دسته‌ها
مرغ عشق

روش,تشخیص,جنسیت,نگهداری,مرغ عشق,نر,ماده

مرغ عشق در حالت کلی می توان به 3گروه هلندی و استرالیایی و نژاد معمولی ساده تقسیم کرد که نژاد هلندی و استرالیایی آن دو برابر بزرگتر از نژاد معمولی آن است که دارای تیره و گونه های اصلاح نژاد شده با علم ژنتیک است که معمولا درکشورانگلستان نگهداری شده ودرایران هم موجود است .مرغ عشق خانگی ، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ‌تر است. طول بدن این مرغ عشق بین ۱۶ تا ۲۰ سانتیمتر می‌باشد. عمر انواع وحشی آن ۱۰ تا ۱۴ سال و عمر نوع خانگی آن اغلب کمتر از ۵ سال است. البته در میان مرغ عشقهای خانگی گاه عمر 12 ساله نیز مشاهده شده‌است.
رنگ طبیعی و اصیل مرغ عشق سبز چمنی می‌باشد که بیشتر در نژاد هلندی این رنگ مشهود تر است. انتهای پشت ٬سینه و شکم سبز می‌باشد.پشت سر ٬بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی به صورت موجی می‌باشد.دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره‌اند.پرهای دم سبز بوده و دارای نوار زردی می‌باشد.امروزه بخاطرعلم ژنتیک و اصلاح نژادی, مرغ عشق در رنگ های گوناگون دیگرنیز وجود دارد از سبز تا ابی و سفید و زرد خالص و نژاد ابلغ گونه مرغ عشق نیز وجود دارد.صورت مرغ عشق تا گلو زرد روشن است و در انتهای صورتش لکه‌های بنفشی که ریش نامیده می‌شود وجود دارد.پلکها بسیار نازک هستند و از سمت پاین به بالا جمع می‌شوند.نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر از بالایی می‌باشد.

روش تعیین جنسیت مرغ عشق

برایتشخیص جنست نر و ماده مرغ عشق بهترین گزینه توجه به پوستی که در بالای منقار قرار دارداست.  سوراخهای بینی دراین قسمت واقع شده اند.درجنس  نر مرغ عشق  رنگ این پوست آبی تیره است اما در نوع ماده( در زمان جوجگی آبی روشن ) و در هنگام بلوغ کامل مرغ عشق ماده  قهوه‌ای یا متمایل به اخرایی و قهوه‌ای یا آجری رنگ است.غلظت و پر رنگی رنگ آبی این پوست در نوع نرمرغ عشق همواره مشخص است هرچند در نرهای مریض این رنگ مات می‌شود و در نرهای مسن قهوه‌ای شده و ترکهایی در آن دیده می‌شود.اما رنگ این پوست در ماده‌ها متغیر است در موقع تخم گذاری و در جوانی صاف و روشن تر است و پس از این مدت تیره تر و چروک دار می‌گردد.

رفتار شناسی مرغ عشق

مرغ عشق پرنده ای باهوش و اجتماعی است و از بازی کردن لذت میبرد. مرغ عشق ماده علاقه زیادی به جویدن اجسامی مانند چوب دارد که این تمایل در جنس نرمرغ عشق کمتر است. مرغ عشق علاقه زیادی به همبازی شدن با آدمی دارد و قادر به تقلید محدود صدا و سوت زدن است. مرغ عشق خیلی زود اهلی شده و به خانه خو می‌گیرد. می‌توان به آن یاد داد که روی انگشت بنشیند. حضورسگ و گربه موجب ناراحتی پرنده می‌شود حتی اگر به آن دسترسی نداشته باشند, پرنده جدید را باید به تدریج وارد کرد لذا اگر تصمیم گرفتید تا برای مرغ عشق خود جفت تهیه کنید، بهتر است که پرنده جدید را ابتدا در قفسهای مجزا ولی کنار هم نگه دارید تا به هم عادت کنند.

شروع تخم گذاری مرغ عشق در آغاز فصل بارندگی می‌باشد.مرغ عشق ها مثل تمامی گروه های طوطی سان می‌تواند ماهها با آب کم زندگی کند اما علت اینکه تمایل شدیدی برای تخم گذاری در فصل بارندگی دارد این است که برای پرورش جوجه‌های خود نیاز به آب دارد.این پرنده لانه سازی نمی‌کند بلکه از سوراخهای موجود بر روی درختان (مخصوصا درخت اکالیپتوس) استفاده می‌کند.و برای پر کرد کف لانه در صورت عدم وجود چاله محدب در کف سوراخ از پوسته خود درخت استفاده می‌کنند.حتی در صورتی که درختان زیادی در ناحیه موجود نباشد تمام جفتهای یک گروه(گروهها معمولا12 تا 45 جفت هستند) روی یک درخت تخم گذاری می‌کنند.

کاربر گرامی :لازم به ذکر است شما میتوانید در تایپیک تخصصی سایت 6019 روش نوین و راهبردی جفت کردن مرغ عشق با بخور اکالیپتوس را به صورت کامل وآسان که ماحصل ابتکار و نو آوری تیم تحقیقاتی سایت 6019 می باشد را مطلالعه نمایید و به سادگی هر چه تمام تر شاهد جوجه مرغ عشق های جذاب خود باشید

تعداد تخم مرغ عشق در فصل تخم گذاری

مرغ عشق ماده بر حسب میانگین و بررسی های تیم تحقیقاتی سایت6019 در اولین تخم گذاری خود2تا3 تخم می گذارد که طبق مشاهدات تیم تحقیقاتی6019از این مقدار تخم غالبا1 الی2 جوجه متولد میشوند. و در دفعات بعدی این میزان  تخم به4 عدد می رسد (در بعضی گونه ها تا 6 تخم نیز مشاهده گردیده است پس از اتمام تخم گذاری توسط مرغ عشق ماده  18 تا 23 روززمان میبرد تا تخم هابه جوجه تبدیل شوند . در این مدت مرغ عشق نر در حوالی لانه می‌ماند و نقش یک نگهبان و تغذیه رسان را برای مرغ عشق ماده تا زمانی که جوجه ها پروار گردند ایفا میکند.

نکته مهم:یادتان باشد که پس از بزرگ و پر در آوری جوجه مرغ عشق ها در صورت نزاع مرغ عشق نر و ماده ,مرغ عشق نررا از قفس مرغ عشق ماده و جوجه هایش جدا کنید تا شاهد مرگ مرغ عشق نرتوسط مرغ عشق ماده نباشید

 

 
عشق مرغ یا مرغ عشق6019
مرغ عشق 6019

 

قدرت هضم غذا در مرغ عشق بسیار سریع بوده و معمولا هر 15 تا 20 دقیقه فضله میگذارند.مرغ عشق ماده به علت به خطر نیفتادن سلامتی جوجه‌ها در لانه فضله نمی‌کند و برای این کار از لانه خارج می‌شود البته تعداد ترک لانه باید کم باشد تا خطری متوجه جوجه‌ها نشود.چون نمی‌شود هر 15 تا 20 دقیقه ماده برای فضله گذاری از لانه خارج شود، قبل از اولین تخم گذاری مرغ عشق ماده فواصل بین تعداد دفعات فضله گذاری خود را افزایش می‌دهد و در هر 2تا 3 ساعت مبادرت به انجام این کار می‌کند اما به میزان بیشتری فضله می‌گذارد به این ترتیب به فضله گذاری در مدت طولانی عادت می‌کند.در هنگام تخم گذاری در برخی موارد ماده پرهایش می‌ریزد و احتمالا این کار برای ایجاد محیطی گرم برای تخمها و جوجه‌ها می‌باشد.

بعد از تولد جوجه‌ها مرغ عشق ماده آنها را به وسیله خوراک نرم معده اش تغذیه می‌کند و بعد از چند روز بچه‌های بزرگتر از غذای نیمه هضم شده لوله مری و کوچکترها هنوز از طریق معده تغذیه می‌شوند.به منظور جدا سازی تغذیه جوجه ها ابتداجوجه مرغ عشق های بزرگتر از طریق لوله مری تغذیه می‌شوند و سپس جوجه‌های کوچکتر از طریق معده تغذیه می‌گردند.بعد از به دنیا آمدن جوجه ماده کمتر از قبل مبادرت به خروج از لانه می‌کند و تنها مواقع ضروری برای دفع فضله، تغذیه یا تمیز کردن خود از لانه خارج می‌شود.نکته: باید بگوییم که پس از به دنیا امدن جوجه مرغ عشق ها نباید زیاد مزاحم آنها شد و وقت و بی وقت در لانه سرک کشید چراکه باعث ایجاد ترس و استرس در مرغ عشق ها خواهید شد.نظافت لانه جوجه ها هفته ای 1 بار و پسس از رشد و کرکی شدن  بدنشان هر 2 روز یکبار اهمیت بسیاری دارد.

