قناری

تحریک قناری و درمان بیماری استرس و تنفسی قناری با گلاب

قناری نر داشتن و خواندنش برای همه یکی از ارکان مهمه در نگهداری قناری های نر است اما اینکه چطوری میشه قناری نررو تحریک به خواندن و اماده شدن برای جفت کردن ترغیب کرد خود حکایتی دیگری است که اینبار جهت بررسی و اموزش به این امر میپردازیم.
همه ما میدانیم پرندگان دارای حس های گوناگونی هستند و میتوانند فواصل فصلی و دوران جفتگیری خود را به طور غریضی حس کنند.اما این حس چگونه در پرنده آشکار میشه دارای رمز رازهاهای گوناگونی است.یکی از این رمز ها عوامل محیطی و طبیعی است مثل سرما و گرما,باران و برف,شبنم صبح گاهی,عطر گلها و درختان ,حال با این تفاسیر ما با بررسی و ایجاد محیط طبیعی در مکان های تکثیری مصنوعی قناری به این علم دست یافتیم که میشود با عصاره های طبیعی پرندگان را خارج از فصول جفتگیری ترغیب به جفت یابی کرد. اولین شرط برای ایجاد این حس دمای مناسب و رطوبت مناسب هوایی است که میانگین ان24 درجه سانتی گراد بهترین دما است. حال باید شامه پرنده را نیز با این حال هوا اشنا کرد برای اینکار استفاده از مه پاشی گلاب طبیعی توسط بخار ساز یا به صوت پاشی در هوا انجام داد. بوی گل به پرندگان نوید اغاز فصلی تازه را می دهد و در شادابی انها تاثییر دوچندانی دارد.عطر گلها با ایجاد ترغیب در غریضه قناری و سایر پرندگان شور و هیجان و اطمینان بی مثالی را می دهد تا پرنده اقدام به جفت یابی و جوجه کشی نماید.ما طی تست و انجام عملیات رطوبت دهی و مه پاشی با گلاب توانستیم در روند تولکی پرندگان تغییر شگرفی را ایجاد نماییم و این مدت را به کوتاه ترین زمان ممکن تغلیل دهیم و پرنده را به اوج مستی که برای جفتگیری نیاز است برسانیم. همچنین شما میتوانید از گلاب در درمان بیماری های عفونی و گوارشی و تنفسی پرندگان استفاده کنید
خاصیت گلاب بالاتر از انچه هست که فکرش بکنید درست است گلاب به دست ادمی ساخته میشود اما از ان می توان در درمان پرندگان نیز استفاده کرد ریختن چند قطر گلاب در جا آبی پرندگان بیمار و حتی سالم در درمان اسهال و همچنین در درمان بیماری های عفونی مفید است. دادن گلاب استریل مخلوط شده در آب پرندگان میتواند از ورود بیماری های ویروسی به بدن پرندگان جلوگیری کندو همچنین برای رفع استرس کاملا مفید است.(نکته:ما به کرات گفته ایم که استرس عامل اصلی مشهود شدن بیماری در پرندگان است حال اگر در درمان استرس با مشکل مواجه شدید دیگر نگران نباشید کافیست 8 قطر گلاب استریل را با اب پرنده مخلوط کرده و در اختیار ان قرار دهید.
توجه نکته کاملا مهم(استفاده از گلاب ی که در منزل چه در یخچال و چه در بیرون یخچال است و درب آن باز شده و مدت طولانی نگهداری شده است برای پرندگان مضر بوده و کلا توصیه نمیگردد.گلاب باید حتما استریل باشد و رنگ آن کاملا شفاف بوده و هیچگونه ذراتی در آن معلق نباشد)