آموزش

ویتامین

ویتامیت در پرندگان از اهمیت بالایی برخوردار است ولی مهم آن است چه ویتامینی ،با چه درجه کیفیتی استفاده نمود که در زیر به توضیح آن میپردازیم.
ویتامین ها دسته های زیادی دارند اما انتخاب بهترین آن همیشه ما را سر دوراهی قرار میدهد و هر کی میرسه یه چیز تجویز میکنه و توضیحات در حد چند کلمه، ما به طور کامل ویتامین را بررسی میکنیم تا شما هم کم کم برای خودت استادی بشی، بری حالشو ببرین.
ویتامین۴ جوره یکی مایع که شربت ماننده ،دیگری شکری یا پودری ،سومیش که تزریقیه، چهارمیم طبیعی که تو میوه هاست؛ که ما در اینجا چون میوه ها تمامی ویتامین ها رو در خود جا نمیدن به ۳ دسته مصنوعی آن میپردازیم که فرآوری شده هستن و با دوز خاص تهیه و به فروش میرسن. از آنجایکه ویتامین انسانی با ویتامین پرندگان تولید و مواد ترکیبیش و مقدار دوزش کاملا فرق داره پس این از ما به شما نصیحت هیچوقت ویتامین انسانی رو به حیوانات دلبندتون ندید، خواهشن چون باعث واکنش شدید میشه در بدن پرندگان و حیوانات.
ویتامین تزریقی که کاربرد آنچنانی نداره چون هم هزینه بالایی داره و باید دامپزشک اونو تزریق کنه و به صرفه نیست. پس می مونه دو نوع ویتامین پودری و مایع ، ویتامین مایع قدرت حل شدنش تو آب زیاده کاربرد راحتری داره اما نمیشه زیاد نگهداریش کرد و همیشه هم باید قطره چکون تو دستتون باشه و قطره ها رو بشمارید؛ که بعد مدتی کمی خسته کننده میشه براتون از دادنش کلا فراری میشید.
اما ویتامین پودری خیلی راحتره ولی قدرت حل شدنش تو آب یه مقدار کمه اما رضایت بخش تره براتون ،چون مدت زمان نگهداریش بیشتره و راحت با یه قاشق چای خوری کارتون سریع راه می افته و دوزشم بالا پایین نمیشه و قیمت خیلی ارزونتریم نسبت به دیگر ویتامینها داره ،بهره برداری ازشم خیلی بهتر از دیگر ویتامین هاست و تو تمام داروخانه های دامپزشکیم موجوده
مخصوصا برند ایرانیش که کیفیت خیلی عالیم داره ، از چند جهت اول اینکه تاریخش روش درج شده ولی خارجیش تاریخاش بعضا قلابیه. دوم درصد ترکیبات و کامل توضیح داده. روش مصرفم روش کاملا مشخصه و دیگه شما گیج نمیشید تو طریقه مصرف و مخصوص کلیه طیور و پرندگانه. که هر یه قاشق کوچک چایخوریش باید با یک لیتر آب قاطی کنید، من به شخصه که یه قاشق چای خوری رو میریزم تو یه بطری آب معدنی بزرگ و چند تا تکونش میدم و بعد ظرف آب پرندگانو پر میکنم تا سه روز میذارم بخورن، بعد سه روز جا آبی هارو بشورید قشنگ و آب معمولی پر کنید و برای پرندگان بذارید. اینکه میگم ۳ روز برای اینکه ویتامین کم کم جذب بدن پرنده میشه و در این سه روز تمامی ویتامین جذب خواهد شد ؛ شما باید هر هفته۳ روزش ویتامین بذارین ۴ روزشو آب خالی بعد یه مدت خودتون تفاوت و سلامتی و شادابی رو در پرنده تان خواهید دید . ویتامین ایرانی با اسم ویتالین در کلیه داروخونه های دامپزشکی موجوده که دارای بسته بندی های گوناگونه : تی بگی کوچک. پک متوسط و پک بزرگ. که برحسب تعداد پرنده میتونید بخرید و مصرف کنید. مولتینم یه جور دیگه از ویتامینه های پودری هستش که دارای املاح معدنی بیشتری نصبت به ویتالینه که اونم میتونید خریداری کنید و یه هفته درمیون به پرندهاتون بدین. یعنی یه هفته به مدت ۳ روز ویتالین بدین هفته بعدش مولتین بدین به مدت۳ روز اینجوری تو استحکام و اسکلت بندی پرندهاتون تاثیر زیادی میذارین. شما هم ویتامین پودری رو تجربه کنید خودتون میفهمید که چقدر بهتره از بقیه ویتامینهاست. خارجیشم تا مطمئن نشدید نخرید چون تاریخ مصرف درستی نداره پول زیادیم صرفش میکنید و جون پرندتونم به خطر میندازین. من سالیان ساله دارم ایرانیشو مصرف میکنم و ازش خیلی راضیم خیالمم راحته تقلبی توکارش نیست و با خیال راحت میدم پرندهام میخورن تصمیم باخودتون از ما گفتن از شما نشنیدن موفق باشید به امید طبیعت سبز وکشوری اباد
۶۰۱۹ دوستدار طبیعت و حامی پرنده صلح بین المللی