آموزش

فرق ویتامنت پرندگان با ویتالین پرندگان

با سلام امروز به نکته مهمی در مصرف ویتامنت و ویتالین و فرق آنها برای مصرف تمامی گونه های پرندگان از جمله قناری و سهره طوطی مرغ عشق و کبوتر مرغ و خروس و مرغ مینا و کاسکو و طوطی و جوجه و طاوس و قرقاول و شاهین و قرقی و باز وعروس هلندی وبلبل وکاکادو و ماکادو وسیره وکبک و کلاغ و غاز و اردک و مرغابی وعقاب و جغد وفنچ و همه پرندگان زینتی که در منزل از انها نگهداری میکنیم میپردازیم.
باید بگم که ویتامنت با ویتالین کلی فرق داره البته این فرق در ترکیب و نوع درمانی انهاست که تا حدود در بعضی املاح ها مشترک هستن اما تو بحث درمانی و تقویتی فرق دارند . حال میپردازیم به نکته مهم که اینجا برای اولین بار در این سایت میخوانید. ویتامنت ها جنبه درمانی دارند و برای درمان اویتامینوز و کمبود مواد معدنی در طیور و پرندگان کاربرد دارند و حاوی عناصر کمیاب که پرنده از فقدان آن ها رنج میبرند هستند که باید حتما حداقل هفته ای یک بار در اختیار پرندگان قرار بگیرد و با اب خوراکی مخلوط گردد.
ویتالین همان مولتی ویتامین است که از ان برای پیشگیری و درمان کمبود ویتامین طیور و پرندگان استفاده میشود که هفته ای یکبار به مدت دو تاسه روز باید در اختیار پرنده قرار بگیرد که این هم دلیل دارد چون در طی این ۳روز ویتامین کم کم جذب بدن پرنده میشود.
ویتامینت و ویتالین هر دو به صورت پودری در تمام داروخانه های دامپزشکی یافت میشود و به هر اندازه که بخواهید میتوانید انها را در انواع بسته بندی تی بگی و( ساشه که بیشتر برای کسانی مناسب است که تعداد پرنده زیاد دارند مقرون به صرفه تر است) و با قیمت خیلی ارزان و مناسب تر از دیگر داروها خریداری کنید . طریقه مصر ان هم خیلی راحتر از ویتامین های مایع است چون به صورت پودری و شکری هستند و دیرتر فاسد پذیرند وبا ریختن ۱ قاشق کوچک چای خوری در ۱ لیتر اب جوشیده شده و خنک شده میتوانی ویتامین را آماده کنید شاید بپرسید چرا آب جوشیده
چون این نوع آب به علت جوشیدن و سبک شدن از مواد آهکی و مشابه باعث افت مواد داخلی ویتامین نمی شود.