دسته‌ها
قناری

قناری رابرای جفت کردن در۱هفته آماده کنیدتخصصی

کسانی که اقدام به خرید و نگهداری قناری برای جفت کردن و جوجه کشی میکنند به دفعات  برایشان پیش آمده که از خود و دیگران بپرسند چگونه قناری نر و قناری ماده را برای جفت گیری و جوجه کشی میشود آماده نمودودر پاسخشان هرفردی به هر طریقی که توانسته جوجه از قناری های خود بکشد راتجویز کرده است .ولی به دفعات گزارش شده است خیلی از افراد پس از انجام تمام این مراحل به نتیجه مطلوب نتوانسته اند دست یابند و قناری را در فصل جوجه کشی آماده کنند. در این بخش تیم تحقیقاتی سایت۶۰۱۹آموزش راحت و کاملا راهبردی  را به شما عزیزان آموزش می دهد که اکثر کسانی که قناری دارند از آن  برای آماده سازی قناری نر و قناری ماده استفاده میکنند ونتیجه مطلوب را از آن کسب میکنند  پس شما کاربر عزیز دقت کنید تا در این امر فردی مهار درآماده سازی قناری شوید

  1. برای آماده سازی قبل از هر اقدامی میبایست قفس قناری راتمیز نمود (قفس مناسب قناری هرچی بزرگترباشد بهتراست و قناری استدلال بیشتری دارد.ولی میتوانید متناسب با بودجه جیبتون بخرید)کلیه لوازم راخوب بشورید نظافت کلیه لوازم برای تکثیر و نگهداری هرگونه پرنده ای دارای اهمیت بالای است مخصوصا درجوجه کشی قناری و اماده سازی(نکته:ضد عفونی کردن وتمیز نگه داشتن قفس پرنده درسلامت ودور ماندن پرنده از بیماری های میکروبی و عفونی و همچنین آبله تاثیر فراوانی دارد)یادتان باشد قفس در محیطی آرام و به دور از هیاهو در نقطه ای نسبتا  بالا (۱۸۰سانتی متر از کف)نسب شود تا پرنده  امنیت کافی را  بر حسب غریضه حس کند که این امر تاثیر زیادی در تسریع جفتگیری و تخم گذاری قناری دارد.

  2. دانه قناری که همان کتان است ولی باید همیشه  ظرف جا دانه ای پر باشد(تکه دانه ای نمیتواند تغذیه مطلوبی برای پرندگان باشد پس از دانه های مکمل نیز استفاده نمایید مخلوط مقدار کمی ارزن ریز با کتان میتواند بهترین گزینه باشد). از دانه مخلوط یا هفت تخم هم به مقدار کم در روز به عنوان یه میان وعده مفید میتوانید برای قناری استفاده کنید ولی  دانه مصرفی هرچه که هست باید از مرغوبترین دانه باشد ودرتمام مراحل آماده سازی در اختیارقناری قرار گیرد. در مواقعی که ازغذا های تخم مرغی و دیگر خوراکی ها برای تغذیه قناری بهتر میبرید میبایست تخم کتان در قفس باشد چون قناریها علاقه وافری دارند که در لا به لای استفاده از غذا های کمکی اقدام به خوردن دانه کنند.(این نکته رو برای آن دسته از افراد میگویم که موقع دادن غذای کمکی ظرف دانه رو از قفس خارج میکنند که کاملا اشتباه است)

  3. هر روز به مبنای تغذیه هر جفت قناری  تخم مرغ اپز کنید (نکته مهم  یادتان باشه هر روز نه آنکه بردارید۵ تا تخم مرغ رابا هم آبپز کنید ودر چند روز به خورد قناری بدهید که  این امرباعث ایجاد مشکل ریوی و تفسی و گوارشی برای قناری می شود.تخم مرغ را روزانه وبه اندازه مصرف همان روز اپز کنید)مبنای استفاده از تخم مرغ ابپز فقط سفیده آن است که پس از جدا کردن زرده, سفیده را رنده کرده و با مقداری هویج رنده کرده مخلوط نمایید و به صورت جداگانه به مدت یک هفته در اختیار قناری نر و ماده بگذارید  در صورتیکه محل نگهداری قناری شما گرم است  بعد از یک ساعت اضافی تخم مرغ را از قفس خارج کنید و کفی قفس را بشورید تا از خوردن تکه های فاسد شده توسط قناری جلوگیری کنید. شن ریزه و کف دریا خورد شده در تمام جیره روزانه  قناری باید در اختیارش باشد مخصوصا قناری ماده که برای ساخت تخم نیاز مبرمی به کلسیم دارد.

  4. استفاده از برگین سبزانی مثل برگ کاسنی وبرگ  شاهی,برگ ترب,ریحان,اسفناج که تمیزه شسته شده باشد و بدونه رطوبت آب,هر روزبه مقداری معین اهمیت بالایی  دارد(سبزین برگان در حدود ۲ برگ برای جیره ۱ روزه یک پرنده مقداری مطلوبی است و در امر تقویت قوای جنسی پرنده تاثییر  بسزایی دارد

  5. وان  آبتنی هر روزظهر ساعت۱۲ در اختیار قناری قرار بدهید و یادتان باشد که دمای هوای محل نگهداری قناری مطلوب باشد که پرها زود  خشک گردند تا از سرماخوردگی  قناری دلبندتان جلوگیری شود. آبتنی  از نکات بارز و اصلی در تمام دوران چه آماده سازی و چه غیرآن در قناری نر وقناری ماده محسوب میشود.(نکته:پس از تخم گذاری قناری ماده و تا زمانی که جوجه قناری ها سر از تخم  در می اورند از استحمام پرنده پرهیز نمایید تا احتمال پس زدن تخم توسط ماده قناری به حد اعقل برسد)

  6. یک هفته قبل از جفت کردن قناری ها به منظور تقویت بهتر و تکمیل منابع ویتامینی مورد نیازبدن قناری می بایست اقدام به تقویت ویتامینی نمود.بدین منظور به مدت ۳ روز متوالی و بدونه وقفه برای اولین روز درآب پرنده مقدار۵ قطره ویتامین را حل نموده و در اختیارش میگذارید ودر ۲ روز بعدی از ویتالین مخصوص پرندگان بازهم تاکید میکنیم ویتالین نه ویتامین در آب اشامیدنی قناری اضافه میکنید و در اختیارش میگذارید.(در صورتی که قناری شما دارای سن بالا و مسن است میبایست به مدت ۵ روزمتوالی به مقدار۵ قطره در نصف جا آبی  از داروی ویتامینی و تقویتی مخصوص این امر که شامل ویتامینهایی چون A+D3+E+Ca میباشداستفاده نمایید) دارای مدت در اختیارقرار ویتالین  برای قناری صبح زود به مدت۹ ساعت است و بعد ازآن آب تازه در اختیارقناری قرار دهید(نکته :استفاده از آب داری کلر برای تمام پرندگان مضر بوده وباعث ایجاد عوارض سیستم گوارشی وتنفسی میگردد لذا لازم است از آبی که فاقد کلر و نسبتا خنک است چه برای نوشیدن و چه برای استحمام پرندگان زینتی استفاده نمایید تا پرنده از عوارض ناشی از کلر محلول در آب در امان بماند.

  7.  سیب و هویج  و یا پوره سیب و هویج و هرگونه میوه  مجاز برای مصرف قناری به عنوان یک میان وعده مفید وعصر گاهی به نوبه خود تاثیر بسزایی دارد و در سوخت ساز تغذیه قناری تا حدود زیادی میتواند مفید باشد.

  8. نکته مهم:شایدبه دفعات خوانده یا شنیده باشید که میگویند وقتی میخواید قناری رو باهم جفت کنید اخر شب قناری نررا بندازید داخل قفس ماده یا ماده قناری را بندازید تو قفس قناری نرو بعد یک هفته هم لانه رو در اختیارشون بذارید ولی طبق بررسی های تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ هرفردی که به سبک خودش توانسته از قناری جوجه بکشد همان را هم برای همه بازگو میکند اما  روش درست این است که وقتی قناری ماده و نر آماده هستند قبل از جفت کردن قناری ها باید لانه تخمگذاری را با پنبه کم پر کنید و داخل قفس قناری ماده بگذارید  مقداری شلتوک پنبه طبیعی هم کف قفس یا لای میله های قفس قناری قرار بدید تا ماده قناری در صورت اماده بودن به تولید مثل  لانه رو خودش تکمیل کند زمانی که لانه توسط ماده قناری تکمیل شد وماده قناری شروع به جیک زدن کرد زمان جفت کردن و راه دادن قناری نر به قفس ماده قناری رسیده حال زمانیکه چراغ هارو برای خواب خاموش میکنید قناری نر رو بندازید داخل قفس ماده قناری

  9. نکته کاربردی مهم:زمانی که میخواهید اقدام به جفت کردن قناری با یکدیگر کنید پرهای ریز روی الت تناسلی قناری  ماده را با قیچی کوتاه کنید یا خیلی اروم انها را به طوری که  به پرنده اسیب نرسد با دست بکنید تا اسپرم در زمان آمیزش راحتر وارد شود و در زمان تخم گذاری ازکثیف شدن مخرج و بروزبیماری های میکروبی بر اثر حجم مدفوع زیاد جلوگیری نمایید این نکته مهمی در تولید مثل بشمار میرود,بیشتر اوقات گزارش شده است که خیلی از کسانی که قناری را جفت کرده اند می گویند تخم قناری ما نطفه نداشته و پوک بوده یکی از دلایل این امر و تا حدود زیادی همین پرهای ریز هستند که مانع ورود اسپرم در موقع امیزش قناری ها میشود.پس حتما  قبل از جفت کردن  پرهای ریز الت تناسلی قناری  ماده را کوتاه کنید و سپس انها را در یک قفس جفتشان کنید

  10. در زمان جفت گیری و تخم گذاری قناریهایادتان باشد حتما  قناری های جفت خورده را تقویت کنید دادن تخم مرغ اپز  و هویج ودانه مخلوط یا هفت تخم درصبح هر روز تااخرین تخم گذاری ماده قناری امری با اهمیت وواجب است چرا که باعث تقویت و باسازی اسپرم در جنس نر و  جذب پروتئین کامل برای ساخت بافت تخم در ماده قناری میشود

هموطن عزیزو گرامی :در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جانوری ودرراستای ارتقا زندگی بهتر برای همه مخلوقات خدا دلسوزانه کوشا,با محبت و سخاوتمند باشید. تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه شما کمال تشکر را دارند( موفق و پیروز باشید)

1,025 دیدگاه دربارهٔ «قناری رابرای جفت کردن در۱هفته آماده کنیدتخصصی»

دوست عزیز این که گفتید پرهای ریز روی آلت قناری نر رو کوتاه کنید با بکنید کاملا اشتباهه..اون پرها باید باشن تا پس قناری ماده رو پیدا کنند.برید تحقیق کنید و اون پاراگراف رو حذف کنید.

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
از یادآوری ونکته بینی شما کاربر گرامی سپاسگذاریم,خطای نگارشی پاراف اصلاح وویرایش گردید.
من التوفیق ایام مدیریت سایت ۶۰۱۹

پاسخ

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
میوه جات جز جیره اصلی تغذیه ای تمام پرندگان میباشد و۷۰ درصد تغذیه آن را شامل میگردد.استحمام نیز به همان میزان در تداوم سلامت بدنی و پر های پرنده مورد نیاز است و مستلزم یک زمان خاص نمی باشد.اطلاعات خود را بروز نگه دارید.

پاسخ

با سلام..بهترین فصل جوجه کشی قناری چه موقع است؟؟
بعداز چند دوره تخم گذاری باید نرو ماده رو جدا کنیم؟!

با سلام:
بهترین فصل برای جوجه کشی اخر زمستان و فصل بهار است.بعلت نگهداری در منزل و تداخلات مصنوعی همانند نور و گرما در صورتی که پرندگان قابلیت تولید مثل را دارا باشند در پاییز نیز تکثیررا میتوان انجام داد

پاسخ

سلام با عرض خسته نباشید
من یه جفت قناری دارم نردارم به رنگ زیتونی یه سر بعد ماده ام به رنگ سفید پرتغالی هستش برای جفت زدن مناسب هستن .بعد هر دوتاشون اماده هستن در حدی که نر بال بال میزنه صدای رسا داره بعد ماده ام زیر خونی میکنه بعد چند چا که رفتم پرسیدم گفتن همون لحظه جفت بزن انداختمشون ولی باهم دعوا میکنن.بهترین روش برای جفت سازی چه روشی هست.
باتشکر

با سلام:
از نظر رنگی ایرادی ندارد چون جوجه ها به مادر خود شباهت پیدا مینمایند که رنگ مادر تناسب دارد میتوانید جفت کنید.قبل از جفت کردن باید پرنده ها را از نظر تغذیه ای تقویت نمایید و ماده کاملا اماده گردد. به مدت چند روز قفس پرندگان را در کنار هم نگهداری نماییدو بین قفس تکه ای مقوا قرار دهید تا فقط صدای هم را بشنوند.پس از آن مقوا را برداشته و چند روز دیگر بگذارید به این منوال بمانند لانه را در قفس قناری ماده قرار دهید و بگذاریبد پرذنده لانه را اماده سازی کند پس از اماده سازی لانه توسط ماده میتوانید پرندگان را جفت نمایید.نزاع در چند روز ایرادی ندارد اما اگر نزاع بیش از۲ روز به طول بی انجامد میبایست پرندگان را جدا نمایید و جفت های دیگری همسان برایشان تهیه نمایید.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک جفت قناری دارم که هردوتاشون کاملا اماده هستن به دلیل وارد نبود در تجربه قناری اونارو بلافاصله جفت زدم چند دقیقه ای گذشت که به زدو خورد شروع شد که حالت تهاجومی گرفته شد اونارو جداکردم الان که نرو دیدیم پرهاش مخصوصا دومش کنده شده در صورتی که پیشه هم بودن سالم بود میخواستم دلیلشو بدونم.بعد راهنماییم کنید که چه جوری اونارو جفت بزنم با تشکر

با سلام:
دلیل زد خورد هنگام جفت کردن قناری ها یک امر عادی تلقی میگردد.نیاز است مدتی قفس ها را با فاصله ۲۰ سانت نزدیک هم نگهداری نمایید و کم کم قفس ها را پس از چند روز به هم نزدیکتر نمایید تا به هم دیگر عادت نمایند(در این زمان لانه را در قفس قناری ماده قرار دهید تا مشغول اماده سازی لانه گردد)و زمانی که مشاهده نمودیدحالت هجومی نسبت بهم ندارند آن موقع میتوانید پرندگانتان راجفت نمایید.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک جفت قناری دارم تازه اونارو زدم جفت یک روزی میشه.نرم ناخوناش بلند بود با ناخونگیر گرفتم که پاشو جمع
کرد که سره رگه خونه پاش گرفته شد که خون اومد که خونش بند اومد حالا میخواستم بدونم از هم جداشون کنم یانه.بعدم مشکلی برای قناری پیش نمیاد
لطفا کمک کنیدباتشکر

با سلام:
همیشه بیاد داشته باشیدانجام این کارها را قبل از جفت انداختن و یابعد از جوجه دهی انجام دهید تا پرنده دچار استرس نگردد.(این نکته را هم بیاد داشته باشید زمانی که مثل چنین مواقعی ناخن پرنده را اصلاح میکنید با تابش نور انتهای رگ خونی را تخمین بزنید در صورت خطا و خون ریزی نیز از مقداری نشاسته نرم پودری ویا ارد ذرت برای بند آمادن خون استفاده نمایید و پرنده را تا۱ هفته ابتنی ندهید.)در صورتی که پرنده های شما جفت شده اند نیازی به جدا سازی نیست مقداری ویتامین در اب پرنده حل نمایید و در اختیارش بگذارید.میوه جات مورد علاقه پرنده را در اختیارش بگذارید تا ازاسترسش کاسته شود و کمترسمت قفس پرنده ها بروید تا احساس امنیت نمایند

پاسخ

سلام خسته نباشید
یه جفت ازقناریهای من۴تاتخم گذاشت ولی ماده روی تخم ها نخوابیدمیشه لطف کنین علتش روبگین؟ ممنون میشم

با سلام:
علل زیادمیتواند دخیل باشند: استرس محیطی که باعث ترس پرنده گردیده باشد,جا بجا شدن محل قفس,دست زدن به لانه و کنجکاوی زیاد,عدم تغذیه قناری ماده توسط قناری نر,دمای محیط,امن نبودن محل قرار گیری قفس. بیماری,استحمام دادن قناری ,تمامی موارد را بر حسب شرایط نگهداری خود بررسی نمایید علت را خواهید یافت

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک جفت قناری دارم که رنگ نر زرد وماده سفید مایل به پرتغالی ایا جوجهاش خوب درمیاد.بعدم اینکه قناریام تخم گذاشتن بعد تخمها شکستن میخواستم بدونم چند روزه دیگه تخم میزارن وایا باید لانرو بردارم چندروزه دیگه بزارم.برای نتفه دار شدن تخم باید چکار کنم
باتشکر

با سلام:
جوجه های حاصله از این جفت میتوانند از پدر مادر خود نیز سرتر باشند در کل شباهت رنگی جوجه ها به مادر خود بیشتر گرایش دارد و باقی خصایص را از پدر به ارث خواهند برد.شکستن تخم از نا بلدی قناری یا فقدان منابع میباشد که نیاز است قبل از تخم گذاری دوباره کمبود ها اصلاح گردد.لانه را بردارید.پرندگان را جدا سازی نمایید تا دوباره به شرایط ایده ال برسند در این مدت تغذیه را مطلوب و بهینه نمایید. زمانی که ماده علائم لانه سازی دوباره را از خود بروز داد میتوانید دوباره جفتشان نمایید.بهترین روش همان تغذیه مطلوب و طبق برنامه است.افتاب گیری پرندگان برای مدت کمی در روز نیز میتواند تاثیر فراوانی داشته باشد.

پاسخ

با سلام و خسته نباشی خدمت شما یک جفت قناری دارم . برای اینکه قناری نرم بخون بشه و ماده هم اماده بشه باید چه کار کنم. همه کارهای که گفتین الان یه هفته هست که انجام دادم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم

با سلام:
این موارد را برایمان ارسال نمایید تا بررسی نماییم:قناری هایتان چه میزان سن دارند؟چه مدت است از آنها نگهداری می نمایید؟تغذیه آنها به چه نحوی است (ذکر تمامی موارد تغذیه )؟پرندگان خود را در چه مکانی و با چه دمایی نگهداری میکنید؟پرندگان خود را مجزا نگهداری می نمایید یا در یک قفس؟

پاسخ

با سلام
قناری های من به گفته فروشنده سال دوم شان هست . حدود یک ماه هست که خریداری نمودم . تخم کتان و ارزن رابه نسبت که گفتین همیشه برایشان فراهم نمودم. روزانه غذای کمکی تخم مرغی با هویج رنده شده و هفت تخم گذاشته. من قناری های خود را در کنار مرغ عشق در اتاقی که پرورش مرغ عشق دارم نگهداری می کنم و اطلاعتم در مورد مرغ عشق بد نیست چون چند سال هست که پرورش دارم. از زمانی که خریدم داخل یک قفس بودن وبه گفته فروشنده برای اماده شدن باید از هم جداشون کنید حدود ده روز است که جدا هستن
با تشکر

با سلام:
تا زمانی که به امادگی نرسیده اندهمچنان جدا نگهداری نمایید.طریقه قفس ها بنحوی قرار دهید که دو قناری هم دیگر را نبینند اینگونه سریعت مست میگردند.

پاسخ

با تشکر از شما
با این شرایطی که قناری های من دارن چند روز طول میکشد تا اماده شوند ؟
ایا گذاستن صدای قناری در امادگی انها فرقی هم دارد؟
ممنون از همکاری وضحمات شما که ما را رهنمایی کردید

با سلام:
لازم است بدانید هرچه سن پرندگان بالاتر رود بر همان مبنا نیز نیاز مند منابع تغذیه ای مطلوبتر و بهینه تر میباشند.در کل تا پرنده ها مشاهده نگردند و وضعیت سلامتیشان بررسی نگردد نمیتوان با قطعیت زمان امادگیشان را بیان نمود.از تخم مرغ کمتر در تغذیه پرندگان خود استفاده نمایید.اگر کنجکاو در دانستن بیشتر هستید با پاسخ به این سوالات و ارسال عکس میتوانیم برایتان بررسی نماییم. پرندگانتان تولکی را پشت سر گذارده اند؟محل نگهداری و دمای محیط به چه میزان است؟وضعیت نظافت و استحمامی پرندگان چگونه است؟قناری نر اواز میخواند یا ریزه خوانی میکند؟

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک جفت قناری دارم که جفت هستن که تخم گذاشتن که متاسفانه تخمم اونها شکسته شد.برای شروع مجدد تخم گذاری رفتم چندجا از پرنده فروشیا سوال کردم گفتم ازاین قرار گفتم اونارو ازهم جداکنم یانه گفتن نه فقط لانه قناری بردار بعد از چند روز دوباره بزار.اینم بگم که هردوتاشون اماده هستن از نظر تغذیه که مشکلی ندارن برنامه غذایشون از این نظر انواع سبزیجات مثله برگ گیشنیز,برگ ترب,فلفل دلمه ای,سیب,کف دریا,دانه نرم مخلوط از قبیله کت دریا ماسه بادی و صدف,ویتامین,مولتی ویتامین مخصوصه طیور.میخواستم بدونم این برنامه غذای مشکلی براشون پیش نمیاد ایا این روش که گفتن برای تخم گذاری مجدد پیشنهاد خوبی هست یا نه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

با سلام:
لازم است بدانید در صورتی که نزاعی بین پرنده ها نباشد با روش گفته شد پرندگان همچنان امدگی خود را دارا هستند و میتوانید بکار ببرید .تخم گذاری دوباره امکان پذیر است. اما بدانید این روش میتواندعاملی بر تخم هرز گذاری نیز گردد که به مرور زمان و درصورت عدم نتیجه قناری ماده به ماده حمال تبدیل میگردد..غالبا جدا سازی چند روزه و تقویت در این مدت میتواند بهترین روش باشد برای جفت انداختن دوباره قناری ها.
از استفاده گشنیز و کاهو و خیار درتغذیه پرندگان خود خوداری نمایید.باقی موارد در حد تعادل مانعی ندارد.از ویتامین ها بصورت ماهانه و ۳ روز پشت سر هم استفاده نمایید استفاده ویتامین بیش از حد می تواند پرندگان را دچار عارضه نماید.

پاسخ

با سلام
من یک جفت قناری که دوتا تخم گذاشته بودن از پرنده فروشی گرفتم قناری ماده روز اول روی تخمها نمیشینه ولی روز دوم تخم سومی میگذاره ودیگه کامل میشینه
بنظر شما تخمهای اولی جوجه میشن
یا اینکه تخمها رو بردارم

با سلام:
زمانی که قناری بروی تخم ها میخوابد نمیتوانید دیگر تخم ها را بردارید.(در این مواقع هیچیزی قابل پیش بینی نیست) ۸ روز تحمل نمایید و پس از آن تخم ها را زیر نور ال ای دی تست نمایید که نطفه دارند یا نه اگر پس از اخرین روز هشتم نطفه ببندن و داخل تخم ها رگهای خونی مشاهده گرددکه جوجه خواهند گردید در غیر این صورت تخم ها پوچ میشوند و میتوانید تخم ها را بردارید

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من تو سایتها در مورد سهره زیاد خوندم چندجا از پرنده فروشیها رفتم گفتن اصلا سهره چیه که میخواد وجود داشته باشه .ایا سهره همون سره است یانه بعد قیمتش سهره تو بازار چقدر هست

با سلام:
در شهرهای مختلف ایران سهره را با گویش های گوناگون میشناسند.سهره,سیره,سره,ساهره,سیله و غیره. عکس سهره در سایت وجود دارد با یکبار دیدن میتوانید خودتان تشخیص دهید.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری دارم که تخم اونا شکسته شد بعد من اونارو از هم جدا کردم بعد لانرو پیشه ماده گذاشتم تا جند روز باید ازهم جدا باشن تا جفت بزنم دوباره ایا قفسها بیاد پیشه هم باشن .بعد یه سوال دیگه برای نتفه دار شدن تخم باید چکار کنم.لطفا کمکم کنید باتشکر

با سلام:
به مدت یک هفته پرندگان را تقویت نمایید.به نحوی قفس ها را قرار دهید که فقط صدای هم را بشنوند زمانی که قناری نر دوباره قرص خوانی نمود جفت نمایید.از انجا که سری دوم تخم گذاری را پشت سر میگذاریدلانه را فعلا خارج نمایید و زمان جفت انداختن مورد استفاده قرار دهید.در جهت نطفه دار شدن تغذیه مطلوب بهترین گزینه است.(بنا به تجربه دیگر دوستان تخم بلدرچین ابپز میتواند یک گزینه خوب برای تغذیه وتثبیت نطفه در تخم قناری باشد و عملکرد تقویتی بهتر از تخم مرغ را دارا میباشد)( با انکه از خواص جادویی و بی ضرر بودن تخم بلدرچین آگاه هستیم اما انکه تاثثیرات تخم بلدرچین در چه میزانی است برای ما به اثبات نرسیده است و در حال تست عملکرد برروی قناری هاو سایر پرندگان زینتی می باشیم )

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک دونه قناری نر دارم که سفد خونه بعد نوکه بالاییش بلند شده میخواستن بدونم اشکالی نداره یا برای کوتاه کردن
نوک باید چکار کنم.بعد تخم بلدرچین برای قناری اشکال نداره که برای نتفه دارشدن بعد باید روزی چندبار باید براشون ابپز کنم باتشکر

با سلام:
در صورتی که نوک بلندشده باشد نیاز است اصلاح گردد در صورتی که مهارت در این امر ندارید از یک فرد مهار یا دامپزشک کمک بگیرید تا نوک را اصلاح نماید.قرار دادن تکه ای سنگ پا در قفس میتواند ابزار خوبی برای اصلاح نوک توسط خود پرنده باشد.(بیاد داشته باشید اگر از سنگ پا در قفس استفاده مینمایید لازم است هر چند روز یکبار مورد شستشو و ضد عفونی قرار گیرد.بنا بر استفاده دیگر دوستان در حیطه نگهداری قناری تخم بلدرچین یک تغذیه مفید است اما لازم است بدانید ۱ عدد تخم بلدرچین با انکه اندازه کوچکی دارد پروتئین بیشتری نسبت به تخم مرغ دارد و میبایست با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد هفته ای یا دوهفته یکبار نصف یک تخم بلدرچین کفایت دارد.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری دارم که قبلا جفت بودن بعد تخم اونا شکسته شد به دلیله بی احتیاتی خودم.الان بهمدت ١هفته هستش که از هم جدا هستن فقط صدای همو میشنون بعد نر خیلی کم میخونه اصلا قرص نمیخونه میشه جفتشون زد یا نه باتشکر.

