ولی کل بدنش خونی شد؛به نظر شما اگه بشورمش اشکالی نداره؟
ممنون از وقتی که برای من میذارید.

با سلام:
پرنده دارای عارضه داخلی است. رنگ و فرم مدفوع و علائم ظاهری پرنده را ارسال نمایید .از شستشو پرنده پرهیز نمایید وان استحمام دذرز قفس قرار دهید تا پرنده خود اقدام به ابتنی نماید.این را نیز بیاد داشته باشید زمانی که پرنده دچار اینگونه اشیب ها میگردد محل زخم را کمی پودر نشاسته بزنید تا خونریزی قطع شود.

پاسخ

سلام عکسهای شکل ظاهری مرغ عشقم رو فرستادم ولی عکس مدفوعش رو نه چون نمیدونم چیشد که یکهو خوب شد و مدفوعش حالت عادّی داره.
ببخشید طول کشید مرغ عشقم داشت آبتنی میکرد.لطفاًجنسیتش رو و اینکه چیشد که خوب شد رو بگید.
ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون.

با سلام:
در ابتدا لازم است که تذکر دهیم که از چیدن بال پرندگانی که بلوغ نرسیده اندبه شدت پرهیز نمایید در صورت رویت دوباره این کار از پاسخگویی به شما معذور خواهیم بود این نکته را حتما بیاد داشته باشید.پرنده شما بالغ نمیباشد و نیاز به زمان دارد تا بلوغ برسد. ۱ الی دوماه را صبر نمایید تا به بلوغ برسد.اگر علاقه مند به تولید مثل از پرندگانتان هستید از دست زدن و انجام اقدامتی که باعث ترس در پرنده میگردد دوری جویید. بیشترین دلیل عدم جفت پذیری پرندگان خانگی همین دلایل است که خدمتتان عرض نمودیم.

پاسخ

سلام ببخشید آیا قیچی کردن پرها نیز مشکلی ایجاد میکند؛چون دلیل مهم کندن پرها ی مرغ عشق به غیر از اهلی کردن که زیاد مهم نیست این است که نمیخواهم بازم مرغ عشقام فرار کنند .(به دلیل زندگی در خانه ی ویلایی حد اقل یک در در طول روز باز میماند و مرغ عشق هادر خانه آزاد هستند)

با سلام:
شما اگر پرندگانتان را در قفس نگهدارید دیگر پرنده فرار نمیکند.منظور از ازاد نگهداری پرنده زمانی معنا دارد که جای مناسب برای این امر به پرنده اختصاص دهید نه انکه در محیط خانه ازاد باشند.درست است اینگونه پرندگان را جز پرندگان زینتی میدانند اما این امر دلیل بر این نمیشود که باعث انتقال بیماری نگردند. ازادی پرنده در محیط خانه میتواند سلامت اعضای خانواده را با خطر مواجه سازد.نشاط پرنده در پرواز آن است سلامت بالها استرس درونی پرنده را پایین می اورد.از تکرار این امر دوری جویید.

پاسخ

بازم سلام ببخشید سن مادم نسبت به نرم چطوری هست (بزرگ تره یا کوچیک تر)؟دوباره عکس هردوتاشون رو میفرستم.
راستی شما از جنسیت مادم مطمئنید؟چون علائمی از ماده بودن توش نمیبینم.

با سلام:
سنش کمتر از نر بود. بعلت آنکه تصاویر واضح نبود تشخیص جنسیت نیز کاملا مقدر نیست. تصویر با وضوح نزدیک از پرنده ارسالل نمایید.

پاسخ

سلام این مرغ عشقی که عکسش رو براتون فرستادم یکی دیگه هست که دوباره خریدمش اون قبلیه یکی دیگه بود که فروختمش .
من اون بینی سفیده رو میخوام از جنسیتش اطلاع پیدا کنم نوک آبیه رو نمیگم.
ممنونم ببخشید مزاحمت ایجاد کردم.

