کاسکو

تعیین سن کاسکو از طریق رنگ چشم

قبل از خرید کاسکو بایدبه سن آن توجه وِیژه ای نمود چرا که دانستن حدود سن کاسکو دارای اهمیت فراوانی است. با توجه به اینکه به دفعات مشاهده و گزارش شده که برخی سود جویان با ترفند های خاص اقدام به فروش کاسکو پیر به جای جوجه کاسکو کرده اند پس قبل از خرید به این نکته توجه کنید

سن کاسکو تنها و از طریق چشم ها معین میگردد، و فقط میتوان سن جوجه کاسکوها را همزمان از روی چشم و هم از روی دم معین نمود.

همیشه هستند عده ای سودجو که دم پرنده مسن را با اسپری رنگ نموده و به جای جوجه به فروش میرسانند پس همیشه مراقب این گونه ترفند ها باشید

هیچ وقت ازراه دور یا حرف و استناد ها نمی شود سن کاسکو را دقیق گفت یک کارشناس و تشخیص دهنده واقعی همیشه از نزدیک می تواند به درستی نظر بدهد و از روی عکس بصورت احتمالی می تواند نظر درستی بدهد.
کاسکو ها تا سن ۵ ماهگی دارای چشمانی کاملا سیاه و زغالی رنگ هستند ودر ۶ ماهگی چشمانشان روبه دودی رنگ میرود سپس کمرنگ تر شده و سفیدی دور مردمک چشم پدید می اید. با گذشت زمان زیاد مثلا حدود ۲۰ سال رنگ سفید چشم هم رو به زرد و پرتقالی میرود کاسکو مسن و پیر جسه بزرگتری دارد و همیشه کمی در رفتارش عصبی است.
ضمنا کاسکوی چشم سیاه به خاطر سن کمش احتمال داره هنوز با آب و هوای منطقه ای که شما هستید عادت نکرده باشد و به همین خاطر احتمال مرگ یک جوجه کاسکوی چشم سیاه زیاد است پس بهترین انتخاب می تواند یک کاسکوی چشم دودی یا حتی پرنده ای جوانتر با چشمی سفید باشد که حدود یک تا ۲ سال سن داشته باشد. ضمنا کاسکوهای چشم دودی و چشم سیاه هم از ابتدا مثل کاسکوهای مسن وحشی هستند و شما باید حدود ۱ سال با ملایمت با هر کاسکوی وحشی که خریداری کرده اید رفتار کنید فرقی ندارد که چشم سیاه باشد یا چشم زرد همه کاسکوهایی که قبلا صاحبی نداشته اند و آموزش ندیده اند و کمتر نزد انسانها بوده اند وحشی هستند پس با حفظ خونسردی و ارامش و با اموزش کامل به رام کردن پرنده بپردازید. کاسکو را از مراکز مطمئن و همچنین دارای شناسنامه تایید سلامت خریداری کنید و گول هیچ ارزانی را نخورید چرا که هیچ ارزانی در مورد پرندگانی مثل کاسکو بی علت نیست.چرا که اینگونه پرنده همیشه خواهان زیادی دارد پس اگر ایرادی نداشته باشد بی شک فرد فروشنده آن را زیر قیمت و ارزان نمی فروشد.
منبع :سایت سایبر وت