مرغ عشق ماده همیشه از طریق نر تغذیه می‌شود که این تغذیه شامل دانه‌های هضم شده آماده نیز می‌شود چون اگر قرار باشد ماده غذا را هضم کند وقت بیشتری می‌برد و شرایط محیط برای تامین غذا نیز نا معلوم است پس باید در وقت صرفه جویی کرد و نوزادان را هر چه زودتر پرورش داد.
دو تا سه هفته مرغ عشق ماده در گرم نگه داشتن  و همچنین مراقبت ازجوجه ها آنها را در زیر بال و پر خود نگه می دارد تا زمانی که پرهایجوجه ها در آید.بعد از حدود 6هفته مرغ عشقهای جوان می‌توانند از لانه بیرون بیایند و پرواز کنند.آنها قادر به داشتن زندگی مستقل هستند اما پدر تا یک یا دو هفته از آنها مراقبت کرده و گه گاه تغذیه شان می‌نماید.در حین این مدت مرغ عشق ماده نیز اگر شرایط برای تخم گذاری سری دوم مناسب باشد مقدمات را آماده می‌کند.در سه ماه اول مرغ عشق هنوز پرهای اولیه را دار هست و تفاوت چندانی از نظر ظاهر با مرغ عشقهای بالغ ندارد.تنها رنگشان مات تر از مرغ عشقهای بالغ است.رنگ پوست بینی روشن است و به سختی می‌توان آنها را تعین جنسیت کرد.مهمترین نشانهٔ مرغ عشقهای جوان  درشتی حلقه دور چشم ورنگ سیاهی چشمان آنهاست.بعد از ۳ ماه پرهای جوجه های نیمه بالغ مرغ عشق  به صورت نا متراکم می‌ریزد و از این موقع به بعد مرغ عشق کاملا همانند مرغ عشق‌های بالغ می‌شود و آماده تولید مثل  زیستی خود می‌شود

تغذیه مرغ عشق

 ارزن درشت مهمترین خوراک مرغ عشق‌ها محسوب می‌شود و تنها در فصول معینی از سال در زیستگاه این پرنده‌ها در استرالیا می‌روید و این پرندگان باقی سال را از تخم خشک سایر گیاهان تغذیه می‌کنند.اما در اسارت باید علاوه بر ارزن  دانه های مکملی مثل کتان و دانه مخلوط یا همان هفت تخم  نیز در رژیم غذایی آنها گنجانده شود.از سبزیجات و میوه ها نیز میتوانند به عنوان یک مکمل غذایی و منبع غنی از ویتامین ها برای تغذیه هرچه بهتر مرغ عشق ها بهر برد که در زیر چندین مورد را برایتان باز گو میکنیم

سبزی‌های تازه مثل تره که مملو ازویتامین آ می‌باشد ,اسفناج , لبو پخته, ٬کدو,٬هویج,اسفناج وبرگ کاسنی,شاهی ,ریحان,ساقه کاهو به اندازه کم,برگ کرفس و دیگر برگین سبزان مجاز برای تغذیه  مرغ عشق ها
میوه‌هایی از قبیل سیب قرمز قطعه شده بدونه هسته ٬گلابی رسیده قطعه شده٬هویج که می‌شود آن را به صورت رنده شده نیز به پرنده  داد، به ,توت فرنگی , حبه انگور دو نیم شده ,کدو سبز,ذرت پخته شدهرا نیز بسیار دوست می‌دارند.

 یادتان باشد میوه‌ را همیشه باید شسته شده و بدونه هسته در اختیار هر گونه پرنده ای قراردهید

حبوبات پخته شده مثل عدس ,لوبیا,باقالی پخته شده و فاقد نمک و افزودنی خاص,جوانه گندم,جوانه ماش
بادام درختی خیس شده و خام فاقد نمک و هر گونه افزودنی خاص.

مرغ عشقهایی که به نوعی رژیم غذایی خاص عادت بکنند به راحتی آن رژیم را ترک نمی‌کنند پس باید از خردسالی آنها را به رژیم غذایی خوبی عادت داد. برای اطمینان از جذب مواد معدنی مورد نیاز در پرنده بهتر است از مکمل های تغذیه ای یا ویتامین های اضافی ( مانند مولتی ویتامین مخصوص پرندگان یا ویتالین  ) استفاده کرد. نکته : به کرارات مشاهده شده است که مرغ عشق ها در راستای هضم غذای خود از گچ دیوار منزل و آهک برای تغذیه نیز استفاده میکنند و قادر هستند آنها را دفع کنند جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد ولی اگر از تراشیده شدن دیوار هایتان از دست مرغ عشق ها خسته شده اید می توانید  مقداری  شن خوراکی مخصوص پرندگان را همیشه در ظرفی جدا گانه در داخل قفس در اختیارشان قرار بدهید 

نحو نگهداری مرغ عشق

بهتر است مرغ عشق‌ها بصورت جفت نگه‌داری شوند.مرغ عشق به محیط اطراف خود خو می‌گیرد و نباید جای قفس پرنده را تغییر داد.قفس پرنده باید جایی باشد روشن و تا حد ممکن ساکت.و در محل‌های پر رفت و آمد و پشت پنجره که نور آفتاب دائم به آنها بتابد محل مناسبی نیست، زیرا اگر مرغ عشق زیاد زیر نور آفتاب بماند سکته می‌کند.قفس پرنده باید در بالا باشد تا پرنده به همه چیز مسلط باشد و احساس ترس نکند. قسمتی از قفس مرغ عشق همیشه باید  رو به دیوار باشد به طوریکه از پشت سرخود خیالش راحت باشد این امر نکته بسیار مناسبی برای مرغ عشق خواهد بود.
کف قفس را با شن مخصوص پرندگان و یا همانگونه به صورت خالی قرار دهید و از گذاشتن کاغذ در کف قفس مرغ عشق ها پرهیز نمایید چرا که مرغ عشق ها علاقه وافری به ریز ریزکردن هر چیزی دارند خرده های تکه  کاغذ می تواندباعث مسمومیت مرغ عشق  دلبندتان شود. هر 3 روز یکبار و اگر وقت آزاد داریدهر روز کفی قفس را تمیز کنید تا به روند سلامتی پرنده تان کمک شایانی کرده باشید
چوب نشیمنگاه مرغ عشق بایددارای قطر 1.5 تا 2 سانتیمتر باشد تا مانع ابتلای پرنده به بلندی ناخن شود.همچنین باید در قفس از تکه های تمیز چوبی درختان نیز برای نشستن پرندگان استفاده شود.مرغ عشق برای اینکه منقارش بیش از اندازه بلند نشود باید همیشه چیزی را با نوکش بتراشد،این امر کمک شایانی به کوتاه ماندن نوکشان دارد.یادتان باشد شاخه‌ها باید بعد از گذشت مدت های کوتاه با فواصل2 الی3 هفته تعویض و تجدید گردند.
ظروف آب و غذای مرغ عشق‌ها نیز نباید زیاد تعویض گردد زیرا به آن ظرف عادت می‌کنند و از ظرف جدید ممکن است بترسند و این باعث گرسنگی آنها بشود. در صورت تمایل به نگهداری بیش از یک جفت مرغ عشق در یک قفس باید حتما به این موضوع اشاره شود که هر جفت مرغ عشق برای داشتن بهترین بازده برای زندگی به فضایی معادل یک مکعب با اضلاع 50 سانتی متر نیازمند می باشند و در صورت داشتن فضایی کم تر از این حدود بی شک میان جفت ها درگیری بر سر قلمرو زیستی پیش خواهد آمد. البته اگرآن هاراباجوجه هایشان(جوجه ی 2 ماه به بالا)دریک قفس بیناندازید به جان یکدیگر افتاده وظرف 3 الی 4 روز یکدیگر را میکشند.

بیماری‌ها مرغ عشق

مرغ عشق همانند سایر پرندگان به بسیاری از بیماری های طیور مبتلا می شود ومهم ترین این بیماری ها عبارتند از: بیماری نیوکاسل، بیماری پر ریزی فرانسوی، بیماری جوجه مرغ عشق، بیماری آبله، بیماری پستیاکوز، بیماری سالمونلوزبیماری مگا باکتریوز، بیماری تریکومونیازیس، بیماری کوکسیدیوز، بیماری جرب، بیماری اسپرژیلوز. هر کدام از بیماری های فوق الذکر علایم ونشانه های خاصی دارد وبرای درمان آن ها باید به دامپزشک مراجعه کرد. علائمی مانند عطسه های متوالی و مشاهده آبکی تر شدن فضله در این پرنده طی چند روز متوالی، نشانه خطر شناخته شده و باید سریعا نسبت به بر طرف کردن آن اقدام کرد ؛ بدین صورت که از جریان هوای مستقیم جلوگیری به عمل آمده، پرنده را در دمای بالاتر نسبت به محیط بیرون نگهداری کرده و با استفاده از نور مادون قرمز(با فاصله30 سانتی از پرنده)گرما دهی کنید تا جریان خون در پرنده بالا رفته و با افزایش دما، این علائم خطرناک بهبودی یابد

هموطن عزیزو گرامی :در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جانوری ودرراستای ارتقا زندگی بهتر برای همه مخلوقات خدا دلسوزانه کوشا وسخاوتمند باشید. تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه شما کمال تشکر را دارند( موفق و پیروز باشید)

193 دیدگاه دربارهٔ «روش,تشخیص,جنسیت,نگهداری,مرغ عشق,نر,ماده»

سلام من یه مرغ عشق سبز دارم که بالای نوکش سفیده ولی یه کوچولو ابی کرنگ هم دیده میشه!!
به نظر شما مادس یا نر؟؟!!

با سلام خدمت شمادوست گرامی
برای تعیین جنسیت دقیق مرغ عشق نیاز به ارسال عکس پرنده مذکور و بررسی نکات دیگر در ظاهراش میباشد و نمیتوان به درستی گفت که نراست یا ماده. اماجهت اطلاع مسائل زیرراخودتان بررسی نمایید و در صورت عدم موفقعیت در امر تشخیص عکس پرنده راارسال نمایید تاجنسیت رادر کوتاه ترین زمان ممکن برایتان تعیین و جوابش را ارسال نماییم.به دفعات عرض نمودیم که تشخیص جنسیت مرغ عشق مستلزم مواردی خاص است.باید بدانید که نژاد مرغ عشق چیست. بلوغ و روش تعیین جنسیتی مرغ عشق بر مبنای نژادی دارای فرق بسیاری است. در نژادمعمولی بلوغ دیرتر صورت می پذیردو در نژاد های اصیل زودتر.از این رو برای تشخیص جنست به علائم ظاهری نمیشودزیاد اطمینان نمود. در نزاد های اصیل مرغ عشق بلوغ در 8 ماهگی صورت میگیرد وروش تشخیص به سهولت توسط نگهدارنده های تازه کاربه صورت دقیق میسر میباشد.برای تشخیص نیاز است سن پرنده را بدانید و درصورت عدم این دانستنی مدت زمانی که پرنده را خریده اید را محاسبه نمایید و مدت فوق را با4 جمع کنید اگر حاصل جمع این زمان بالاتر از 10 ماه گردید پرنده شما بالغ بوده و جنسیت مرغ عشق مذکور ماده است. میتوان گفت درمرغ عشقهای نژاد معمولی نوک پرنده سفید بوده و دارای هاله کم رنگ ابی میباشد که به مرور زمان این رنگ ابی محو خواهد شدنیاز است بدانیدگاهی مواقع در مرغ عشق های ضعیف نر نیز این گونه علائم به دفعات دیده شده است و افراد مهار در این امر قادر به تشخیص خواهند بود اگر از سلامت پرنده خود اطمینان داریدجواب همان جنسیت ماده است.یک روش کاملا راحت دیگر برای تعیین جنسیت مرغ عشق هاوجود دارد که تکه ای چوب تمیز را همانند میله نشیمنگاه در بین میله های قفس پرنده قرار دهید پس از گذشت چند روزبا چشمان خود خواهید دید که اگر مرغ عشق ماده باشد زمان زیادی را صرف کندن و تراشیدن چوب با منقار خود خواهد کرد اینگونه رفتار در جنسیت ماده مرغ عشق به دفعات رصد و گزارش شده است و یکی از بهترین روشهای صد در صدی تعیین جنسیت مرغ عشق ماده برای مبتدی هامیباشد
هموطن گرامی:در مسیر زندگیتان همیشه موفق و پیروز و در حفظ و نگهداری منابع طبیعی ومحیط زیست دلسوز و کوشاباشید
تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه از شما کمال تشکرو قدر دانی را دارند

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست گرامی
صرفا جهت تسریع درامرپاسخ گویی شما بزرگوار بااین شماره 09193946381تماس بگیرید
من التوفیق الیام

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست گرامی
دوست گرامی منظور کلام چیز دیگری بود.شما یک پیامک با متن درخواستتان به شماره که داده شد ارسال کنید بی شک پی به منظور حرفامان خواهید بود.هدف ماتسریع در جواب دهی به شما بزرگوار است

پاسخ

من یک مرغ عشق دارم ابی و سفید و یک ماده سفید دارم چرا تخم نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام:
اطلاعات تغذیه ای کامل؟میزان سن تقریبی؟مدت زمانی که پرندگان نگهداری میکنید؟ابعاد قفس؟مکان نگهداری ؟دمای محل نگهداری؟ پرندگان خود را برای ما ارسال نمایید تا برسی نمایم.لازم است تصویری واضح از قسمت صورت و پاهای پرندگان خود را نیز برای ما ارسال نمایید

پاسخ

سلام ممنون از سایت زیباتون،من قبلا تو خط کبوتر بودم؛تازه تصمیم گرفتم مرغ عشق نگهدارم؛یک جفت هم گرفتم؛تونستم تو سایتتون خیلی چیزا درموردشون بدونم؛بازم تشکر

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
خوشحالیم که توانسته ایم هر چند اندک موجبات رضایت خاطر شما کابران گرامی را براورده نماییم.
(برای ما افتخار است که منتخب شما شده ایم)

پاسخ

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و سپاس فراوان از سایت عالیتون من ۲ تا مرغ عشق دارم که جنسیتشونو نمیدونم عکسشم براتون میفرتم خواهشا جوابمو بدید.ممنون

با سلام:
در ابتدا نیاز است بدانید پرندگان شما بالغ نگردیده اند و هنوز زمان نیاز دارند به بلوغ جنسیتی برسند. بر حسب مشخصه های ضاهری پرنده اول که کاملا در تصویر مشخص است نر می باشد.اما در مورد دیگر پرنده بعلت عدم وضوح کامل تشخیص نا ممکن بود.

پاسخ

سلام جناب،خسته نباشید
عکس مرغ عشقامو میفرستم براتون لطفا ببینید بهم بگید که نر و ماده ان یا اشتباه دادن بهم
سوال بعدیمم اینه که چرا مرغ عشقه زرد رنگ نوکش این شکلیه؟؟خیلی زشت تر از سبزس
آیا این نوک طبیعیه؟؟اگ طبیعی نیست راه حلش چیه ک درست شه؟؟چون کف دریا گذاشتم توقفس
ممنون

با سلام:
با مشاهده تصاویر ارسالی به عرضتان میرسانیم پرنده نر شما که دارای رنگ بینی ابی رنگ است به بلوغ تولید مثلی رسیده است. اما در مورد مرغ عشق دیگر که دارای نوک بزرگ و ناخن ها بزرگ است باید بگوییم این مرغ عشق سن بالایی دارد و پیر محسوب میگردد که لازم است تعویض نمایید. پرنده مذکور را از هر کجا خریده نموده اید عودت دهید و مرغ عشق ماده ای جوان بگیرید

پاسخ

سلام و خسته نباشید امکان داره توضیح دستی کردن رو داخل سایتتون قرار بدید ؟؟؟
من فقط دوست دارم جفت مرغ عشق هام حداقل از من نترسن و رو دستم بشینن چی کار باید بکنم ؟
چند روزی هست به مدت چند ساعت غذاشون رو برمی دارم تا گرسنه بشن و از دست من غذا بخورن که با ترس رو لرز میان رو دستم میشینن و چیزی میخورن ولی بازم بعدن از دست من میترسن
این صدای بلندی هم که بعضی موقع ها از خودشون در میارن و خیلی گوش خراشه به چه دلیله گاهی تا ۷و۸ ثانیه پشت سر هم این کار رو انجام میده چیزی میخاد ؟؟؟
یه سوال دیگه هم اینکه مرغ ماده یاد گرفته در قفس رو با نوکش بالا پایین می کنه این دلیل خاصی داره یا از شیطنتشه ؟؟؟

با سلام:
بعلت اسیب پذیری پرندگان کوچک ما مخالف دست اموز نمودن پرندگان ریز جسته هستیم و از قرار دادن نحوه اموزش معذوریم و از حضورتان بخاطر این امر پوزش میطلبیم.علت صدا از ترس است بینگر تنش محیطی است که به پرنده وارد میگردد و یکی از عوامل تاثیر گذار در عدم سلامکت پرنده همین امر است.مرغ عشق ها هوش خوبی دارند و میتوانند هرچیزی را که جذابیت داشته باشد را بیاموزنداینگونه رفتار در میان مرغ عشق ها عادی است و به اصلاح بازی تلقی میگردد که بیشتر نیز در مرغ عشق های ماده مشاهد و نمود پیدا میکند.

پاسخ

سلام مرغ عشق ماده ای که پرهای دور مقعد ریخته باشه و چشمامم کاملا سیاه، بدون هاله سفید باشه، ولی جثش اندازه نر بالغ باشه، بینیم سفید باشه، آیا بالغ؟

با سلام:
پرنده شما در حال رسیدن به مرحله بلوغ تولید مثلی میباشد بین۱ تا ۲ ماه اینده پرنده شما کاملا بالغ و قادر به تولید مثل خواهد بود

پاسخ

با سلام
ضمن عرض پوزش از تاخیر در پاسخ بعلت حجم بالای ارسالی ها و از انجا که پاسخگویی و بررسی هر پاسخ کمی زمان بر است کمی وقفه پیش می اید تا اخر امشب پاسخ به ایمیل شما ارسال خواهد گردید

پاسخ

سلام خسته نباشید
من دو تا مرغ عشق خریدم بالغ هستن
جای کم رفت وامد و اروم گذاشتم طوری ک نور خورشید مستقیم بهشون نخوره یدفه چند دقیقه ساکتن یدفه بلند جیغ میزنن بعضی وقت ها هم یکم اروم سروصدا میکنن از نظر تغذیه ارزن میدم هرروز یا تخم مرغ یا سبزی یا سیب یا هویج میدم

با سلام:
مکان نگهداری مناسب است اما از نظر تغذیه این موارد را رعایت نماییداز دادن تخم مرغ زیاد به پرندگان خود پرهیز نمایید هفته ای یکبار و در حد کم فقط سفیده تخم مرغ به پرندگان خود ارئه نمایید از دادن زرده تخم مرغ پرهیز نماییدمقداری دانه کتان در ارزن پرنده ترکیب نمایید به ازای۱ کیلو ارزن۲۵۰ گرم کتان کفایت دارد.ارائه سبزیجات و میوه جات در صورتی که تعادل را حفظ نمایید مفید است. از دادن کاهو و خیار به پرندگان خود پرهیز نمایید

پاسخ

کدام یک از این مرغ عشق ها را میتوان بایکدیگر جفت کرد؟وکدام یک را نباید جفت کرد؟
سبز-ابی- سفید-زرد

با سلام:
جهت دریافت جواب نهایی لطف بفرمایید جنسیت هر پرنده را بر حسب رنگ برایمان ارسال دارید

پاسخ

سلام
حدود یک ماهه یک جفت مرغ عشق خریدم که بعد از چند هفته دو سه بار دیدم ماده ب نر زیر داد. ولی الان دیگه ماده نمیذاره و دعواشون میشه. من ماده رو به عنوان بالغ خریدم ولی الان شک دارم بالغ باشه. عکسشونو میذارم لطفا راهنماییم کنید.

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
نظر به تصویر ارسالی باید بگوییم مرغ عشق زرد رنگ به بلوغ نرسیده است و دارای سن کمی است حدود۳ الی۶ ماه دیگر نیاز به زمان دارد تا بلوغ کامل برسد. پرنده نرتان به بلوغ تولید مثلی رسیده است و قابلیت تولید مثل رادارد.اینکه پرنده ماده را بعنوان بالغ به شما فروخته اند تقلب در فروش محسوب میگردد شما می توانید پرندتان را از هرمکانی که خریداری نموده اید برده و تعویض نمایید.

پاسخ

سلام .میخواستم بدونم آیا صحت داره که می توان از مخرج مرغ عشق بوسیله جنسیت آنها پی برد؟ چون در سایتهایی هستند که به این نکته اشاره کردند که در مخرج مرغ عشق دو استخون با فاصله بیشتر مادس و با فاصله اندازه کمتر نر هست .من مرغ عشق چشم قرمز دارم که تشخیص آنه از منقار سخت هست و این تفاوتها رو دارن .لطفا پاسخ از شما که وارد هستین.و آیا راه دیگری هست که جنسیت آنهارو آشکار کرد؟ممنون

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
لازم است بدانید این روش تشخیصی جنسیت در کبوتر ها بیشتر کاربر دارد نه طوطی سانان و نوع تشخیص نیز به فاصله زیرجناقی مربوط است در پرندگان ماده ناحیه زیر جناق سینه ای فاصله دار است و در نرها این فاصله بصورت محسوسی کمتر است اما نیاز به مهارت کافی برای تشخیص است عدم مهارت درهنگام لمس باعث اسیب به بافت و برخی اعضای داخلی بدن پرنده می گردد (مخصوصا در پرندگان ریز جسته خطر اسیب بیشتر است) افرادی که اینگونه موارد را مورد اموزش قرار می دهند بیشتر کپی کاری از دیگر سایتها می نمایند و اگر پیرو روش دقیق نیز بشوید بی شک از آن بی اطلاع هستند(مثل یک کلاغ چهل کلاغ در مورد این افراد کاملا صدق مینماید)از قسمت پاها,صورت,پشت سر,زیر دم و به صورت کامل از پرنده خودعکس گرفته و به ایمیل سایت ۶۰۱۹ ارسال دارید تا ما برایتان بررسی نماییم

پاسخ

با سلام:
عکس را به ادرس ایمیل info@6019.ir ارسال نمایید.در صورتی که ایمیل ندارید میتوانید عکس را در اپلود سنتر آپ نموده و لینک تصویر را در هین قسمت برایمان ارسال دارید.

پاسخ

با سلام:
قیمت مرغ عشق بر مبنای نژاد, جسته در هر شهری متفاوت است. در تهران رنج قیمتی در مورد اینگونه مرغ عشق ها از۲۰۰ هزارتومان تا۱۲۰۰۰۰۰است که کاملا بستگی به خلوص و اصالت پرنده دارد.

پاسخ

با سلام:
ضمن عرض پوزش بعلت حجم بالای کاری استفاده و بکار گیری اینگونه برنامه ها برای ما مقدور نمیباشد.در تویتر و فیسبوک می توانید ما را دنبال کنید

پاسخ

با سلام:
طبق علائم قابل مشاهده در تصویر ارسالی نشان از جنسیت ماده پرنده میباشد

پاسخ

با سلام:
بعله ما در این زمینه کار میکنیم و پرندگان گوناگونی برای تحقیقات خود داریم.اما روش کاری ما تحقیقاتی است نه خرید فروش.

پاسخ

میتونی به اون مرغ عشق دیگه که ایمیل کردم نگاهی بندازی و نظر بدی که مرغ عشق نره؟
و اینکه چرا چشاش اینجوری هستن ؟مرغ عشق خوبیه؟ و سوال بعدی این هست که قیمت اینا که دیده چند می ارزن؟
ممنون

با سلام:
لطف نمایید از هر دو مرغ عشق خود تصویری تمام قد و با نمای نزدیک ارسال نمایید تا پاسخ سوالتتان به طور کامل ارسال گردد.

پاسخ

با سلام:
لطف نمایید تصویر کامل ارسال نمایید حتما پاسخ خدمتتان ارائه خواهد گردید

پاسخ

با سلام:
ضمن عرض خسته نباشید.هر زمانی که برایتان مقدور است ارسال نمایید برایتان برسی خواهیم نمود

پاسخ

با سلام:
عضویت در سایت ۶۰۱۹ اجباری نمیباشد و کاربران مختار به انتخاب هستند و تنها مزیت عضویت با یک نام کاربری ثبت کامل اطلاعات پرندگان در یک پوشه مجزا جهت موارد اضطراری میباشد.از انجا که سایت ۶۰۱۹ تمامی منابع مورد نیاز را خود تامین مینماید بعنوان یک سایت منبع باز و کاملارایگان در اختیار عموم قرار دارد ودرهمین راستا در ارائه مطالب و اموزش ها هیچ منع ومعذوریتی برای کاربران قائل نشدهایم تا همگان به راحتی به کل سایت دسترسی پیدا نمایند.

پاسخ

با سلام:
دربیشتر مواقع اعضای تیم ما در حال بررسی سایت هستندو در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو میباشندانکه بخواهیم مداوم در لحظه پاسخ ها را ارسال نماییم امکان پذیر نمی باشد چرا که در کنار پاسخگویی حجم کاری و تحقیقاتی بالایی نیز داریم که مانع از این امر میگردد.منظورتان از تنظیم نبودن تایم چه میباشد؟در ضمن این را یاد اور شویم خدمتتان اینجا سایت است نه وبلاگ.

پاسخ

با سلام:
عکس های ارسالی از جانب شما فاقدنمایش برای ما میباشند دوباره تصاویر را ارسال نمایید

پاسخ

با سلام:
دوست گرامی تصاویر ارسالی از جانب شما به دست ما نرسیده است لطفا بررسی نمایید و نسبت به ارسال تصاویر اطمینان حاصل نمایید.

پاسخ

سلام
ببخشید یک سول داشتم
چند وقت پیش ازتون درمورد سن مرغ عشق ماده ام سوال کردم که گفتید بالغ نیست.
الان بعضی از دوستام که یکم تجربه داشتن میگن مرغ عشقت نره و نژاد لوتینو است.
رفتار این مرغ عشق به نظرم شبیه ماده هاست. یعنی آرومه و مثل مرغ عشق نر نمیخونه و بعضی وقتا جیغ میزنه.
عکسشو واستون میذارم لطفا در مورد جنسیتش کمکم کنید.
با تشکر از سایت خوبتون

با سلام:
در ابتدا باید بگوییم تشخیص جنسیت این نژاد از مرغ عشق برای خیلی افرادکمی سخت است و مهارت بالایی برای تشخیص دقیق در سن کم نیاز است علائم ظاهری این مرغ عشق شاید شباهت به نر داشته باشد اما طبق جدول مشخصه هایی خاص که در دسترس ما قرار دارد گواه از ماده بودن این پرنده دارد و ضریب احتمال نر بودنش خیلی کم است احتمالا دوستانتان بخاطر سایه طیف ابی رنگ روی بینی پرنده به نر بودن آن اصرار دارند که آن طیف ابی نمیباشد و بر اثر تابش نور اینگونه خود را نشان می دهد.

پاسخ

با سلام:
بعله به دستمان رسید. پرنده ای که قبلا تصویرش را ارسال نمودید و پاسخ انرا نیز ارسال نمودیم ماده میباشد و پرنده دیگرتان نیز که تصویر اش رابه تازگی ارسال نموده اید نر است.فقط یک نکته را نیز خدمتتان عرض نماییم که قفس مورد استفاده پرندگان شما چندان مطلوب نمیباشد نسبت به تهیه قفسی جدید اقدام نمایید در صورت نگهداری پرندگان در این قفس احتمال مسمومیت و برخی عوارض دیگروجود دارد.ویتامین مخصوص پرندگان تهیه نمایید پرنده ماده شما دچار فقر منابع املاحی و ویتامینی میباشد.

پاسخ

همین که شما فرمودیددرسته.ماده انگار مسموم هست چون حالت عطسه داره و از بینیش یکم یه قطره آبکی در میاد علت بیماری این پرنده چیست؟ممنون قبل ازاینکه بیماریش را بگم فهمیدید دچار یک مشکلی است.احسنت

با سلام:
در بیشتر مواقع ریز اب از بینی پرنده علامت بیماری سرما خوردگی یا تب طوطی است.اما در پرنده شما علت اصلی ضعف سیستم ایمنی و مسمومیت با روی میباشد.قفسی که شما برای پرندگان استفاده می نمایید دارای اکسید زنگ آهن است از انجا که قفس های پرندگان ابکاری میگردند مقدار روی در آن نی بالا میباشد میله قفس زمانی که زنگ بزنداکسید زنگ براحتی از طریق دهان پرنده وارد سیستم گواریشیش میگردد و باعث بروز عوارض بسیاری میگردد که مسمومیت نیز جز اصلی این بیماری ها محسوب میگردد. پرندگان مثل دیگر جانداران برای انکه در سلامت بمانند و به حیات خود ادامه دهند نیاز به ویتامین ها و املاح گوناگونی دارند که در صورتی که این املاح در اختیارشان قرار نگیرد دچار فقر املاحی و ویتامینی میگردندو پس از مدتی بیمار و در صورت ادمه فقر منابع با مرگ روبرو میگردند. حتما برای پرندگان خود مولتی ویتامین مخصوص پرندگان تهیه نمایید . به ازای نصف جا ابی۶ قطره از ویتامین را در ابشان بچکانید این کار را ۳ روز در هفته و پشت سر هم انجام دهید و در هر روزی که ویتامین دهی میکنید هر۱۲ ساعت ویتامین را تعویض نمایید و دوباره با همان مقداری که گفته شد اماده سازی نمایید تا ۱ ماه مین روش ویتامین دهی را انجام دهید. قیمت پرندگانتان با این سنی که دارندو در صورتی که در سلامت کامل باشند بین۳۵ هزار تا۶۰ هزار تومان است

پاسخ

با سلام:
درترکیب رنگ نیز میزان سرب و روی بسیار است که این امر نیز میتواند خطر افرین باشد.اصولا نباید از قفس های رنگی جهت نگهداری طوطی سانان استفاده نمود چرا که طوطی سانان مداوم با نوک خود در حال حرکت هستند و احتمالا خوردن پوسته رنگ بسیار است.یک قفس قیمت چندانی ندارد( قفس های معمولی با ابعاد مناسب قیمتی بین۱۰ هزار تا ۱۴ هزارتومان دارد)قیمت ویتامین در هر شهری و بر مبنای شرکت تولید کننده متفاوت است اگر از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید یک بطری ۶۰ تا ۱۰۰ سی سی بین ۳ هزار تا۵ هزار تومان است .

پاسخ

با سلام:
تغذیه میوه ای و سبزیجاتی که به پرندگان خود میدهید را برایمان ارسال نمایید تا برایتان بازنگری نماییم.کمی بیشتر در نگهداریشان رسیدگی شود جفت خوبیخواهند شد.

پاسخ

ضمن سلام و خسته نباشید.
آیا اگر قفس رو زمین باشد .جایی که زیاد رفت آمد نداره باهم جفت میکنند؟یا قفس مرغ عشقها باید بالا رو دیوار باشند؟

سلام و خسته نباشید.
ی جفت مرغ عشق تا چند روز باید جفت شوند . و آماده تخم گذاری میکنن.
علایم آماده جفت گیری و تخم گذاری در چیست ؟ ممنون

سلام:
زمان جفتگیری در مرغ عشق ها وابستگی کاملی به بلوغشان و همچنین شرایط زیستیشان دارد و نمتوان با قطعیت گفت در چه زمانی قادر به تولید مثل هستند. مرغ عشق های بالغ در صورتی که شرایط ایده البرایشان محیا سازی گردد در کمتر از۱ الی ۲ ماه به تولید مثل میرسند.علائم جفتگیری در مرغ عشق ها در ابتدا تغذیه نوک به نوک است پس از آن نر ماده را ترغیب به ورود به لانه میکند و پس از این امر با پنجه زنی به پهلو مرغ عشق ماده اقدام به جفتگیری مینماید.ماده مرغعشق در این مرحله دارای نوکی سفید یا قهوه ایی میگردد. و در نر ها رنگ بینی به ابی تیره تمایل بسیاری پیدا میکند

پاسخ

سلام
تشکر از سایت خوبتون
طبق گفته شما پرنده ماده نابالغم رو بردم عوض کردم
عکس ماده جدید رو میذارم لطفا بگید بالغه یا هنوز بالغ نشده

سلام:
این ماده بالغ است و تا چند هفته دیگر به قابلیت تولید مثلی کامل میرسد.

پاسخ

سلام:
سپاس از لطف و بزرگواری شما. ما نیز به نوبه خود اروزی بهترینها رااز خدای مننان برای شما و خانواده محترمتان خواستاریم

پاسخ

سلام:
بعله در بیشتر گروه پرندگان اطلاعات جامع را دارا میباشیم واموزش اینگونه مطالب در برنامه کاریمان است.

پاسخ

با عرض سلام و خسته نباشی.
من یه مرغ محلی و خروس دارم که از جوجگی. آنها را بزرگ کردم الان تقریبا به ۷ ماهگی میرسن .
آیا تا چند ماهگی مرغ به تخم گذاری میکنه؟

سلام:
بیشتر منابعی که دارای بو به صورت صنعتی هستند برای پرندگان مضر است(مانند عطر,ادکلن,اسپری های خشبو کننده,بوی فاضلاب شدید,عود,دود سیگار و کلیه مواد دخانیاتی,دود منتشر شده از غذا هها و سرخ کردنی ها,دود منتشر شده از ظروف تفلون,دود اتش و منو اکسید کربن حاصله از دود زغال و لوازم گازسوز و غیره…)

پاسخ

با سلام و خسته نباشید.
ی سوال داشتم که اگر یه جفت مرغ عشق در ی قفس دیگه بذاری و کلبه آنها را در جا دیگه نصب بشه
آیا این دو جفت باقی میمانند یا بازهم همون اولیه میمانند که از اول با هم جفت بشن و به جاشون عادت کنند؟
و تا چند روز میتوان آنها به جا دیگه عادت کنند البته جا قفس هم جای دیگه نصب بشه.
شما در این زمینه چه اطلاعی دارید .
ممنون

سلام:
پرندگان در صورتی که جفت باشند به همان حالت جفتگونه خود میمانند اما دوهفته زمان میبرد تا به مکان جدید عادت نمایند و به امنیت مکانی غریضی برسند.

پاسخ

سلام ممکنه دوتا مرغ عشق نروماده جفت نشن؟
مرغ عشقای من تخم گذاری نمیکردن حتی داخل لونه هم نمیرفتن

سلام:
در برخی موارد این امکان وجود داردکه پرندگان جفت نگردند.اما در بیشتر موارد پرندگانی که قادر به تولید مثل نیستند رابطه نزدیکی بین روش نگهداری و شرایط نگهداری دارد که همین امر موجب عدم موفقعیت به تولید مثل میگردد. بهتر است شرایط ایده الی را برای پرنده ایجاد نمود.

پاسخ

با سلام:
بعله البته اگر کاملا سفید باشد. در نر ها ی جوان رنگ بینی سفید وجود دارد اما بیشتر تمایل به رنگ کرم دارد که به مرور زمان ابی میشود.

پاسخ

با سلام:
تشخیص سنی پرندگان بر حسب جدول خاصی امکان پذیر است و حتما باید پرنده را دید تا بتوان تشخیص را اعلام نمود انکه رنگ بینی پرنده چنین باشد یا نباشد نمیتواند دلیلی برای تشخیص سن پرنده باشد.

پاسخ

با سلام:
زخم ها علل زیادی دارند. فارغ از انکه زخم ها میتواندد بر اثر اسیب و بر خورد با اشیا تیز صورت پیذیرند در طوطی سانان تومور بیشتر شایع است که پرنده با منقار خود تومور را میچیند و محل آن به شکل زخم خود را نمایان میسازد . برای تشخیص بهتر باید پرنده توسط یک دامپزشک مورد معاینه بالینی قرار گیرد.

پاسخ

سلام مرغ عشقم حدودا چهار ماهه است، پرهاش دارن میریزن….پر های سینه اش نا مرتب شدن و دمش هم به طور مشخصی کوتاه شده
غذاشون ارزن و کتان هست و رفتارهاش از نظر جنب و جوش و تغذیه طبیعیه، آیا بیماریی یا مشکلی داره؟
ممنون از مطالب مفیدتون

با سلام:
مشکل خاصی نمیباشد. پرنده در حال تولکی یا همان پریزی فصلی است با شروع فصل گرما پرندگانبرای تجدید و نو سازی پرهای خود با این مقطع زیستی مواجه میگردند. قرار دهی وان استحمامی در بهبود و تسریع آن تاثیر دارد . ارائه هر چند روز یکبار مقداری سفیده تخم مرغ ابپز در تکمیل پرها تاثیر گذار است.

پاسخ

با سلام:
لینک هایی که فرستاده اید تصویر یک پرنده است که قبلا نیز جنسیت انرا برایتان عرض نمودیم ماده است و همچنان در حال طی روند دوران رسیدن به بلوغ را پشت سر میگذارد.

پاسخ

موقع خریدمرغ عشق ایا راهی هست بفهمیم که پرنده تابحال تخم کرده وجوجه داده است یا پرنده قابلیت تخم گذاری داردیاخیر؟؟بابت جواب ممنونم

با سلام:
تنها یک راه وجود دارد که این امر نیاز به تبحر و مهارت کافی در تکثیر را میطلبد و افرادی که مهارت لازم را نداشته باشند نمیتوانند تشخیص دهند .

پاسخ

با سلام:
مرغ عشق زرد رنگتان نر میباشد و بالغ و کاملا جوان است .مرغ عشق سبز رنگتان نیز نر است و کاملا بالغ است. مرغ عشق ابی رنگتان نیز ماده است البته بالغ نمیباشد و نیاز به زمانی حدود ۳ ماه است تا کاملا بالغ و قادر به تولید مثل گردد.

پاسخ

باعرض سلام .ببخشید بنده وقتی برای شما عکس میفرستم شما یکی راازقلم میندازید وهمین باعث میشود که دوباره بفرستم اگرامکانش هست جواب سئوال را کامل بدهید تا مخاطب دوباره سئوال تکراری نفرستد .لطفا جنسیت وسن پرنده هایم راکه برایتان میفرستم طبق شماره و چپ وراست بگویید . ممنون بابت همه جواباتون …

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
مرغ عشق سفید: سن۵ ماه جوجه میباشد و ماده میباشد . سن بلوغ در این نوع نژاد مرغ عشق۱ سالگی است.تصویر ۲:مرغ عشق ابی تک نر است سن تغریبی حدود۱۵ ماه را دارا میباشد.تصویر ۳ دو مرغ عشق سبز اولی از سمت راست سنی حدود۲ سال و چند ماه سال را دارا میباشندو دومی حدود ۱۴ ماه دارد البته دچار اختلال هرمونی است.دو مرغ عشق ابی دیگرتان نیز ماده هستند و سمت راستی در تصویر۳ سال سن دارد و سمت چپی ۱۸ ماه سن دارد. این را نیز یاد اور گردیم برخی تصویرهایی که در قبل ارسال نمودید لینک ها دچار اشکال و فاقد عدم نمایش بودن.

پاسخ

باسلام وخسته نباشید.اول بابت همه جواباتون ممنونم …اینکه میگویید اختلال هورمونی یعنی چه ایاپرنده عقیم است ونمیتواند تولیدمثل کند لطفا توضیح دهید سپاسگزارم.

با سلام:
اختلالات هرمونی وسعت وسیعی دارند در برخی موارد اختلالات باعث عدم درست کارد بعضی از اجزای بدنی میگرددو متابولیسم سیستم بدنی و همچنین سیستم ایمنی را با اختلال مواجه میسازد.ارتباط کمی با عقیم بودن در اختلالات هرمونی وجود دارد اما نمیتوان این امر را نفی نمود بیشتر تاثیرات آن متواند باعث تولید مثل جوجه هایی معلول با مشکلات گوناگون گردد.البته در صورتی که یک سبک زیستی کطلوب را برای پرنده فراهم سازید قابلیت بهبود وجود دارد.

پاسخ

باعرض سلام .ببخشیدمییشود بگوییداین مرغ عشق چندوقت دیگربالغ میشود یکبارنیزبه مدت ۵ثانیه باپرنده( ابیه)جفتگیری کرده است …ممنونم

باسلام .۳عدد مرغ عشق دوستم میخواد بفروشه به من میخواستم (جنس وسن )اونهابرام بگید و ایامشکلی دارن یانه هیچ کدوم جفت نیستن وکدوم باکدوم جفت بزنم خوبه ممنون.ازهرپرنده ۲عکس فرستادم

با سلام:
مرغ عشق شماره۱:ماده میباشد سن تغریبی۱ سال و به بلوغ تولید مثلی رسیده است. مرغ عشق شماره دو نر است و کمتر از یکسال سن دارد و در شرف بالغ شدن قرار دارد . مرغ عشق شماره ۳ نر است و سنی حدود ۳ سال را دارد و قابلیت تولید مثلی کامل را دارد.تمامی پرند
گان سلامت کامل را دارا میباشند.نسبت به عدم هم نسل بودن و هم خون بودن پرندگان خود اطمینان پیدا نمایید در صورتی که پرندگان از یک نژاد و یک خانواده هستند بهتر است باهم جفت نگردند. امااگر باهم یک خانواده نیستند پرنده شماره یک را با پرنده شما۳ جفت نمایید.و برای مرغ عشق شماره ۲ نیزجفت دیگری تهیه نمایید.

پاسخ

باسلام .یکی ازمرغ عشقهای نرکه عکسش روباعنوان شماره۳برایتان فرستادم هنگام راه رفتن واوازخواندن مثل گنجشک راه میره مشکلی نداره .

با سلام:
مشکل چندان خاصی نمیباشد و جای نگرانی ندارد. البته میتوانید قسمت زیرین بدن پرنده را بررسی نمایید تا از وجود تورم مطمئن گردید.

پاسخ

باسلام .هفت تخم با ارزن وکتان مخلوط شده برای مرغ عشق ضرر ندارد واگرندارد چه مقدار وچگونه مخلوط شود.ممنون

با سلام:
نخیر هیچگونه مشکلی در بر ندارد و می توانید دانه را ترکیبی ارائه دهید.به ازای هر ۱کیلو ارزن۲۵۰ گرم کتان کفایت دارد. هفت تخم را نیز میتوانید به صورت محدود هفته ای یکبار به اندازه یک قاشق عذا خوری بر روی دانه معمولشان بریزید.

پاسخ

با سلام.من حدود یک ماه است که یک جفت مرغ عشق خریده ام.یک عدد سفید دارای طوق آبی رنگ که پوست بینی آن آبی است البته نه یک دست بلکه در بعضی جاها کمرنگ تر و بعضی جاها پر رنگ تر است(نزدیک سوراخ بینی ها کم رنگ تر) و چند ترک ریز در روی بینی مشاهده می شود که به گفته فروشنده نر بالغ است.و بسیار کم تحرک و بی سر و صدا است.در مقابل یک مرغ عشق زرد با طوق سبز است که به گفته فروشنده ماده است و پوست دماغ آن صورتی رنگ با نواحی آبی رنگ است.بسیار جست و خیز و سر و صدا می کند و سر مرغ عشق نر را میخاروند.البته گاهی اوقات مرغ عشق نر مرغ عشق ماده را نوک میزند.به گفته فروشنده مرغ عشق زرد هنوز جوجه است پس مرغ عشق دست به کار نمی شود.چند روزی است که مرغ عشق زرد شروع به پر ریزی کرده.به نظر شما صبر کنم یا بهتر است آنها را با یک جفت مرغ عشق بالغ و جفت عوض کنم؟

با سلام:
با تفاسیری که فرمودید پرنده شما بالغ نمیباشد و زمانی حدود۳ الی۵ ماه نیاز است تا پرنده بالغ گردد. اگر در پی جوجه کشی از پرندگان خود هستید بهتر است جفت بالغ خریداری نمایید اینگونه ارامش خاطر بیشتری خواهید داشت.اگر همعلاقه به پرندگان کنونی خود دارید باید چند ماه را صبر نمایید.

پاسخ

باسلام.(ایا باوجودشرایط مناسب برای پرنده امکانش هست دراین فصل گرما جوجه بدهند )ولانه چوبی بهتراست یاپلاستیکی
ممنون بابت جواب …

با سلام:
در صوزتی که شرایط محیا باشد امکان جوجه دهی کاملا وجود دارد. در فصول گرم استفاده از لانه های چوبی بهترین و ایدال ترین لانه مورد استفاده میباشد لانه های چوبی قابلیت فراوانی در تنظیم دما دارند

پاسخ

با سلام:
پرندگانتان بالغ هستند. باید صبر نمایید تا دوران تولکیشان به پایان برسد.تا پاییز امادگی لازم را برای تولید مثل خواهند داشت.

پاسخ

من دیروز کامنت گذاشتم برای تعیین جنسیت و سن مرغ عشق ها.که البته عکس آنها را به ایمیلتان فرستادم .لطفا هر چه زودتر جواب دهید.

با سلام:
ضمن عرض پوزش بعلت مشغله کاری بالا و عدم حضور اعضای تیم ار پاسخ گویی سوالات وقفه بوجود امده تا امشب پاسخ برای شما ارسال خواهد گردید.

پاسخ

سلام
من یه جفت مرغ عشق دارم لینک عکسشونو میذارم لطفا بگین نر و ماده درست انتخاب شدن و از نظر سن میتونن جفت خوبی باشن یانه؟
درضمن در یه قفس به ابعاد ۶۰*۵۰*۳۲ میشه دو جفت مرغ عشق نگه داشت و جوجه گرفت؟

با سلام:
بعله پرندگان نر ماده میباشند.سن مرغ عشقنرتان کمی بالا است حدود۳ سال سن دارد اما مشکلی در تولید مثلشان وجود نخواهد داشت و جای نگرانی نیست.از نظر سنی نیز جفت مناسبی هستند. قفس نیز کاملا مناسب است.

پاسخ

با سلام.بنده یک ایمیل به شما فرستادم و درخواست تعیین جنسیت مرغ عشق هایم و موارد دیگری را نمودم و شما در سایت نوشتید که دیشب پاسخ می دهید ام هنوز پاسخ نداده اید.خواهش میکنم زودتر جواب دهید با تشکر

با سلام:
پاسخ ارسال خواهد شد ما سوالات مختص به سایت را پاسخگویی نمودیم حجم سوالات در ایمیل ما بیش از حد تصور بوده به همین دلیل پاسخگویی زمان بر گردیده است.

پاسخ

من امروز یه جفت مرغ عشق خریدم به صورت یک عدد نرو مده که جفت هستند میخواستم بدونم انارو باید در چه ارتفاعی بزارم

با سلام:
در ارتفاع ۱۸۰ تا ۲ متر قفس را نصب نمایید.قفس را با رعایت ایمنی به دیوار نصب نمایید و از استحکام محل نسب کاملا اطمینان پیدا نمایید.

پاسخ

سلام
مرغ عشق نر تمایل به جفت گیری داره اما مرغ عشق ماده نمی خواد
مشکلی نداره تا بالغ شدن پرنده ماده کنار هم باشن؟

سلام من یه جفت مرغه عشق دارم چطوری میتونم عکساشونو واستون بفرستم که تشخیص بدید کدام نر و کدام ماده است

با سلام:
از طریق ایمیل سایت که در قسمت تماس با ما قرار دارد . وهمچنین از طریق شماره مدیریت سایت میتوانید به دیگر رسانه های چون واتساپ لاین تلگرام وایبر نیز ارسال نمایید.