با سلام:
لطف کنید فقط ۲عکس از چهره پرنده مورد نظرتان را برایمان ارسال نمایید:در سابجیت عکس لطفا همین نام کاربریتان را بنویسد و در انتها بنویسد عکس مرغ عشق. بعلت حجم انبوه عکس های ارسالی و نام ها متغیر کاربران برخی زمانها تشخیص وشناسایی کاربران و چگونگی سوالاتشان دشوار است.ممنون میشویم اینگونه عکس ارسال نمایید. و فقط یکبار عکس را ارسال نمایید تا خطایی رخ ندهد

پاسخ

با سلام؛
ببخشید شما فقط یه راه برای شناخت نر و ماده ی مرغ عشق تو سایتتون دارید و اونم از نوکشونه ، من هر مرغ عشق ماده ای که میخوام بگیرم به صاحب پرنده فروشی میگم که بهم بده و اون هم به نوکش نگاه میکنه و اگه سفید بود میفهمه مادست و بهم میده. الآن هم که فهمیدم نره نمیدونم چطوری بهش ثابت کنم که اون نره و فروشنده داره نصف قیمت ازم میخره . ما قرار گذاشته بودیم اگه مرغ عشق نر بود تعویض کنه ولی من نمیدونم چطور بهش ثابت کنم.لطفاً راهی برای تشخیص جنسیت و ثابت کردن به فروشنده بهم بگید .
خیلی ممنون.

با سلام:
شما به فروشنده بگویید این مرغ عشق همچنان جوجه است و بلوغ نرسیده چگونه جوجه ای را که بلوغ نرسیده را می گویند ماده است سفیدی نوک زمانی بیانگر ماده بودن مرغ عشق است که پرنده به۹ ماهگی کامل برسد که این پرنده این مقدار سن را ندارد. ما نیز از روی جداول تشخیصی خاص منحصر به خودمان جنسیت را مشخص میکنیم و معدود افرادی این موارد را میداند.

پاسخ

سلام ببخشید اگه دوباره ماده گرقفتم و نر شد چی ؟ پیشگیری بهتر از درمانه . من دوبار دیگه این اشتباه رو کردم.
ممنون.

با سلام:
بهتر است ماده ای بالغ با سن ۱ سال تهیه نمایید اینگونه با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام خواهید داد.به چند مغازه بروید تا ماده مناسب تهیه کنید. حتما نیز توجه نمایید که نوک بینی پرنده به رنگ قهوه ای باشد

پاسخ

سلام:
من یه مرغ عشق دیگه گرفتم(پرش رو هم نکندم)؛ لطفاً جنسیت و سنش رو بگید.عکسش رو فرستادم.
ممنون.

با سلام:
جنسیت پرنده شما ماده است و در حال رسیدن به امادگی برای تولید مثل است. از نظر تغذیه ای به پرنده خود رسیدگی کاملی انجام دهید و در صورتی که مایل به تولید مثل پرنده می باشید از دست زدن به پرنده اجتناب ورزید تا دچار استرس نگردد. استرس محیطی و کنجکاوی خود را نسبت به پرندگان در این دوران به کمترین میزان کاهش دهید.برای اعلام سن نیاز به تصویر کامل بدنی و پاهای پرنده است اما در این حد بگوییم سن زیادی ندارد.

پاسخ

سلام .
یه جفت مرغ عشق دارم یه ماه رفته تو لونه ولی تخم نذاشتن وروزی ۴یا ۵ دفه جفت گیری میکنن و به مدت یک هفته تخم بلدرچین بهشون دادم وحالا دیدم که یکی از پاهای ماده پف کرده و چشمش قرمز شده چکاری انجام بدم که خوب بشه .

باسلام:
این میزان تخم بلدر چین دهی به پرنده بیش از حد زیاد است و میتواند موجب بیماری و عوارض نا گوار در پرنده گردد. تا میتوانید و مداوم به پرنده خود سبزیجات و میوه جات بدهید(جعفری,گشنیز,کدو,پودر جو دور,هویجح,کدو سبز,) از دادن هرگونه تغذیه تخم مرغی و تخم بلدرچین تا مدت زیادی پرهیز نمایید زیادی در این تغذیه باعث ایجاد تومر و رسوخ کلسترول بد در عروق خونی پرنده میگرزدد. از دادن هر گونه داروی ویتامینی به پرنده به شدت پرهیز نمایید.از دادن دانه های چرب نیزتا مدتی به پرنده پرهیز نمایید و فقط ارزتنن و سبزیجات و میوجات را بدهید.

پاسخ

با سلام:
برای تومور روی پا اگر کم و محدود باشد یک جیره مناسب میوه ای و سبزیجات به صورت روزانه میتواند در روند بهبود عارضه چاره ساز باشد,بهتر است هرگونه تغذیه دانه ای با چربی بالا نیز در این دوران محدود و قطع گردد.در صفحه اصلی سایت اموزش تمور های پرندگان قرار دارد که میتوانید مطالعه نمایید

پاسخ

با سلام:
با عرض پوزش تصاویر ارسالی تار و غیر قابل توضیح است خواهشمندیم پرنده را در دست نگیرید و به همان حالت عادی و ازاد از پرنده تصویر ارسال نمایید کمی اگر دوربینتان کفیت ندارد تا حد ممکن جهت تصویر برداری دوربین را نزدیک نمایید . پس از ارسال دوباره تصاویر در همین بخش اعلام نمایید تا بررسی شود

پاسخ

با سلام:
بروز اینگونه رفتار ها در ماده مرغ عشق عادی است.عمده دلیل نزاع برای ؟آن استا که مرغ عشق نر شما میخواهد جفت شود اما بلحاظ عدم امادگی پرنده ماده مانع از این امر میگردد .لازم است بدانید نزاع بین دو پرنده نر که در کنار هم نگهداری گردند به ندرت رخ میدهد و انچنان مرسوم نیست و شدذت چندانی ندارد مگر انکه در کنار دو پرنده نر یک ماده نگهداری گردد که پرندگان نر برای تصاحب ماده اقدام به نزاع می نمایند.مرغ عشق های ماده چه جوجه باشند چه بالغ و چه نیمه بالغ قابلیت هجومی بسیاری دارند

پاسخ

با سلام:
این پرنده به شدت ضعیف است و نیاز به تقویت مبرم دارد.سیستم ایمنی پرنده در کمترین حد خود است پرنده را تا مدتی جداگونه نگهداری نمایید و تغذیه متنوع و مطالوبی را به آن ارائه دهید

پاسخ

سلام
اگر امکان دارد آدرس تصاویر ارسالی توسط کاربران برای تشخیص جنسیت و سن پرنده را نمایش دهید تا تجربیات ما نیز بیشتر شود و در امر خرید دچار مشکل نشویم .
با تشکر

با سلام:
بلحاظ متغییر بودن کیفیت تصاویر ارسالی از جانب کاربران این امر مقدور نمی باشد. کاربران بیشماری اینگونه درححخواست را از ما داشته اند و ما بر آن شده ایم از پرندگان تحقیقاتی تیم سایت۶۰۱۹ تصاویری در این زمینه تهیه نماییم و اموزش مربوطه را نیز به همراه عکس ارائه خواهیم داد

پاسخ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما : بنظر چندتا مورد برای مرغ عشقام پیش اومده که اونار مطرح میکنم؛
۱٫ مرغ عشق من فضله های خشک شدهی خود و مرغ عشقای دیگه رو با نوکش ریز ریز میکنه. به نظر شما چرا اینطوریه، اگه به خاطر نوکش هست من براش کف دریا گذاشتم.مشکلی براش پیش نمیاد؟
۲٫ شما گفتید چون مرغ عشق نرم میخواد با ماده جفتگیری کنه مادهه اون رو میزنه امّا نر بدبخت من یه جا وایستاده مادهه یکدفعه بهش حمله میکنه البته بیشتر اوقات وقتی دستم رو برای تمیز کاری داخل قفس میبرم مادهه به نرم حمله میکنه به نظرتون با این وضع اینا با هم جفت خوبی میشن؟
۳٫ داخل لونه ی این جفت برگ اکالیپتوس ریز ریز شده ریختم ایا میتونم از عصاره ی اکالیپتوس استفاده نکنم.
۴٫ ببخشید که همش از شما سوال میکنم و وقتتون رو میگیرم، با تشکر.

با سلام:
فضله خواری و یافضله تراشی یک عادت در مرغ عشق ها میباشد اینگونه رفتار ها بیشتر در مرغ عشق های ماده رخ می دهد در صورتی که مداوم کفی قفس ر تمیز نمایید این رفتار بهبود خواهد یافت.,در برخی موارد نیز علت به نوع تغذیه مربوط است فقدان برخی منابع تغذیه ایی باعث بروز اینگونه واکنشات است که بهتر است روش تغذیه ای اصلاح گردد.نزاعی که شما سخن از آن می گویید به استرس مربوط است سعی نمایید در هنگام نظافت قفس به ارامی و با کمال خونسردی اینکارا انجام دهید در کل تا بلوغ مرغ عشقتان بروز این رفتار عادی است. دوست گرامی در پاسخ های قبلتر نیز خدمتتان عرض نمودیم از انجا که پرنده شما به بلوغ نرسیده است استفاده از بخور یا اکالیتوس به هر شکلیتی کاربرد ندارد و از انجام آن پرهیز نمایید. در حال حاظر تا بلوغ پرنده ماده صبر نمایید و از استفاده اکالیتوس به هر شکلیتی پرهیز نمایید.

پاسخ

سلام یه سؤال داشتم:
موقع خریدن مرغ عشق مادم، فروشنده برای تشخیص جنسیت به مخرجش دست زد؛ میشه بگید این روش چطوری انجام میشه و از کجا میشه جنسیت رو فهمید؟
ممنون.

سلام:
این امر نیاز به کسب مهارت عملی دارد و با توضیحات شما نمیتوانید این روش را بیاموزید. خودتان هر دو جنس مخالف پرنده را در دست بگیرید و تفاوت های مخرجی را به دقت نظاره نمایید اینگونه بهتر خواهید اموخت.

پاسخ

اون مرغی که شما گفتید مادست مخرجش با مخرج مرغ نرم هیچ تفاوتی نداره؛ ای وااااااااااای دوباره این مرغ عشقم هم نر شد؟

سلام:
دوست گرامی کمی صبور باشید عجله شما یکی از علل عدم موفیتتان در تکثیر است.ما به شماتوصیه مینماییم کلیه اموزش های تشخیصی مرغ عشق را بصورت کامل یاد بگیرید فراگیری این مهارت برای شما کاملا لازم است.

پاسخ

سلام؛ خوب من هم که الآن خیلی وقته هی به شما میگم این روش رو بهم یاد بدید. این روش های که تو سایتتون هست به من کمکی نکردن. ممنون از راهنمایی ها تون.

سلام:
هدف ما اجابت خواسته های کاربرانمان می باشد اما بلحاظ برخی معذوریت ها ارائه اموزشها از این قبیل به صورت عمومی برایمان مقدور نیست و برایمان مشکلاتی را بوجود می اورد

پاسخ

سلام اگر برای شما آموزشهای عمومی مقدور نیست خب خصوصی به ایمیلم بفرستید،در این صورت هم اینقدر از شما سؤال های از این قبیل نمیفرستم هم من رو از این گرفتاری مرغ عشق عوض کردن کردن نجات میدید؛به خدا هم فروشنده از من آسی شده هم من از این تشخیص جنست نادرستم. خواهش میکنم این کار رو برای من بکنید ، در این صورت از شما خیلی متشکرم.

سلام:
با عرض پوزش:ارسال انچه را که شما میخواهید نیاز به تایید مستقیم مدیریت سایت دارد و بلحاظ انکه ایشان دارای کسالت هستند و تا مدتی قادر به پاسخگویی نستند باید صبر نمایید تا مدیریت تایید نماید

پاسخ

سلام مرغ عشق نر و ماده دارم اما اصلا تخم نمیذارن.باهم خوب هستن دعوا نمیکنن اما تخم گذاری نمیکنن.توخونه هم نمیرن.چیکارکنم؟

سلام:
بزودی مرجع و مطالب تکثیر مرغ عشق ها را مورد ویرایش قرار خواهیم داد و سوالت خود را این باره را میتوانید از طریق این مرجع بصورت کامل دریافت نمایید

پاسخ

سلام:
ایشان همچنان دارای کسالت هستند.شما سوال خود را ارسال نمایید ما سوال شما رادر لیست الویت ها قرار می دهیم و به ایشان منعکس خواهیم نمود .

پاسخ

با درود. استرس عامل اصلی هر تنش در پرندگان است. غالبا تا چند روز طوطی سانان دچار استرس و حالت کز و ترس دارند. بهتر است بگذارید در محیط ارام باشد و کمتر سمتش بروید ویتامین دهی به مدت سه روز برایش لازم است.در ابشان ویتامین مخصوص پرندگان بی افزایید.

پاسخ

اقا معذرت میخوام من یه جفت مرغ عشق دارم ک اونجورب ک شما میگید تو دوره دوم زندگیشه یکیشون سبزه رنگ دماغش قرمز کبود و اون یکی سفیه رنگ دماغش سفید با صورتی کمه رنگ صورتی کمه من امتحان کردم که گاز سفیده بیشتر از سبزه درد داره پس نتیجه گرفتم که سفیده مادس و سبزه نره ولی بعد چند مدت دیدم که رفتارشون برعکس شده سفیده وقتی نوک به نوک میشن پاشو میزاره روی کمر سبزه و انگار میخواد روش سوار شه میترسم همجنس باشن عکسشونم توی اینستاگرامتون گزاشتم لطفا کمک کنید ممنون

درود:
از طریق تلگرام و یا واتساپ ارسال نمایید ما در صفحه اینستا گرام پاسخگویی نداریم.انچه که نیز فرمودید ارتباطی به هیچ موضوعی ندارد یک نوع رفتار عادی زیستی است.

پاسخ

درود:
تصویر پرندگانتان را از طریق تگارام یا واتساپ ارسال نمایید برایتان بررسی نماییم.

پاسخ

سلام مرغ عشقام دو بار هست که تخم میکنن هیچ کدومشون جوجه نمیشه تخمهارو که میشکنم مثل روز اول فقط توش زرده وسفیده هست البته بار دوم زرده وسفیده خشک شده بود نزدیک یه ماه هم رو تخم میخوابه ماده خدایی دلم براش میسوزه تخم میکنه ضعیف هم شده نمدونم مشکل از نر هست یا ماده لطفا راهنمایی کنین با تشکر

با سلام:
موارد تغذیه پرندگانتان را به همراه نوعیت مکمل ها و ویتامین هایی که به کار برده اید را ارسال نمایید بررسی خواهیم نمود.

پاسخ

سلام غذاشون که تخم مرغ هویچ ارزن وبعضی وقتا هم کتان هست میوه وسبزی اصلا نمیخورن بجاش مولتی ویتامین کودکان میدم البته چند ماه پیش الان بجاش مولتی مینرال مخصوص پرنده بهشون میدم نمیدونم مشکل از کجاس شاید تخمها نطفه نداشته باشن ممنون میشم راهنمایی کنین

میزان ویتامینی که می دهید را کم نمایید. در جیرشان از گل شور استفاده نمایید.با رسیدگی تغذیه ایی به نتیجه مطلوب میرسید

پاسخ

با سلام من دوتا مرغ عشق خریدم نزدیک سه ماه ولی نمیدونم تر ماده واقعی هستن یا نه میشه عکسشون براتون بفرستم شما نظر بدین

از طریق شماره مندرج در سایت میتوانید با برنامه های واتساپ و یا تلگرام پاسخ خود را دریافت نمایید

پاسخ

سلام مرغ عشق ماده نوکش سفید بود امروز رنگ نوکش قرمز شده میخواستم بدونم بیماریه ، سرماخوردگیه، یا علت دیگه ای داره؟ ممنون

درود:
انچه که باعث تغییرات میشود میتواند نشان دهند عامل های محیطی نیز باشد. اگر ترشخ رطوبت مشهود باشد میتواند سرماخوردگی یا برونشیت تلقی گردد. گاهی مواقع تغییرات مربوط به محیط نگهداری و دمایی است. و برخی مورد های دیگر که میتواندعامل باشد به این شرح است:استفاده از عطر ادکلن یا خشبو کنندهها در محیط پرنده یا استعمال مواد دخنیاتی و دود زا دیگر استفاده از شستشو دهند ها و مواد ضد عفونی صنعتی ودر اخر استفاده از سموم بهتر است موارد را یک به یک بررسی نمایید.

پاسخ

با درود فراوان و عرض خسته نباشید سپاس ازسایت خوبتون
من یک.جفت مرغ عشق دارم که از سنشون مطلع نیستم هردو گوشواره ابی رنگ زیر نوک دارند و همچنین پیشانی تقریبا سفید
و تا اینجا مشابه هستن ولی فقط نر حاله ای سفید رنگ دور چشمش داره و ماده فقط سیاهی هست یعنی با وجود نشانه های قبلی غیر از حاله چشنمی که ماده نداره ماده بالغ نیست؟؟ یعنی بالغی بدون سفیدی در چشم امکان پذیر نیست حتی اگر مرغ عشق بالغ باشد و جوان؟ در لانه نمیرن و تخمی نمیذارن و باهمم خوب هستن ممنون منتظر پاسخ هستم

پرنده اولتان بالغ با سن بالا است و پرنده دیگرتان جوان است. انچه که فرمودید دارای شکیت در نوع جنسیت است نیاز است تصویر ارسال نمایید بررسینماییم.

پاسخ

سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم سوم همین ماه هنوز نه جفتگیری کردن نه تخم حتی با هم نوک نمیگیرن چیکار کنم به نظر شما

با سلام:
مدت زمان نگهداری شما کوتاه است. باید صبور باشید این امر به چند ماه زمان نیاز دارد نباید عجول بود در این امر.

پاسخ

سلام یه جفت مرغ عشق دارم که اول جفت نبودن ولی الان شدن حدود حدود ۶ ماهه ک دارمشون جفت گیری هم انجام میدن بعضی موقع ها هم ماده تو لونه میره نوکش هم قهوه ایه بنظرتون علت از نره یا چیز دیگه هست ممنون میشم جواب بدین .

تولید مثل بعد از جفت شدن زمانبر است باید صبور باشید.رفتارهایی که فرمودید مطلوب است و ما مشکلی در سخنانتان ندیدیم. بهتر است صبور باشید و رسیدگیتان بیشتر نمایید.

پاسخ

با سلام من یک جفت مرغ عشق سبز رنگ چمنی تقریبا یکساله بیشتر دارم اما جفت نمیخوره غذای مقوی و هفت تخم هم میدم اما از تخم خبری نیست

نوع نگهداریتان دارای ایراد است. نیاز است نبت به اماده بودن پرنده و محیط نگهداری اطلاعات ارسال نمایید تا بررسی شود.

پاسخ

این امر نیاز به ایجاد شرایط دارد. البته باید میزان سن پرنده و نوع نگهداریتانرا ارسال نمایید تا بررسی و موارد لازم توضیح داده شود.

پاسخ

ی سوال دیگه:
مرغ عشق من ماده هست 1ماهشه، احساس تنهایی نمیکنه؟ کی باید جفتشو کنارش بذارم؟

با سلام:
خیر این امر مشکلی پیش روی شما قرار نخواهد گذاشت از چهار ماهگی میتوانید برایش جفت تهیه نمایید.

پاسخ

سلام خسته نباشید،بیخشید من یه مرغ عشق پیدا کردم
رنگش سفید متمایل به سفید هست
نوک بینیش هم ب همین صورت آبی کمرنگ با یکم سفیدی نزدیک بینی
بردم پرنده فروشی ک ببینم نر هس یا ماده
گفت نره
منم ی ماده براش گرفتم
چندروزی هست خیلی آواز میخونه خیلی هم جنب و جوش داره سر تکان میده و با ماده هم غذای دهانی انجام میدن
حالا شک دارم تو مرغ نرم ک واقعا نر هست یا نه ؟؟در ضمن دور چشمش هم خاکستری هست و ماده ای گرفتم دور چشاش سفید

تمام انچه گه گفتید رفتار طبیعی پرنده است. جنسیت نر است و مشکلی وجود ندارد . در نگهداریتان کمال دقت را انجام دهید.

پاسخ

سلام من یک نر چهارماهه و ماده پنج ماهه دارم . خیلی سروصدا و دعوا میکنن. اینها هنوز بالغ نشدن و نمیدونم جفت هم میشن یا نه و میخوام بفروشمشون از اون مرغ های اصیل دم دراز و جثه بزرگ هست که نر آبیه و ماده سبز .
میشه راهنماییم کنید چیکار کنم.

پرندگانتان همچنان نابلغ ا
هستند اگر سن را دقیق گفته باشید. نژاد های دیگر گران قیمت تر هستندو بلحاظ زینتی بودن با ارزشتر هستند نوع نگهداریشان با نژاد معمولی یکی است میتوانید نژاد بهتر بخرید.

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *