آموزش

تحقیق بر روی گونه های جانوری

با سلام
امروز به مراحل جمع اوری و نحوه انجام دادن تحقیق بر روی گونه های جانوری می پردازیم امیدوارم حواستونو جمع کنید مخ اکبندتونم از وکیومش دربیارین و کلافگی رم بذارید کنار وفکر کپی کردن تحقیقات دیگرانم به ذهنتون راه نیدید تنبلها سر جمعش خودتون بخواید بنویسید 30دقیقه هم نمیشه و وقتیم حاصل دست رنج خودتونو بخونید بی شک کیف میکنید و به خودتون میبالید که چی نوشتین و خودتونو مهمون یه نسکافه گرم میکنید .ما به شما تنبلها تو5 مرحله یاد میدیم که چطوری میتونید تحقیقی عالی و بدونه نقص بنویسید بریم و با مراحل زیر با ما همراه باشید انگشتتونم از دماغتون دربیارید دل به خوندن بدین

اولین مرحله برای تحقیق انتخاب نوع جانور است که بسته به نوعانباید دسته بندی و گونه سانی شود.چون یک حیوان یا جانور میتواند دارای زیر گروه های هم نسل و هم خانواده خود باشد برای مثال میشود از دسته گربه سانان نام برد که دارای شاخه و گروه های زیادی است.پس باید توجه کرد که اگر حیوانی را برای تحقیق مد نظر دارید هم ردیف و هم ترازهای ژنتیکی ان را هم لحاظ کنید تا تحقیقی پربار داشته باشید.
مرحله دوم نوع منطقه واقلیم زندگی جانور است که در بر گیرنده خیلی از کشور ها و مناطق میشود.نباید فقط به یک مکان خاص توجه کرد چراکه حیات برای تمامی گونه های جانوری شامل کلیه سرزمینهای کره زمین میشود.برای مثال باز هم به گونه ببر ها از دسته گربه سانان اکتفا میکنیم برای مثال که زیستگاهشان از مناطق اسیایی شروع میشود و به افریقا و امریکای جنوبی هم میرسد.در شمال کشور ایران هم زیستگاه ببر مازندران بوده که منقرض شده این همان نکته مفیدی و قابل تاملی است که باید در تحقیق لحاظ شود.شما تا انجا که میشود باید نام کشوری که گونه جانوری مد نظرتون هستو بگید حتی اگه اون جانور دیگه در اون کشور منقزض شده باشد نسلش.
تنوع زیست محیطی و غذایی جانور یکی از با اهمیت ترین قسمت است که باید دقت فراوانی در ان کنید.چرا که تغذیه یک منبع طبیعی برای جانوران گروه و دسته ازاد است.منظور از طبیعی همان خوراکهایی که در چرخه تغذیه تمامی گونه ها قرار میگیرد. که میتواند از گیاهان باشد یا دیگر حیوانات که مغلوب چرخه خوراک میشوند.
هر جانوری در طول روز برای تکامل و حیاتش تلاش میکند و در شب به خواب میرود حال این محل سکونت که میشود خانه ان که دارای چه سبکی است هم یکی از الزامات تحقیق است.ما گونه های جانوری شب رو هم داریم که در طول روز میخوابن. حال همه اینها را مد نظر داشته باشید. نیازی نیست که جزئیات را لحاظ کنید همیشه به دنبال نکته های ریز باشید که دور از چشمان ماست ولی همیشه وجود دارند.
نحوه پرورش و تولید مثل میتواند اخرین قسمت در تحقیق باشد و ذکر طول عمر تعداد بچه های جانور . همچنین نو پوشش بدنی و بیماری های مشترکشون با انسان را باید لحاظ کرد.اگر تمامی موارد را به درستی جمع اوری کنید بی شک شما تحقیق شما بهترین خواهد بود و بار اطلاعات خودتان هم بیشتر میشود.
موفق پیروز باشید .طبیعت را دوست بدارید و برای تمامی گونه های جانوری و گیاهی ارزش قائل باشید و در حفظ و تمیزی طبیعت کوشا باشید چون طبیعت این طبیعت زیبا برای همه انسانها و نسلهاست