پاسخ

سلام هیچ مطلب یاتصویری ازیک مرغ عشق ماده باردارکه بتوان متوجه وجودتخم درماده باشد نیست باتشکر؟

با سلام:
نخیر ما مطلب و تصویری در این زمینه نداریم البته در ارشیو تصاویر تحقیقاتی خود داریم که از انتشار ان بعلت مثال فنی قابل میسر نمیبشد.

پاسخ

با سلام:
تخمی که توسط پرنده میشکند یا غیر عمد است یا عمدی. در موارد غیر عمد پرنده بعلت عدم مهارت تخم را میشکند. اما در موارد عمدی پرنده دچار فقر منابع است و در صورت تغذیه درست علت ترس پرنده نسبت به محیط و همنین عدم تغذیه اش توسط مرغ نر میباشد و چند علت دیگر.

پاسخ

با سلام و خسته نباشید
من یک جفت مرغ عشق دارم که ماده رو عوض کردم
و حالا شک دارم ماده باشه
رنگ زرد پشتش سبزپشت گردنش هم یکم خط مشکی و نوک صورتی دارد ایا ماده است؟؟؟؟؟؟؟
(گاهی هم نوک تو نوک میکنند 7روزه که خریدمش)

با سلام:
کاربر گرامی: برای تشخیص جنسیت میبایست تصویر ارسال نمایید بر مبنای گفته ها نمیتوان جنسیت تعیین نمود.

پاسخ

سلام.مرغ عشق نر بعد از تولد جوجه اولش اقدام به بیرون انداختن جوجه از لونه میکرد.یه چن باری گذاشتمش تو لونه ولی بازم مینداختش بیرون؟ ممنون میشم علتش رو بدونم؟

با سلام:
پرنده شما تمایل به جفتگیری دارد بر همین اساس میخواهد ماده را مجبور به جفتگیری دوباره نماید.

پاسخ

سلام.من یک جفت مرغ عشق دارم که از ماده بودن مرغ عشق سبز مطمئنم اما شک دارم که مرغ عشق زرد رنگ، نر باشد لطفا راهنمایی کنید در ضمن من یک روزه پیش هم انداختمشون اما هر دو همدیگه رو میزنن باید چیکار کرد؟
با تشکر

با سلام:
در صورت شک داشتن میتوانید پرنده نر را تعویض نمایید.نژاع در روزهای نخست امری عادی است و جای نگرانی ندارد با گذشت زمان بهم عادت خواهند نمود.

پاسخ

سلام من یه جفت مرغ عشق گرفتم ولی جنسیتشون اصلا معلوم نیست عکسهاشون لینک زیر است لطفا سالم بودن و جنسیتشون و سنشون رو مشخص کنید .

با سلام:
مرغ عشق ابلغتان نر است. و مرغ عشقی که سفید است و چشمانش بسته است ماده البته ماده شما کم سن است و زمان چندین ماهه میخواهد تا بالغ شود.

پاسخ

با سلام:
پرندگانتان هر جفتشان ماده هستند. ماده سفید رنگ را تعویض نمایید و بجای مرغ عشق زرد یک نر بالغ بگیرید. مرغ عشق سفید یکسال و دو ماه و دیگری حدود11 ماه دارد.

پاسخ

سلام و عرض ارادت
من به حرفتون گوش کردم و مرغ عشق هام رو عوض کردم و دوتا مرغ عشق بالغ گرفتم و اینم عکس ها شون سوالی که ازتون داشتم این بود که :
1 مرغ عشق نرم با وجود اینکه حدود 1 ماه میشه پیشمون هست اما هیچ فعالیتی نداره یعنی نه بازی گوشییه نه خوندنی و حتی وقتی می رم سر قفس فقط منو نگاه میکنن چیکار کنم که راحت تر باشه ؟
2 وقتی می خریدمشون به فروشنده گفتم تا چند تا ماده بندازه تو قفس تا ببینیم کدومشونو انتخاب میکنه و مرغ عشق نر من این ماده رو انتخاب کرد و همونجا هم کلی نوک به نوک شدن اما از وقتی آوردمشون خونه همدیگه رو زیاد تحویل نمی گیرن چرا ؟
3 قبلا ً کنار این مرغ عشق آبیه یه مرغ عشق زرد داشتم که شما گفتین عوضش کنم و من جدا کردمش و تو یه قفس مجزا گذاشتمش اما هر وقت زرده رو میبرم تویه اتاق دیگه شروع میکنن همدیگه رو صدا زدن باهاشون چیکار کنم ؟
4 مرغ عشق مادم رو (همینی که تو عکسه) هرکی میبینه میگه آماده است برای جفت گیری اما اینا زیاد همو تحویل نمی گیرن لطفا بگین بهشون چی بدم تا تحریک بشن ؟
من بهشون ارزن و تخم کتان و شاهدانه و کافیشه و تخم منداب و تخم کاهومیدم هفته ای 1 وعده مولتی ویتامین و میوه (سیب و هویج و خیار و موز و پرتقال )+سفیده تخم مرغ میدم و کف دریا و پودر صدف هم تو قفسشون هست
دیگه چیزی به ذهنم نمیرشه خواهش میکنم کمکم کنید
ممنون از سایت خوبتون در ضمن ایول که مطالب مرغ عشقا رو زیاد کردین

با سلام:
این ماده مناسب است و امادگی کامل دارد.کمی زمان میبره تا بهم عادت کنند . توجه کنید پرنده اییکه تازه به محیط جدید وارد میشه دچچار ترس است و تا به محیط جدید عادت کند خودش زمان میبرد کمی صبور باشید به نتیجه خواهید رسید و جفت میشوند.زیادم شاهدانه ندهید . خیار هم ندهید موز هم زیاد ندهید باقی موارد مشکلی ندارد.

پاسخ

آقا مجدداً سلام
یه جفت مرغ عشق جدید از یکی از دوستام هدیه گرفتم عکسها شونو برات میزارم اگه میشه یه لطفی کن بگو چطورن ؟
و دیگه اینکه ماده (مرغ عشق سفید) قسمت بینیش یکم ناقصه و یه خورده پکره و به قسمت مقعدش مدفوع چسبیده مشکلش چیه ؟
قبلاً مرغ عشق هامو می بردم دامپزشکی میگفت اینا انگل روده میگیرن و مشکل دیگه ای واسشون پیش نمیاد ممکنه که اینم انگل روده داشته باشه ؟
اینم عکساشون:

سلام:
از نظر ظاهری که خوبند البته پرنده سفیدتان چندان چنگی به دل نمیزند و بهتر است یک ماده مناسبتر برای نر تهیه نمایید.چسبیدن مدفوع مربوط به ژیاردیا است و درمان ان نیز نیاز به انتی بیوتیک دارد که دامپزشک بر مبنای شدت بیماری انتی بیوتیک مربوطه را تجویز میکند.چسبیدن مدفوع نیز بیماری تلقی میشود و بهتر است درمان شود.

پاسخ

با سلامو تشکر از سایت بسیار خوبتون
میخواستم جنسیت مرغ عشق سفید رو بدونم از مغازه پرنده فروشی گرفتم گفت ماده هس اما یکم تو شک هستم ممنون میشمکمکم کنین

با سلام
دوست عزیز
شما از طریق منو سایت قادرید به کانال ما بپیوندید و از اونجا ارسال کنید یا اینکه از طریق ایمیل خودتان به ایمیل info@6019.ir به طور مستقیم یا از بخش تماس با ما نیز به طور مستقیم عکس را برای همین ایمیل ارسال کنید . نوشتن نامی که سوالتون رو درج کردید یا ایمیل ثبت شده برای دریافت جواب لازم است

پاسخ

سلام حدود چهاررور یک جفت مرغ عشق خریدم نر خیلی مسته امروز صبح دیدم نر دوبار سوار ماده شد وبرای بار سوم ماده اجازه نداد به نظرشما جفت گیری شده اگه سده جندروز دیگه تخم میگذارد

با سلام:
در این مدت کم این امر امکان پذیر نمیباشد.ما این امر را جفتگیری تلقی نمینماییم.

پاسخ

سلام خسته نباشید میخواستم هم جنسیت و هم سن و بالغ بودن پرنده هامو بدونم براتونم عکساشونو فرستادم میشه لطف کنید و جوابشو ایمیل کنید برام ممنون میشم.??

با عرض سلام و خسته نباشید
قبل از هر چیز باید از سایت خوبتون تشکر کنم.من سایتای زیادی رو در مورد پرنده ها مطالعه کردم ولی انصافا سایت شما کاملترین مجموعه ای بود که باهاش برخورد کردم.
من چند روزی هست که یه جفت مرغ عشق گرفتم،عکساشون رو به ایمیلتون میفرستم.اطلاعات چندانی در مورد پرنده ها ندارم و به همین خاطر چنتا سوال داشتم در موردشون:
1- جنسیتشون ؟
2- سن تقریبیشون چنده؟
3- آیا سالم هستن ؟ ( به آبیه یکم مشکوکم آخه پوست بالای نوک و سوراخ بینی اش یکم غیرعادیه به نظرم)
4- امکان جفت شدنشون وجود داره؟
5- توانایی جفتگیری دارن ؟

فعلا همین سوالا رو دارم 🙂 اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید،دوباره مزاحمتون میشم و از راهنمایی هاتون استفاده میکنم.
آهان یادم اومد:
6- امروز سمت راست نوک پرنده آبی،به رنگ سبز تیره در اومده .دلیلش چیه؟ آیا مریضه؟
پیشاپیش ازتون متشکرم
در ضمن ممنون میشم اگه جوابا رو به ایمیلم ارسال کنید.مرسی.

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت بسیار خوب شما
من حدود 10 روز می باشد که یک جفت مرغ عشق گرفته ام که عکس هایش را برای شما ارسال کرده ام.
طبق گفته فروشنده مرغ عشق آبی ماده و مرغ عشق زرد نر می باشد و گفته اند که هر دو جوان می باشند.اما خواستم تا نظر شما استاد محترم هم در این باره بدانم و لطف کنید به چند سوال بنده پاسخ دهید و راهنماییم نمایید.
1- آیا جنسیت گفته شده درست است؟ به نظر شما سن آنها چقد است و آیا از نظر سنی آمادگی برای جفت شدن دارند؟
2-مرغ عشق آبی که ماده می باشد خیلی فعال است و حرکات بیشتری دارد و سر و صدا میکند مخصوصا وقتی صبح در هوای آزاد بالکن قفس را بذارم اما مرغ عشق زرد نر کمتر فعال است و صدای کمی دارد.آیا به نظر شما مرغ عشق نر مشکلی دارد و یا اینکه مریض یا پیر است؟
3-با توجه به عکس نوک مرغ عشق نر تیره تر از مرغ عشق ماده است این نشانه چیست؟
4-با توجه به عکس رنگ پوست پای مرغ عشق نر تیره تر از مرغ عشق ماده است این نشانه چیست؟
5-وقتی سبزیجاتی مثل کلم سفید رو جلوی نوک آنها میگیرم مرغ عشق ماده با لذت گاز میزنه و میخوره اما مرغ عشق نر انگار زور نداره که آن رو گاز بزنه یک گاز آروم میگیره.به نظر شما چه مشکلی دارد؟
***با توجه به این سوالاتی که کردم آیا مرغ عشق نر(زرده) مناسب است؟ به نظرتون پیر نیست؟ در پایان لطف کنید بگید آیا برای جفت شدن مناسبن و اگه هستن چقد باید صبر کرد؟
ببخشید از اینکه با سوال طولانی وقتتون رو گرفتم.با تشکر از سایت عالی شما

با سلام:
کلیه موارد شما حساسیت بی مورد است و چیز چندان خاصی وجود ندارد و کلیه رفتارهایشان عادی تلقی میشود. پس از بازبینی تصاویر جوابیه برایتان از طریق ایمیل ارسال میگردد.

پاسخ

سلام.من دیروز براتون عکس مرغ عشقام رو فرستادم اما جواب ندادین.میشه جواب پیام من رو بدین.با تشکر

سلام.شما گفتین بعد بررسی ایمیل جواب رو برام میفرستین اما نفرستادین میشه لطف کنید یکم سریع تر جواب بدین با تشکر

با سلام:
در این برهه سال حجم کاری ما بسیار بالااست و بعلت طبقه بندی شدن پاسخ ها تاخیر وجود دارد

پاسخ

سلام.من الان 14 روزه برای شما ایمیل کردم عکس مرغ عشقامو اما شما اصلا جواب ندادین.یعنی اینقد سرتون شلوغه که نمیتونین لطف کنین یکم سریعتر جواب بدین.عجله دارم

با سلام:
ارسال تصویر به ایمیل منوط به نگارش پیگیری تصویر است چرا که حجم ایمیل های دریافتی ما بسیار بالا است و بررسی دونه به دونه انها نیز امری زمانبر است. و الویت پاسخ با افردی است که سوالتاشان اضطراری است.

پاسخ

سلام با عرض خسته نباشید
من ی مرغ عشق دستی دارم ک تو پانسیون ازاده و کلا تو خونه هم پرواز میکنه و الان میخوام ی جفت مرغ عشق بگیرم.
میخواستم بدونم اگه گنار قفس مرغ عشق دستیم بزارم قفسشونو مشکلی پیش میاد و اگه ب وجود میاد چیکار کنم.
مرغ عشق دستیم مادس
ممنون میشم از راهنماییتون..

با سلام:
مشکلی وجود ندارد میتوانید پس از یک ماه و طی زمان قرنطینه نیز انرا نیز در پاسیو ازاد نمایید

پاسخ

سلام. میخواستم ازتون گلایه کنم که من یک ماه براتون ایمیل فرستادم و کار مهم داشتم و خواهش کردم تا سریع جواب بدین که اگه پرنده هام مشکلی داره تا وقتی فروشنده قبول میکنه برم عوضشون کنم اما شما گفتین ما سرمون شلوغه و هیچ جوابی ندادین.واقعا یعنی اینقد شما مشغله دارین که اینجوری با مخاطبینتون برخورد میکنید؟
به هر حال من رفتم عوضشون کردم و یه نر دیگه گرفتم بدون اینکه بدونم خوبه یا نه اما از دست شما خیلی ناراحت شدم که درخواست کمک من رو اصلا جواب ندادین

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
لازم است به عرضتان برسانیم که ما روزانه چیزی غریب به100تا150 کاربر را چه به صورت پرسش و پاسخ در سایت و چه تلفنی در حال جوابگویی هستیم که همین مقدار جواب دهی کلی از تایم روزانه و شبانه ما را میگیرد در کنار این موارد تغییرات و مشکلات فنی که گاها بدونه پیش بینی در سایت رخ می دهند و گاهی برای رفع آنهاچند روز تا چند هفته باید تایم بگذاریم و دیگر کارهایی که در طول روز داریم را خودتان یک جمع بندی سر انگشتی نمایید خواهید فهمید که تا چه حد ما ترافیک کاری داریم.همه افرادی که به سایت ما مراجعه مینمایند توقع کمک دارند ما نیز بی هیچ چشم داشتی تمام تلاشمان کمک به هموطنان است اما چند مدتی است که در مضیقه نفرات هستیم و نمیتوانیم تمام کمال به همه امور رسیدگی نماییم. ما از شما پوزش میخواهیم.در وضعیت کنونی پاسخ دهی بر حسب الویت است.

پاسخ

سلام من دیروز یک جفت خریدم که اصلا به همدیگراهمیت نمیگزارند و فقط هر دویشان ثابت یکجا نشسته اند لطفا کمک کنید چه کنم تا باهم نزدیکی کنند و دوست شوندو چه گونه جفت بزنم؟؟توروخدا کمک کنید

با سلام:
کاربر گرامی شما به تازگی پرنده را خریده ایید و نباید توقع داشته باشید پرندگان در این مقدار روز کم تحرک داشته باشند در 2 هفته اول جابجایی و انتقال پرندگن به جای جدید پرندگان دچار استرس نقل مکانی هستند و زمان میبرد تا به محیط جدید خو بگیرند . بهترین اقدام صبر و ایجاد محیطی ارام برای پرندگان است تا با محیط اطرافشان خو بگیرند و پس از آن تحرکشان نیز بیشتر خواهد شد جای هیچگونه نگرانی نمیباشد.

پاسخ

سلام ایا همیشه رنگ سفید بالای نوک نشان دهنده ی ماده بودن مرغ است یا ملاک نیست؟؟؟
یک مرغ کامل زرد با چشمان قرمز دارم که بینی اش سفید(کرم )است .
و یک مرغ سفید ابی که نوکش بنفش است .
مرغ عشق زرد خیلی شیطون تر است .
به نطر شما کدام نریا ماده هستند؟؟؟

سلام خسته نباشيد.ممنون از سايت خوبتون.
اگه ميشه كمكم كنين واقعا برام مهمه
دوتا مرغ عشق نر و ماده خريدم اما فكر ميكنم دوتاشون نرن. يعني مرغ عشق ماده كه رنگش ابيه و قسمت بالاي نوكش كاملا بنفشه رو شك دارم ماده باشه. چه جوري ميتونم عكسشو واستون بفرستم؟؟؟ كمكم كنين لطفا ضروريه واسم 🙁

با سلام:
دوست گرامی کافیست عکسهای موردنظر را در یکی از سایتهای آپلود و اشتراک گذاری قرار داده و لینک آن را ارسال نمایید .

پاسخ

سلام من دوتا مرغ عشق دارم که نرم رنگش سفید ودماغش بنفشه.ماده ام دماغش سفید متمایل به ابی است ایا ان ها نرو ماده هستند ؟؟ جاشونم تو گلخانه خونمون هست و تو قفس .لطفا جواب بدید

درود:
جهت بررسی از طریق پیام رسان تلگرام سایت پیغام دهید تا برایتان بررسی نماییم.

پاسخ

سلام خسته نباشید من امروز یه مرغ عشق نر سبز رنگ گرفتم متوجه شدم که سینه مرغ عشق دارای یه خط هست که از زیر سینه تا نزدیک دم ادامه داره و ظاهرا حالت پر ها باعث ایجاد این خط شده سوالم اینه که ایا این خط طبیعیه؟ و اگه هست علتش چیه؟

درود:
اگر خط مشاهده شده به رنگ ابی تیره است و قفسه سینه پرنده دچار لاغری و استخوان جناقی نماین است پرنده شما دچار التهاب گوارشی است.رفتار یکنواخت و یکجا نشسینی از علایم بعدی این عارضه است.

پاسخ

با سلام:
اگر انچه که فرمودید منظور بروی پرها بوده است یک امر عادی است و جای هیچ مشکلی نیست.

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *