دسته‌ها
فنچ

دست اموز کردن فنچ در خانه

فنچ ها پرندگانی جسور و پر جنب جوشی هستند وقادر به ساکن بودن در یک جا چه در محیط باز و چه در قفس نیستند.فنچ ها پرندگانی اجتماعی وبه صورت گروهی زیست میکنند و بهتر است همیشه اینگونه نگهداری شوند.برای کسانی که  فنچ ها جزی از پرندگان خانگیشان محسوب میشوندو یا تجربه اول شان در نگهداری از پرندگان است همیشه این سوال به وجود امده است که ایا میشود فنچ را دست اموز کرد یا اموزشی برای دست اموز کردن فنچ ها وجود دارد.شاید این را به هر کسی که در کار فروش پرنده گان و تکثیر ؟آنها میباشد باز گو نمایید کاری نا شدنی تلقی گردد. قابلیت های فنچ ها نسبت به گونه های دیگر پرندگان در عین سادگی کمی پیچیده تر است با کمی مشکل مواجه خواهید شد.یکی از مشکلات ریز نقش بودن فنچ ها میباشد و دیگری زبری و چابکی و صد البته هوش فراگیری فنچ ها میباشد.پس اگر به دنبال این هستید که فنچ بالغ را دستی کنید باید بگویم که این کار کاری غیر ممکن است ولی در مواردی میشود انهارا جلب خانه نمود,با گذشت مدت چیزی حدود یکسال ودر صورتی کهفنچ ها در کنار مرغ عشق نگهداری شوند می توان انهارا ازاد نمود به طوری که با صدای مرغ عشق ها دوباره باز  میگردند.فنچ ها این قابلیت را دارند که بخاطر هوش  فراگیرشان صداهای یکنواخت را به خاطر پسپارند صدا های شبیه سوت ,ونگ ودر کلیت صداهای راحت بافرکانس مشخص, از این روی فنچ ها میتوانند با تماییز دادن صداهایی که به آنها احساس امنیت و بی خطر بودن کامل محیط  را میدهند را حس کنند و بر همین مبنا دوست و دشمن خود را جدا سازی نمایند. این مورد را نیز خودتان میتوانید امتحان کنید کافیست هر زمانی که برای پرنده دانه یا آب میگذارید یا قفس اش را تمیز میکنید در هنگام نزدیک شدن به قفس یک مدل سوت را چند ین بار تکرار کنید پس از گذشت مدتی خواهید دید وقتی همان صدای سوت را از دورتر در بیارید انها شروع به خواندن و سر و صدای  یکنواخت میکنند و حضور شما را با صدایشان به طور کل پاسخ می دهند بدونه آنکه حراسی از نزدیک شدن شما به محیط زندگی خود داشته باشند.فنچ ها شما را یک دوست قلمداد میکنند و با خیال راحت به شیطنتشان می پردازند بی انکه دیگر بترسند با دانستن خصلت فنچ ها باید بگوییم به طور کل نمیشود فنچ را دستی نمود  چون هر چقدر که این پرنده ریز نقش را اموزشش دهید باز خصلت خود را دارد  و باید در کنار جفت قرارش دهید که کل زحمات شما به باد خواهد رفت .با شناخت و بررسی هایکه ما در گونه های  فنچ ها انجام دادیم این پرنده  رانباید به عنوان یه پرنده دست اموز تلقی کرد چون فنچ ها جز گونه های پرنده ای هستند که دوست دارند به صورت دسته ای یا جفتی زندگی کنند وهیچ علاقه ای به شیوه های دیگر ندارند.پس اگر شما هم از علاقه مندان به نگهداری فنچ ها هستید فکر دست اموز کردن فنچ رو از سرتان بیرون نمایید و این پرنده جسور و شیطان را همانجور که هست دوست بدارید و برایش ابراز علاقه کنید.بی شک اینگونه لذتی بیشتری خواهید برد و بافنچ های خود بیشتر خوخواهید گرفت.این نکته رو هم بگویم که اگر فکر میکنید میتوانید جوجه فنچ را اموزش دهید  کاملا در اشتباه هستید و با جدا کردن ان از والدینش  مرگ ان را  ظرف چند روز رقم خواهید زد و از کرده خود پشیمان خواهید شد.

28 دیدگاه دربارهٔ «دست اموز کردن فنچ در خانه»

سلام،من چند سال پیش یک جفت فنچ داشتم به گونه ای عادتی شده بودند که سر سفره می آمدند وتا به آنها غذا نمی دادیم نمیرفتند.هنگام ظرف شستن در آبی که درون دستانم جمع میکردم شنا میکردند.با این حرف شما کاملا مخالف هستم .وقتی حیوان در خانه آزاد باشد احساس امنیت میکند وبعد از چند ماه عادتی میشود.الان هم یه جفت خریدم ودر منزل آزاد هستدن

سلام.من حدود سی جفت فنچ دارم که روی یک جفتشون تمرکز کردم و بالاخره بعد دوماه دستی شون کردم الانم قشنگ رو دستم یا شونم میشینن و خیلی باهام دوست شدن!!اگه نیاز باشه میتونم عکسش رو بفرستم

با سلام:
ما بعلت اسیب پذیری پرندگان ریز جسته با دست اموز شدن آنها مخالفیم.در راستای حفاظت از پرندگان و حیوانات توصیه مان به دیگر دوستان نیز عدم دست اموزی میباشد.

پاسخ

سلام من امروز به تازگی فنچ گرفتم
خیلی دوستدارم دستیش کنم اگه ممکنه بگید چه طوری این کار رو بکنم دوست دارم باهام دوست بشه
توروخدا بگید چه طوری ؟

با سلام:
ما با دست اموز نمودن پرندگان ریز جسته به علت اسیب پذیریشان بشدت مخالف هستیم و به تمامی افراد نیز توصیه می نماییم از این امر دوری جویند.از انجا که شما به تازگی پرنده را خریداری نموده اید لازم است قفس پرندگان را در جای ثابت و مناسب قرار دهید تا دچار استرس نگردند و به محیط عادت نمایند.از دست زدن به پرنده در این دوران خوداری نمایید متواند باعث بروز بیماری و مرگ پرنده گردد.

پاسخ

با سلام:
در صورتی که فنچ ها به صورت گله ای نگهداری شوند با چندین ماده اما اینگونه جفتگیری ها در صورت وجود نر های دیگر باعث نقص ژنتیکی در جوجه ها میشود. به صورت جفتی۲ عدد.

پاسخ

سلام من یک جفت فنج دارم که چهار تا تخم کردن ولی روی تخم هارو میپوشونن علت چیه البته با پنبه

با سلام:
اینگونه رفتار ها از فنچ ها عادی است. دو علت عمده میتواند در این امر دخیل باشد:عدم نطفه پذیری تخم و تشخیص این امر توسط فنچ های مولد,از انجا که فنچ ها قادر به خارج ساختن تخم از لانه نیستند بر روی تخم ها پنبه گذاری می نمایند.دلیل بعدی استرس و ترس محیطی است که باعث میگردد پرنده بر حسب غریضه جهت جلوگیری از هجوم شکارچیان آنها را مخفی سازد.این علت نیز منحصر به فرد نگهدارنده میگردد:بیش از حد قرار دادن پنبه در لانه و در قفس(فنچ ها هرچقدر پنبه و بستر لانه سازی در اختیارشان بگذارید باز نیز علاقه به بردن آن به لانه دارند. که بهتر است کمتر بستر لانه سازی در قفس موجود باشد. کنجکاوی بیش از حد و سرکشی به لانه نیز میتواند باعث ترس و مخفی سازی تخم گردد

پاسخ

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
تصویر از چه طوطی سانانی و با چه کیفیتی را نیاز دارید.انچه را که مد نظرتان است را برایمان ارسال دارید اگر در آرشیو تصاویرمان موجود باشد خدمتتان ارائه خواهیم نمود

پاسخ

والا فرقی نمیکنه چه کیفیتی باشه فقط عکس از طوطی سانان باشه از تون خیلی ممنون میشم اگه طوطی خورشیدی یا برزیلی هم داشتین لطف کنید وبه بزرگی خودتون برام ایمیلش کنید ….نوکرم

سلام:
کاربر گرامی با عرض پوزش بعلت کسالت مدیریت سایت در حال حاظر این امکان برایمان وجود ندارد نیاز است تا بهبودی و حضور ایشان در سایت صبر نمایید چرا که تمامی مرجع های تصویری را ایشان دارندو ما هیچگونه دسترسی به فایل تصاویر مد نظر شما نداریم.

پاسخ

با سلام :
امکان بردن در قفس پرندگان با شرط حفظ از وجود باد و گرد غبار و امکانات تغذیه و آب کافی و سالم وجود دارد. ولی برای بردن در قطار شما باید از مسئولین راه آهن سوال کنید اجازه حمل و نقل در محیط انسانی را میدهند یا خیر

پاسخ

سلام
یک سوال. ما میخواهیم بریم مسافرت ایا میتوان فنچ را با ماشین شخصی به سفر برد؟
برایشان مشگلی پیش نمی اید؟

سلام ممنون از پاسخ قبلیتون
ایا میشه فنچ هارا درمحیط باز مثل باغچه توری کشیده شده و… نگه داری وپرورش داد؟؟
زمستان چی؟

با سلام
بله امکان پذیر است فقط سعی کنید از توری های مقاوم در مقابل حملات حیوانات دیگر استفاده کنید و حتما لانه و سایه مورد نیاز را نیز تامین کنید . در زمستان ها که سرمای زیادی ندارند می توانید از مشما 2 یا 3 جداره شفاف و لامپ های رشته ای و یا بخاری های مخصوص برقی یا دمنده استفاده کنید . اما اگر زمستان های سنگین و سرکای بالایی دارید بهتر است به داخل خانه یا محلی گرم انتقال دهید . بزودی مطلبی در این مورد منتشر خواهیم کرد .

پاسخ

سلام من به تازگی میخوام فنچ بخرم یه سوال ذهنمو مشغول کرده که ایا سرو صدای انها جوری است که باعث شود خانواده در روز نتوانند بخوابند یا خیر ؟
ممنون میشم

با سلام
بسته به نوع زندگیشان و تنوع و آرامشی که از محیط میگیرند و اینکه اگر در فضای بسته خانه باشند احتمالا سرو صدای آنها اگر تعداد بالایی باشند و یا در حین جوجه پروری باعث اذیت افرادی شوند که به سکوت علاقه دارند .

پاسخ

برخی فنچ ها دارای حالتی خنثی در علایم هستند. اولین علایم در نرها لپ سرخ روی دو طرف صورت است و داشتن خالهای ریز در زیر سینه.اگر این موارد مشهود نباشد جنسیت ماده است الته برخی نر ها نیز این علایم را ندارند و از روی رنگ نوک و حالت چشم میتوان تعیین جنسیت نمود.

پاسخ

از گروه مکمل ها و ویتامین هایی که حاوی الکترولیت هستند استفاده نمایید. مولتی ویتامین+الکترولیت. یا مینرال + الکترولیت.

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *