6019 خرید فروش animal pet brid shop sale

چند راهنمایی در خرید مایحتاج حیوانات

چند راهنمایی در خرید مایحتاج حیوانات

در بررسی های به عمل آمده تیم تحقیقاتی 6019 متوجه شدیم برخی از کاربران در هنگام خرید مایحاج حیوانات خود دچار سردرگمی یا اشتباهاتی می شوند که بعضا برخی از آنها را دچار مشکلات جدی می نماید.
ما سعی داریم روشهای ساده را خدمت شما عرض کنیم تا ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه های شما به راحتی قادر به انجام تمامی کارهای مورد نیاز گردید.
لطفا از خرید از دستفروشان خیابانی جدا خودداری نمایید ، بهترین مکان برای خرید مغازه ها یا فروشگاه ها یا سایت های دارای آدرس مشخص یا معتبر و مراکز عرضه ثابت می باشد .
این موارد شامل پرندگان و چار پایان و جوندگان و باقی حیوانات که امکان نگهداری خانگی آنها هست می باشد.
در هنگام خرید جای آب برای حیوانات خود حتما به جای ۱ظرف ۲ یا ۳ ظرف خریداری کنید.
{علت این امر آنست که در برخی اوقات شما نیازمند تمیز کردن یا قرار دادن مکملهای های هستید و بهتر است همیشه ظرف دارو یا مکمل با ظرف آب یکسان نباشد. ضمن اینکه همیشه احتمال شکستگی یا به وجود امدن جلبک یا امثالهم وجود دارد ، قرار دادن ظرف های پشتیبانی پس از شستشو و خشک کردن در زیر نور خورشید در داخل مشما یا بسته بندی های وکیوم بسیار عالی میباشد}
در هنگام خرید ظرف غدا نیز داشتن دو ظرف بهتر از یکی است ضمن اینکه ظرف جایزه یا غذای مکمل و نیز ظرفی برای قرار دادن خاک یا موازد از این دست حتما شما را به دردسر خواهد انداخت.
برای حیوانات خانگی مثل سگ یا گربه خرید ظروف استیل با دهانه مناسب و عمق مناسب توصیه می شود ، ظروف استیل به علت ساختار خوبشان راحتر تمیز شده به سختی دچار شکستی یا تخریب می شود ، داشتن عمق مناسب به علت لیسیدن برخی مواد غذایی یا آب توسط حیوان باعث عدم پاچش به اطراف خواهد شد ، حیوان به راحتی قادر است سر خود را به ظرف نزدیک کرده و تا آخرین ذره یا قطره غذا یا آب را میل کند . بعضا برای عدم وارونه شدن این ظروف از نگهدارنده های چوبی یا فلزی که ظرف کاملا در آن قرار می گیرد استفاده می شود ، این نگهدارنده ها دارای سوراخی به اندازه قرار گیری ظرف و کف خالیست تا راحت در صرت نیاز ظرف از آن جدا شود .
در هنگام خرید قفس حتما در صورت موجود بودن ۲ عدد سینی خریداری نمایید زیرا به علت ساختار بسیاری از این سینی ها که از مواد کمتر نو یا کهنه و یا بازیافتی ساخته شده و عدم توجه خریدار کمی رنگ نیز به مواد اضافه میشود و س از مدتی استفاده یا ترک بر می دارد یا دچار پوسته پوسته میشود. البته این قضیه شامل همه محصولات نشده و گاها اجناس با مواد نو نیز پیدا می شود.
در هنگام خرید یا درست کردن پارچه های دور قفسی برای پرندگان حتما از پارچه های نخ پنبه ای استفاده کنید زیرا برخی از پارچه های پلاستیکی یا پایه نفتی به علت داشتن رگه های بسیار نازک و همچنین چسبیدن بسیاری از یان پارچه ها به قفس و کنجکاوی پرنده باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای پرنده و نقص حیوان و حتی مرگ پرنده می گردد . ضمنا نخ دوخت حاشیه نیز از نخهای خیاطی محکم و بادوام باشد و به هیچ عنوان از نخهای زیگزال دوزی که به صورت رشته ای و رگه هستند استفاده نکنید.
اگر ظروف تولیدی از پلاستیک باشد باید کمترین قرار گیری را در مقابل نور مستقیم خورشید دارا باشد زیرا با اینکه پلاستیک بعد از ۱۰۰۰ سال تجزیه می شود ولی با فقط ۳۰ روز تابش مستقیم خورشید رنگ و ساختار اولیه تغییرات نمایان و قابل مشاهده خواهد داشت .
حتما یک عدد برس مخصوص یا یک مسواک تمیز و حتی ارزان قیمت نو برای تمیز کردن برخی موارد ظروف حیوانات داشته باشید هر چند داشتن ۱ عدد پشتیبان همیشه بد نخواهد بود.
برخی حیوانات برای تمیز کردن نیازمند شانه هستند و برای این گونه شانه های مخصوصی وجود دارد و باید یه صورت دوره ای موها آنها شانه شود تا ریزش کمتری داشته و نیز شما را دچار دردسر های نظافتی کمتری کند.
بیشتر حیوانات ظرفی برای آبتنی همانند انسان نیازمند هستند همانطور که شما استخر را می پسندید حیوانات نیز ظروفی را می پسندند که به راحتی کف آن را دیده و اطمینان حاصل کنند که در آن غرق نشده و به راحتی به نظافت و حتی کاهش گرما و خنک کردن بدنشان کمک نماید.
داشتن محل خوابی مطمئن و بعضا ضد آب در لایه های پایین تر نزدیک به زمین به شما اطمینان می دهد که اولا فقط محیط قرار گیری حیوان مرطوب یا کثیف شده و سایر مناطق پاک باقیمانده است این مکان بیشتر شامل حیواناتی است که در قفس نگهداری نمی شوند.
داشتن برخی وسایل سرگرمی برای بیشتر حیوانات لازم و حتی واجب است همانطور که انسان نیازمند سرگرمی و شادی و گذارن وقت است حیوانات نیز باید انرژی خود را تخلیه کنند . اطمینان حاصل کنید محصول مورد نظر از کیفیت بالایی برخودار باشد . رنگهای مورد استفاده ترجیحا شیمیایی نبوده و ساختار طبیعی داشته باشند. اندازه وسایل طوری باشد که حیوان را مورد تهدید قرار ندهد و همچین در برابر گاز گرفتگی یا شکستن مقاومت خوبی داشته باشد .
و نکاتی مهمتر خرید غذا برای حیوانات شماست گاها پیش آمده فردی فقط به اندازه ۱ هفته پرنده اقدام به خرید غذا نموده و در روز مورد نظر برای تهیه غذا به مشکلاتی برخورد کرده است. اول آنکه اگر اصول نگهداری صحیح غذا را به یاد بسپارید قادر هستید خرید ۱ ماه حیوانات خود را انجام داده و برای ۱ ماه یا بیشتر راحت باشید ضمن اینکه در برخی مواقع خرید بزرگتر ارزانتر نیز تمام میشود البته نه همیشه . ضمن اینکه به علت پرداخت حقوق ها به صورت ماهانه دغدغه مالی کمتری خواهید داشت. البته همیشه همه غذا ها قادر به ماندگاری ۱ ماه نیستند و برخی از آنها فقط و فقط ۱ روز یا حتی چند ساعت بیشتر دوام ندارند که به علت ساختار خاص تهیه یا تولید یا مصرف آنهاست . راه کارهای نگهداری به زودی اعلام می شود .
داشتن جعبه ای ترجیحا چوبی یا فلزی که موارد اضافی حیوانات خانگی و پرندگان در آن نگهداری شود تا از دسترس کودکان و آلودگی های محیطی در امان باشد . بهتر است بر روی جعبه علام هشدار دهنده ای جهت اطلاع سایرین نصب گردد تا بدانند غذا و ظروف و دارو های داخل جعبه برای حیوانات است و نه انسان {پیشگیری همیشه بهتر است}
خرید دارو های درمانی فقط در زمان بیماری ها لازم است ، اما خرید داروی های تقویتی و مکمل می تواند همیشه انجام شود ، لطفا به تاریخ مصرف و انقضاء این دارو ها دقت کنید . حتما دستور مصرف درست و کامل آنها را بخوانید یا از افراد مطلع و واقعا آگاه بپرسید . محل نگهداری این گونه دارو ها یا مکمل را حتما بخوانید و دور از دسترس کودکان یا افراد نا آگاه قرار داده و حتما دسترس آنها را محدود کنید . بهتر است دارو ها و مکمل های شرکتی را خریداری کنید و از تولیدات دست ساز برخی داروساز نما ها جدا خودداری کنید ، برخی دارو های شرکتی حجم های بزرگ و قیمت بالایی دارند و بعضا برخی افراد یا شرکتها آنها را در گاها در محیط های استرلیزه یا غیر بهداشتی به بسته بندی های کوچک تر و با قیمت های مناسب تری تقسیم می کنند ، در این موارد صرفا به توضیحات فروشنده بسنده نکنید و از نظرات سایرین که این دارو یا مکمل را استفاده کرده اند نیز بهره بگیرید و حتما تاریخ مصرف و نحوه مصرف و توضیحات آن را چک نمایید ، به یاد داشته باشید حتی امکان تقلب یا اشتباه یا خرابی چه در محصولات دست ساز یا شرکتی وجود دارد و این به تجربه برای شما قابل امتحان است .
و نکته تقریبا پایانی مواد ضد عفونی یا پاک کننده های غیر خطرناک برای انسان و یا حیوان است . همانطور که می دانید بیمارهای مشترک حیوان و انسان وجود دارد . پس بهتر است از مواد ضد عفونی کننده ای استفاده کنید که اولا برای محیط زیست مشکلی به وجود نیاورد و ثانیا برای شما و حیوانات . البته اولویت خود شما هستید و حفظ سلامتی شما . پس در خرید این موارد کوتاهی نکنید تا حداقل دچار مشکلات خاصی نشوید.مواد ضد عفونی مناسب بزودی نوشته می شود.

داشتن ماسک صورت ، قطره چکان مکمل های غذایی و دارویی ، دستکش های لاستیکی ۱ بار مصرف و محلول آب آهک برای دفع اصولی برخی پرندگان مریض یا مرده نیز نیازمند می باشد .

موفق باشید
 
 

اشتراک گذاری این نوشته

2
دیدگاه بگذارید

2 سوالات ارسالی
0 پاسخگویی به سوالات
0 مشترکین
 
پرسشهای پرطرفدار
پرطرفدارترین پاسخ های ارسالی
2 نویسنده دیدگاه
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین
به من اطلاع بده
احمد

تشکر از سایت خوبتون

مطلب بسیار خوبی بود.ممنون