قناری

علائم آبله قناری, Canary pox marks

علایم آبله قناری:وجود نقطه های کوچک سفید و زرد رنگ بر روی سر و سینه ، زیر بالها و روی انگشتان پرنده. تنگی نفس شدید ، خارج شدن مایع لزج از بینی ، ظهور جوش های سفید بر روی زبان و داخل منقار.
علل بیماری: آبله بیماری ویروسی می باشد و قابل انتقال از سایر حیوانات بیماربه دیگر حیوانات سالم میباشد

(هشدار:درصورتیکه علائمی از آبله را در حیوانی مشاهده نموده اید با حفظ نکات ایمنی حیوان ناقل را به محیطی امن انتقال داده و محل نگهداری دیگر حیوانات را به صورت کامل ضد عفونی نمایید.از دستکش و ماسک محافظ استفاده نمایید و دستان خود را چند بار با مواد بهداشتی مورد شستشو دهید)

طریقه درمان: از واکسن های پیشگیری برای جلوگیری از ابتلا پرنده به آبله استفاده شود (واکسن ابله برای پرندگان زینتی توسط محققان ایرانی تهیه و به تولید انبوه رسید است که جای مسرت دارد این واکسن در داخل کشور بومی سازی گردیده است وبا قیمتی مناسب تر و با کیفیت هم رده نمونه خارجی عرضه میگردد.

(طبق بررسی ها و گزارشات دریافتی توسط تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹روش سنتی بر پایه طب گیاهی وجود دارد (آب سبزی تره به صورت محلول موضعی) که برای درمان آبله از دیر باز در طب از آن بهر میبردند.اما نمیتوان به یقین و بدونه صحت سنجی این درمان را برای حیوانات موفق دانست ,اعضای تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ همچنان بروی تحقیق و چگونگی صحت سنجی این درمان بر روی پرندگان هستندتا بحال استفاده از این گیاه در پرندگان دچار شده به آبله عارضه ای را نمود نداده است و در روند درمان نیز تاثییر گذار بوده است اما نیاز بررسی در نمونه های دیگر برای تثبیت کاربردی بودن این گیاه برای درمان پرندگان مورد نیاز است که همچنان در حال تکمیل روند تحقیقات میباشیم امید داریم با تحقق این امر جز پیشگامان این عرصه باشیم.

تمییز نگهداشتن محل نگهداری پرنده میتواند به پیشگیری آبله کمک نماید(نکته:استفاده از محلول جرمی ساید پی برای ضد عفونی و شستشو قفس پرنده می تواند کمک شایانی در سلامت قناری شما و سایر پرندگان شما داشته باشد,شما نیز می توانید با استفاده از مه پاش یا اسپری کردن محلول رقیق شده جرمی ساید پی محل نگهداری را ضد عفونی نمایید)

Canary pox symptoms
Severe asthmatic, slimy liquid coming out from the nose white pimple appeared on the tongue and inside the beak. Causes: This is a viral disease transmitted from animals
How to prevent smallpox Canary
In this case, prevention is better than a vaccine used to prevent bird. Keeping the place clean bird. Hint: Hint solution fell to disinfect and wash bird cages can help the health of your canaries and other birds you have, you can also use fogging or spraying the diluted solution fell by seeking the whereabouts disinfect