با سلام:
اگر سری اول تخم گذاری به ۲۰روز قبل بر میگردد میتوانید دوباره اقدام به جفت نموده اقدام ورزید.لازم است تغذیه پرندگان را مطلوب نماید(از سیب قرمز کاملا شیرین در تغذیه قناری نره استفاده نماییددر بازگشت پرنده به شرایط ایده ال میتواند مفید واقع گردد.دمای محل نگهداریشان را۲۱تا۲۴ درجه ثابت نگهدارید. استحمام دادن پرندگان در محیط گرم یک نیازاست تا به شرایط ایده ال بازگردند.

پاسخ

باسلام به٢٠روز نمیرسه اخه اینارو تو دست گرفتم که لانه برگشت تخمها شکسته شد الانم هودوده ١٣روز میش
ه

با سلام:
آبتنی دهید و تغذیه پرندگان خود را بهبود بخشید .لانه را قرار دهید و پرندگان خود را جفت نمایید تخم خواهند گذاشت.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری که قبلا جفت بودن تخم گذاشتن و جوجه شدن بعد اونارو از جداکردم بعداز اونارو مجددا جفت کردم بعد زیره شکمه مادهام داره بزرگ میشه قبلا این جوری نبود یه ٢روزی میشه میخواستم بدونم دلیلش چیه بعد یامیخواد تخم بزاره یانه لانرو نزاشتم بعد از چند روز بزارم لطفا راهنماییم کنید باتشکر

با سلام:
علل زیادی میتواند در این امر دخیل باشد.از جمله بیماری وجود کیست های چربی,تخم گذاری هرز,تمور,چاقی مفرط.نیاز است به طور دقیق محل بزرگ شدن را بفرستید

پاسخ

سلام قناری ماده دهن میزنه و نره هم مسته فقط دهن هم غذا میدن ۱۰روزه از پشتی کردن خبری نیست بعضی مواقع هم قناری نر با اواز میذاره دنبال ماده چیکار کنم زود تر جفتشن

با سلام:
با مواردی که فرموده ایدپرندگان شما جفت شده اند لانه را در اختیارشان بگذارید و کمتر نزدیک قفس شوید. بیشتر قناری ها صبح دم اقدام به امیزش مینمایند و برخی در طول روز.مخرج (پس)قناری ماده خود را برسی نمایید ببینید به سمت دم (> به این حالت)متمایل گردیده است یا خیر اگر به سمت دم باشد ماده نیز اماده است و منتظر تخم گذاری باشید.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک عدد نر مست داشتم که واقعا دیونه بودش یعنی صبح ساع۵شروع به خوندنمیکرد با صدای بلند که همه تو خونه از دستش اسی بودن بعد رفتم یه ماده مزایکی براش خریدم گفتن نیازی نیست به مدته یک هفته همو ببینن بعد جفت بزنی اونو اواخر شب بنداز پیشه نر منم انداختم صبح یه چند ساعتی باهم به رغابت پرداختن بعد ساکت شدن رفتم دیدم که نر ازدهنه ماده داره غذا میخوره الانم یه سه روزی میشه خیلی باهم خوبن اصلا دعوا نمیکنن میخواستم بدونم به نظر شما جغت خورده یا نه بعداز جغت خوردن چندروزه دیگه تخم میزارن بعد لانرو کی بزارم لطفا راهنماییم کنید باتشکر

بات سلام:
قناری های شما جفت خورده اند لازم است لانه رادر قفسشان قرار دهید در این مدت از تغذیه متنوع و مطلوب برای پرندگان خود استفاده نمایید تا دچار کمبود منابع طبیعی نگردند.کف دریا حتما در قفس قرار دهید استرس محیطی را به حداقل برسانید زمانی کهلانه را قرار دهید و قناری ماده چاله لانه را محیا سازد تخم گذاری شروع خواهد گردید.از کنجکاوی بیش از حد نسبت به پرندگانتان پرهیز نمایید

پاسخ

سلام من یه جفت قناری از داداشم قرض گرفتم برای جوجه کشی و بعد جدا شدن جوجه از قناریهایه نر و ماده پس میدم هر دو قناری رنگ زرد دارن البته در پر و سرشان سیاهی دارن میخواستم بدونم که جوجه های این جفت خوب میشوند ؟ و اینا الان ۱۷ روز اوردم خونه خودم یه هفته قبل که ۴ روز از هم جدا بودن و نر خوب و بلند میخوند و ماده هم جیک جیک جوابشو میداد بعد ۴ روز نر و به قفس ماده رها کردم ولی الان ۴ روزه پیش هم بودن ولی لانه رو ماده خراب میکرد و پمبه هارو کف قفس مینداخت داداشم اومد به زیره دمشون نگاه کرد و گفت نر اماده هست ولی ماده اماده نیست باز جدا کردیم و همو میبینند مثل جدایی قبلی و قفس هاشون یک متر از هم فاصله دارن چند روز از هم جدا باشن ؟ و از کجا بدونم کاملا اماده هستن؟ و تغذیشون خوبه ولی همیشه هفت تخم تو قفسهاشون میذارم البته این قناری ها قبلا جفت بودن و جوجه دادن ممنون میشم راهنماییم کنید چون زیاد وارد نیسم با تشکر

با سلام:
نمیتوان به قطعیت گفت که جوجه های یک جفت بد یا خوب میشود چرا که بوده اند جوجه هایی که از پدر مادر خود نیز سرتر شده اندقفس قناری ماده و نررا به نحوی قرار دهید که همدیگر را نبینند.تا زمانی که ماده به امادگی برسد باید منتظر بمانید.در صورتی که ماده قناری اماده گردد مخرج پرنده را نگاه کنید اگر متمایل به سمت دم گردیده باشد( > به این شکل) نشان از امادگی قناری ماده دارد.در حال حاظر از هفت تخم در تغذیه ماده قناری استفاده ننماید و بهتر است تغذیه میوه ای روزانه را در جیره غذایشان استفاده نمایید.از دادن خیار و کاهو به قناری خود پرهیز نمایید و بجای آن از کدو سبز,کلم بروکلی,هویج,سیب قرمز کاملا شیرین استفاده نمایید. از تخم بلدرچین ابپز در حد کم و هفته ای یکبار میتوانید بجای تخم مرغ استفاده نمایید. ابتنی دادن پرندگان را در محیطی گرم را نیز فراموش ننماید

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک عدد نره سفید داشتم که کاملا مست بود قرص میخوند که صداش دوتا خونه اون ورترم میفرت بعد یه ماده طلای گرفتم بعد پرنده فروشی گفت بلافاصله جفتشون بزن منم همون روز که خریدمش انداختم پیشه نر ولی اخر شب انداختم بعد صبح نرم بالهاشو باز میکرد میرفت سمت ماده بعد من رفتم سرکار ولی پدرم میگفت باهم یه خورده به رقابت پرداختن ولی روز دوم به بعد اروم شدن من تخم اپز شده گذاشتم براشون که دهنه ماده تخمه مورغی بودش که نر میرفت پیشش از نوکش ماده میخور ولی ماده دهنشو کاملا باز نمیکرد که نر از دهنش بخوره الان یه چهارروز میگذره ولی لانرو داخله قفس نزاشتم میخواستم بدونم باهم جفت خوردن یانه بعد لانرو کی بزارم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

با سلام:
در صورتی که از اماده بودن پرندگان اطمینان دارید و هیچ نزاعی با هم ندارند پرندگان شما جفت گردیده اند میتوانید لانه را قرار دهید تا جفتگیری نهایی صورت پذیرد. ابتنی پرندگان در محیط گرم یک امر مهم در زمان جفتگیری محسوب میگردد

پاسخ

با سلام:
نمیتوان رنگ خاصی را عنوان نمود چون هر نگهدارنده ای برحسب سلیقه خود در انتخاب تام اختیار است.در کل این رنگ ها در بین قناری داران خواهان زیاد دارند:زرد طلایی یا لیمویی. سفید,پرتغالی, ابلغ,(قناری سرخ که کم است و قیمت بالایی دارد). (رنگ سبز یا زیتونی که از نظر رنگی طرفدار کمی دارد و از لحاظ تکثیری یکی از بهترین نژاد ها است)

پاسخ

سلام باعرض خسته نباشید قناری نروماده دارم چند بارم تولید مثل کردن اما بازم هر روز با هم دعوا میکنن میخواستم بدونم قناریا کلن این طورین ؟باتشکر از سایت خوبتون

با سلام:
دوست گرامی پس از هر دوره جوجه کشی نیاز است قناری های خود را جدا سازی نمایید و به صورت تکی در قفس مجزا نگهدارید.و زمانیذ که اماده میگردند و میخواهید جفت نمایید در یک قفس قرار دهید.نزاع در بین قناری هایی که جفت هم باشند ولی امادگی جفت گیری را دارا نیست یک امر عادی است.بهترین عمل جداسازی است

پاسخ

اگه همیشه هفت تخم بدیم به قناری مشکلی داره برا قناری؟پا قناریام هم زخم شده بنظرتون دلیلش استفاده بیش از حد هفت تخم نیست ؟تشکر

با سلام:
تغذیه متنوع میتواند عامل مهمی در سلامت پرندگان باشد اما بنا برترکیب نا صحیح هفت تخم های موجود در بازار کمتر مورد مصرف قرار گیرد بهتر است. نوع و شکلیت زخم چگونه است نیاز به توضیحات دارد تا بتوان دلیلش راریشه یابی نمود.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک عدد قناری نر مست کاملا اماده داشتم بعد یه ماده اماده خریدم بعد فروشنده قناری گفت اگه نرت اماده هستش بلافاصله باهم جفتشون بزن منم جفتشون زدم همون روز بعد از چند دقیقه باهم به دعواکردن فرداش کاملا اروم شدن اصلا دعوا نمیکنن ولی جفت خوردنشونو ندیدم که جفت خوردن یانه الان یه پنچ روزی پیشه هم هستن ولی باهم دعوانمیکنن ولی لانرو نزاشتم میخواستم به نظر شما جفت خورده یانه بعد نرو پیشه ماده هستش میخونه بعد مشکلی نداره لطفا راهنماییم کنید

با سلام:
لازم است بدانید منظور از جفت خوردن قناری یعنی قبول زندگی در کنار هم هر دو پرنده بدونه انکه دعوایی در روزهای بعد در کنار هم داشته باشند(مثل دوران نامزدی) که در پرندگان شما مشهود است.زمانی که لانه را در اختیار پرنده قرار می دهید پرنده اقدام به جفتگیری و امیزش مینماید و در این زمان میتوانید جفتگیری را مشاهده نمایید.لانه را در کمترین زمان ممکن در قفس قرار دهید و تغذیه پرندگانتان را پس از لانه گذاری در حد ایده ال نگهدارید. به حداقل رساندن استرس محیطی واستحمام دادن تا زمان اخرین تخم گذاری لازم است.

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری سرامیکی دارم که باهم جفتشون زدم روز اول باهم دعوامیکردن از روزه دوم به بعد کاملا باهم خوب شدن دون خوردنشونم ندیدم چون سر کار میرم ندیدم بعد از پنچ روز لانرو گذاشتم بعد الان چهارروز از گذاشتن لانه میگذره ولی ماده چالو هنوض درست نکرده دلیلش چیه امکان داره جفت نخورده باشن بعد همش دنباله هم دیگه میزارن ولی زدو خوردی نران لطفا راهنماییم کنید باتشکر

با سلام:
دنبال قرار دادن پرندگان نشان از عدم امادگی یکی یا هردوی قناری میباشد.توجه نمایید کدام پرنده بیشتر این اقدام را میکند همان پرنده اماده نیست.جدا سازی نمایید پرندگان خود را و مدتی صبر نمایید تا به امادگیکامل برسند.

پاسخ

با سلام:
با قاطعیت و برمبنای تحقیقات گسترده ای که اعضای تیم سایت ما انجام داده است میتوانیم بگوییم جوانه بیشترگیاهان بهترین نوع تغذیه برای پرندگان در زمان تولید مثل است.اما لازم است بدانید که فراوری و نوع جوانه و حتی زمان استفاده از آن دارای اهمیت است هرگونه فراوری ناصحیح جوانه میتواند باعث بیماری گردد.استفاده از جوانه برای پرندگان منوط بر حسب فصول است که بزودی تایپک جامعی را در همین رابطه درسایت قرار خواهیم داد

پاسخ

باسلام یه ماده رسمی بلنددارم مدفوعش بصورت اب زلاله ویهخط سیاه وسطشه خیلیم اب میخوره ازنظر ظاهری هم سرحاله ومشکلی نداره باتشکر

با سلام:
مدفوع سالم یک قناری کاملا منسجم به رنگ سیاه دودی با نقطه ای سفید در مرکز اش است(این را هم بگوییم مدفوع ها متوانند بر حسب دیگر تغذیه های غیر دانه ای دچار تغییر رنگ گذارا گردند )اما شل بودن و ابکی بودن مدفوع نشان از وجود عارضه و بیماری است:عمده دلیل مربوط به جا آبی و آب الوده ,شن الوده,دانه الوده, میباشد.این موارد را بررسی نمایید و منبع مشکل را حذف نمایید.پرنده خود را نزد دامپزشک برده و مورد درمان قرار دهید(از دادن هرگونه میوه خام و تغذیه های دست ساز تا بهبود کامل پرنده دوری جویید)

پاسخ

سلام مجدد ازسایت بسیارخوبتون وراهنمایی برادروارتون جناب احمدیان زدن پرهای پس سهره وقناری بسیارخوبه درتاییدفرمایشات گرانقدرتون من سالهاست اینکاروانجام میدم وخیلی ازنتایج اون راضی بودم اینو درجواب دوستی عرض کردم که نوشته بودن کاردرستی نیست فکرمیکنم دوست عزیزمون درست متوجه منظورنویسنده نشدن باتشکروسپاسازسایت پربارتون

با سلام :
قرار دادن نظرات و تجربیات شما عزیزان یکی از عوامل بهبود سایت است.ما خوشحال میگردیم از انکه دوستان به دقت مطالب را میخوانند و نقاط ضعف و قوت ما را گوش زد مینمایند این امر در ارتقا هرچه بهتر مطالب تاثیر گذار است.
برای ما افتخار است منتخب شما شده ایم.

پاسخ

با سلام و خسته نباشی
من یک جفت قناری اابلغ طلایی و سبز دارم که قناری ماده مست و از مستی زیاد داره دهن میزنه و میخونه ولی قناری نر زیاد مستی نمیکنه ولی قرص میخونه درساعات ۷٫۳۰تا۸٫۳ و ۱۰ تا ۱۲ و ۱٫۳تا ۳ میخواستم ببینم جفتشون کنم یا صبر کنم که قناری نرم مست مست شه ولی میترسم ماده از مستی تخم هرز بزاره لطفا راهماییم کنین

با سلام:
قفس های پرندگان خود را نزدیک هم نمایید واز دور با دقت توجه نمایید که قناری نر چه عکس العملی دارد ایا با دیدن ماده قناری اقدام بخواندن میکندو مدام خیره به ماده قناری میشود اگر این علائم مشاهده گردید میتوانید پرندگان را جفت نماییید. پس قناری نر خود را مشاهده نمایید اگر کاملا دارای برجستگی ومتورم است قناری نر شما اماده است میتوانید جفت نمایید

پاسخ

با سلام:
لازم است بدانید استحمام در سلامت و شادابی پرندگان یک امر مفید و تاثیر گذار است و ارتباطی به کاستن مستی پرنده ندارد بلکه یک اصل مفید است اما در زمانی که ماده قناری تخم گذاری نموده است و بر روی تخم ها میخوابد بعلت اینکه امکان دارد ماده قناری دو هوا گردد در این دوران نباید پرندگان را استحمام داد. انچه که باعث کاهش مستی در پرندگان آواز خوان میگرددشرایط زیست یکنواخت مکان نگهداری پرنده و تغذیه غلط و غیر اصولی میباشد.که بایک برنامه منظم تغذیه اصولی میتوان پرنده را در شرایط ایده ال نگاه داشت

پاسخ

سلام باتشکرازاینکه دلسوزانه وباعلم واگاهی جواب سوال قبلی منودادین باپوزش ازشما ایا چربی گرفتن قناری علایمی در مدفوع پرنده دارد یاخیر؟ باارزوی موفقیت وسربلندی برای کسانی که تجارب گرانبهایشان را در اختیار عموم قرار میدهند تا اندوخته هایشان چراغ راه دیگران باشد

با سلام:
چربی گرفتن به ندرت و بر اساس تغذیه کاملا غلط رخ می دهد در حالت عادی پرنده را تپل تر از حد معمول نشان می دهد و در صورت عدم درمان بموقع خود را با شکلیت توده چربی ریز برجسته متراکم( تروما)بر روی پوست نشان می دهد.در مواقعی که میزان چربی پرنده بالا رود و منجر به سیروز کبدی گردد رنگ مدفوع سبز با طیف روشن متخلخل با حالت شل گونه است.بهترین اقدام در این مواقع یک رژیم میوه ای همه روزه و استفاده از دانه های دفع سموم است(مثل دانه کاسنی و دانه قاصدک اما در حد کم و بعنوان یک میان وعده باید مورد مصرف قرار گیرد)پرواز پرنده در محیط ایمن و امن نیز در روند بهبود تاثیر گذار است.برخی چاقی ها علت دیگری دارند مثل بیماری و یا حبس اب در بافت بدن که کمتر کسی به این علم آگاهی دارد

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری که رنگ ماده مایل به پرتقالی و نرم به رنگ طلای هستش میخواستم بدونم جوجهاش خوب درمیاد بعد ایرانرو حالا دو بار جفت زدم تخم گذاشتن بعداز ٩روز که نگاه کردم پر نکرده توخما بعد یکی از تخمارو شکستم دیدم زردینشو داره بعد وسته زردینه اندازه یه سره سوزن سفید که همون نتفه هست وجود داشت بعد از نظر تغذیه هیچ مشکلی ندارن حتی تخم بلدرچین اپز شدهم بهشونم دادم میخواستم بدونم دلیلش چیه ممنون باتشکر

با سلام:
از نظر رنگی بیشتر به مادر خود میروند و مقدار کمی را از پدر به ارث میبرند. بعلت آنکه نژاد ها متفاوت است برخی موارد ژن قالب یکی از والدین عملکرد بهتری دارد. هیچ قانونی نمیتواند بیانگر آن باشد که جوجه حاصله خوب است یا بد. داشته ایم جوجه هایی که از پدر مادر خود بهتر هستند.نطفه لکه ای خونی رنگ و مایل به سیاه رنگ است.بیاد داشته باشید فارغ از عدم بی نطفگی پرنده بلحاظ ژنی بهترین روش برای تقویت اسپرم و نطفه پذیری تغذیه منظم مبتنی بر سال است نه مدت زمان کوتاه.

پاسخ

باسلام وتشکربابت اطلاعات خوبتون،من یک جفت قناری دارم که می خوام واسه جفتگیری آمادشون کنم دو روز که هفت تخمشون می دم نر مست مسته ولی ماده نه ،بایدچکارکنم؟غذا چی بهشون بدم؟ممنون می شم کمکم کنید

با سلام:
عدم به موقع اماده شدن پرنده ماده شما بخاطر شرایط زیستی است. هفت تخم را به پرنده ماده ندهید .از مقداری کم لبو پخته (فاقد نمک و مواد شیرین کننده)در تغذیه پرنده ماده به صورت۱ روز در میان تا ۳ روز استفاده نمایید.پرنده ماده را در محیطی با دمای ایده ال استحمام دهید هر۱ روز درمیان. دانه گشنیز را از داخل هفت تخم جدا سازی نمایید و از دادن آن به پرنده های خورد دوری جویید.ماده را در مکانی نیمه تاریک (مکانی که دارای نور کم است نگهداری نمایید. از دادن کاهو و خیار به پرندگان خود اری نمایید. بجای تخم مرغ از تخم بلدرچین در حد کم استفاده نمایید.(پروتئین یک تخم بلدرچین از ۱ تخم مرغ بیشتر است با احتیاط مورد مصرف قرار گیرد)

پاسخ

با سلام و خسته نباشی خدمت شما دوست عزیز و راهنمایی های اگاهانتون
من یه قناری نر سبز دارم که یه سره میخونه مست مست ولی متاسفانه یکی از پاهاش مونده لای در قفس و از مچ جدا شده ولی روی چوی وامیسه میخواستم ببینم میشه ازش جوجه بگیرم یعنی اگر جفتش کنم قناری ماده را بار ور میکنه یا نه اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

با سلام:
به ندرت پرندگانی که دارای نقص بدنی هستند میتوانند جفتگیری نمایند خیلی افراد عقیده بر آن دارد که امکان پذیر نیست. در برخی موارد قابلیت جفتگیری مشاهده گردیده است.وجودجفت برای هر پرنده ای لازم است اقدام نمایید شاید پرنده شما هم جز آن دسته از موارد نادر باشند که این قابلیت را داشته باشد.در صورتی که امکان پذیر نیز نباشد شما چیزی را از دست نخواهید داد و مهم تلاشی است که انجام داده اید

پاسخ

سلام من یه جفت جیبر دارم
ماده روی تیرک خیلی بال میزدو بنظرم اماده بودش با یه نر اماده که شاسی داشتش از کسی گرفتم انداختم حالا اینا نه همو میزنن نه نره رو ماده سوارمیشه نه دیدم به هم غذا بدن البته من بیشتر سر کارم خیلی هم باهم سروصدا میکنن و نره دیگه نمیخونه به نظر شما چشکارشون کنم

با سلام:
از انجا که نژاد قناری شما متمایز با دیگر قناری ها میباشد طریقه جفت اندازی نیز دارای فرق بسیاری است.لازم است بدانید جیبر ها براحتی جفت گیری نمی نمایند و حتما باید از نری جیبری استفاده کنید که با ماده تفاوت رنگی داشته باشد.ماده جیبر ها در صورتی که مورد تغذیه با دانه غنی گردند بر خلاف دیگر قناری های ماده پسشان کاملا برجسته و درشت میگردد که به راحتی قابل تشخیص است این مورد را حتما بررسی نمایید.در حال حاظر رندگان خود را جدا سازی نمایید.بعلت انکه توضیحات طولانی میگردد میتوانید با مدیریت سایت تماس تلفنی بر قرار نمایید و اطلاعات جامع را از این طریق کسب نمایید

پاسخ

با سلام:
طرز تغذیه پرنده تان را دو دانه ای کنید (فقط کتان و ارزن مخلوط باشد) و از دادن دیگر تغذیه ها تا حدود۱ماه پرهیز نمایید.از هیچگونه دانه دیگری در تغذیه پرنده استفاده نکنید حتی غذای تخم مرغی. نور محیط نگهداری را در این مدت با غروب خورشید محدود کنید. و دما را در حدود۱۵ تا۱۸ درجه نگهداری نمایید. پس از طی این موارد میزان نور دهی را افزایش و تغذیه را متنوع نمایید. دمای محل نگهداری را بین۲۰ تا۲۴ درجه ثابت نگه دارید. ادر این دوران استحمام فراموش نگردد . این بهترین عمل است. اما لازم است بدانید اگر محیط نگهداری پرنده دارای دمای بالا است از انجام اینموارد پرهیز نمایید و تا فصل بهار صبر نمایید.ما بزودی مرجعی را در این باره بروز رسانی خواهیم نمود

پاسخ

با سلامی دوباره من در روز ۲۷ یه سوال کردم که قناری مادم امادس و نر نه شما گفتی کنار هم قرارش بده ببین چیکار میکنند این کارو کردم قناری نر برای ماده پراشو اویزون میکنه و به شدت پا میکوبه و میخونه الان میشه جفتشون کنم یا نه

با سلام:
چند روز دیگر صبر نمایید. قفس قناری ماده را زیر قفس قناری نر قرار دهید تا مستی قناری نرتان به حد مطلوب تری برسد و پس از گذشت چند روز جفت نمایید.استرس محیطی را کم نمود و تغذیه شان را در سطح ایده ال نگهدارید

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قناری دارم که جفت خوردن بهم دون میدن پشت گیریم کردن ولی چندروزی میگذره ولی علاقه ای به لانه نداره ماده چوف کرده و کسلم هستش هر دوتاشونم جونن ماده سرخ ولی کمی سفید قاتیشه ولی نرم کاملا سرخه به نظر شما جوجشون خوب در میاد لطفا راهنماییم کنید باتشکر

با سلام:
تغذیه را مطلوب نگه دارید. جیره میوه ای را هر روز در اختیار پرنده قرار دهید. بعله جوجه های خوبی حاصل میشود.

پاسخ

با سلام خدمت شما
من یک جفت قناری دارم که مست مست بودن که قناری نر از پشت قفس با دیدن ماده اواز میخوند و میرقصید وماده تیکه روزنامه داخل جادونیش جمع میکرد اما با جفت کردنشون فقط دعوا میکنن چیکارشون کنم الان ۲ روزه جفتشون کردم قناری نرم انگار چشمش ظربه خورده و اون رو هی میبنده

با سلام:
قبل از جفت نمودن نیاز است قفس ها در کنار هم مدتی قرار گیرند به نخوی که کاملا قفس ها مماس هم باشند.و پس از آن قفس قناری ماده را زیر قفس قناری نر قرار دهید و پس از چند روز دوباره قفس را به قفس قناری نر بچسبانید تا پرنده ها نسبت بهم رفتار خوبی پیدا نمایند.در حال حاظر جدا سازی نمایید پماد تتراساکلین استریل چشمی تهیه نموده و چشم پرنده را به مدت۴ روز مورد مداوا قرار دهید تغذیه را همچنان مطلبوب نگهدارید تا امادگی پرندگان به هدر نرود

پاسخ

با سلام
من یک جفت قناری داره که ماده پرتقالی رنگ و نر لیمویی رنگ هر دو پرنده وقتی که از هم جدا میشن خیلی خوب مست هم میشن اما وقتی که توی یک قفس قرارشون میدیم هیچ واکنشی نسبت به هم ندارن هر کدوم یه سمت قفس میشینن و تا الان دوبار که جفتش.ن کردم همین اتفاق افتاده البته قناری نر به نسبت سنش بیشتر و تا الان دوتا ماده براش خریده بودم که از دومی دو تا کاکل زری گرفتم ولی این سومی هیچ عملی نشون نمیده
چیکار کنممم

با سلام:
این یک امر عادی در قناری ها میباشد برخی قناری ها نسبت به رنگ دیگر قناری ها علاقه چندانی ندارند(که به ان در اصلاح عدم پذیرش گفته میشود.)نیاز است قناری نر خود را در مکانی دیگر بصورت مجزا نگهدارید به نحوی که صدای قناری ماده دیگری را نشنودپس از طی زمان(بالای۳ هفته)زمانی که کاملا مست و مورد تقویت قرار گرفت ان موقع پرنده را جفت نمایید(در اصطلاح به این امر حریص شدن قناری نر می گویند)

پاسخ

دوست عزیز بنده همین کار را انجام داده ام و قفس قناری ماده را زیر قفس قناری نر گذاشتم حدود ۱ ماه از هم جدا بودند و قناری نر هم از صبح که بیدار میشد تا حدود ۶-۷ بعد از ظهر میخوند و حتی قناری ماده هم به خوندن افتاده بود اما الان حدود ۱ هفتس پیش هم هستن هیچ عملی انجام نشد و این بار دومی که این کار را انجام دادم و هر دو به همین صورتن

با سلام:
ما به شما فرمودیم جدا سازی کاملا(در مکانی مجزای دیگر) یعنی نر نه صدای قناری ماده بشنود و نه خود قناری را ببیند.این را نیز به عرضتان رساندیم که برخی قناری ها به برخی قناری ها رغبت و میل ندارند. جوجه کشی قبلیتان چه زمانی بوده است؟در چه مدت قبل از این جفت اندازی اقدام به جفت اندازی دیگر نموده اید؟

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک عدد نره واقعا مست دیونه دارم که به دیوارهای قفس میچسبه و شروع به خوندن میکنه بعد یه ماده خریدم براش که اما ماده اماده نیست به این علت خریدمش چون طلایی بلند هستش و نرمم طلای مایل به سفید هست میخواستم بدونم چکار کنم که ماده مست بشه برای جفت گیری بعد یه سوال دیگه چند چا قناری جفت خورده دارم که تخم گذاشتن بعد یکروز در میون تخم میزارن بعد من توخماشونو برداشتم بعد داخل خلفه گذاشتم تا چند روز میشه نگهداریشون کرد بعد داخل خلفه گذاشتم خراب نمیشن اما داخل ظرف در بسته هستن لطفا راهنماییم کنید باتشکر

با سلام:
قفس ماده قناری را زیر قفس قناری نر قرار دهید. تغذیه آن را متنوع نماییدجیره میوه دانه ای مختلف در هر روز به پرنده ارائه گردد. استحمام هر روزه صورت گیرد.ویتامیت ۳ روز متوالی صوورت گیرد.پس از انجام این موارد دمای محیط را بین۲۲تا۲۴درجه فیکس نمایید.تا۱۰ روز میتوانید تخم ها را در صورتی که دمای محیط کم باشد نگهداری نماییددرب ظرف را نبندید اینکه دانه ها را در داخل دانه های ریز و یکدست نگهداری مینمایند برای آن است که مورد صدمه و شکستگی قرار نگیرند.

پاسخ

سلام من چند روزه قناریهامو جفت کردم روزهای اول دعوا میکردن اما بعد از گذشت ۴ روز دیگه دعوا نمیکنن و ماده با لونش ور میره ولی قناریهام به هم توجهی نمی کنن آیا جوجه میدن امروز روز ۵ هست

با سلام:
جفتگیری قناری را در این مدت مشاهده نموده اید یا خیر؟از امادگی دو پرنده اطمینان کامل دارید یا خیر؟

پاسخ

با سلام
بر امدن پس دلیل بر زمان جفت انداختن نمیشود زمانی باید جفت بی اندازید که پس از جفت انداختن نیز قناری نر در کنار قناری ماده آواز بخواند.قناری نری که کامل مست باشد از همان ابتدا جفت اندازی اقدام به خواندن و رقص میکند تا قناری ماده را مغلوب نماید. در صورتی که این موارد را رویت ننموده اید قناری ها را جدا سازی نمایید و شرایط تغذیه ای و دمایی را مناسب نگهدارید تا به امادگی بیشتری برسند.

پاسخ

با سلامی دوباره
قناری نر بادیدن ماده از یک قفس دیگر اواز میخواند و میرقید اما با وارد کردنش به قفس ماده دیگه نمیخونه

با سلام:
قناری نر شما قرص نشده است مدتی جدا از قناری ماده نگهدارید.قفس قناری ماده را زیر قفس قناری نر نصب نمایید تا قناری نرتان کاملا قرص شود.کمی زمان نیاز دارد

پاسخ

با عرض سلام یه قناری دارم رو پاش زخمایی داره در واقع زخما اره اره است باید چطوری درمانشون کنم خیلی بابت زخماش نگرانم ممنون میشم کمکم کنید با تشکر

با سلام:
پرنده شما دچار شقاق پا گریده است. اگر مداوم پرنده پای خود را بالا میبرد این اقدامات را انجام دهید:پماد تتراساکلین چشمی استریل را به همراه پماد استریل چشمی ویتامین آ را از داروخانه تهیه نمایید. فبل از استفاده پماد لازم است این مراحل را انجام دهید در حدود یک لیوان آب ولرم ۱/۴ قاشق چای خوردی جوش شیرین حل کنید و قبل از پماد زدن پاهای پرنده را به ارامی مورد شستشو قرار دهید و با پارچه نرم پای پرنده راخشک نمایید سپس در حد کم به میزان مساوی از هر دو پماد مخلوط نمایید و به ارامی روی پای پرنده پماد را بزنید این عمل را تا۴ روز انجام دهید وبعد از این مدت به مدت سه روز دیگر فقط پماد ویتامین آ را بزنید. بهبودی حاصل میگردد. شستشوی نی نشیمنگاه و نظافت کامل قفس در طول درمان و بعد از آن یک امر لازم اجرا است

پاسخ

با سلام:
اگر با احتیاط به کار ببرید بعله. ویتامینآ بلحاظ استریل بودنش کاربرد بهتری دارد.

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من حدود پنج روزه یک جفت قناری جفت زدم دیروز دیدم قناری نرم سوار ماده میشه و ماده از زیرش فرار میکرد و امروز دیدم قناری مادم همین کارو با نر میکرد آیا میشه جفتشون نر باشن یا اینکه طبیعیه ولی قبل از اینکه جفتشون کنم مادم آواز میخوند و فروشنده گفت ماده هوشه به این دلیل آواز میخونه
اگر ممکنه راهنماییم کنین ممنون

با سلام:
پاسخ این سوال برایتان ارسال شد.لطفا فقط یکبار و با یک اسم سوال خود را ارسال نمایید تا ما بتوانیم به بهترین نحو پاسخگوی شما عزیزان باشیم

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من حدود پنج روزه یک جفت قناری جفت زدم دیروز دیدم قناری نرم سوار ماده میشه و ماده از زیرش فرار میکرد و امروز دیدم قناری مادم همین کارو با نر میکرد آیا میشه جفتشون نر باشن یا اینکه طبیعیه ولی قبل از اینکه جفتشون کنم مادم آواز میخوند و فروشنده گفت ماده هوشه به این دلیل آواز میخونه
اگر ممکنه راهنماییم کنین ممنون

با سلام:
نحوه اواز خوانی قناری ماده مد نظر اگر شبیه قناری نر نیست پرنده ماده است.احتمال اینکه این رفتار از قناری ماده رخ داده است بعلت سن بالای پرنده باشد. میتوانید عکس مخرج پرنده ها را برای ما ارسال نمایید تا ما بررسی نماییم. از قسمت پای دو پرنده نیز عکسی ارسال نمایید

پاسخ

با سلام:
با این تفاسیر و بیانات شما به احتمال زیاد دو پرنده نر هستند.این را هم لازم است بگوییم در برخی موارد قناری های ماده با سن بالا(قناری پیر) اینگونه حالت را دارا میباشند. اگر نیاز به بررسی دقیق دارید عکس پس و خود قناری فوق را به ایمیل سایت ارسال نمایید تا برایتان بررسی نماییم

پاسخ

باعرض سلام وخسته نباشید من یک جفت قتاری دارم که جفت خوردن ما یه مشکل دارن تخم میزارن پور نمیکنه ولی برنامه غذایی خوبی دارن.از تخم اپز,هویچ,هفت تخم,
کف دریا,سیب,مولتی ویتامین,ویتامین ا د٣ای,هتی تخم بلدرچین,کاهو دادم ولی بازم تخماش پر نکردن نمیدون دلیلش چیه از تخم اولش هدوده بیست روز از هم جدا کرده بودم بعد جفت خوردن زازم به ادنمشکل خوردم .کار کنم کمکم کنید با تشکر

با سلام:
اگر منظورتان از پر نکردن عدم نطفه دار شدن تخم است دلایل زیادی میتواند در این امر دخیل باشند.فارغ از ضعف در اسپرم و ژنتیک سایت۶۰۱۹ به یافته هایی با ارزشی در این امر رسیده است که میتواند این نقص در تخم را برطرف سازد اما بعلت آنکه این یافته ها حاصل زحمات شبانه روزی کلیه اعضای تیم تحقیقاتی سایت۶۰۱۹ است تا زمانی که تمامی اعضا به یک نظر واحد در ارائه منبع باز قرار دادن این اموزش نرسند از ارائه آن معذوریم و از حضورتان پوزش میخواهیم.

پاسخ

سلام یه جفت قناری دارم که نر ابلق پرتقالی و ماده لیمویی جوان،دو هفته جفت انداختم شاید بالای سی یا چهل بار خودم شاهد جفتگیری بودم اما تا الان خبری از گود کردن و تخمگذاری نیست ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی.

با سلام:
سن تقریبی قناری هایتان را ارسال نمایید. چگونگی رفتار ها و حرکات جفتگیری را نیز بیان دارید تا علت را برایتان بررسی نماییم

پاسخ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من یه قناری نر دارم که سنش حدود شش ماه و خوب میخونه یه قناری ماده هم دارم که سنش ۲ سال و با دیدن نر گاهی اقات ریزه خونی میکنه.حدود یه هفته دو تا قناری را در قفس جداگونه رو به رو هم گزاشتم و الان سه روزه کقناری ماده را تو قفس نر انداختم اوایل ماده غریبی میکرد و دون نمیخورد ولی الان خوب شده ولی به نر اجازه نمیده که بر روی ماده بپره .دلیلش چیه؟

با سلام:
لازم است بدانید خوب خواندن قناری نر دلیلی بر فرا رسیدن موعد جفتگیری نمیباشد.در صورتی که ماده اماده باشد و نر نیز کاملا قرص خوان باشد و به امادگی تولید مثلی برسد آن موقع باید پرندگان را جفت نمود.این مطلب را نیز یاد اور شویم که قناری نر شما همچنان جوان است و مهارت چندانی در جفتگیری ندارد.بهترین سن برای تولید مثل در قناری۹ ماهگی میباشد.در جفت اندازی سن قناری ماده بایدکمتر از سن قناری نر باشد تا توازن برقرار گردد.پرندگان خود را جدا سازی نمایید

پاسخ

سلام قناری که مشخصاتش رو چند روز پیش گفتم الان حدود یه هفته پیش هم دیگن جدیدا نوک نوکی میکنن ولی هنوز جفت نشدن جفت گیری نمیکنن.چکار کنم؟؟؟؟؟

باسلام ببخشید یه سوال دارم
یه قناری ماده دارم پسش باد کرده و امادست اما پسش به هم میچسبه با یه مایع زرد رنگ و اب زیاد میخوری اما سر حاله ولی موقع فضله کردن کلی خودشو تکون میده و مدفوعش کلی اب توشه این چه مرضیه و درمانش چجوری لطفا راهنماییم کنید

با سلام:
پرنده شما اماده نیست بلکه بیمار است. با علامی که فرمودید چند نوع بیماری با این علائم داریم که شباهت زیادی بهم دارند: بیماری باکتریایی انگلی تک یاخته.تروما(تومور).کبدچرب. برای مشخص شدن دقیق بیماری نیاز به ازمایش است که در کوتاه ترین زمان ممکن باید این اقدام صورت پذیرد. بعلت انکه دارو درمانی این عارضه نیاز به نظارت دقیق داردحتما باید تحت نظر دکتر دامپزشک پرنده معالجه گردد.لازم به ذکر است هرگونه درمان غیراصولی میتواند باعث وخامت بیماری گردد بهترین کارازمایش و تشخیص درست است هزینه ازمایش قیمت چندانی ندارد و باعث تشخیص دقیق تر و درمان کوتاه تر و کم هزینه تری میگردد.در حال حاظر رژیم غذایی پرنده را تعادل بخشید:از دادن کاهو خیار,تخم مرغ آبپز و هرگونه سبزیجات به پرنده تا زمان بهبودی کامل پرهیز نمایید.تنها میوه ای که میتوانید مستمر در اختیار پرنده قرار دهید هویج و شلغم رنده شده خام است. دانه پرنده فقطت کتان باشد از دادن تغذیه هایی با فیبر بالا پرهیز نمایید.معالجه را تحت نظر دکتر دامپزشک انجام دهید.

پاسخ

سلام .یه جفت قناری دارم نر یه سر جیبر و ماده اور ماده خیلی اماده بود ولی نر نه به خاطر همین وایستادم تا نر اماده بشه بعد جفتشون کنم نرم اماده شد جفتشون کردم بعد ۱۴روز به هم دون میدادن ولی نه دیدم نر بخونه (فقط یه ابر خوند اومد جفتگیری کنه ماده نذاشت )و نه جفت گیری کنن چالم گذاشتم یه کم باهاش ور رفتن ولش کردن بعد ماده شروع کرد کم کم پر ریختن واسه همین جداش کردم الان سه روزه با ویتامین و دونه تقویتشون کردم نرم الان خوب میخونه پسش نیم میل بیرون اومده چکار کنم که جفت بشن?ممنو

با سلام:
لازم است بدانید برای قناری هایی با نژاد جیبر حتما باید از همان نژاد جفت انتخاب نمایید. جیبور ها به ندرت به یک دیگر جفت میخورند و هر جفتی را انتخاب نمی نمایند. حتی اگر دو رگه باشند باید جفتی همسان با او انتخاب نمایید .برامدگی پس و اواز خواندن دلیلی بر امدگی صد درصد پرنده نمی باشد قناری اماده به پرنده ای گفته میشود که در زمان دیدن ماده حالت پرهای سر خود را همچون کاکل بالا دهد چه بر روی نی و چه در کف قفس و شروع به خواندن با بی قراری کند در این زمان است که میتوان گفت قناری کاملا اماده برای جفت انداختن است.زود جفت انداختن ,دمای نا مناسب محیط و تغذیه غلط عمده مواردی است که منجر به عدم جفتگیری میگردد

پاسخ

با سلام خدمت دوست عزیز
من یک جفت قناری دارم که الان پنج روزه با هم جفتشون کردم و قناری نر خیلی مست بود وقناری ماده هم تمایل زیادی به جفت گیری داشت توی این پنج روز که جفت شدن هیچ زدوخرد بینشون نیست اما هیچ اثری از غذا دادن نر به ماده یا عمل لقاح مشاهده نکردم فقط یکبار نوک هاشونو به هم نزدیک کردن.تغذیه کامل هم براشون انجام میدم .زمانی هم که کنار هم هستن قناری نر ماده رو از خودش دور میکنه و شبها هم کنار هم نمی خوابن .قناری نر هم از روزی که جفت شده اصلا هیچی نخونده و فقط جیک جیک میکنه.البته من بیشتر روز خونه نیستم که نگاشون کنم ولی بازم فکر میکنم جفت نشدن.لطفا شما راهنمایی کنید

با سلام:
لزوم زمان جفت زدن مبتنی بر فقط خواندن قناری نر و حس تمایل ماده نمی باشد. شرایط امادگی پرندگان دارای جوانب بسیاری است که باید تمامی این موارد را لحاظ نمود. پس پرندگانتان را باز بینی نمایید.تمامی مواردی انجام شده را برایمان ارسال دارید تا بررسی نماییم.

پاسخ

با عرض سلام من یه دوتا قناری جفت کردم و براشون جاتخمی هم نهادم ماده خیلی تو جا تخمی میشنه الان دو هفته یا بیشتر تخم نذاشته نر و ماده هم امده بودن منم یه دوبار دیدم دارن جفتگیری میکنن ماده هم تا الان هم نسشته ولی تخم نذاشته

با سلام:
لازم است تغذیه پرندگان بررسی گردد. عدم تخم گذاری پس از جفتگیری نشان از کمبود منابع املاحی و ویتامینی و عدم ثبات دمایی محیط است. موارد را جز به جز بررسی نمایید تا علت را بیابید . در صورتی که قادر به یافتن نمی باشید کلیه مراحل تغذیه ای و ویتامینی هرآنچه که پرندگان را می دهید برای ما ارسال نمایید تا برایتان برسی نماییم.دمای محیط نگهداری و مدت نور دهی محل نگهداری را نیز ارسال نمایید.

پاسخ

با عرض سلم
من یک جفت قناری امادرو جفت زدم الان هفت روز میگزره و ماده بعضی مواقع پراشو تکون میده و از نر دون میگیره اما جفت شدنشونو ندیدم و ماده تمایلی به لانه درست کردن نداره و نر صبح زود برای ماده پراشو اویزون میکنه و میخونه وسوار ماده میشه اما ماده از زیرش در میره و نر کمی دنبالش میکنه به نظر شما جفت میشن

با سلام:
از اماده بودن ماده خود اطمینان کامل حاصل نمایید.قناری نر با گفته های شما اماده است اما ماده خیر پرندگان را جدا سازی نمایید دمای محیط را متعادل نمایید و تغذیه را ایده آل نگه دارید تاقناری ماده به امادگی برسد

پاسخ

با سلامی دوباره
پسش که بالا اومده و از نر دون میگیره . اگر جداشون کنم مشکلی نداره ایا قناری نرم پس نمیره و خراب نمیشه?

با سلام:
اگر دانه میگیرد جدا سازی نکنید.شما کمی زود جفت نموده اید. بهر حال لانه را خارج سازید بگذارید پرندگان به همان حالت در کنار هم بمانند . استحمام یادتان نرود. پس از یک هفته لانه را قرار دهید.

پاسخ

با سلام:
مقداری کف دریا را مداوم در این مقطع در قفس قرار دهید. تغذیه پرنده را نیز ایده ال نمایید تا پرندگان در هنگام تخم گذاری با کمبود املاح معدنی مواجه نگردند.

پاسخ

با سلام:
تغذیه پرندگان شما یک رژیم غذایی فقیر است تک تغذیه ای نمیتواند منابع و املاحی معدنی مورد نیاز بدنی پرنده را تامین نماید. دانه اصلی قناری کتان است که به همراه کمی ارزن باید مخلوط گردذد و همیشه در اختیار پرنده باشد. در زمان تولید مثل باید از دانه های دیگر نیز استفاده نمود(هفت تخم)جیره میوه روزانه نیز هر روز برای پرنده نیاز است.در کنار تمامی این موارد یک منبع کلسیمی نیز نیاز است جهت ساخت تخم هر پرنده ای به منبع کلسیمی نیاز دارد(کف دریا منبع کلسیم است) ویتامین ها نیز گروهی دیگر از موارد مورد نیاز بدن پرنده است چه در زمان تولید مثل چه در زمان های دیگر سال.تغذیه پرندگان خود را اصلاح وبهبود بخشید استرس محیطی و کنجکاوی خود را به کم ترین میزان برسانید.انچه که از جفتگیری در پرندگان دیدی را برایمان شرح دهید تا پاسخ نهایی را برایتان ارسال نماییم

پاسخ

با سلام:
زمانی که قناری ها با هم جفت گردند قناری ماده اقدام به تغذیه پرنده ماده میکند( نوک به نوک میگردند)پس از این امر قناری ماده اجازه جفتگیری را به قناری نر می دهد و قناری نر بر روی کمر قناری نر می استد و عمل امیزش را انجام می دهد. ماده قناری لانه را میسازد و در لانه می خوابد و قناری نر نیز در این مدت قناری ماده را تغذیه میکند و اجازه برخواستن ماده از لانه را نمی دهد.هیچگونه نزاعی بینشان وجود ندارد.تغذیه را روزانه در اختیار پرنده قرار دهید. هرانچه که برای قناری ها مناسب است.

پاسخ

با سلام:
اگر پرذندگان در امادگی کامل باشند کمتر از۱ هفته.پس از گذشت یک هفته میتوانید لانه را قرار دهید

پاسخ

لازم است بدانید صدا های شدید نیز موجب استرس در پرنده میگردد و بهتر است پرنده در محیطی کم سر و صدا نگهداری گردد. پرندگان زمانی تخم گذاری می نمایند که به امنیت محیطی برسند هر عاملی که باعث نقض امنیت در محدود زیست پرندگان گردد باعث ممانعت تخم گذاری میگردد.

پاسخ

با سلام:
اینکه از پرنده توقع داشته باشید در چه زمانی بر حسب میل شما تخم بگذارد یه خواسته نا مقول است. پرندگان ماکرویو نیستند که بر حسب اراده شما هر کاری را انجام دهند. هرگونه انجام اقدامات اشتباه باعث بر هم خوردن زیست و به خطر افتادن سلامت پرنده میگردد.بگذارید پرندگان خود بر حسب غریضه این عمل را انجام دهند.

پاسخ

سلام
میخواستم بدونم که این برنامه غذایی کامل یا نه
کتان و ارز وگاهی اوقات هفت تخم سیب هویج کاهو اسفناج جعفری و کف دریا چیز دیگه ای نمیخوان و املاح معدنی بدنشون تکمیل میشه

با سلام:
روش تغذیه خوب است.فقط یه ایراد وجود دارد آنهم کاهو است که میبایست از دادن کاهو و خیار به پرندگان پرهیز نمود عوارض این نوع تغذیه از فوایدش بیشتر است پس تا انجا میتوانید از دادن این دو گونه تغذیه به پرنده پرهیز نمایید.

پاسخ

با سلام:
در حد خیلی کم و جزئی و اگر محیط دارای تهویه باشدایرادی ندارد,اما اگر گاز متساعد شده بیش از حد معمول باشد خطر افرین و بیماری زا است,انچه را که شما بو می نامید در اصل ترکیبی از گاز های آمونیاک، متان و هیدروژن سولفوره میباشدکه به “گازهای سپتیک” معروف هستند.با کمی مطالعه در مورد این گاز ها حتما به جواب کاملتری خواهید رسید.

پاسخ

نحوه نوک گیری شون به این صورت که:بعد از کمی جیک جیک کردن کنار هم میشینن و ب ارامی نوک میگیرن و با صدای ارام جیک جیک میکنن.امروز هم دیدم که قناری نر خیلی جیک جیک میکنه و به قفس میچسبه.دلیلش چیه چکار کنم؟؟؟؟؟

با سلام:
پرندگان شما جفت نشده اند.این جیک جیک نزاع محسوب میشود. پرندگانتان را جدا سازی نمایید.نوک به نوک شدن صدا ندارد ماده سرش را خم میکند و نر تغذیه به او می دهد

پاسخ

سلام مجدد
ب گفته ی شما قناری ها را جدا کردم یه قناری نر دارم ک وقتی ماده را در قفس جداگانه روبه روی ان میزارم نر دیگه نمیخونه.بنظرتون الان اماده جفت زدن هست؟؟؟

با سلام:
نخیر.اگر ماده و قناری نر هر دو اماده باشند قناری نر با دیدن ماده بیشتر از قبل میخواند در صورت مستی بیش از حد نیز حالت رقص و اواز دارد.

پاسخ

دوباره سلام
ببخشید یکی از قناریهام پاش درد میکنه ولی وقتی نزدیکش میشی مزاره زمین پاشو دیدم چیزی نبود فقط چنتا رگ رو ساق پاش دیدم که روی پای سالمش نبود این دارو داره یا خودش خوب میشه ممنون از پاسخ های سریعتون

با سلام:
در پرندگان دو علت میتواند باعث بروز اینگونه رفتار در پرنده گردد:علت اول شقاق است که همین علائمی که فرمودیدرا دارد و حالت دنده دنده نیز روی پای پرنده نقش میبندد همانند تیغه اره(برجستگی ها ممتد)که نیاز به پماد و یکسری اقدامات خاص دارد. ۲عارضه بعدی نقرس است که این علائم این چنینی دارد:مفاصل ممکن است بزرگ ، سفت و دردناک شود,پرنده ممکن است وزن بدن خود را روی پای دیگر بیاندازد و بیشتر در کف قفس بماند,با شدت بیماری این علائم ,کاهش اشتها ، بی حالی‌ و کاهش وزن نیز مشهود میشود که نیاز به دارو درمانی دارد که حتما باید تحت نظر دامپزشک و دوز مشخص دارو تجویز و مورد مصرف قرار گیرد. با این اموخته ها پرنده را به دقت تحت نظر داشته باشید تا تشخیص درست را دهید در صورت عدمن مهارت در تشخیص بهتر است به دامپزشک مراجعت نمایید و از انجام هرگونه تجویز خود سرانه که باعث به خطر افتادن سلامت پرنده میگردد خوداری نمایید.

پاسخ

با سلام دوباره خدمت شما دوست عزیز
من یک قناری نر دارم که حدودا یک سا ل هست دارمش وخیلی هم مست شده بود وحدودا ده روز پیش اقدام به خریداری یک ماده براش کردم وقناری ماده هم اماده نشون میداد ویک هفته جدا از هم نگهداری کردم به طوری که فقط صدای همدیگرو می شنیدن وبه محض شنیدن صدای همدیگه قناری نر خیلی میخوند وخودشو به قفس میزد وبال بال میزد وقناری ماده هم با جیک جیک جوابشو میداد بعد یک هفته که با هم انداختمشون زد وخردی بینشون نبود و نر به ماده دانه میداد ولی الان دو روزه که لانه براشون گذاشتم و ماده اصلا تمایلی به لانه نداره و چال درست نکرده ودر هنگام جفتگیری از زیر نر در میره .از نظر تغذیه هم کامل تغذیه میشند حالا لطفا شما راهنمایی کنید.با تشکر.

با سلام:
در صورتی که از امادگی ماده اطمینان دارید چند روز متوالی به پرندگان هفت تخم دهید(لازم است دانه گشنیز داخل هفت تخم را جدا سازی نمایید و از دادن تخم گشنیز به پرندگان پرهیز نمایید)لانه را در این مدت بدونه هیچگونه پنبه ای در قفس قرار دهید در این مدت هر روز پرندگان خود را در محیطی ایده ال استحمام دهید. و از دست زدن و جابجا نمودن قفس پرنده اجتناب ورزید,نور مکان نگهداری پرندگان را تنظیم نماییداز زمانی که افتاب طلوع میکند تا ساعت۸ شب پس از این ساعت محل را تاریک سازی نمایید. پس از چند روز لانه را با پنبه پر نمایید و استحمام را تا زمان درست نمودن چال و اولین تخم گذاری ادامه دهید.استرس محیطی را در این مدت به حداقلترین مقدار خود برسانید تا پرندگان به درک امنیت مکانی برسند

پاسخ

با سلام:
پماد ویتامینAاستریل چشمی از داروخانه تهیه نمایید و روزی دوبار هر دو پای پرنده را با این پماد ماساژ دهید اگر پس از گذدشت۴ روز عارضه بهبود یافت و علائم مهو گردیدند پرنده شما با فقر نور افتاب و ویتامین آ مدچار گردیده. در صورتی که همچنان عارضه وجود دارد نقرس است درمان دارویی نیاز است. (بیاد داشته باشید قبل از ضدن پماد پای پرنده را با اب ولرمی که مقدار کمی جوش شیرین در آن حل شده بشوید و پس از خشک کردن رطوبت با دستمال تمیز پماد را مورد مصرف قرار دهید.

پاسخ

با سلام:
روش نگهداری خود را کامل بدونه کمو کاست برایمان ارسال نمایید( تغذیه بصورت کامل,میزان نور و دمای محیط,مکان نگهداری,نژاد قناری,میزان استحمالم دهی ویتامین دهی,اخرین زمان تولکی پرنده,نوع اواز خوانی پرنده)

پاسخ

با سلام
ماده قناری من الان حدود ۷ روز است که روی ۴ تخم خود خوابیده و مشکلی ندارد ولیکن قناری نر داخل قفس مدام این سو وان سو می پرد وبرای صدای قناریهای ماده دیگر که البته آنها را نمی بیند حسابی می خواند و هر بار داخل لانه قناری ماده شده و مقداری الیاف لانه را بیرون میریزد فکر کنم اگر همینطور ادامه بدهد لانه قناری ماده را از بین می برد ایا می شود قناری نر را از ماده جدا کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

با سلام:
از جدا سازی پرهیز نمایید در صورت جدا سازی ماده برای تغذیه از لانه خارج میشود و باعث میشود تخم ها خراب گردند در صورتی که تخم ها نطفه داشته باشند۱ هفته دیگر جوجه ها سر از تخم در خواهند اورد و نر مشغول به تغذیه جوجه ها میگردد .کمی صبور باشید مشکلی پیش نخواهد امد.

پاسخ

با سلام
حدود ۱۳ روزه قناریهامو جفت زدم ولی ۱ الی ۲ روزه قناری مادم کسله و خیلی تحرک نداره مشکلی هم وجود نداره مدفوعش طبیعیه غذا خوردنش عادی داخل آبشونم ویتامین میریزم بقیه قناریهام با همین تغزیه سرحالن مشکل از کجاست

با سلام:
اگر پرنده ماده چاله تخم گذاری را اماده سازی نموده است میتواند نشان از زمان تخم گذاری باشد. بهر حال نمیتوان وجود بیماری را نادیده گرفت که این امر مستلزم ارائه کلیه موارد نگهداری شامل بهداشت محیطنگهداری نوع تغذیه دمای محیط و رنگ مدفوع و علائم پرنده است .مداوم ویتامین دادن باعث نقرس در پرندگان میگردد از این امر دوری جویید

پاسخ

با سلام وخسته نباشید
من یک قناری نر طلایی یا زرد کم رنگ دارم و یک ماده سفید.اینارو خوبه با هم جفت کنم یا نه؟
برای سریعتر اماده کردن ماده و نر چه باید کرد؟

با سلام:
بغله جفت مناسبی هستند.جوجه های زیبایی خواهند داست.تغذیه رامتنوعنمایید نور محیط را از صبح تا موقع طلوع خورشید تنظیم نمایید۱۱ ساعت تابش نور کافی است.دمای محیط را حدود۲۰ تا۲۳ درجه نگه دارید. وان استحمامی را در اختیار پرندگان قرار دهید

پاسخ

عرض سلام و خسته نباشید
یک ماده قناری تقریبا ۷ ماهه دارم که چند روزی آماده آماده بود و تمامی علائم ماده اماده رو داشت وپسش هم کاملا مخروطی و پف کرده بوده موفق به فراهم کردن و جفت زدن با نر هم نژادش خودش نشدم . تنها موند الان متوجه شدم که حالت پف الود به خودش گرفته و بعد ازخوردن اب وغذا روی چوب سرشو توی بالهاش می کنه و می خوابه و پسش هم از اون حالت در اومده سوال این هست چه مشکلی براش پیش اومده و ایا این همون تولک رفتن هست چون من تا به حال تو پرنده هام تجربه نداشتم (و حین این مدت عادت وبرنامه غذاییش همون بوده و نظافت قفس و محیط وکلا همه چیز رعایت شده همچنین شرایط محیطی نور و رطوبت و گرما و…) و اگه میشه بگید پرنده بعد از چه مدت آمادگی بدون جفت ممکنه به حالت قبل و معمولیش برگرده یعنی چه مقدار زمان فرصت داریم تا جفتش بزنیم حالا چه نر باشه و یا ماده ممنون می شوم راهنمایی کنید..

با سلام:
پرنده ای که اماده است و جفت نشود در اصلاح پس میرود و حالت مستی خود را از دست می دهددر زمان کوتاه میتوان با استحمام دادن روزانه پرنده را همچنان اماده نگه داشت برای جفت نمودن.حتی اگر رفتار پرنده را تولکی بدانیم باید احتمال وجود بیماری را نیز مد نظر داشت .اگر در قفس علائمی از ریزش پرهای ریز مشاهده می نمایید پرنده به تولکی رفته است و اگر هیچگونه ریزش پری را مشاهده ننماید احتمال بیماری بیشتر میشود و نیاز به تشخیص درمان است.اگر در محیط نگهداری پرنده جفت قرار دهید پرنده به امادگی خواهد رسید. موارد تغذیه ای پرندگانتان را و نور و گرما رطوبت محیط را نیز برایمال ارسال نمایید بررسی دقیق تری انجام شود.

پاسخ

با سلام و خسته نباشید
من یک قناری ابلق دارم که یک هفته ای میشه یک ماده برای جفت گیری زیر قفس نر گذاشتم
نر خیلی بی تابی میکرد و میدوید و خوند و چون میدونست ماده پایین قفس است میرفت کف قفس و از لای قفس شروع به خوندن میکرد
امروز پرنده ماده را وارد قفس نر کردم که قفسش بزرگتر بود و پرنده نر حسابی عصبانی بود که غریبه ای وارد قفس شده
و مدام سر جای دانه با هم نزاع میکردن حتی نر از پایین چند باری پر ماده را که مشغول دانه خوردن بود کشید
و چند باری کنار هم در حالت خاصی که شبیه نوک پا وایسدن هست با هم نزاع کردن
مجبور شدم دوبارهاز هم جداشون کنم
برای جفت گیری باید چکار کنم آیا دعواشون عادیه؟ ممنون

با سلام:
شما کمی زود پرندگان خود را جفت نموده اید.قبل از جفت انداختن نیاز است از امادگی تولید مثلی دو پرنده مطمئن گردید . در صورت امادگی دو پرنده باید تا چند روز قفس پرندگان را نزدیک هم قرار دهید تا پرندگان به هم خو بگیرند و پس از قرص خواندن قناری نر برای ماده میتوانید جفتشان نمایید.نزاع در چند روز اول یک امر عادی است اما اگر بیشتر از۳ روز طول بکشد باید پرندگان را جدا سازی نمایید.در حال حاظر قفس پرندگان را با فاصله نیم متر از هم قرار دهید. و زمانی که به امادگی هر دو پرنده مطمئن شدید میتوانید جفت نمایید.

پاسخ

با سلام
من یه قناری نر دارم که سنشو نمیدونم ولی طبق گفته فروشنده یک سالشه
اونو تو اتاق نگه داشتم و از لحاظ خوندنم فقط زمانی که اهنگ پخش کنم شروع میکنه به خوندن اونم معمولا صبحا
از لحاظ تغذیه بهش تخم کتان و ارزن ریز میدم , هویج و کف دریا رو هم همیشه میدم هفته ای دوبارم سفیده تخم مرغ و هفت دونه بهش میدم
وان حمام رو هم هفته ای دوبار براش میزارم , ویتامین هم بهشون میدم دمای اتاقم۲۲ تا ۲۴ نگه داشتم
یه هفته پیش هم یه قناری ماده گرفتم و تو فاصله یه متری اون گذاشتم ولی هنوزم نر اماده نشده و بقول معروف قرص نمیخونه
میخواستم بپرسم تو غذا دادن بهش کم و کاستی دارم ؟ یا باید صبر کنم تا مست بشه

با سلام:
از دادن ویتامین بیش از حد به پرنده خوداری نمایید.میزان تخم مرغ دهی را کمتر نمایید .سیب قرمز شیرین را در هفته چند بار بهرنده بدهید. هفت تخم را به میزان کم اما مستمر در جیره تغذیه پرنده قرار دهید(دانه گشنیز مخلوط در هفت تخم را جدا سازی نمایید و از دادن دانه گشنیز به پرنده پرهیز نمایید.میزان استحمام پرنده در هفته رابه۴ بار برسانید.نور دهی مکان نگهداری را از طلوع افتاب تا ۱ ساعت بعد از غروب افتاب تنظیم نمایید.طبق روال عادی که پرنده را نگهداری می نمایید این اقدامات را نیز در کنارش انجام دهید.ماده را زیر قفس قناری نر قرار دهید تا پرنده نر آن را نبیند این نکته در تسریع مستی لازم است.صبور باشید و مداوم قفس پرندگان را نیز جا بجا ننماید

پاسخ

یه مشکلی که پرنده هام دارن اینه که ابتنی نمیکنن
یعنی تو وان مخصوص نمیرن
پرنده ماده که اصلا کاری نمیکنه ولی نر خودشو تو ظرف ابش بالا و پایین میکنه
نمیتونه خودشو خیس کنه ولی مشخصه که مشتاقه به ابتنی ولی انگار عادت نداره به وان مخصوص
چیکار باید بکنم؟ وان مخصوصو کف قفس میزارم , دمای اتاقم یه کوچولو بالا میبرم , بعد اینکه وان رو تو قفس گذاشتم یه کم با اسپری به سینه هاشون اب میپاشم
کار خاصی باید انجام بدم که انجامش نمیدم؟

با سلام:
زمانی که وان استحمام را قرار می دهیداز محیطی که پرندگان را در آن نگه می دارید خارج شوید تا پرنده با رسیدن به امنیت به استحم خود به پردازد.(برخی از پرندگان بعلت ترس از اینکار سر باز میزنند)هر زمان که وان را میگذارید آب وان را ولرم پر نمایید و مقداری از وان را از آب پر ننمایید از بالای قفس مقداری آب را به ارامی داخل وان بریزید و پسپس از محل دور شوید پس از چندین بار پرنده نسبت به استحمام علاقه نشان خواهد داد. از اسپری آب بروی پرنده پرهیز نمایید باعث ایجاد استرس در پرنده میشود.

پاسخ

سلام و با تشکر از سایتتون .
من یک جوجه نر را از ماه مرداد امسا ل پرورش دادم و قناری از ماه ابان شروع به خوندن کردش .
یک قناری ماده هم یک ماه پیش خریدم خیلی خوب هم به اون رسدیم.۲۳ بهمن جفتشون کردم .جفت گیری صیحشون هم دیدم و طی روز هم جفت گیری داشتن .نوک گیری هم انجام میدن .کلا جفت خوبی شدن .از روز پنجشنبه ۳۰ بهمن چا ل گذاشتم و هر دو قناری میرن پنبه هارو در میارن به صورت تیکه تیکه میریزن کنار قفس کنج های قفس بیشتر.طوری که کل پنبه را خارج کردن از چا ل .بیشتر هم نر اینکارو انجام میده.و یک بار هم دیدم که ماده توی چا ل خا لی نشسته .
نر من از اول تخم مرغ نمیورد همراه هویج.ماده هم خیلی کم می خورد .امروز ۲ اسفند سفیده خا لی دادم نه استقبا لشون خوب بود .
تغذیه هم ارزن و کتان.۷ تخم.فلفل دلمه پوست کنده توی این مدت جفت گیری ۴ مرتبه.سیب ۱ روز در میا ن .
مشکل اینجاست که چرا تخم گذاری را شروع نکرده ماده و چرا چا ل را خا لی میکنند ؟؟؟؟؟؟

با سلام:
جفتگیری در قناری زمانی معنا دارد که قناری نر بر روی کمر قناری ماده بنشیند و عمل امیزش کاملا صورت پذیرد.۵ روز پس از این عمل باید لانه را قرار داد (در برخی قناری ها بعلت عدم مهارت در لانه سازی اینگونه رفتار ها قابل رخداد است که برطرف میگردد). در دوران جفتگیری قرار دادن منبع کلسیمی و ویتامینی برای ساخت تخم برای پرنده ماده یک نیاز است.(کف دریا باید همیشه در قفس قناری ها باشد تا برای ساخت پوسته تخم با فقر کلسیم مواجه نگردد),استحمام نیز یکی دیگر از موارد مورد نیاز است که باید در طی جفت اندازی به آن توجه نمود. در این دوران نباید قفس را جابجا نمود و استرس محیطی را به کمترین میزان خود برسانید.لانه را خارج سازید و پس از ۲ روز دوباره قرار دهید حتما موقع پنبه گذاری در لانه مقداری گودی در پنبه ایجاد نمایید و کمی پنبه را فشرده سازی کنید.تخم گذاری حتما صورت خواهد پذیرفت.

پاسخ

ممنون از راهنما یی.کف دریا که داخل قفس گذاشتم.از امروز صبح هم ماده میره داخل چا ل می خوابه .و نر هم یه وقت ها یی غذا میده.اما یکسره نمی خوابه و مثل قبل هستش.ایا با این توصیف باز هم چا ل را بردارم؟؟؟/
توی این مدت بار ها پنبه را فشرده کردم اما پنبه ها را خارج می کنند تا دیروز که مقداری پنبه که ریز کرده بودم و کف قفس بود را داخل چا ل بردن.و اینکه استحمام هم بزارم که انجام بدن؟؟؟جای ثابتی هم قرار دادم

با سلام و خیلی ممنون از راهنمایی .
ببخشید که من این قدر سوال می پرسم .امروز قناری ماده کلا توی چا ل نخوابیده .و یه خورده هم پشته کمرش بر امده شده .اما مثل دیروز حتی ۱۰ دقیقه هم توی چا ل نخوابیده .چون روز قبل مدام نمیئ خوابید اما امروز کلا نخوایده .ایا مشکلی نیست و این حالت طببیعی هستش؟؟؟
و اینکه ایا لازم هستش از مخلوط ۷ تخم بذر گشنیز را جدا کنم؟؟؟/

با سلام
تخم قناری های من همه جوجه میشه ولی از تخم خارج نمیشن یک روز به خروجشون از تخم هم آبتنی میزارم دلیلش چی؟

با سلام:
این علت بخاطر کمبود برخی ویتامین های خاص است که باید قبل از تولید مثل و تخم گذاری در اختیار والدین پرنده قرار دهید

پاسخ

باسلام وتشکر از شما وسایت که برای راهنمائی دوست داران طبیعت راه اندازی نموداید من یک جفت جوجه از یک پدر ومادر دارم آیا اگر اینها را پای همدیگر بیندازم از نظر ژنتیک جوجه آنها مشکل پیدا می کند باتشکر از شما

با سلام:
در ژنتیک پرندگان جفت اندازی دو پرنده هم نسل معذوریت ندارد اما در صورت تولید مثل و جوجه اوری جوجه های حاصل دارای جهش ژنی میگردند که باعث میگردد در نسل های بعد نقصهایی به صورت کامل حاد خود را نمایان نماید.توصیه ما به شما این است که از انجام این اقدام پرهیز نمایید و جفت های مجزا برای پرندگان خود تهیه نمایید تا در صورت نسل کشی دچار معایب و افسوس بعد از آن نگردید.

پاسخ

سلام من یه قناری نر با دوتا ماده دارم ۳تاش هم اماده امادن حتی جفت گیری نرو با ۲تا ماده رو دیدم بنظرتون دوتا ماده وقتی تخم میزارن تخماشون جوجه میشه ممنون از راهنماییتون

با سلام:
بهتر آن بود که یکی از ماده ها را جفت مینمودید و پس از جوجه اوری نر را با ماده دیگر جفت مینمودید تا نتیجه بهتری حاصل شود. در صورتی که پرنده در دوران امیزش و تولید مثل تقویت شود درصد بسیاری دارد تا تخم های هر دو جفت جوجه گردند.

پاسخ

سلام ممنون از سایت خوبتون
در کامنت ها خوندم که به بعضی ازدوستان زمانی که قناری هایشان در حال اماده شدن برای جفت گیری میشن دانه گشنیز ندهند با عرض پوزش میتونم از شما خواهش کنم علت این امر رو توضیح بدین

با سلام:
دانه گشنیز در حد کم و در تابستان و در زمان تولکی میتواند یک دانه کاربردی باشد اما در زمان جفتگیری و در صورت مصرف بیش از حد این دانه باعث میشود میل جنسی واسپرم پرنده ضعیف گردد و باعث عدم نطفه سازی تخم شود(یکی از علت های عدم نطفه پذیری تخم) (این امر را مادر روند تحقیقات خود به دفعات بر روی چند گونه پرنده انجام داده ایم و نتایج و اثرات حاصله از این دانه را نیز در پرندگان مورد بررسی دقیق قرار داده ایم که در بیشتر پرندگان باعث عدم نطفه پذیری تخم گردیده است و پس از قطع دانه و طی روند معمول نگهداری پرندگان قادر به تولید مثل گردیده اند)

پاسخ

با سلام از سایت خوبتون
من حدود یک ماه پیش قناریهامو جفت زدم اما متاسفانه هر دوتاشون نر بودن که بعد از ۱۰ روز متوجه شدم و جداشون کردم بعد از یک هفته دوتا قناری ماده خریدم فروشنده گفت امادن بردی جفتشون کن در صورتی که قناریهام خوندنشوش خیلی کم شه بود جفتشون کردم حالا بعد از دو هفته جفت نشدن فقط به هم دون میدن البته بعضی موقع یکی از نرام واسه ماده میخونه اما جفتنشدن چیکارشون کنم میشه راهنماییم کنین

با سلام:
ما به دفعات گفته ایم به حرف فروشندگان اعتماد چندانی نکنید و بهترین روش بررسی دقیق پرنده توسط خود فرد نگهدارنده است.پرندگان خود را جدا سازی نمایید و قفس ماده قناری های خود را بنحوی قرار دهید که قناری های نر نبنند.در محیط ایدال با دمای مطلوب تا چند روز پرندگان را همه روزه استحمام دهید. پس از طی این مراحل دمای محیط را در۲۲درجه ثابت نگهداریدساعت نور دهی مکان نگهداری پرندگان خود را تنظیم نمایید با طلوع افتاب نور دهی را شروع و۲ ساعت پس از غروب خو.رشید محیط را تاریک نمایید تا پرندگان استراحت نمایند پس از چند روز تغذیه پرندگان را مطلوب نمایید پرندگان شما با این تدابیر مستی خود را دوباره بازیابی خواهند نمود.

پاسخ

با سلام:
غالبا بر مبنای شرایط نگهداری به مدت۱۴ تا۲۰ روز زمان نیاز است. در صورت استفاده از ویتامین۳گانه(A.E.D3) (بصورت چند روز (۳ روز)در هفته۴ قطره در۵۰ سی سی آب برای هر دفعه استفاده) و استحمام پرندگان شما در شرایط آمادگی خواهند ماند ,

پاسخ

سلام و خسته نباشید.
یک جوجه قناری بهم رسید. بردمش پرنده فروشی فروشنده گفت باید وایستی تا جنسیتش معلوم بشه.همون موقع یه قناری نر مست که جوون هم بود خریدم.اوایل که جنسیت جوجه معلوم نبود.نره کاملا مست بود .اما بعد از چند ماه که معلوم شد جوجه ماده بوده .قناری نر از مستی در اومده.اما ماده بی تابی می کنه و هی بالا پایین می پره و کاغذای کف قفسو می کنه.اما نر جوابشو نمی ده.غذاشون علاوه بر کتون و ارزن هفته ای یک بار ۷ تخم و هویج رنده شدس.و یک بار تو هفته هم حموم براشون می زارم.اتاقشون هم نور داره اما نه مستقیم.دمای اتاق هم متعادل و خوبه.قفس قناری نر و بالای قفس ماده نگه می دارم تا همدیگه رو نبینند.اما نر فقط صبح وقتی بیدار میشه و شب موقع خواب می خونه.چیکار کنم؟

با سلام:
تغذیه رنده را متنوع نمایید,.ویتامین سه گانه برای قناری نر خود از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید و به مدت یک هفته هر دفعه۶ قطره در ۶۰ سی سی آب حل نمایید. میزان استحمام دهی پرنده را نیز افزایش دهید.میزان نور دهی مکان نگهداری را بهبود بخشید(۷ صبح با طلوع خورشید نور دهی شروع و در ساعت۷:۳۰ دقیقه محیط تاریک سازی گردد. هر چند روز یکبار نیز میزانت نور دهی را ۵ دقیقه افزایش دهید زمانی که این مدت به زمان ۸ رسید نور دهی را به همین روش ادامه دهید و زمان خاموشی محیطی را در ساعت انجام دهید.۸

پاسخ

سلام دوستان
ایا میشه توی آرد سوخاری که با تخم مرغ قاطی میکنیم پودر کف دریا و پودر پوسته تخم مرغ بریزم و بی زحمت درصدش هم بهم بگین ممنون میشم

با سلام:
از دادن پودر سوخاری به پرندگان پرهیز نمایید اینگونه پودر ها بعلت ترکیباتشان برای پرندگان خطر افرین است( بجای آن از پودرجو دوسر استفاده نمایید). بعله میشود کف دریا را پودر نمود و بر روی ترکیب تغذیه دست ساز پاشید. بیاد داشته باشید پودر کف دریا را روی تغذیه دست ساز بپاشید و از ترکیب آن با تمام تغذیه پرهیز نمایید(پودر کف دریا را در نمکدانی تمیز بریزید و زمانی که تغذیه را در اختیار پرنده در ظرف مخصوص قرار می دهید یک پاشش نمکدان کفایت دارد.از دادن پوسته تخم مرغ به پرندگان خود اجنتاب ورزید.

پاسخ

سلام
اگه زحمتی نیست علت ندادن پوسته تخم مرغ رو هم توضیح بدین خیلی ممنون میشم و در مورد جو دوسر مصرف ان برای قناری بخصوص جوجه ایجاد یبوست نمیکنه

با سلام:
پوسته تخم مرغ در صورتی که درست تهیه نگردد نه تنها نمیتواند مفید باشد بلکه میتواند سلامت پرنده را نیز به خطر بی اندازد (تولید ماده سمی بر اثر فعل و انفعال شیمیایی در زمان پخت تا سرد شدن سریع)که بزودی مرجع کاملی را در این مورد اصلاع رسانی خواهیم نمود. اما در مورد جو دو سر اطلاعاتی که دارید کاملا غلط است جو دوسر یکی از بهترین غلاتی است که در تمام دنیا برای پرندگان استفاده میشود بر خلاف گفته شما پودر جو دو سر در بر طرف کردن یبوست کاربردبسیاری دارد و مانع از یوبست میشود.از دیگر خواص و کاربرد جو دو سر دفع کلسترول های بد میباشد و میتوان به این موارد نیز در کنار آن توجه ویژه ای نمود(ضد افسردگی، ضد التهاب، ضد ویروس، تقویت کننده قلب، هضم کننده مفید، ادرار آور، ملین بر طرف کننده یبوست، قارچ کش، محافظ کبد، کاهنده‌ی کلسترول خون، کاهنده‌ی اسید اوریک خون، محرک ایمنی بدن، مسکن و محافظ استخوان و خیلی موارد دیگر که در اینجا قادر به بیان تمامی آنها نمی باشیم) بزودی مرجع کاربردی از جو دوسر را در سایت قرار خواهیم داد.

پاسخ

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
منم مثل بعضی از دوستان برای جفت کردن قناری دچار مشکل شدم طوری که
قناریهامو جفت زدم و قناری نر سوار ماده میشد و ماده از زیرش فرار میکرد ولی از هم جداشون نکردم حالا بعد از گذشت سه هفته دیدم نر به ماده دون میده و ماده یهو خوابید روی چوب و به نر اجازه جفت گیری داد اما نر یه طرف دیگه پرید و با نزدیک شدن ماده بهش دهنشو باز میکنه و میخواد دعوا کنه پس قناریها بالاست ماده با وایسادن روی چوب پسش معلومه اما با چک کردن نر فکر میکنم کمی پسش کوچک تر شده وپس رفته

با سلام:
قناری نر شما مستیش را از دست داده اسشت این تدابیر را انجام دهید:قناری ها را جدا سازی نمایید. قطره ویتامینی(A.E.D3)را از داروخانه دامکپزشکی تهیه فرمایید این ویتامین را به مدت۱ هفته برای هر بارویتامین دهی۶قطره را در۵۰ سی سی آب برای هر پرنده به صورت مجزا حل نمایید و در اختیار پرنده قرار دهید.استحمام روزانه در شرایط ایده ال نیاز است.تغذیه تخم مرغی به پرندگان خود ندهید در ازای آن هر روز مقداری هفت تخم به پرندگان بدهید.

پاسخ

با سلامی دوباره
بعد از گذشت سه هفته جداشون کنم قناری نر دوباره سفت میخونه بعد ویتامین به دوتاشون بدم یا فقط به نر و چند روز طول میکشه برای عید میشه جفتشون کنم قناری ماده پس میره

با سلام:
در اسرع وقت پرنده ها را جدا سازی نمایید.برای هر دو پرنده تدابیر گفته شده را اجرایی نمایید.انشالا قبل از عید به امادگی خواهند رسید. در صورت اجرای دقیق دستورات پرنده ماده در امادگی خواهند ماند نگران نباشید . تا پایان خرداد ماه فصل جوجه کشی تداوم دارد .کمی صبور باشید و به خودتان استرس وارد ننمایید مشکلی پیش نخواهد اماد.

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای تست کردن آماده بودن ماده غیر از پاره کردن روزنامه چه راه های دیگری وجود دارد؟
مثلا لانه را بگذاریم معلوم نمیشود؟وچه رفتارهایی دارد؟

با سلام:
قناری ماده بیشتر کف قفس مینشیند.ریزه خوانی معنا دارا و مداوم دارد.با صدای قناری صدای ویک ممتد دارد .در صورت قرار دهی لانه بیشتر حوالی لانه جست و خیز دارد و به لانه سرک میکشد.مقعد پرنده به سمت دم متمایل میشود که در قناری های درشت این حالت ریز و کوچکتر است.

پاسخ

سلام
من یک قناری نر دارم که اماده اماده است پسش قد انگشت زده بیرون و یک ماده که پسش گتده نشده ولی کنی باد کرده مثلثی شکل شده و رو به دمش هست اینا رو قفس یکی کردم تا ماده رو انداختمتو بدون دعوا نر شروع کرد خوندن و دنبال ماده رفتن الان دو روزه پیش هم هستن بدون دعوا نر میخونه و میره پشت بکیره اینا عایا جفت میشن نطدر شما چی راستی ماده تاتی نمیده اگه ماده اماده نباشه نر براش میخونه

با سلام:
کلیه رفتار های ذکر شده نشان از امادگی است.در این زمان کوتاه نباید توقع جفتگیری نهایی را داشت چرا که جفتگیری ۴ ال۶ روز بعد صورت خواهد پذیرفت

پاسخ

سلامی دوباره
الان سه روز شد پیش هم هستن مشکلی که هست نره بار اول که ماده رو دادم بهش غروب هم میخوند و دنبالش میکرد روز دوم فقط یک بار صبح هشت صبن براش خوند غروب دیگههیچ کاری با هم نداشتن الان روز سوم چهار بار صبح براش خوند ولی میگم مشکلی نیست غروب براس نمیخونه امکان جفت نشدن هست هفت یا هشت صبح براش میخونه

با سلام:
زمانی که پرندگان باهم جفت میگردند میزان آواز خوانی کمتر میگردد که این امر کاملا عادی است پرنده زمانی قرص میخواند که بخواهد جفت را به سمت خود بکشاند و پس از جفت شدن دیگر لزومی بر خواندن نمیباشد

پاسخ

سلام روز اول نرم غروب و همش براش خوند و میرفت پشت بگیره ماده در میرفت روز دوم هشت صبح چهار بار براش خوند و دنبالش کرد روز سوم صبح دوبار براش خوند روز چهارم یک بار صبح براش خوند الان روز چهارم غروب دعوا شروع شده اینجا تعجبه اصلا روزای قبل دعوا نمیکردن نرم مست بود ممکنه از مستی افتاده دلم هم نمیاد حالا که جفت زدم پس مینه کنم ببینم پس رفته یا نه بگید امکان از مستی افتادن هست چون روز چهارمه دعوا شروع شده همه میگن اولش دعوا کردن من اولش خوند براش روز چهارم دعواه امکان از مستی افتلدن هستخ

با سلام:
از امادگی ماده خود اطمینان حاصل نمایید. این گونه رفتار ها نشان از عدم امادگی قناری ماده است.پرندگان خود را جدا سازی نمایید . استحمام و تغذیه را بهبود بخشید تا پرندگانتان در شرایط ایده ال بمانند. بجای مولتی ویتامین از ویتامین های سگانه برای پرندگان خود استفاده نمایید.

پاسخ

سلام داداش کپه رو گذاشتم نرو ماده رفتن لانه رو برسی کردن نر اول رفت خوابید اومد بیرو ن ماده دیگه ول نمیکنه همش میره میخوابه یک تیکه ور میداره دوباره میزاره جا ماده گاهی که خوابیده نر میاد رو سرش نوک تو نوک میشن اگه دوز دیدم لانه رسیده ته ته لانه رو ورداشتم کمی دیگه پنبه گذاشتم دو باره داره میسازه اینا نشانه خوبی

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
علائم لانه سازی کاملا مشهود است و پرندگان در حال لانه سازی نهایی هستند کمتر به قفس سرک بکشید و بذارید پرندگان به امنیت مکانی برسند و دچار ترس نگردند

پاسخ

سلام ماده تا دو روز پیش کپه رو رسوند ته بعد کمی دیگه پنبه ریختم باز ماده رفت اما دیروز اصلا دیگه کاری با کپه نداره دیروز همش جفتیری میکردندد ماده سرو میداد بالا نر سوارش میشد فقط چند ثانیه الان دیگه ماده کاری با کپه نداره فقط گاهی نر میره تو کپه جیر میکشه امروز هم مادهرفت رو کپه گردنو گرفت بالا نر سوارش شد مشکل چی ماده دبگه کاری با کپه نداره نره خیبی کم سوارش میشه دیروز کم سوارش میشد ولی تعداد جفت گیری زیاد بود

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
جفتگیری ابتدایی به انتهای خود رسیده. این امر عادی است لانه را از پنبه پر نمایید و تحمل داشته باشید زمانی که پرنده ماده اقدام به ساخت تخم در بدنش میکند و چند روز قبل از تخم گذاری لانه را اماده خواهد نمود. برای ساخت تخم اول ماده بیشتر در حوالی لانه است و مداوم کز میکند و حجم مدفوعش بزرگتر و بیشتر خواهد شد تغییرات رنگی مدوفوعی نیز رخ میدهد که نشان از موعد تخم گذاری است.از وجود کف دریا در قفس اطمینان حاصل نمایید تا پرنده دچار کمبود املاح مورد نیاز نگردد

پاسخ

با سلام
قناری نری که پای جفته برای این که نطفه پر کنه و برای تقویت نطفه چه راهکاری پیشنهاد میدین و داروی تقویتی مورد نظرتون چی میتونه باشه
من سالن دارم و برای ۲۰۰ جفت یه راهکار علمی و کاربردی میخوام
ممنون

با سلام:
لازم است بدانید:هیچ راهکاری علمی در یک محدود زمانی کم و محدودنمیتواند ثمره بخش باشد . بکاری گیری هر تکنیکی در تقویت نطفه مستلزم یک دوره زمانی خاص است و یک برنامه ریزی منظم را طلب می نماید تا نتیجه بخش باشد.
جناب ریاحی: از انکه نمیتوانیم پاسخ شما را بصورت کتبی ارائه نماییم پوزش میطلبیم
بعلت معذوریت در ارائه برخی مطالب در سایت, جهت دریافت پاسخ سوال خود با شماره(۰۹۱۹۳۹۴۶۳۸۱)(تایم تماس۱۳تا۲۴) مدیریت سایت آقای احمدیان تماس حاصل نماییدایشان پاسخگوی شما خواهند بود و شما را در این امر یاری خواهند رساند

پاسخ

با سلامی دوباره
اون جفتی رو که قبلا براتون گفتم جدا کردم نرم شروع به خواندن کرد یک جفت دیگه همون رفتارو دارن خواستم جداشون کنم دیدم ماده میخوابه تو چالو داره لونه درست میکنه ولی با هم کمی دعوا میکنن این رفتار طبعیه یا نه اینارم جدا کنم یا پیش هم باشن

با سلام:
اگر به تازگی در چند روز اخیر پرندگان را جفت نموده اید این رفتار تا ۲ الی ۳ روز اول جفتگیری عادی است و پس از گذشت این مدت عادی میشود.در صورتی که بیش از ۱ هفته پرندگان جفت نموده اید و همچنان رفتار نزاع گونه دارند نشان از عدم امادگی نر است و ماده اماده است. که نیاز است نر را اماده سازید و جدا سازی صورت پذیرد.

پاسخ

با سلام
دوست عزیز ممنون از سایت خوبتون لطفا من را در چند مورد راهنمایی کنید
– من دو تا قناری کشیده بلند دارم یکی طلایی بالغ کار کرده که از برج تیر امسال خریدم ولی اصلا دهن نمیزنه تغذیش هم خوبه وضعیت جسمیش هم عالی هست هر کاری که بگی براش کردم.
– یکی دیگه ابلغ سفید کشیده بلند جوجه پارسال هست تیر ماه خریدمش اونم وضعیتش مثل طلایی هست.
– ی جفت چغندری رسمی دارم بیست روز پیش خریدم با هم جفت خورده بودن لانه هم درست کرده بودن تخم بذارن ولی من ک اوردمشون هنوز تخم نذاشتن . ماده از مستی افتاده.
ی حفت دیگه دارم ماده سفید نر زرد هر دو اماده مست ولی بیست روز هست انداختمشون پیش هم ولی لانه درست نمیکنن تخم بذارن هیچ حالتی برای جفت خوردن ندارن.
در ضمن هر روز لونشون تمیز میکنم ابشون عوض میکنم ی تخم مرغ ابپز رنده میکنم بهشون میدم.
در ضمن قبلا سابقه جوجه گرفتن از قناری رسمی دارم. خیلی ب قناری علاقه دارم لطفا راهنماییم کنید چکار کنم . با تشکر از همکاریتون.

با سلام:
تمام موارد تغذیه ای پرندگانتان را بدونه کم و کاست(چه دانه ای چه میوه ای) به همراه میزان استحمام دهی پرندگان, مکان نگهداری,دمای نگهداری,میزان نور دهی ,میزان تابش نوری محیطی را برای ما ارسال نمایید. تا علت را بررسی نماییم (اگر از سیستم گرمایشی خاصی در محیط پرندگان استفاده می نمایید این مورد را نیز برایمان ارسال دارید

پاسخ

سلام
با تشکر از پاسخ فوری شما
تغذیه :دو تا قناری بلند ک تابستان خریدم فقط تخم کتان بهشون میدادم تا پاییز ی کم دانه روغنی گرم بهشون میدادم ی مدت بعد دان مخلوط بهشون دادم همراه با کاهو و تخم مرغ (زرده و سفیده که تخم مرغ کم میخورن) ی دو سه بار هم چند تا شاهدونه بهشون دادم تا دیروز ک تصمیم گرفتم همه چیز بغیر از تخم کتان قطع کنم.
کف دریا برای همه قفسها هر کدام ی تکه وصل کردم بهشون.
دو حفت دیگه هم دان مخاوط و کاهو و تخم مرغ زرده وسفیده رنده کرده. چند بار هم نان سوخاری ریز کردم بهشون دادم خوب نمیخوردن.
مکان نگهداری داخل منزل مسکونی خودم ی اتاق میخ زدم گذاشتمشون اونجا – مکان امن و ساکت پنجره اتاق رو ب آفتاب صبح هست اتاق پرده دو لایه داره نور اتاق در روز خوبه نیاز ب روشنایی نداره.-بخاری دیواری با گاز شهری داره ک معمولا نیاز ب روشن کردن نداشته فقط بعضی شبا ک سرد بود.
دمای اتاق زمستان بین ۲۵ تا۲۸ بود الان هم بین ۲۰ تا ۲۵ هست.
تقریبا هر ۱۵ روزی یکبار براشون اب برای استحمام میزارم. تابستان میبردمشون بیرون استحمام میکردن.
راستی امروز دو جفت از هم جداشون کردم ایا کار درستی کردم؟

با سلام:
کلیه اقدامات صورت گرفته تابه امروز دارای ایرادات و اشکالاتی است که میبایست تغییر یابند.روش نگهداری شما نیاز به تغییرات دارد تا بتوانید شرایط زیستی پرندگان را در یک مقطع زمانی به سطح خوب برسانید و پس از طی این دوره یک برنامه منسجم را باید برنامه ریزی نمود تا پرندگان در سطح ایده ال نگهداری گردند به هر صورت لازم است این موارد را اجرایی نمایید:از دادن کاهو ,خیار,هرگونه نان,پودر نان سوخاری و زرده تخم مرغ به پرندگان خود به کل پرهیز نمایید. یک جیره تغذیه ای تک دانه ای نمیتواند تمام نیاز های یک پرنده را در تمام سال محیا سازد برای بهبود این امر به ازای هر یک کیلو دانه کتان ۳۰۰ گرم ارزن ریز سفید یا طلایی اضافه نمایید و در تمام طول سال این رژیم دانه ای را اجرایی نمایید در حال حاظر ارائه هفت تخم۳ روز در هفته به صورت متعادل برای پرندگان مناسب است شاهدانه و دانه گشنیز مخلوط در هفت تخم را جدا سازی نمایید و از دادن این دانه ها به پرندگان خود پرهیز نمایید.تغذیه میوه ای مناسب پرندگان را به صورت روزانه در اختیار شان بگذارید:رژیم میوه ای باید متنوع و به صورت متعادل مورد استفاده قرار گیرد(هویج,سیب,برگ اسفناج,جعفری,کلم بروکلی).میزان نور دهی و دمای محیط ارتباط کاملی با زیست پرندگان دارد و بر حسب حصول باید تغییر یابند.میزان استحمام دهی پرندگان در هر دوره متمایز است که در زمان تولید مثل وتولکی استحمام یک روز درمیان برای پرندگان یک امر لازم است. تعادل دمایی یکنواخت در دوران جفت زنی۲۰تا۲۳ درجه میباشد هرگونه تغییرات دمایی ناگهانی باعث افول در پرنده میگردد.میزان نور روشنایی محیطی در زمان تولید مثل یک ساعت بیشتر از غروب خورشید است. تهویه مناسب محیط نگهداری نیز در سلامت پرندگان تاثیر گذار است.(از انجا که نمیتوانیم به صورت جامع تر پاسخ را ارئه دهیم پوزش میطلبیم اما در تلاشیم تا روش نگهداری اصولی قناری را تا قبل از شروع سال جدید در سایت قرار دهیم شما میتوانید باقی اقدامات لازم را پس بروز رسانی سایت در این تایپیک مطالعه نمایید)در حال حاظر موارد فوق را انجام دهید. این را نیز اضافه نماییم شما مجاز به ارائه سفیده تخم مرغ ابپزبه پرندگان هستید که با مقداری کم هویج رنده شده مخلوط نمایید و در هفته یکبار دراختیار پرندگان بگذارید

پاسخ

سلام
ممنون از راهنمای جامع و کاملتون
ی جفت قناری دارم روزی ک خریدمش با هم جفت بودن لانه هم درست کرده بودن تخم بزارن ولی من ک اوردمشون تخم نزاشتن الان بیست روز هست .ماده هم از مستی افتاده
ایا جداشون کنم بهتره یا پیش هم باشن ؟ ممنون

با سلام:
بعلت جا بجایی و نقل مکان پرنده دچار استرس گردیده است پرندگان خود را جدا سازی نمایید. به مدت۶ روز ۴ قطره در ۴۰سی سی آب از ویتامین سه گانه استفاده نمایید استحمام دهی مداوم و تغذیه مناسب متنوع دانه ای و میوه ای میتواند عاملی شود تا پرندگانتان زودتر به سطح امادگی تولید مثلی خود بازگردند.ناامیدنیز نباشید همچنان برای فصل تولید مثل وقت بسیاری مانده است.

پاسخ

سلام کاکا
ویتامین سه گانه شامل چه ویتامینی هست ؟ جدا جدا هست یا با هم مخلوط هست؟
از ویتامین کودک میتونیم استفاده بکنیم؟
ممنون

با سلام:
ویتامین سه گانه متشکل از(A.E.D3)میباشد که به صورت ترکیب مخلوط است.لازم است بدانید مولتی ویتامین ها ترکیبی از تمام ویتامین ها میباشد که یک پرنده در تمام دوران به تمام این ویتامین ها نیاز ندارد و بیشتر فقر ویتامین به ویتامین ۳ گانه منحصر میشود.ویتامین های انسانی به لحاظ نوع ساختار و دوز بالا و ترکیبات برای استفاده پرندگان ممنوع است و میتواند باعث ایجاد عارضه در پرنده گردد از دادن هرگونه داروی انسانی به پرندگان خود خوداری نمایید

پاسخ

با سلام:
نور افتاب یک منبع خوب برای برخی پرندگان است. در صورتی که تابش بیش از حد نباشد و محیط دارای تهویه مناسب باشد کاملا مفید است و هیچگونه مشکلی در پی ندارد.

پاسخ

سلام کاکا
برای قناری ک تولک هست چی خوبه بهش بدی؟
ی قناری دارم کشیده بلند جوجه پارسال هنوز دهن نمیزنه احتمال زیاد نر هست کاغذ کف قفس میکنه پاره میکنه دلیل این کارش چی هست؟

سلام کاکا
ی جفت قناری ک دچار استرس شده بودن بخاطر جابجایی گفتی شش روز جداشون کنم الان چهار روز هست ولی نر پر ریزی داره آوازم نمیخونه . چکارش کنم ؟

با سلام :
دمای محیط نگهداری را کمی کمتر نمایید,نور محیطی را حداکثر۱۰ ساعت در طول روز نگهدارید

پاسخ

با سلام:
برخی قناری ها شاید شکلیت یک قناری نر را دارا باشند اما در برخی موارد ماده هستند.از قرار دادن کاغذ در کف قفس جدا خوداری نمایید مخصوصا برای این قناری. روش دانه دهی را تغییر دهید و مقداری هفت تخم در دانه پرنده ترکیب نمایید پس از ۱۰ الی۲۰ روز به جنسیت پرنده پی خواهید برد. استحمام دهی پرنده را نیز در این مدت تداوم بخشید

پاسخ

سلام
ی قناری ماده دارم پف میکنه مدفوش آبکی شده وقتی مدفوش خشک میشه رنگ زرد رو کاغذ میمونه
ی هفته تخم مرغ ابپز با زرده بهش میدادم بعد از اینکه شما گفتی زرده نده بهش ندادم هویج با سفیده دوبار دادمش هفت تخم میدمش کف دریا هم داره
پودر ویتامین امنی…. گرفتم هنوز ندادمش بهش بدم خوبه ؟
ممنون

با سلام:
از دادن هویج و تخم مرغ تا مدتی به پرنده پرهیز نمایید شما بیش از حد این تغذیه را در اختیار پرنده میگذارید اینگونه تغذیه ها در هفته۱ الی۲ بار کفایت دارد.تغذیه میوه ای و سبزیجاتی را در جیره روزانه پرنده قرار دهید.در کنار تغذیه میوه ای و سبزیجاتی مخلوط دانه ای ارزن و کتان جیره دانه ای اصلی پرنده در تمام مدت باشد. از دادن ویتامین در این شرایط پرهیز نمایید. در حال حاظر همان جیره دانه ای و میوه ای کفایت دارد. هفت تخم نیز ۱ بار در هفته و به میزان محدود و کم ارائه شود.روش تغذیه ای که شما به کار میبرید کاملا غلط است نیاز به اصلاح دارد.

پاسخ

سلام کاکا
تغذیه قناریهام دانه کتان و بیست درصد هم ارزن قاطی کردم گذاشتم جاوشون و جعفری و کلم برکلی بهشون دادم فردا هم کلم و جعفری و سفیده تخم مرغ بهشون بدم خوبه؟ و عصر هم میوه سیب بدم . راستی ماسه هم گذاشتم جاوشون

با سلام:
تغذیه دانهای مناسب است اما در مصرف میوه تعادل را حفظنمایید در حد کم و در هفته۳ روز کفایت دارد. در مورد جعفری و کلم بروکلی نیز تعادل را برقرار نماییدو در هفته دو وعده بیشتر به پرنده ندهید مصرف زیاد امکان ایجاد عارضه ای خاص در این دونوع سبزیجات زیاد است.لازم است بدانید مصرف میوه و سبزیجات باید متعادل باشد زیادی روی در ارائه هرگونه میوه میتواند باعث اسهال مقطعی گردد که توصیه میشود به اندازه مصرف پرنده ارائه شود. نیازی به ارئه شن نیست شن را بردارید.

پاسخ

سلام ببخشید مزاحم میشم
من یه قناری ماده دارم یه هفته ای میشه جفتش کردم ولی بعضی مواقع کسل میشه و موقع مدفوع کردن ازیت میشه و خیلی خودشو تکون میده و مدفوعشم ابکی و بزرگه داره لونشو درست میکنه میترسم به خاطر این کسالتش تخم نزاره اگر ممکنه راهنماییم کنین راستی کف دریا هم زیاد میخوره

با سلام:
در صورتی که پرندگان شما جفت گردیده باشند و عمل امیزش نیز صورت پذیرفته باشد رویت تمامی این گونه رفتار کاملا در قناری ماده عادی است. نوعی پیش امادگی برای تخم گذاری(قناری ماده زمانی که در حال ساخت تخم در داخل اجزای بدنی است حالت مدفوعی شل و با حجم زیاد دارد و مقدار مصرف آب و تغذیه از کف دریا نیز افزایش می یابد. (لازم است این نکته را بدانید: از انجا که قناری ماده قرار است پس از تخم گذاری برای مدتی تخم ها را گرم نماید برای انکه به تخم ها اسیب دمایی نرسد دفعات دفع مدفوع خود را کم و در حجم زیاد می نماید)در صورتی که عمل امیزش صورت نپذیرفته باشد نیاز است علائم مدفوعی مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد.

پاسخ

با سلامی دوباره
خودم دیدم جفت شدن اما رفتم پیشه یه دامپزشک همینارو که به شما گفتم بهش گفتم یه قطره داد گفت مشکل روده داره براش دارو داد گفت بریز توی آبش دو روزه دارم بهش میدم

با سلام:
کلیه علائمی که فرمودید نشان از تولید تخم دارد. اما جهت اطمینان تغییرات رنگی مدفوعی پرنده خود را ارسال دارید تا بررسی نماییم

پاسخ

خیلی ممنون دیگه احتیاجی نیست اخه امروز تخم گذاشت ولی هی از روش پامیشه نمیدونم چون تخم اولشه این رفتارو داره؟ تخمای بعدیشو کی میزاره ؟
از بابت تشخیص درست شما هم خیلی ممنونم

با سلام:
چشمتان روشن.این گونه رفتار پس از تخم گذاری اول کاملا عادی است. در روزهای بعد پرنده بیشتر در لانه خواهد ماند. تخمگذاری بعد با فاصله ۱ روزدرمیان بعد از اولین تخم گذاری ادامه می یابد و تا اخرین تخم گذاری به همین منوال است.خرسندیم که توانسته ای کمک رسان شما باشیم.در این مقطع لازم است استرس محیطی را کمتر نمایید وکمتر نسبت به پرنده ها کنجکاوی نشان دهید تا دچار ترس در پرنده نگردد.از دادن آن دارویی که دامپزشک تجویز نموده است پرهیز نمایید

پاسخ

سلام میشه عکس دونه های قناریو تو سایت بزارین واسه آشنایی ممنون میشم اگه این کارو بکنید

باسلام و خسته نباشید من یه قناری نر دارم دوتا ماده این قناری رو با ماده اول جفت زدم ولی همش یهم میپرن و انگار ناسازگارن حتی پنبه هم گذاشتمو ولی جواب نداد جداشون کردم و گذاشتمش کنار اون یکی ماده قناری نرم مسته خیلی میخوند بعد یه هفته جفت انداختم ماده ام هم امادست اما اینبار هم بهم میپرن و انگار ناسازگارن واقعا ذهنم بهم ریخته. قناریه نرو با سه تا ماده جفت زدم یکیشو کشت و دوتای دیگه هم هیچی. توروخدا یه راهنماییم کنید دارم داغون میشم.ممنونبعد پس اینکه گزاشتمش کنار ماده دیگه نخونده. تخم مرغ و هفت تخم به طور مداوم میدم بهش

با سلام:
از قرائن بیاناتتان یک امر کاملا مشهود است و نماینگر آنست که طریقه جفت اندازی شما کاملا اشتباه است.نیاز اس طریقه جفت اندازی را اصولی پیش ببرید. در جفت اندازی نیاز است موارد با دقت و گام به گام انجام شود:در ابتدا باید بگوییم قناری مست به قناری گفته میشود که کاملا رسا شلاقی و و بدونه هراس آواز بخواند اما خواندن نیز نمیتواند دلیل خوبی برای امادگی باشد,نیاز است الت تناسلی قناری نیز قبل از جفت اندازی به دقت بررسی شود و از حجیم بودنش اطمینان کامل داشت.در مورد قناری ماده نیز همین موارد صدق دارد.میزان نور و دمای محیط نیز در زمان تولید مثل مهم است برای انکه به پرنده تفهیم تغییر فصل تولید مثل شود نیاز است از۱۵ روز قبل از جفت اندازی دمای محیط در ۲۰ درجه ثابت بماندتا پرنده به امنیت دمایی یکنواخت برسد پس از این مدت۲ درجه دما را بالاتر باید برد و به همان میزان ثابت نمود.در طی این مدت نور محیط کم کم باید بیشتر شود اما میزان تابش نور نباید بیشتر از۱۲ ساعت باشد. بپس از رعایت این موارد زمان تنوع غذایی است یک تغذیه متنوع میوه ای و دانه ای برای شروع گزینه مطلوبی است تدوام در این سبک تغذیه باعث برانگیختن غریضه جنسی میشود و زمان جفت اندازی در همین زمان است وقتی پرنده را جفت مینمایید حتما وان استحمامی نیز در قفس قرار دهید یک استحمام دو نفره باعث پذیرش بهتر و نزاع کمتر میشود هرچند نزاع در حد کم بی۲ الی۳ روز اول عادی است اما میتوان با استحمام دهی شدت آن را کم و به حد اعقل رساند.لانه را ۵ روز پس از جفت شدن و رفتار مسالمت امیز پرندگان قرار باید داد قرار دادن لانه از روز اول جفت اندازی باعث استرس پرندگان میشود . بهترین کارانست که لانه را قبل از جفت اندازی در بیرون قفس اویزان نمود تا پرنده دچار استرس از آن نشود و به وجود این شی در اطراف قفس عادت نماید.

پاسخ

سلام من یه قناری ماده دارم که ابلغه ویه قناری حنایی دارم به نظر شما خوبه اینارو باهم جفت کنم؟؟؟؟؟
خیلی ممنون که برای ما وقت میزارید

با سلام:
اگر از لحاظ رنگی جوجه های حاصله برایتان فرق ندارند میتوانید جفت نمایید. از نظر رنگی جوجه ها با جنسیت ماده شباهت بیشتری پیدا می نمایند و برخی از شباهت های جزئی رنگی را از جنس نر.اگر قناری ماده ابلغ باشد احتمال شباهت جوجه ها به مادر بیشتر است اگر از لحاظ رنگی ماده جذاب است میتوانید جفت نمایید

پاسخ

سلام قناریم تازه جوجه هاش ازتخم در اومدن اما قناریم پف کرده مدفوش ابکیه موقع مدفوع کردن دم دم میزنه خواهشن کمکم کنیدتشکر

با سلام:
جنسیت پرنده را ارسال نماید؟نوع تغذیه در این دوران را نیز ارسال نمایید.

پاسخ

سلام خسته نباشین قناری من تخم گذاشته چجوری بفهمم کی در میاد نشونه های در اومدن جوجه از تخم چیه .با تشکر

با سلام:
پس از اخرین تخم گذاری ۵ روز بعد میتوانید به ارامی تخم را را در مقابل نور ال ای دی گرفته و تست نمایید(با حس خونسردی و ارامش و در زمان خیلی کم و محدود) در صورت نطفه پذیری تخم داخل تخم رگه های قرمز رنگ خونی قابل مشاهد است که نشان از تبدیل شدن تخم به جوجه می باشد ۸ روز بعد (۱۳تا۱۴ روزکل زمان) جوجه ها از تخم سر در می اورند.ثبت زمان تخم گذاری در برگه ای ,از زمان تولید تخم توسط پرنده ماده میتواند بهترین روش برای تعیین دقیق سر دراوردن جوجه ها از تخم باشد

پاسخ

ماده، تغذیش ارزن با کتان قاطی بعضی وقتا هم یکم هفت تخم ، کف دریا همیشه تو قفسش هست ، ۲روز یکبار تخم مرغ اب پز، میوه با کاهو هم چند روز یک بار میدم بهش

با سلام:
از دادن کاهو و خیار به پرندگان خود پرهیز نمایید بیشتر علت واکنش عارضه به کاهو مربوط میشود.از انجا که جوجه هایتان سن کمی دارند هیچگونه دارویی را نمیتوان بکار برد چرا که میتواند باعث ایجاد عارضه در جوجه ها گردد.مقداری کمی هویج را ابپز نمایید و به پرنده بدهید این تغذیه را برای هر بار دادن تازه تهیه نمایید و تا چند روز ادامه دهید.عرق برگ زیتون را از عطاری تهیه نمایید ۱۰ سی سی از عرق برگ زیتون را در جا ابی پرنده بریزید هر۸ ساعت تعویض گردد تا۳ روز

پاسخ

با سلام و خسته نباشید
قناری من چهار تا تخم گذاشته بود که امروز دوتاشون جوجه شدن
الان باید چکار کنم ؟ غذا چی بدم بهشون ؟ دمای اتاق چند باشه ؟و ….
ممنون

با سلام:
نیاز به ارائه غذا در این مقطع نیست تا۳ روز اول هیچگونه تغذیه ای جز دانه در اختیار پرنده نگذارید فقط ظرف دانه را پر نمایید تغذیه ۳ روزه جوجه پرندگان توسط والدین با دانه شرایط سلامتی جوجه ها رزا حفظ مینماید پس از روز چهارم کمی تغذیه تخم مرغی با هویج ارائه دهید و از روز ششم تغذیه میوه ای و یکبار در روز و در مقدار کم تغذیه تخم مرغی ارائه دهید.ااز دادن ویتامین در هنگام پرورش جوجه ها توسط والدین پرهیز نمایید.دمای اتاق را۲۳ درجه ثابت نگه دارید.

پاسخ

سلام چندتا قناری دارم موقع مدفوع کردن دم دم میزنن خیلی ممنون از سایت خوبتون ، راستی ماده قناریم با کمک شما حالش خوب شد تشکر میکنم

با سلام:
دم زدن در حالت مدفوع انداختن کاملا عادی است.پرندگان به تکان دم ایجاد فشار به مخرج مینمایند تا مدفوع خارج گردد. در برخی موارد اگر حالت دم زدن بیش از اندازه زیاد باشد نشان از تداخل در یکی از سیستم های بدنی است که ارتباط زیادی به رو.ش تغذیه دارد. ارائه تغذیه میوه ای و سبزیجاتی در حد تعادل باعث میگردد این عارضه کم گردد و بهبود یابد.به نظافت قفس پرندگان خود نیز توجه بیشتری نمایید.

پاسخ

با سلام وپیشا پیش عید برشما ها مبارک سوال من اگر یک قناری زرد نر را با یک ماده قرمز جفت کنیم آیا جوجه های آنها ازنظر رنگ خوب می شود

باسلام:
لازم است بدانید هیچ فردی نمتواند به قطعیت بگوید که جوجه حاصله خوب میشود یا بد اما از نظر ژنتیکی یک قانون کلی در رنگ جوجه ها وجود دارد که از لحاظ رنگی جوجه به مادر خود بیشتر شباهت پیدا نموده و برخی از ترکیبات رنگی و استیلی را از پدر خود به ارث میبرد.بلحاظ رنگی قناری های شما جوجه های حاصل بی شک زیبا خواهند در امد
ما نیز به نوبه خود پیشاپیش فرا رسیدن سال جدید را خدمت شما تبریک عرض مینماییم و امیدواریم سال خوشی را در پیش رو داشته باشید

پاسخ

با سلام و عرض خسته نباشید
من برای قناری ماده لانه گذاشتم توی لانه هم پنبه دانه گذاشتم واون هم وسطشو کاملا گرد وخالی کرده یعنی وسطش هیچی پنبه دانه نداره .باید چی بذارم تا وسطشو هم پر کنه چون همش وسطشو خالی میکنه؟
و سوال دیگه هم اینکه الان که ماده لانه رو گرد کرده اماده هست چون با شنیدن صدای نر هم خیلی واکنش نشون میده؟
و سوال اخر تا ۱۵ روز دیگه جفتشون کنم خوبه؟ از امادگی ماده کاسته نمیشه؟ چون ماده خیلی بیتا به.
با تشکر فراوان از سایت خوبتون.

با سلام:
لازم است بدانید ماده برای انکه چاله لانه را اماده سازی نماید آن را بحالت کاسهخ ای گود درست می نماید که زمان تخم گذاری کاملا لانه را اماده سازی میکند.اگر پرندگانتان در سطح امادگی کامل جفتگیری قرار دارند میتوانید پرندگان خود را جفت نمایید ۴ روز پس از جفتگیری کمی در لانه پنبه بگذارید تا ماده لانه را کامل نماید.اگر زمان دیگری را برای جفت کردن پرنده مد نظر دارید این امر مستلزم مواردی است که باید در طی این دوران رعایت شود

پاسخ

با سلامی دوباری و تشکری فراوان
یه ماده دارم که چند روزه بالای ابروش باد کرده و قرمز شده کمی هم پلک قناری کج به نظر میرسه و انگار چشمش مشکل پیدا کرده ایا عفونت کرده یا مشکل دیگه ای داره چه دارویی براش بگیرم
داره رو به مستی میره ایا در روند آماده شدنش مشکل ایجاد نمیکنه که دیرتر آماده شه
و خیلی ممنون که اهمیت میدید و سری جواب ماهارو ارسال میکنید

با سلام:
تعداد دفعات و نظافتی قفس پرنده در هفته را ارسال نمایید؟میزان استحمام و نوع اب مصرفی برای استحمام پرنده را ارسال نمایید. نوع تغذیه پرنده بیمار قبل از ایجاد عارضخه را به صورت کامل ارسال نمایید. مکان نگهداری جنس قفس پرنده را نیز ارسال نمایید؟اگر در کفی قفس از روزنامه یا کاغذ استفاده می نمایید نیز جواب آنرا حتما ارسال نمایید. دفعات ویتامین دهی و نوع ویتامین مصرفی برای پرنده بیمار را نیز ارسال نمایید. ۱۰ روز قبل آیا پرنده را در دست گرفته اید تعداد دست زدن را نیز بگویید؟

پاسخ

هفته ای ۱ بار کفی رو تمیز میکنم که روزنامه میزارم کف قفس در هفته دو بار از آب شهری میزارم برا استحمام اما اصلا اب تنی نمیکنه
تغذیه کتان ۳ و ارزن ۱ گاهی هفت تخم و سبزیجات (اسفناج جعفری هویج) تخم مرغ وچند روز یکبار ۳ قطره ویتامین سه گانه داخل نصف جا آبی
قفسم از این قفس استیلها که در بازار میفروشن و داخل اتاق نگه داری میکنم دما بین ۲۰تا۲۳ هستش چند روز قبل در دست گرفتم برای
کنترول چاقی

با سلام:
جهت بهبود پرنده خوداین موارد راحتما اجرایی نمایید:از استفاده هرگونه روزنامه و کاغذ برای کفی قفس پرهیز نمایید استفاده از هرگونه کاغذ مخصوصا روزنامه باعث بیماری در پرندگان میگردد(یک تیغ شیشه پاکن تهیه نمایید و فضولات را با این تیغ همیشه از روی کفی قفس پاکسازی نمایید این روش ایمن تر است )استفاده آب شهری برای استحمام پرندگان مناسب نیست حتما از اب جوشیده و سرد شده نیمه ولرم برای استحمام پرندگان بهره ببرید.استفاده مداوم از ویتامین ها بهمراه میوه ها و سبزیجات موجب تداخل در بدن بدن پرنده میگردد سطح تعادل را حفظ نمایید. بکار بردن ویتامین به صورت مداوم لازم نیست بجز درموارد خاص.میزان تخم مرغ دهی را هفته ای کیبار الی بار نمایید و فقط از سفیده تخم مرغ در حد محدود استفاده نمایید.جهت مداوی پرنده خود کلیه تجهیزات قفس و خود قفس پرنده را بخوبی موردشستشو دهید پماد تتراساکلین۱/. استریل را از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید در حد کم به نحویکه نازل تیوپ پماد با چشم پرنده تماس نیابد به اندازه یک سر چوب کبریت از پماد را به اطراف چشم پرنده بزنید این عمل راتا۴ روز روزی دوبار با فاصله زمانی۱۰ ساعت تکرار نمایید.شستشو مداوم چوب نیشمنگاه در طی درمان یک نیاز است.قبل و بعد ازبه دست گرفتن پرنده حتما دست خود را با اب صابون خوب شستشو دهید

پاسخ

با سلام دوباره خدمت شما
در جواب سوالم گفته بودید باید شرایطی را برای اماده نگه داشتن ماده فراهم کنم تا از امادگیش کاسته نشود لطفا ان شرایط را بنویسید

با سلام:
قفس قناری ماده خود را در زیر قفس قناری نر قرار دهید نحوه قرار دهی به نحوی باشد که نور کمی به قفس تابش پیدا نماید.برای بالا و تداوم بخشیدن سطح امادگی از ویتامین سه گانه استفاده نمایید هر ۲ روز یکبار۴ قطره در۵۰سی سی آب حل نمایید و در اختیار پرنده بگذارید. استحمام ۱ روز در میان یک نیاز مبرم در این مرحله است که حتما باید به آن توجه نمایید. دما را در حدود۱۹ درجه فیکس نمایید.از دادن تغذیه تخم مرغی به پرنده در این مقطع پرهیز نمایید.و چند روز مانده به زمانی که میخواهید پرنده به سطح ایده ال و امادگی کامل برسد تغذیه را متنوع نمایید.میزان هفت تخمدهی را نیز در هفته۱ بار نمایید.

پاسخ

با سلام
خیلی ممنون از راهنماییاتون
پس یعنی عفونت کرده؟ قطره استریل براش نزنم برای شست وشوی چشمش ؟در روند آماده شدنی خلل ایجاد نمیکنه؟

با سلام:
نیازی به استریل نمودن نیست همان پماد همه این موارد را دارد.رعایت بهداشت کاملا واجب است فراموش ننمایید. در روند امادگی پرنده تاثیر ندارد نگران نباشید

پاسخ

با سلام:
ما نیز به نوبه خود سال پر برکت و چهار شنبه سوریی به خیر و خوشی را برای شما ارزومندیم

پاسخ

سلام یک جفت قناری پرتقالی رسمی دارم سری اول ۴ تا سری دوم۳ تا تخم کردن ولی هر دوبار جوجه نشدن سری اول تمام تخما رو که بعد ۱۴ روز شکوندم توش اندازه یه نخود جنین بود ولی دفعه دوم فقط یکیش جنین داشت ، دلیلش چیه ؟ ضمنا نر قرض میخونه ممنون

بات سلام:
عدم نطفه پذیری تخم عوامل بیشماری دارد:ضعف در تغذیه و کمبود میرال های خاص معدنی و ویتامینی.در تکثیر انچه که دارای اهمیت است توقویت پرنده در یک دوره زمانی چند ماهه است نه چند روزه یا چند هفته ای. کمب.ود گروه های ویتامینی(A.E.D3. و برخی ویتامین های گروه Bجز موارد اصلی هستند.در صفحه اول سایت تایپیکی در مورد ویتامین های تولید مثلی است که میتوانید آنرا مطالعه نمایید

پاسخ

سلام من یه قناری نر اماده دارم که پسش حسابی زده بالا اما مست خو نی می کنه به نظر شما با ماده جفتش کنم یانه؟؟؟
خیلی ممنون

سلام. ببخشید من در پست قبلی اشتباه کردم
میخواستم بگم که پرسش حسابی زده باللا اما مست خونی نمی کنه؟؟؟به نظر شما جفتشون کنم یانه؟؟؟

با سلام:
فقط پس بالا دلیل بر امادگی پرنده نمیباشد در حال حاظر از این امر اجتناب ورزید.استنباط شما از قرص خوانی چیست قرص خوانی در قناری علائم و رفتاری خاص خود را دارد.تغذیه و شرایط محیطی و نگهداری پرنده خود را بررسی کنید و در ایرادات را برطرف نمایید تا پرندتان در یک زمان کم به امادگی لازم برسد

پاسخ

با سلامی دوباره
من همه ی غذاهایی که برای اماده شدن قناری لازم هست رو ازیک ماه پیش شروع کردم و یه قناری ماده اماده اماده دارم واز نظر تغذیه هیچ مشکلی نداره .یعنی به نظر شما الان جداشون کنم ایا قناری ماده ازاماده بودنش کم میشه یا نه؟؟؟

با سلام:
یک ماه هم نمی تواند زمان زیادی باشد.در حال حاظر جدا سازی نمایید اگر تغذیه را متنوع و شرایط ایده ال استحمامی را برای پرنده حفظ نمایید نخیر از امادگی کم نمیشود

پاسخ

منظورم از قرص خانی این است که من اززمانی که قناری ماده را خریدم فقط دو سه بار دیدم که قناری نر به میله ی قفس اویزان شده است و می خواند. ولی الان دارم میبینم که قناری ها دارند نوک هایشان را به یک دیگر میزدند و هیچ گونه دعوایی با یکدیگر ندارند با این شرایط باز هم ازیکدیگر جدایشان کنم؟؟؟؟؟؟
خیلی ممنونم که به سوالات من به خوبی جواب میدهید

با سلام:
لازم است بدانید منظور از قرص خوانی این است که یک قناری مداوم در طول روز بخواند این عمل برای جذب جفت است اما در زمانی که جفت نزدیکش میگردد سبک خواندن دارای فرق بسیاری است قناری نر در این زمان پرهای خود را نیمه باز و بسته میکند پرهای سر را حالت موی فشن مینماید یعنی نیم بالا درجا و مداوم میزند گاهی وقتها به میله قفس میچسبد و میخواند و گاهی وقتهاروی نی یا کفی قفس اواز میخواند اگر قناری نر بیش از اندازه مست باشد اقدام بر رقص و خواندن میکند تمام این رفتار ها رو به قناری ماده است. پرنده ای که جفت شود کمتر میخواند این یک نشان از جفت شدن است نوک گیری حالت بوسه دارد و تغذیه رد بدل میشود. با توصیفی فرمودید بگذارید کنار هم باشند جفت خواهند شد.

پاسخ

با سلامى دوباره
من مى خواستم بگم که چند روز بعد براىشان لانه بگزارم ؟؟و چگونه جفت گىرى انجام مىشود؟؟؟

با سلام:
۵ الی ۴ روز پس از اولین مشاهده جفت گیری میتوانید لانه را در قفس قرار دهید. طریقه جفت گیری به این نحو است که پس از جفت شدن پرندگان عمل امیزش را برقرار می نمایند که ماده بر روی نی نشیمنگاه یا لانه میشند و سر خود را رو به بالا داده و کمرش را قوس می دهد(شکل علامت نایک) و نر بر روی کمر قناری مینشیند و امیزش بر قرار میشود)این امر تا زمان تخمگذاری اخر ادامه دارد. استحمام در این مقطع نیاز است و به این امر توجه نمایید

پاسخ

سلام
خیلی داغونم قناری نرم داره جوجه های ۱۵روزشو نوک میزنه چکار کنم بعد یکی از جوجه هام خیلی کوچیک مونده نمیدونستم باید تخماشو با هم بزارم زیر ماده حالا دوتا جوجه نسبتا بزرگ یکی کوچیک

با سلام:
لازم است بدانید به ندرت پیش می اید قناری نر جوجه ها را مورد اسیب قرار دهد مگر در مواقعی که همچنان دارای مستی زیاد باشد و بخواهد امیزش نماید.اگر جوجه قناری های شما بر روی نی امده اند و قابلیت دانه خوری یا تغذیه نرم را دارند جوجه ها را جدا سازی نمایید اگر جواب منفی است قناری ماده را زیر نظر داشته باشید که به جوجه ها غذا می دهد یا خیر اگر تغذیه میکند نر را جدا سازی نمایید و جوجه ها را تا زمانی که خود بتوانند از دانه تغذیه نمایند در کنار قناری ماده نگه داری نمایید تغذیه دست ساز و نرم را مداوم در اختیار قناری ماده و جوجه ها دهید تا با کمبود تغذیه مواجه نگردند.

پاسخ

با سلامی دوباره
اون جفت قناریم که براتون در پستهای قبلیم گفتم تخم گذاشتن دوتا تخم گذاشته بودن حالا بعد از گذشت هفت روز نگاشون کردم دیدم چیزی داخلشون نیست تخم را شکستم فقط سفیده و زرده سالم داخلش بود اما دو الی سه روز قبل از تخم گزاری جفت شدنشونو دیده بودم و
حالا لانه را از داخل قفس بیرون آوردم اما بعد از گذشت دو دقیقه از خارج کردن لانه دعوای سختی بین قناریهام در گرفت اما در طول مدت زمانی که قناری ماره روی تخم بود خیلی با هم خوب بودن و نر همیشه بهش غذا میداد و بعضی مواقع آواز میخواند حالا موندم چیکارشون کنم اگر راهنماییم کنین ممنون

با سلام:
لانه را باز گردانی نمایید. از ویتامین سه گانه تا۱ هفته به صورت مستمر برای پرندگان استفاده نمایید تغذیه را مطلوب نماییداستحمام دهی را مدوام انجام دهید قناری های شما دوباره تخم گذاری خواهند نمود . مایوس نباشید

پاسخ

با سلام وعرض خسته نباشید
ماده قناری من از روی مستی تخم گذاشته هنوز با نر جفت نکردم حالا میتونم تخم رو بردارم و نر را باهاش جفت کنم؟
تخم را بردارم یا بذارم باشه؟ لطفا بگید کی جفت بندازم صبح یا شب؟
با تشکر و عیدتون پیشاپیش مبارک.

با سلام:
قناری ماده شما از امادگی بیش از حد اقدام به تخم گذاری نموده تخم را بردارید این تخم هرز است. در کوتاه ترین زمان ممکن پرندگان خود را جفت نمایید روز و شبش مهم نمی باشد در هر زمانی میتوانید جفت نمایید

پاسخ

سلام ممنون از راهنمایتون نر رو جدا کردم ماده هم غذا میده.به جوجه ها. حالا قفس نر رو کجا بزارم
از موقعی که خریدم خوندنش قط شده درشو باز میکنم میره جلو اینه میخونه. یا صدا میزارم میخونه.
بنظرتون چکار کنم
سال نو هم پیشاپیش تبریم میگم

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
قفس نر را بالای قفس قناری ماده و جوجه ها قرار دهید استحمام دهی نیز برایش مفید است تا مدتی دیگرذ جوجه های شما قابلیت تغذیه را پیدا خواهند نمود و نر نیز اقدام به خواندن خواهد کرد و در صورتی که به شرایط تولید مثل دوباره برسد میتوانید پرنده را جفت نمایید. گاهی اوقات صدا بگذارید تا پرنده بخواند.اگر به همان نحوی که گفته ایم قفس را قرار دهید و قناری نر نتواند دیگر قناری ها را ببنید خواند را از سر خواهد گرفت.ما نیز به نوبه خود سال جدید را پیشاپیش تبریک عرض مینماییم و از خدای مننان سالی پر برکت را برای شما و خانواده محترمتان ارزومندیم

پاسخ

سلام
من امروز صبح دیدم که قنارى نر سعى در نشستن روى قنارى ماده را دارد اما قنارى ماده زیاد علاقه به این کار را نداشت.
آیا امىزش به طور کامل انجام شده است؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و ممنون از جواب هاى خوبتان.
میخواستم بپرسم که چند روز طول میکشه که قنارى ها جفت گیرى کنند ؟؟من میترسم که جفت گیرى نکنند چون اولین جفتى است که نگهدارى میکنم و زیاد ماهر نیستم .
خیلى ممنون که من رو در این کار راهنمایى میکنید.

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
پس از جفت شدن هر دو پرنده حدود۴ الی ۶ روز زمان میبرد تا جفتنگیری صورت پذیرد. جفتگیری در زمان لانه گذاری تداوم بیشتری دارد.به خودتان استرس و ترس راه ندهید همچنان زمان زیادی برای تکثیر هست.نسبت بهع امادگی قناری ماده اطمینان حاصل نمایید وان استجمام را در این ایام همچنان در اختیار پرندگان قرار دهید در روند جفتگیری تاثیر گذار است

پاسخ

با سلام و خسته نباشید
قناری ماده من دو روز پیش تخم مستی کرد و ان تخم را برداشتم و دیشب با نر جفت کردم و ده پانزده بار جفتگیری کردن….. امروز که نگاه کردم ماده یک تخم دیگه کرده این تخم هم هرز است یا نطفه داراست ؟ الان بهشون غذا چی بدم؟
با تشکر

با سلام:
برای نطفه پذیری تخم پس از امیزش نیاز به فاصله زمانی ۱ روزه است که با گفته های شما این امر کمتر است با انکه این تخم احتمال هرز بودنش بسیار است اما چون تخم دوم است برداشتن آن میتواند موجب گریز قناری ماده از لانه گردد تخم راتوسط یک ماژیک علامت گذاری کوچکی نمایید و دوباره به لانه بازگردانی نمایید تا از تخم هایبعدی متمایز و قابل تشخیص گردد اینگونه احتمال خطا را به حد ممکن می رسانید. تغذیه متنوع را همچنان ادامه دهید سفیده تخم مرغ ابپز جهت ساخت پروتئین تخم های دیگر در این مرحله نیاز است این تغذیه را تا اخرین تخمگذاری به پرندگان ارائه دهید تغذیه میوه ای را نیزبه صورت۱ روز درمیان دراختیار پرندگان بگذارید. مقداری هفت تخم را نیز با دانه اصلی مخلوط کنید این ترکیب دانه ای در این مرحله لازم است

پاسخ

با سلام وتشکر فراوان از پاسخهای کامل و بی نقصتون
زمانیکه تخمها را برمیداریم تا همزمان با ز بشن باید بجای تخم اصلی از چه چیزی استفاده کنیم ؟به جز تخم مصنوعی دیگه از چه چیزی میشه استفاده کرد؟از زمان جفتگیری چند روز طول میکشه تا تخم کنه؟
لطفا بگید قناری چندتا تخم میکنه و چند روز طول میکشه؟
با تشکر.

با سلام:
بهترین گزینه همان تخم مصنوعی است اما متوانید با مقداری گچ مثل تخم پرنده را مشابه سازی نمایید. از انجاکه شما یک تخم را با ضریب احتمال در لانه نشانه گذاری نموده و اقدام به برداشت آن نداشته اید نیازیبه برداشتن تخم های دیگر نمی باشد بگذارید در این مقطع پرنده به صورت طبیعی تخم گذاری را ادامه دهد. در مورد قناری که تخم هرز دارد تداوم تخم گذاری طبق روال قبلش است با فاصله یک روز در میان تخم گذاری انجام میشود.و در برخی مواقع تخم گذاری قطع و بعد از۱ هفته تخم گذاری جدید شروع میشود.میزان تخم کاملا بستگی به پرنده ماده دارد در برخی ماده های جوان در باراول ۲ تا۴ تخم است اما به طور کلی قناری در هر دوره ۴ تخمگذاری دارد

پاسخ

سلام خوبین .
من قفس قناریم رو جداککردم نر یک جا ماده با جوجه هاش یکجا
بخاطر اینکه نر جوجه هاشو میزد حالا نر میخونه مستی زیاد میکنه همش این ور اون ور میپره بنظرتون اسیب نمیبینه
ممنون میشم جوابمونو بدین

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
مشکلی پیش نخواهد امد. اگر ماده دیگری دارید میتوانید نر را با آن جفت نمایید. اگر همان یک جفت را دارید تا زمانی که جوجه ها بتوانند خود تغذیهنمایند صبر نمایید و پس از جدا سازی جوجه ها دوباره نر را با ماده جفت نمایید. روال نگهداری را همچون گذشته انجام دهید نیازی به هیچگونه تمهیدات دیگر نمیباشد. استحمام دهی را در این مقطع انجام دهید تا پرنده در امادگی شرایط فصلی و تولید مثلی بماند

پاسخ

با سلام وعیدتون مبارک
دیروز که ماده تخم کرده بود امروز هم یک تخم دیگه کرده و این سومین تخمش بود لطفا بگید حالا من چیکار کنم تخم ها رو بردارم ؟اگه بر ندارم جوجه ها در وقت تولد دچار مشکل نمیشند؟احتمال داره فردا هم تخم کنه؟
اگه بخوام تخمها رو بردارم کجا باید نگهداری کنم؟
ممنون از اینکه به سوالات پاسخ کامل میدهید .

با سلام:
نیازی به برداشتن تخم نیست بگذارید تخم در لانه بماند. هنوز تخم گذاری چهارم مانده است فردا یا یا پس فردا تخمگذاری هارم نیز صورت می پذیرد.برنداشتن تخم هیچگونه مشکلی به وجود نمی اورد. اگر به طبیعت زیستی پرندگان کمی توجه نمایید پرندگان در طبیعت تخم گذاریشان چندین روز طول میکشد و بر همان مبنا نیزجوجه ها متولد میشوند.در صورتی که باز میخواهید تخم دار بردارید در ظرف کوچکی دانه ای مثل ارزن بریزید و تخم ها را در دانه قرار دهید این امر موجب لطمه ندیدن تخم میگردد.اما به طور کل لازم نیست تخم ها را جمع اوری نمایید گذارید روال عادی صورت پذیرد.

پاسخ

با سلام و خسته نباشید:
من امروز داشتم قفس قناریامو تمیز میکردم که دیدم برگه هاى کف قفس پاره شدن و قنارى نر زیاد به نخ هاى جلد قفس نوک میزنه و مى خواد اونارو پاره کنه. ایا زمانش رسیده که براشون لونه بزارم؟؟؟؟
همچنین عید رو به شما و همه ى دوستان تبریک میگم

با سلام:
استفاده از هرگونه کاغذ برای کف پوش پرندگان توصیه نمیگردد و میتواند موجب بروز بیماری گردد. لانه را در قفس قرار دهید.
ما نیز به نوبه خود سال نو را به شما و خانواده محترمتان تبریک و شاد باش عرض مینماییم. سالی پر از برکت و رحمت را از خداوند ممنان برایتان خواستاریم

پاسخ

سلام قناریم ۳تا جوجه داشت تقریبا ۱۰روزشون بود یکیش مرد یکی دیگشم یه پاش فلجه اون یکیم سالمه بنظرتون دلیل فلج شدنش میتونه چی باشه تشکر عیدتونم مبارک

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
عوامل بسیاری میتواند در این امر دخیل باشد نمیتوان به قطعیت گفت علت فقط یک چیز است اما در جهت اگاهی شما مواردی که مربوط به اینگونه عوارض منجر میگردد را خدمتتان عرض مینماییم:کمبود برخی ویتامینها و میرال های خاص در جیره قبل از تولید مثل و زمان تولید مثل والدین که باعث نواقص در شکل پذیری جوجه میگردد.مشکلات وراثتی و همسانی خونی والدین و نقص ژنتیکی و اسپرم ضعیف یکی از والدین.

پاسخ

با سلام:
بعله میتوانید از پودر ویتالین استفاده نمود. به ازای یک لیتر آب ۱ قاشق چای خوری کوچک معادل ۱ گرم را در حجم آب گفته شده حل نمایید

پاسخ

باسلام و خسته نباشید:
من چند روز پیش قناری ماده را برای اطمینان بیشتربردم پیش یه قناری باز حرفه ای و او هم اماده بودنش رو تایید کرد اما هر روز صبح بین قناری نرو ماده دعوا میشه وقناری ماده نمی گذارد که قناری نر روی او بنشیند
ایا این امر عادی است؟؟؟لطفا کمکم کنید!!!!

با سلام:
لازم است بدانید پس از جفت نمودن نزاع در روز های اول بین دو قناری با جنس مخالف عادی است که این میزان روز حداقل یک روز و حد اکثر تا ۴ روز است که در این مدت باید مداوم پرندگان را بررسی نمود اگر نزاع بیش از زمان های گفته شده تداوم یابد علل دیگری دارد:عدم پذیرش جفتی در هر دو پرنده(چیزی همانند عدم تفاهم یا کم رغبت بودن بهم)عدم مهارت کافی در جفتگیری.دمای بالا. عدم امادگی یکی از دو پرنده.وجود استرس محیطی. قفس کوچک.زود جفت کردن.این راهم بگوییم قرار نیست به محض جفت کردن دو پرنده در همان روز عمل جفتگیری صورت پذیرد.گاه زمانی بین۱ الی۲ هفته ای نیاز است(پس از پذیرش دو پرنده بعنوان جفت) تا پرندگان جفتگیری نمایند.عکسی از هر دو پرنده به ایمیل سایت ارسال نمایید تا برایتان بررسی نماییم. اطلاعات و شرایط نگهداری کامل پرندگان خود را نیز ارسال نمایید

پاسخ

با سلام
من یک جفت قناری دارم که نر خیلی امادس و ماده اماده نیست و هر کاری میکنم اماره نمیشه
هر روز کمی تخم مرغ و هویج میدم بهش هفت تخم میدم هفته ای دو بار شاه دانه میدم میوه و سبزیجات استحمام هر روز داخل ابش ویتامین ریختم بعضی مواقع سیب با عسل و پودر سخاری کنجد بهش میدم
قناری نر در بالا و ماده در پایین نر از اول صبح تا موقع تاریک شدن هوا میخونه میچسبه به قفس و با بالهای اورزون دیوانه وار انقدرمیخونه که میوفته کف قفس موندم چجوری مادرو اماده کنم میترسم نرم از مستی بیوفته

با سلام:
روش تغذیه ای شما کاملا غلط و ناصحیح است با این روش تغذیه ای به نتیه نخواهید رسید. این موارد را ارسال نمایید تا به صورت کلی اقدامات لازم را برایتان ارسال داریم:نوع مکان نگهداری,میزان تابش نور محیطی چقدر است؟مکان پرندگان برای خواب چه ساعتی تاریک سازی میگردد؟دمای محیط نگهداری؟مدت استفاده از این تغذیه برای پرندگان؟سن تغریبی ماده چقدر است؟

پاسخ

داخل اتاق خواب با دمای ۱۹ الی ۲۱ درجه نور از ساعت روشن شدن هوا از پنجره وارد اتاق شده تا تاریک شدن هوا اتاق روشن
تغزیه از ۱ماه قبل با این تغذیه نگهشون میدارم

با سلام:
دمای محیط را کمی افزایش دهید(۲۱ الی۲۳ درجه باشد)نور محیطی را پس از غروب خورشید افزایش دهید هر ۳ روز۱۵دقیقه نور را افزایش دهید به نحوی که میزان تابش نور مرحله به مرحله افزایش یابد و به۱ الی ۲ ساعت بیشتر از نور طول روز برسد. از دادن شاهدانه به پرنده پرهیز نمایید. نیازی نیز به ارائه تغذیه تخم مرغی نمیباشد در دانه پرنده مقداری هفت تخم ترکیب نمایید,از دادن کاهو و خیار نیز به پرنده پرهیز نمایید.در حال حاظر تا زمانی که پرنده به امادگی برسد میزان میوه دهی را هفته ای ۱ بار نمایید. استحمام دهی را نیز هر ۱ روز درمیان در اختیار پرنده بگذارید.ویتامین A.E.D3مخصوص قناری از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید به ازای هر۷۰ سی سی آب۴ قطره در اب بریزید و تا ۱ هفته این روش ویتامین دهی را مداوم تکرار نمایید از دادن دیگر ویتامین ها پرهیز نمایید.

پاسخ

با سلام و خسته نباشید
من تاحالا دو تا قنارى ماده براى قنارى نر انتخاب کردم که هر کدوم یه مشکلى داشتند .
آیا تعوىض جفت براى قنارى مشکل ساز مىشه؟؟؟این رو هم بگم که.با هىچ کدوم جفت گیرى نکرده

با سلام:
تعویض جفت مشکلی پیش نمی اورد. برخی قناری ها در انتخاب جفت سختگیر میباشند و هر جفتی را قبول نمی نمایند. بهتر است ماده ای تهیه نمایید که در عین امادگی یک سر از قناری نر کمتر باشد و از نظر رنگی جذابیت کمتری نسبت به نر داشته باشد اینگونه بهتر جفت خواهند خورد

پاسخ

با سلام . سال نو مبارک من یک جفت قناری دارم که الان دو مرحله تخم گذاشتن و هر سری تا به زمانی که جوجه از تخم بیان بیروم میرسن و ونک هم میزنن . ولی هر چهارتا تخم جوجه ها داخلش میمیرن .ممنون میشم که راهنمایم کنید

با سلام:
پرندگان شما در طول امیزش با فقیر ویتامین A مواجه هستند که این امر بر روی نطفه تخم ها و جنین داخل تخم تاثیر میگذارد این مورد را در روش نگهداریتان اصلاح نمایید. همچنین در نظر داشته باشید میزان رطوبت محیط نگهداری باید ۴۰ تا۵۰ درصد باشد این امر به جوجه ها کمک مینماید تا در زمان کوتاه تری پوسته تخم را بشکافندو خارج گردند.

پاسخ

با سلام وخسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
قناری من دو عدد تخم کرده بود که الان یکیشون ۱۳ روز و یکی دیگه ۱۴ روز داره و تا کنون هیچکدام باز نشدند .حالا من چیکار کنم هنوز صبر کنم یا دیگه تخمها باز نمیشن؟ اگه دیگه باز نشن برای اینکه دوباره تخم کنن چیکار کنم ؟نیازی به جداسازی جفت که دیگه نیست؟

با سلام:
تخم ها را به ارامی در زیر یک منبع نور مستقیم بررسی نمایید در صورتی که داخل تخم ها زرد و سفید باشد تخم ها فاسد میباشند و لازم است تخم ها جمع اوری گردند در صورتی که داخل تخم تیره و قرمز رنگ است ۲ روز دیگر صبر نمایید اگر تبدیل به جوجه نگردیدند تخم ها را بردارید. برای سری دوم نیاز به جدا سازی نمی باشد فقط لازم است تغذیه پرندگان را بهبود بخشید و در سطح ایدال نگهدارید.استحمام دهی و تامین منابع ویتامینی مورد نیاز پرندگان در این مرحله کاملا لازم است. در این مدت پرندگان خود را نیز مداوم استحمام دهید.

پاسخ

با سلام
اوایل اسفند یک قناری ماده یکساله را برای جفت گیری با قناری یکساله نر که از آبان ماه خریداری کرده بودم به خانه آوردم بعد از آن قفس آنها را در فاصله ۱/۵ متری از هم قرار دادم .از آن به بعد قناری نر از خواندن باز ماند ولی هر موقع آنها را از دید هم دور میکردم هم قناری نر آواز میخواند واز میله های قفس می گرفت، هم ماده بشدت صدا میکرد.پس از مدتی قفس آنها را کنار هم قرار دادم و در ۷فروردین هنگام شب نر را به قفس ماده هدایت کردم.در ابتدا درروز کمی با هم درگیر می شدند ولی حالا با هم کنار آمده اند ولی خبری از آواز خواندن نر یا واکنش ماده یاجفت گیری نیست حتی لانه را هم داخل قفس گذاشتم اما تاثیری نداشت.حال میتوانم دوباره آنها را جدا کرده و آماده کنم یاخیر ؟اصولا باید چکار کنم؟ البته نوردهی نیز بطور مرتب از روشنایی طبیعی صبح تا شب ساعت ۱۱ بوده است.
قبلا از راهنمایی تان سپاسگزارم.

با سلام:
شما مراتحل را بخوبی انجام داده اید و پرندگانتان نیز جفت گردیده بودند اما یک نقص کاملا اشکار در روش نگهداریتان وجود دارد و انهم میزان نور دهی محیطی است که بیش از حد بوده است. میزان نور دهی درست در جهت تولید مثل پرندگان دارای اهمیت بسیاری است. نور دهی محیطی برای تولید مثل باید تا ۱۰ ساعت در کل روز باشد بیشتر از این مقدار نور دهی و گرمای زیاد محیط باعث تولک رفتن پرنده میگردد. پرندگان خود را جدا سازی نمایید و کم کم میزان تابش نور را کم نمایید تا به۱۰ ساعت در روز برسد یعنی در ساعت ۸ شب محیط تاریک سازی شود.دمای محیط را نیز بر همین مبنا کم نموده و بین۲۰ الی۲۳ درجه ثابت نگه دارید.در حال حاظر نیز تغذیه پرنده فقط ارزن و کتان و کمی میوه در هفته باشد پس از انکه شرایط اموخته شده را محیا ساختید میتوانید تغذیه را بهبود بخشید و پرندگان را جفت نمایید.

پاسخ

با سلام وخسته نباشید خدمت شما
قناریهای من دو تا تخم داشتن که باز نشدن وتخم ها رو برداشتم .روز اولی که تخم هارو برداشتم همش با هم زدوخرد داشتن وقناری نر هم پنبه های داخل لانه رو بیرون میریخت و روز دوم ارام تر شدن و ماده روزنامه ته قفسو پاره میکرد و میبرد توی لانه.
لطفا بگید برای اینکه زودتر تخم کنن و به شرایط ایده ال برای جوجه کشی برسند باید چیکار کنم؟

سلام:
لانه را اماده نمایید. تغذیه پرندگان را ایده ال نگه دارید. میزان تابش نور محیط را تنظیم نمایید.نگذارید نور محیط بیشتر از ۱۰ ساعت در روز گردد. استحمام دهی پرندگان به صورت مستمر انجام شود. دمای محیط راحدود۲۱ درجه ثابت نگه دارید.

پاسخ

باسلام و خسته نباشید:
ازچند روز پیش من دیدم که پر هاى پس قنارى نر داره شروع به ریزش میکنه ایا این یک بیمارى به شمار مى رود؟؟لطفا راهنمایى کنىد؟؟

سلام:
نخیر بیماری محسوب نمیگردد. پرنده شما در حال پر ریزی میباشد. تغذیه پرنده خود را اصلاح نمایید.استحمام دهی پرنده نیز مداوم در دستور کارتان باشد.

پاسخ

با سلام و عرض ادب
میخواستم بدونم بهترین دارو برای ورم روده قناری چیه
یکی از قناریهام ورم روده داره من بهش داروی tnt میدم آیا این داروی خوبیه

سلام:
قبل از هرگونه دارو دهی و تجویز دارویی از نوع بیماری پرنده خود اطمینان کامل حاصل نمایید بیماری های مختلفی وجود دارند که علائمی همچون ورم روده را نمایان میسازند.داروهای مختلفی برای این امر وجود دارد.تی ان تی نیز دارویی کاربردی و خوبی است اما به شرط انکه اصل باشد.

پاسخ

سلام
نخیر تغذیه پرنده را مطلوب نمایید.استحمام دهی نیزانجام شود. اگر دمای محل نگهداری پرندگان بالای۲۳ درجه است دما را بهاین اندازه برسانید و ثابت نگه دارید

پاسخ

سلامک
نخیر جدا ننمایید. تغذیه پرنده را ایده ال نگه دارید استحمام دهی نیز مرتب در دسترس پرنده باشد. دمای محیط اگر بالای۲۳ درجه است به حدود۲۱ درجه برسانید و ثابت نگه دارید.

پاسخ

سلام خسته نباشید
بنده یه قناری نر دارم که حدود شش ماهه خریدم و از ابتدا اماده بود و قرص میخوند و پسش هم بالا بود استحمام و تغذیش هم خوب بوده تا ده روز گذشته که یک ماده اماده هم خریدم که ان هم پسش متورم هست و تقریبا پرهای اطافش ریخته الان چند روزه کنار هم هستند و قناری نر شروع به اواز خوندن میکنه و از وسطهای خوندنش برا جفت گیری دنبال ماده میکنه که ماده فرار میکنه و نمیذاره اما این دو روزه بهتر شده کمی که هوا تاریک میشه راحتر میپرن رو همدیگه !!
اینم بگم که قناری ماده خیلی این شاخه اون شاخه میکنه و کف قفس میپره و حتی روی لونه میره ولی انگار تمایلی به لونه نداره !!!
لطفا راهنماییم کنید.

سلام:
قرار نیست پرندگان در همان ابتدای امر اقدام به جفتگیری نمایند. مدت زمانی بین۵ تا۱۰ روز زمان میبرد تا قناری ها باهم جفت شوند و جفتگیری نمایند و لانه سازی نمایند. زمانی که دو پرنده جفتگیری مرتب داشته باشند ماده قناری جهت اماده سازی لانه و تخم گذاری واکنش نشان خواهد داد.کمی صبور باشید و از ایجاد استرس برای پرندگان در این مدت دوریی جویید. مقداری کف دریا نیز در قفسشان قرار دهید.

پاسخ

با سلام
اون نکاتی که گفتید رو انجام دادم حالا ماده با شنیدن صدای نر جنب و جوش زیادی میکنه پسش شبیه کوزه شده اما کوچیکه نمیدونم چون تا حالا جفت نرفته اینجوریه پنبه براش میزارم لای قفس بعد از چند لحظه ورش میداره ولی خیلی بالبال نمیزنه فقط یک بار دیدم بالبال میزنه نمیدونم کاملا اماده شده یا نه

سلام:
اگر پرندگان خود را یک قفس ننموده اید متوانید پرندگان خود را جفت نمایید.

پاسخ

با سلام خدمت شما دوست عزیز
خیلی ممنون که درست و سریع پاسخ میدید
قناریهارو دیروز جفت کردم امروز صبح ساعت ۷ دیدم سه بار با هم جفت شدن اما بعد از یک ساعت قناری نر شرو به خواندن شدید کرد و دنبال ماده گزاشت و انگار داشت میزدش ایا این رفتار طبیعیه یا از مستی زیاد نره .

سلام:
این امر عادی است. تا چند روز دیگر این امر تداوم خواهد یافت پس از۴ روز دیگر لانه را در قفس پرندگان قرار دهید

پاسخ

با سلام…
من قناریهای نر و ماده ام رو حدود یک هفته جدا از هم نگهداری کردم پس قناریها نشان از امادگی برای جفت گیری میداد نر تا صدای ماده رو میشنید شروع به خواندن میکرد این رو هم اضافه کنم که همدیگه رو نمیدیدن و فقط صدای هم رو میشنیدن ماده گاهی هم یه ریزه خونی میکرد و نر شروع به خوندن میکرد همدیگه رو هم صدا میکردن و جواب میدادن حالا دیروز ظهر انداختمشون پیش هم و براشون وان گذاشتم و دوتاشون هم حموم کردن ولی از عصر دیروز شروع کردن به نزاع و به هم می پرن آیا باید جداشون کنم یا صبر کنم؟ اگر نزاعشون ادامه پیدا کرد مثل قبل دور از دید هم قرارشون بدم؟ در کل چه کاری باید انجام بدم؟ مرسی از توجهتوت

سلام:
اگر میزان نزاع کم است ایرادی ندارد تا۲الی۳ روز نزاع عادی است اگر بیش از این مدت نزاع به طول انجامد باید جداسازی صورت گیرد اگر که نزاع خاتمه یافت پس از این مدت پرندگانتان جفت شده اند و نازی به جدا سازی نیست اما همواره پرندگان را تحت نظر داشته باشید تا در صورت درگیری و زخمی شدن پرندگان بتوانید به سرعت جداسازی نمایید.پس از ۳ روز دیگرجهت دریافت اقدامات برایمان پاسخیه را ارسال نمایید.

پاسخ

با سلام مجدد
بالاخره نزاع قناریا تموم نشد و مجبور شدم از هم جداشون کنم چون کم کم احساس میکردم قناری ماده داره گوشه گیر میشه…الان هر کدوم از قناریا توی یک اتاق مجزا هستن الان باید چیکار کنم

سلام:
در حال حاظر جدا نگه دارید. به مدت ۱ هفته ویتامین دهی سه گانه به پرندگان شروع نماییداز ارائه تغذیه تخم مرغی به پرنده پرهیز نمایید ومقداری هفت تخم در دانه معمولشان ترکیب نمایید.

پاسخ

سلام دوست عزیز من یه جفت قناری دارم که الان جوجه هاشون ۱۱ روزه شده اما ماده شروع به جیگ زدن کرده و امروز دیدم که حالت مستی از خودش نشون میداد قناری ماده و قناری نر چن بار اقدام به جفت گیری کرد اما موفق نشد میشه با این توضیحات یه خورده راهنمایی کنین

سلام:
لازم است بدانید بین۱۲الی۱۷ روزگی جوجه ها,جفت اقدام دوباره به جفتگیری کامل مینمایندتا جوجه ها مورد تعلیم قرار گیرنداین یک خصلت زیستی در تمامی پرندگان جهت اموزش زیستی جوجه ها است. البته لازم به ذکر است این بستگی به امادگی کامل هر دو جفت دارد و میتواند زمان متغیر باشد.زمانی که دیگر جوجه ها به رشد نهایی خود میرسند و قادر بر نشستن بر روی چوب نشیمنگاه هستند که حدود۱۷ روزگی آنها میباشد میبایست جوجه ها را از قفس جدا سازی نمایید(یک رفتار عمده در تشخیص زمان جدا سازی جوجه ها و اقدام دوباره تولید مثل توسط والدین آنها نزاع و مورد زدخورد قرار گرفتن جوجه ها توسط والدین است که بدونه فوت وقت در این مرحله باید جدا سازی جوجه ها صورت پذیرد) و با تغذیه نرم آنها را تغذیه نمایید تا زمانی که جوجه ها قادربه تغذیه از دانه گردند با جدا سازی جوجه ها,جفت ها دوباره جفتگیری کامل نموده و اقدام به تخم گذاری مینمایندالبته نیاز است در این مقطع تغذیه و استحمام جفت در سطح ایده ال نگه داشته شود تا تخم های با باروری کامل داشته باشند.

پاسخ

سلام.لطفا کمکم کنید
نمیدونم دیگه چیکار باید بکنم .یه جفت قناری دارم.سه ماه پیش به قناریام شاهین زد ولی چیزیشون نشد نتونست ببرتشون ولی قناری نرم دیگه نمیخونه .جداش کردم از جفتش ولی نشد .گلاب تازه انواع گل خوشبو اطرافش گذاشتم .ولی بازم نشد.واسش اهنگ صدای ناری گذاشتم نشد.هیچ بیماریم نداره.صداش بعد حمله گرفته شده بود ولی یه هفته بعد خوب شد.صداشم نرماله .ولی اصلا به هیچی اهمیت نمیده.غذا خیلی خوب میخوره حتی حمامم میکنه.مشکل پر ریزیشم همون یه هفته خوب شد ولی دیگه نمیخونه.تنبلم نیس
اومدم جفتشون بدم چون قناری ماده بدجوری تمایل به تخم گذاشتن داشت.بعد اینکه قناری ماده تخم میذاشت کز میکرد یگوشه وقتیم ماده بلند میشد میرفت سراغ تخما سربه نیستشون میکرد.کلا پشیمونم کرد
لطفا کمکم کنید چیکارکنم این بخونه:(

سلام:
اگر در همان ابتدای امر حادثه به پرنده ویتایمن دهی مستمر را انجام می دادید در زمانی کوتاه بهبود میافت.پرنده تان را به محیطی نیمه تاریک با تابش نور کم انتقال دهید(استفاده از لامپ کم مصرف ۱۵ وات آفتابی در محل نگهداری).ویتامینی شمال کلیه گروهBبا دوز استاندارد بین الملی مخصوص قناری تهیه نمایید این ویتامین به روند بهبود پرندتان کمک می نماید.(حتما مقدار مصرف و دوز مناسب ویتامین برای پرنده را از دکتر دامپزشک بخواهید ارائه ویتامین گروه ب پرندگان دارای تدابیر خاص و ملاحظات خاص است نسبت به این امر توجه ویژه نمایید)استحمام دهی نیز در روند درمان توصیه میشود.

پاسخ

سلام.ببخشید دو سوال داشتم.من در پرورش فناری مبتدی هستم ویک جفت قناری نر وماده دارم. یک هفته جداشون کردم وبعد از اینکه دیدم مست شدن باهم گذاشتم.ولی وقتی نر سوار ماده میشه ماده از زیرش فرار میکنه ونمیزاره.
سوال دوم من اینه.خونمون هال پذیرایی هست ومن قناری ها را در هال گذاشتم وما تو خونه اکثر اوقات تو پذیرایی یا هال میشینیم وتا ۱۲شب ما بیداریم وچراغ های هال وپذیرایی روشنن.
آیا این کار برای قناری ها ضرر دارد؟راه حل چیه؟

سلام:
پرندگان خود را جدا سازی نمایید.ماده شما همچنان اماده نمی باشد. اگر نزاعی بین آنها رخ نمی دهد نشان از امادگی کم قناری ماده است.نورتاثیر زیادی در تولید مثل پرندگان دارد. اما لازم است بگوییم روشنایی محیطی زمان بندی خاص خود را دارد. در زمان تولید مثل و جفت اندازی پرندگان نباید میزان نور محیط نگهداری بیش از۱۰ ساعت باشد این امر تاثیر فراوانی در امادگی پرندگان دارد. پرندگان در زمان تولید مثل نیاز به استراحتی ۱۲ ساعته در محیط تاریک را دارند بهتر است مکان نگهداری پرندگان خود را تغییر دهید و میزان نور دهی محیط نگهداری پرندگان خود را نیز تنظیم نمایید.از طلوع افتاب محیط روشن سازی شود و پس از غروب افتاب محیط تاریک سازی شود . دمای مطلوب نیز بین۲۰ تا۲۲ درجه ثابت نگه داشته شود.

پاسخ

سلام من یک جفت قناری دارم که نره حدود ۷ ماهشه و مادهه ۳ ماه و نیم. به نظر شما کی میتونم با هم جفت بندازمشون؟ الان تو دو تا قفس جدا ولی در کنار هم نگه میدارمشون. نره وقتی مادرو ازش دور میکنی شروع به خوندن میکنه. لطفاً راهنمایی کنید.متشکرم

سلام:
قناری ها در سن۹ ماهگی به بلوغ تولید مثلی میرسند.نر ما در ۲ ماه اینده به صورت کامل به بلوغ میرسد اما از انجا که بلوغش به فصل تابستان میرسد و فصل تولکی در پرندگان است تا پاییز سال جاری باید صبر نمایید.ماده قناریتان نیز در پاییز به بلوغ میرسد امادگی لازم برای تولید مثل را خواهد داشت. تا اخر پاییز سال جاری باید صبر نمایید.

پاسخ

باسلام جوجه قناریم الان ۱۱ روزست با قناریام (نروماده)تو یه قفسن الان دو روزه که نرو ماده به هم میپرن و باهم درگیرن یه بارهم جفتگیریشونو دیدم نمیدونم باید جوجه رو جداکنم یانه ضمنا ماده از روز هشتم به بعد رو جوجه نخوابید و حس میکنم به جوجه کم غذا میدن لطفا راهنمایی کنید

سلام:
اگر نزاع بین پرندگان زیاد است قناری نر را جدا نمایید و اگر جوجه را مورد اسیب قرار نمی دهند مشکلی وجود ندارد تا چند روز دیگر که جوجه به سن۱۷ روزگی میرسد میتوانید جوجه را جدا نگهداری نمایید اما لازم است مداوم تغذیه نرم در دسترس جوجه قناری بگذارید تا جوجه به تغذیه دانه ای عادت نماید.جدا سازی جوجه پس از طی زمان گفته شده لازم است و مانع از به خطر افتادن سلامتش میگردد.پس از آن میتوانید دوباره پرندگان خود را جفت نمایید.

پاسخ

سلام.ستایش راد هستم دو روز پیش سوالی در رابطه آمادگی ونوردهی قناری ها پرسیدم که شما فرمودید قناری ماده آماده نیست وباید جداشون کنم.الان سوال من اینه که چطوری جداشون کنم منظورم اینه که بزارم همدیگر را ببینند یا نه؟

سلام:
پاسخ در سوال قبلیتان ارائه گردید.اما در جهت دانستن شما دوباره آنرا بیان میداریم.پرندگان خود را جدا سازی نموده و در قفس های مجزا نگه دارید به نحوی که پرندگان همدیگر نبنند اما صدای هم را بشنوند.اصولا نگهدارندگان قناری قفس ماده قناری را در زیر قفس قنار نر نصب مینمایند این روش کاملا مطلوب وپرکاربرد است

پاسخ

با سلامی دوباره
ببخشید که انقدر مزاحمتون میشم میخواستم بدونم قناری بعد از جفت خوردن چند روز بعد تخم میگذاره
اخه قناری من تخم نمیزاره و فقط پنبه میگیره دهنش براش لونه هم گذاشتم
ممنون اگر راهنمایی کنین

سلام:
۵ روز پس از جفت خوردن قناری باید لانه را در قفس قرار دهید پس از قرار دهی لانه و اماده سازی لانه توسط ماده قناری زمانی بین۳ تا۱۰ روز (این بستگی کاملی به نژاد و پرورش قناری دارد) اقدام به تخم گذاری مینماید

پاسخ

سلام خسته نباشید
بابت پاسخ به سوال قبلیم خیلی ممنونم
یه سوال دیگه دارم الان قناریام جفت خورده هستند و یه تخم هم دارن ولی نمیدونم کی تخم کرده . احتمال میدم دو روز باشه چون باد پسش از پریشب دیدم کم شده سوالم اینه که قناری ماده خیلی ریزه جیک جیک میکنه و خیلی کم شده ببینم روی تخم بخوابه و بیشتر در حال خوردن هست میشه راهنماییم کنید البته روی میله نشیمنگاه گاهی قناری نر بهش غذا میده .
خیلی ممنون از سایت عالی که دارید….

سلام:
تک تخمی به ندرت پیش می اید احتمال تخمگذاری های بعدی نیز وجود دارد.مدتی زمان میبرد تا رنده اقدام به خوابیدن بر روی تخم نمایید قالبا پرندگان بعد تخم گذاری دوم به حالت کرچی میروند و اماده خوابیدن بر روی تخم میگردند.در پرندگان تخم گذاری با فاصله یک روز در میان پس از تخم گذاری اول است. منابع تغذیه ایی پروتئینی نقش با اهیتی در تخم سازی دارند که باید در طول مدت تخم گذاری در دسترس پرنده ماده باشد.

پاسخ

سلام….
من قناریام رو که جفت زدم و سه روز پیش هم بودن و همه اش باهم درگیر بودن فرمودین جداشون کنم تا یک هفته…حالا بعد از یک هفته که از هم جدا بودن و همو صدا میزدن و پسشون بالا اومده بود پریروز جفتشون زدم ولی از دیروز باز درگیریشون شروع شده و یکم که به هم نزدیک میشن به هم میپرن و باز هر کدوم یه طرف قفس میشینه….چیکارشون کنم؟ اینم بگم که ماده ام اولین تولید مثلشه ولی نر یه دوره جفت گیری داشته

سلام:
احتمال انکه ماده از این نر خوشش نیاید زیاد است برخی ماده ها هر نری را برای جفتگیری مورد قبول قرار نمی دهند.دلایل امادگی پرندگان خود را برایمان ارسال دارید تا باز نگری نماییم.

پاسخ

سلام با تشکر از سایت خوبتان و عرض خسته نباشید ؛ یه سوال برام مطرح شده جوجه قناریم حالا ۱۷ روزس مادهه دیروز تخم گذاشته و جوجهه تو کپه خودش نمیخابه و میره تو کپه ای که تخم توشه و ماده رو بیرون کرده اگه جداش بکنم خودش غذای نرم میخوره یانه ؟ سوال دوم نر رسمی پرتقالی مو میتونم با ماده گلستر جفت بزنم یانه ؟ لطفا راهنمایی کنید

سلام:
در ۱۷ روزگی جوجه قناری میبایست انرا جدا نمود و با تغذیه نرم تا زمانی که خود جوجه بتواند از دانه تغذیه نمایید تغذیه اش نمود.اما لازم است نسبت به قادر بودن جوجه به پرواز اطمینان حاصل نمود. جوجه هایی که در این مقطع سنی در لانه میخوابند و ماده قناری هیچگونه واکنشی به آن ندارد بیشتر تحت تعلیم والدین خود هستند و احتمال ماده بودن آنها نیز بسیار است.بعله میتوانید جفت نمایید .

پاسخ

باسلام و عرض خسته نباشید امروز قناریم چهارمین تخمشم گذاشت (قناریم ۵ تخمه) که همشونو برداشته ام و فردا که پنجمیشم بذاره ۴ تا رو برمیگردونم زیرش حالا من باید چند روز دیگه صبر کنم تا جوجه ها بیرون بیان (تا کامل شدن تخمها ۷ روز طول کشیده) آیا همان ۱۴ روزه در میان یا کمتر؟ از لطفی که مینمایید جهت پاسخ متشکرم

با سلام وخسته نباشید
امروز ظهر من دیدم که قنارى ها لونه رو گود کردن اما من ازیه هفته پیش هیچ عمل جفت گیرى ندیدم به نظر شما قنارى ماده از روى مستى میخواد تخم بزاره یا نه؟؟
با تشکر.

سلام:
بعله امکانش وجود دارد.اگر ماده تان همچنان مستی داشته باشد تخم گذاری در این مواقع به دور از انتظار نیست و در صورت عدم جفتگیری تخمگذاری هرز است.

پاسخ

با سلام
امروز قناریام رو جفت زدم ولی قناری نر یه صداهای ریزی از خودش درمیاره مثل صدای جیرجیرک…این به چه معناست؟

سلام:
در صورتی که قناری اماده باشد این نشان از مستی بیش از حد پرنده است. اما گاه پیش می اید که پرنده اماده تولید مثل نیست و اینگونه صدا ها علل دیگری دارند.

پاسخ

سلام .ممنون از توضیحاتتون
قناریم که گفته ب.ودم شاهین زده بهش بهتر شده حالا میخونه مثل سابق نیس ولی از هیچی و بی حالیش بهتره. انگار تازه زنده شده.ممنون از کمکهایتان.
فقط یسوال داشتم واسه ناخن قناری چیکار کنم؟؟/به شکل بدی رشد کرده و بلند شده.چیکارش کنم؟؟؟

سلام:
کمکی به پرنده رسیدگی کنید به مرور زمان بهبودی کاملش را باز خواهد یافت.در مورد اصلاح ناخن نیاز به مهارت کافی است اگر این مهارت را ندارید و تا بحال کوتاه کردن ناخن را انجام نداده اید پرنده را نزدی با مهارت کافی ببرید تا ایشان برایتان ناخن را تا حد مجاز اصلاح نماید.ناخن پا پرندگان دارای رگ خونی است که اگر منبع نوری متمرکزی را (مثل چراغ قوه کوچک)بگیرید رگ قرمز رنگی در ناخن نمایان است۲ میلمیتر جلوتر از این رگ را که کاملا سفید است را میتوانید با ناخن گیر کوتاه نمایید.هشدار درصورت عدم مهارت کافی ممکن است به پای پرنده اسیب وارد شود در صورت عدم مهارت از این امر دوری جویید.

پاسخ

ببخشید یسوال دیگه هم دارم
مرغ عشقم دارم دستیه.وقتی میترسه یا چیزیو دوست نداشته باشه با دهن نفس میکشه وصدا درمیاره.سنشم کمه ۱ساله اس.حمومم نمیکنه از وان خوشش نمیاد میترسه ازش .حاضرم نیس طرف نور خورشید بره بالافاصله شروع میکنه به دهن زدن و با دهنش نفس میکشه.بنظرتون این مشکل اسمه؟؟؟یا یمشکل دیگه اس؟؟از بچگیش اینجوری بود .وقتی اینجوری میشه سریع میبرمش جایی که احساس ارامش کنه اونوقت دیگه اونجوری نفس نمیکشه میترسم از بخور اکالیپتوس استفاده کنم واسش چون اندازه دقیقشو نمیدونم .کمک کنین لطفا نگرانشم

سلام:
در مورد اول که فرمودید علت به ترس پرنده مربوط میشود که بهتر است پرنده را از اینگونه موارد استرس زا دور سازی نمایید. در مورد علت دوم و افتاب گیری پرنده باید بگوییم این کار شما اشتباه است مرغ عشق ها در مقابل گرمای زیاد و نور خورشید بسیار حساس هستند و نور خورشید مستقیم باعث سکته در این پرنده میگردد. از بردن پرنده زیر تابش مستقیم نور خورشیدبه شدت پرهیز نمایید.نیازی نیز به بخور دهی ندارد. اما گاهی اوقات ماهی ۱ بار یا هر چندماه یکبار بخور دهی جهت ضدعفونی نمودن محیط مفید است.در نیم لیتر اب در حال جوش میتوانید یک درب بطری از بخور را به آب اضافه نمایید( البته نکات ایمنی را رعایت نمایید تا موجب حادثه مثل سوختگی پیش نیایید)

پاسخ

با سلام و خسته نباشی
من یه قناری نر دارم اول بهار یک بار جفت رفته اما رنگ جوجش قشنگ نشد میشه باز تقویتش کنم با یه ماده دیگه جفتش کنم ایا زمان جفت اندازی قناری نگذشته و واسه تقویت نطفه بهش چی بدم

سلام:
اگر شهر سکونتتان گرمسیری نمیباشد و دمای هوای در حدود۲۳ درجه است تا خرداد ماه زمان دارید تاجوجه کشی نمایید.ویتامین سه گانه(A.E.D3) میتواند در تقویت مفید باشد.اما باید طبق دستور عمل ویتامین را به پرنده بدهید به مدت ۱ هفته ۴قطره در۵۰ سی سی آب ۱هفته استراحت و ۱ هفته دیگر نیز ویتامین دهی با دستور قبلی ادامه یابد که کلا۳ هفته میشود.

پاسخ

با سلام مجدد و عرض خسته نباشید بخاطر زحمات بی دریغ جنابعالی در پاسخگویی به سوالات اینجانب و دوستان
من چهارشنبه قناریهام رو جفت انداختم و تا الان هم نه جفت گیریشون رو دیدم و نه غذا دادن به هم رو دیدم ولی کنار هم میشینن و درگیری ندارن چطور باید متوجه بشم که جفتگیری کردن؟ و اینکه نر من سفیده و شنیدم جفت انداختن قناری سفید مشکله و همچنین در نگهداری از تخم و جوجه کوتاهی میکنن و کلا قناری سختی برای نگهداریه ولی قناری من هفتا اوازش رو کامل و قرص میخوند و به ماده هم علاقه نشون میداد و ماده هم متقابلا بهش توجه میکرد و بین خوندن نر اون هم یه چیزایی میخوند آیا اینا باهم جفت میرن؟ قناری ماده هم لیمویه یک دسته و جفت اولشه هر دوتا هم قناریهای کشیده و بلندین ولی نژادشون رو نمیدونم و الان چه نوع تغذیه ای براشون مناسبه؟ تخم مرغ رو که کنارشون میزارم فقط زرده رو میخورن و سفیده رو حتی رنده زدم و با هویج رنده زده مخلوط کردم ولی هویجها رو میخورن و سفیده رو جدا میکنن…و اینکه ایا این روزها براشون وان بزارم؟ روز اولی که جفتشون انداحتم وان گذاشتم ولی ابتنی نکردن توی اب خوراکیشون گلاب میریزم و تو وانشون هم میریزم و تو اتاق ام اسپری میکنم ایا کار درستیه؟ اسپری ضد کنه و شته رو هم یک بار توی اتاقشون در حد دو سه پیس اسپری کردم ایا کار درستیه و ادامه اش بدم؟

سلام:
لازم است از اماده بودن پرندگان خود اطمینان نمایید.قناری اماده پس از جفت سازی اقدام به جفتگیری می نماید و مداوم برای قناری ماده اواز خوانی میکند.از دادن زرده تخم مرغ به پرندگان خود پرهیز نمایید زرده تخم مرغ میتواند عارضه های توموری و ایجاد کلسترول بد در بدن پرنده نماید.وان استحمامی را مداوم در قفس قرار دهید. تا چند روز دیگر نیز صبر نمایید اگر پرندگان رفتار خوبی در کنار هم دارند متواند دلیلی بر جفت شدنشان باشد.استفاده از گلاب در آب پرندگان شرایط خاص خود را دارد گلاب پس از اولین مصرف خواص خود را از حالت استریل از دست می دهد و میتواند موجب ایجاد بیماری های گوارشی گردد.اما اسپری گلاب در حد کم منعی ندارد.استفاده مداوم اسپریضد شپشک نیاز نیست . درست است که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است اما در مورد اسپری های ضد کنه این مورد صدق نمی نماید .اگر نظافت قفس را رعایت نمایید دیگر احتیاجی به استفاده حشره کش ندارید.

پاسخ

سلام
یه قناری ماده داره که روزنامه میکنه و دهن میزنه ها در حد یه نر بلند خون متاسفانه صاحب قبلیش خیلی از این کار کشیده بود از زمانی که من گرفتمش ۶ ماه میگذره و تقریبا تمام پراش ریخته و تازه شروع کرده به دوباره در اومدن ولی باز هم توی همین حال بازم میخونه و مسته و روزنامه پاره میکنه و میچینه توی ظرف غذاش و میشینه توی ظرف غذا که تخم بزاره خلاصه یک نر هم دارم که خیلی مسته و قرص قرص میخونه
سوالم اینه که الان که اصلا برای جفت انداز ی زمان مناسبی نیست من چطوری این ماده رو تقویت کنم که یک ماهه و زودتر پراش در بیاد (پر ریزش در حدی بود که گردنش و پراش کاملا کچل شده بود الان خیلی بهتره نمونه عکسا رو از ایمیلم براتون میفرستم)
من دیشب مخلوط رو با جو پرک و پوست تخم مرغ و نارگیل و کتون سرخ و بیسکوییت رو پودر کردم با هم و با عسل ترکیب کردم گذاشتم براش توی قفس
به غیر از این چه چیز دیگه ای بدم بهش که پراش زودتر در بیاد و یک ماهه آماده بشه طفلک
نسبت کتون و ارزن چند به چند باید باشه برای ماده قناری؟؟؟

سلام:
بهتر است تا فصل پاییز از جوجه کشی منصرف گردید و بگذارید پرنده به تولکی برود و خودرا تا آن مقظطع صاف نماید تخم گذاری پرنده در این مقطع برای سلامتش خطر افرین است.در ابتدا باید بگوییم این تغذیه دست سازی که درست نموده اید کاملا غلط و خطر افرین است و هیچگاه از این نوع دستورات غذایی برای پرندگانتان استفاده ننمایید.پرنده ای که دچار تخم گذاری متعدد میگردد و دچار ناحیه پریزی ناقص است با فقر املاحی و ویتامینی و بهداشتی مواجه است که نیاز به اقدامات خاص و طول درمانی مدت دار دارد. یکی از ویتامین های مورد نیاز پرنده در این مقطع ویتامین سه گانه(A.E.D3) است که باید به مدت ۱هفته مستمر به پرنده ارائه گردد بهازای هر ۵۰ سی سی آب۴ قطره ویتامین در آب حل شود.پس از طی این مدت و سه روز استراحت ارائه مولتی ویتامین نیاز است ۳ روز مستمر به ازای هر۱۰۰ سی سی آب۷ قطره. پس از آن هر هفته ۱ بار ویتامین دهی.افتاب دادن پرنده و همچنین استحمام مداوم نیز برای پرنده در طول یک هفته اول ویتامین دهی مورد نیاز است.دانه کتان را ۳ به ۱ مخلوط کنید ۲لیوان ارزن ۱لیوان ارزن ریز.ارائه مستمر هفت تخم نیز لازم است.ارائه سفیده تخم مرغ هفته ای دوبار و در حد کم برای تامین پروتئین مورد نیاز پرها لازم است.مقداری دانه کاسنی نیز بعنوان یک سم زدا برای پرنده مفید است که در هفته۳ مرتبه به آن ارائه دهید.

پاسخ

ببخشید یسوال دارم اگه جوجه ککاتیل وسوار هواپیما کنم با خودم ببرم واسش مشکلی پیش میاد؟؟فشار هوا روش اثر میذاره؟؟فقط ۴۵ دقیقه اس سفرم تو هواپیما باید با خودم ببرمش
لطفا بگید براش بده؟؟؟؟یا اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
اگر مجوز پروازی برای پرندتان تهیه نمایید مشکلی ندارد میتوانید همراهتان ببریدمشکلی پیش نخواهد امد هواپیما ها مکان نگهداری مخصوص برای حیوانات را دارا هستند

پاسخ

با سلام مجدد
الان ۵ روز از جفت انداختن قناریها میگذره ولی هنوز جفت گیری و غذا دادن به هم رو ندیدم کنار هم میشینن ولی به هم غذا نمیدن با هم درگیر هم نشدن تا الان. قناری نر هم تو این پنج روز اصلا نخونده و ساکته…دیروز ظهر براشون چال گذاشتم و تا الان چال دست نخورده مونده…باید چیکارشون کنم؟ جداشون کنم یا نه؟ اگه نه که تا چند روز دیگه صبر کنم و بزارم پیش هم بمونن؟ این سومین نری هست که برای ماده میارم و از همه هم اماده تره و تنها نری هست که ماده باهاش نزاع نداشته…ماده رو دوست دارم و نمیخوام عوضش کنم ک دوست دارم ازش جوجه بگیرم ولی کم کم اعصابم دیگه داره خورد میشه…خواهش میکنم راهنماییم کنید

سلام:
اگر دمای هوای شهرتان رو به گرمی رفته است جدا سازی نمایید.بهتر است بگذارید پرنده تولکی را پشت سر بگذارد و فصل پاییز اقدام به جوجه کشی نمایید ان بهترین راه ممکن برای تقویت و حصول نتیجه مطلب است.

پاسخ

با سلام وعرض خسته نباشید
من یک قناری ماده جوان داشتم که با قناری نر جفت کردم و بعد از چند وقت تخم کرد ودو هفته نشست ولی تخم ها نطفه نداشت دوباره بعد یک هفته تخم کرد ولی این دفعه هر سه تاش باز شد اما جوجه ها یکی پس از دیگری مردند یعنی روز دومی که از تخم اومدن بیرون هر سه تاشون مرده بودن. به نظر من شب ماده روشون خوابیده واونا خفه شدن چون روز اول سالم بودن ولی صبح روز دوم که نگاه کردم مرده بودن.حالا میخواستم بدونم به خاطر اینکه اولین باره که جوجه دادن بی تجربه بودن اینجوری شده یا دلیل دیگه ای داره چون اب وغذا ومکانشون از هر نظر کامل بود.
الان میتونم دوباره جفت کنم یا دیگه جداشون کنم؟چون دارن پرریزی میکنن.
به طور کلی ماده بعد از چند دفعه تخم کردن با تجربه میشه وجوجه بزرگ میکنه؟

سلام:
علل بسیاری در مرگ جوجه های تازه متولد شده دخیل هستند که میتوان به ترتیب اینگونه نام برد:۱٫عدم مهارت ماده قناری در پرورش جوجه. ۲٫گشنگی جوجه ها و عدم تغذیه آنها توسط ماده قناری۳,کمبود برخی ویتامین های پیش نیاز قبل از باروری ماده قناری که به جنین داخل تخماهاانقال داده میشود۴٫بیماری عفونی بر اثر عدم رعایت نکات بهداشتی و ضد عفونی محیطی,۵دمای بالای محیط نگهداری و عدم تهویه مناسب۶خوردن پرز پنبه لانه توسط جوجه. با رعایت و پیشگیری های این موارد حصول نتیجه مطلوبی را در پرورش جوجه ها خواهید داشت.اگر پرندگانتان دچار پریزی شده اند بهتر است جدا سازی را انجام دهید و بگذارید تولکی آنها به پایان برسد از انجا که به فصل تابستان نزدیک میشویم و مقطع زمانی تولکی در قناری ها می باشد تا فصل پاییز صبر نمایید و در این فصل برنامه تغذیه مطلوب و تقویتی را برای پرندگان خود مهیا سازید.

پاسخ

باسلام قناریم ۵ تا تخم گذاشت که همه رو جمع کرده بودم حالا همشونو زیرش گذاشتم تا چند روز دیگه جوجه در میاد؟ باتشکر

با سلام:
از زمان قرار دهی تخم ها ۱۳ الی ۱۴ روز زمان خواهد برد تا تخم ها تبدیل به جوجه گردند.

پاسخ

سلام.من یک هفته راجب امادگی قناری ماده خودم براتون توضیح دادم وشما گفتید ماده من هنوز آماده نیست باید جداسازی کنم ومن هم جدا کردم وماده را زیر قفس نر تا یک هفته گذاشتم والان نر مست هست جنب وجوش داره اما ماده زیاد ندارم ولی اگر صدای نر را بشنوه جیک جیک میزنه واین دومین بار دارم میرم سمت قفس میبینم روزنامه را پاره کرده اما این یک هفته از جداسازی گذشته اما ماده جنب وجوش نداه وبی قراری نمیکنه فقط پاره کردن روزنامه وکمی جیک جیک زدن
درضمن استحمام یک روز درمیان براشون میزارم وسیستم نوردهی هم کاملا منظم هست
وماده من هم تا حالا سابقه تخم گذاشتن را نداره.
لطفا کمک کنید

با سلامک
از انجا که به اخر فصل جوجه کشی قناری میرسیم بهتر است بگذارید پرندگان به تولکی بروند. اما اگر دمای هوای شهر سکونتتان کاملا خنک است و به بالای۲۵درجه نرسیده است و هر دو جفت اماده اند جفت نمایید.

پاسخ

سلام:
بیشتر پرنده فروشان این بنبه را عرضه مینمایند. البته میتوانید از مغازه های که لحاف و تشک پنبه ای درست مینمایند پنبه خام تهیه نمایید این پنبه بعلت نداشتن پرز بهتر از پنبه دانه است.

پاسخ

با سلام
در حین نظافت قفس متوجه حرکت چیزی روی دستم شدم وقتی نگاه کردم موجود بسیار ریز و گرد مانندی رو دیدم که حس کردم شپشک میباشد لذا قناری ها رو تو یه قفس دیگه انداختم و قفس رو توی افتاب کاملا با اسپری کوپکس پوشوندم و بعد هم قناریها رو گرفتم و زیر بالها و و دمشون رو هم اسپری کردم کفی قفس رو هر روز میشورم و امروزم شستم و با اسپری بهش زدم ک گذاشتم تو قفس و قناریها رو انداختم توش حالا سوالم اینه که این اقدامات خوب بوده؟ و اینکه الان قناریها گیج میزنن و نمیتونن رو میله وایسن و تعادل ندارن و مرتب خودشون رو میخارونن و زیر بالها و دمشون رو نوک میزنن ایا مشکلی براشون پیش اومده و با توجه به اینکه تازه جفتشون زدم ایا مشکلی در روند جفت گیریشون ایجاد میکنه؟ ممنون از توجهتون

از وجود شپشک اطمینان حاصل نمایید اینکه فقط یکبار با چیزی مواجه گردید که احتمال شپشک را می دهید نمیتواند دلیل خوبی باشد.اسپری کردن قفس حتما باید در محیط باز صورت گیرد و حدود۲ ساعت زمان باید بعد آن سپری شود تا عوارض ناشی از سم به پرندگان سرایت ننماید . بعد از هر بار اسپری پرنده باید وان استحمامی قرار دهید تا پرندگان مسموم نگردند خارش پرندگان بعلت حساسیت به سم است که پوست واکنش نشان می دهد.در زمان جفتگیری هیچ اختلالی بوجود نمی اید و میتوان عارضه را پیگیری نمود.برگ بو از عطاری خرید اری نمایید به ازای ۱ لیوان اب در حال جوش ۱۵ برگ را به اب اضافه نمایید و بگذارید بجوشد پس از سرد شدن محلول برگ ها را خارج نموده و درون اسپری دستی بریزید و بر روی پرندگان و قفس اسپری نمایید این داروی گیاهی ضد شپشک کاملا گیاهی و بی خطر است.

پاسخ

در ضمن پرهای نر هم با توجه به اینکه قرص خونی میکرد و با ماده هم در روز اول جفت زنی نوک نوک میکردن و به هم غذا میدادن خیلیش رو تو کاور زیر قفس ریخته بود. زیر قفسشون رو هم چهارتا سیر سوراخ سوراخ شده چهارگوشه قفس گذاشت. اگه میشه لطف کنید اسم قطره گردنی رو هم برام بگید تا از اون استفاده کنم میترسم اسپری روشون تاثیر بد بزاره

سلام
من یه جفت از قناری هایم الان تخم چهارمش رو گذاشته و دائماً از رو تخم بلند میشه میره قناری نر رو میزنه و دوباره میره رو تخم میخوابه میخواستم مشکل رو بدونم از چیه .
باتشکر

با سلام:
مشکل قناری نر است که به ماده دانه دهی نمیکند. کمی تغذیه پر باار بهمراه میوه و سبزیجات ارائه نمایید تا این مشکل برطرف گردد. استحمام دهی قناری نر نیز کمک شایانی در رفع این مورد دارد.