دسته‌ها
سهره

سهره را با قناری جفت نکنید

جفت کردن سهره با قناری یک خلاقیت است یا یک حماقت؟آیا فکر میکنید از جفت کردن سهره با قناری چیز جدیدی خلق میکنید؟ایا فکر میکنید در صورتی که بتوانید از جفت کردن سهره وقناری جوجه ای حاصل نمایید مهار ترین فردی هستید که توانسته دو پرنده نا همجنس را با هم جفت نماید و مورد تشویق دیگران قرار میگیرید؟ایا تابحال به این امر فکر نموده اید که بر چه مبنا و اصولی سهره را با قناری جفت مینمایید؟اینها کمترین میزان سوالاتی است که هیچوقت از خودتان نمی پرسید و فقط  به دنبال افتخار کسب کردن از این طریق هستید.خیلی افراد فکر مینمایند که چون سهره وقناری از نظر علمی در یک گروه قرار دارند و دسته بندی میگردند  میتوان آنها را جفت نمود اما این یک باور کاملا غلط است که در بین برخی نگهدارندگان باب شده است.(دسته بندی پرندگان و حیوانات نوعی جمع اوری اطلاعات بر حسب گونه سانی  و چگونگی نوع زیستی است تا بتوان براحتی به اطلاعات زیستی پرنده یا حیوانات مبنی بر چگونگی نوع زیست آنها دست یافت.) نه انکه چون هم رده و در یک گروه هستند میتوان دوگونه مختلف را با هم جفت نمود ,این عمل باعث ایجاد اختلال در زیست و طبیعت هر موجود زنده ای میگردد و باید از این امر دوری جویید.

بیایید واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم در طبیعت تمامی پرندگان و حیوانات با هم نسلان خود زاد و ولد مینمایند و با غیر هم نسل خود زاد و ولدی ندارند که این امر بر هیچکس پوشیده نیست.از نظر آفرینش و به امر پروردگار برای هر جانداری روی زمین یک جفت همسان و همشکل وجود داردکه اگر غیر از آن بود تعادل زیستی کاملا برهم میخورد(ایا تا بحال جایی دیده اید  کلاغ عاشق کبوتر گردد یا طاوس عاشق قرقاول گرد) دست بردن درآفرینش مخلوقات پروردگارنوعی اختلال در طبیعت و زیست جانداران محسوب میشود و باید از این امر دوری جویید که اگر غیر از این بود خدا خود حاکم مطلق است و به اذن او حتما این امر صورت میپذیرفت(بر چه مبنا و اصول واز  چه رو ما انسانها به اینگونه کارها مبادرت می ورزیم). ما  ایرانیان که خود را شهره فرهنگ و قدمت میدانیم نباید این سخن بزرگان قدیم را که همیشه گفته اند ( کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز) را از یاد ببریم ,و عملی را انجام دهیم که نقض کننده اشکارای فرهنگ و قدمت علم  و افرینشش خدای ماست.اما هستند افرادی که بعلت عدم اگاهی اقدام به جفت کردن دو پرنده نا همگون مینمایند که کاملا اینکار آنها اشتباه و غلط است.چه از نظری زیستی و چه از نظر اعتقادی جفت کردن سهره با قناری یک عمل کاملا اشتباه  است و توصیه می نماییم تا حد امکان از این امر دوری جویید. هیچ اجباری وجود ندارد و ما نمیتوانیم هیچ فردی یا شخصی را مجبور به انجام یا عدم انجام کاری نماییم از انجا که هر فردی دارای بینش عقلی کامل است حقیت انتخاب را برایشان محترم میشماریم تا خود تصمیم عاقلانه و عادلانه ای بگیرد

                      (حق انتخاب با خوتان است ما اموزگار این راحیم)

 

 

 

24 دیدگاه دربارهٔ «سهره را با قناری جفت نکنید»

داشی الان همه سهره قناری میکشن پسرعمه من ده جفت سهره جفت خورده داره کسی که بتونه سهره و قناری جفت بده خیلی حرفیه.شما حتما نتونستی سهره جفت بدی چرت نوشتی با جمعی بکه

با سلام:
دوست گرامی لازم است بدانید ما بعنوان یک تیم تحقیقاتی و در راستای اطلاع رسانی صحیح و وظیفه ذاتی در این عرصه در حال تلاش میباشیم. از انجایکه بیشتر اعضای تیم تحقیقاتی ما در عرصه ژنتیک حیوانات دارای دانش و تبحر کافی هستندبه راحتی می توانیم اقداماتی خاص بر روی حیوانات مختلف انجام دهیم که افراد عادی قادر به انجام این امور نخواهند بود. ما برحسب منطق عقلی وفکری خود هیچ زمان دست در خلقت افرینش خداوند مننان نخواهیم برد ان دسته افرادی که مبادرت به اینگونه اقدامات می نمایند خود مسئول کارشان هستند و از منظر ما نیز حرفه ای نامیده نمیشوند.کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز.
لازم است بدانید که جوجه حاصله از سهره و قناری فاقد قدرت باوری است پرنده ای که نتواند تولید مثل نماید بی شک دچار نقص است و گناهکار این امر آن فردی است که باعث این نقص ژنتیکی در پرنده ای شده است که حق حیات مطلق دارد,قبل از هرگونه گویش سخن ناسنجیده قبلش بخوبی اطلاعات خود را ارتقا دهید

پاسخ

آخه داداش من این چه حرفیه که شما میزنی؟اگه اینجوری بود که قاطر (حاصل اسب و خر) هم به وجود نمیومد
الان دارن انسان و حیوان رو شبیه سازی میکنن این گناه نیس؟
موضوع جالب اینه که تنها حیوانی که میتونه با گونه ی حیوان دیگر تولید مثل کنه به گفته ی کتب درسی فقط همین اسب و قاطره
پس دیدگاهتو درست کن شاید این دری به سوی یه علم واحد باشه!!!

سلام:
دوست گرامی :تلاش و کل حرف ما برحفظ گونه هایی است که در طبیعت و زندگی ما نقش سازنده دارندو انقراض نسل اینگونه حیوانات و پرندگان میتواند لطمه شدیدی به محیط زیست وارد سازد.بر فرض مثال حرف شما صحیح است و ما اشتباه می پنداریم شما میگویید قاطر از خر و اسب بوجود می اید یعنی ماهیتی دارد که از دو گونه متفاوت است حال فرض بگیرید نسل خر ونسل اسب منقرض گردیده و ما کلی قاطر در دنیا داریم قاطری که فاقد قدرت تولید مثلی و زاد و ولدی است این قاطر هاتا چه زمانی متواند به زیست خود ادامه دهدو جای نبود خر و اسب هایی که نسلشان منقرض شده است را بگیرند؟ چند سال بعد همه آن قاطر ها هم خواهند مرد و پس از آن نه دیگر خری هست و نه اسبی نه آن قاطر هایی که به دست انسان ها بوجود امده اند چرا چون افراد روشنفکری گفتند از ترکیب خر نر و اسب ماده حیوانی بوجود می اید که نامش قاطر است و این قاطر درست است که قابلیت تولید مثل ندارد اما باربر خوبی نسبت به خر و اسب است و دری به پنجره علم باز شده.این را نیز می گوییم که قاطر ها را نمیتوان جز گونه ها نامبرد چون قادر به تولید مثل از نژاد خود نیستند. در مورد سهره قناری نیز همین بیان صدق میکند سهره قناری نیز جز” گونه ها”محسوب نمیشود چون قادر نیست از نژاد خود تولید مثل نماید.
در شبیه سازی شما باعث هیچ تغییری در اصل گونه نمیشوید,در اصل دارید همسان همان حیوان یا انسان را به روش مصنوعی اما با ماهیتی طبیعی تولید مثل مینمایید و مانع از انقراض نسل و نجات بشریت میشوید.(مگر در شبیه سازی چیز جدیدی تولید میکنند که بر روی زمین وجود ندارد)حال از خودتان بپرسید این امر کجایش گناه محسوب میشود؟
امید داریم از سخنان ما ناراحت نگردیده باشید و پاسخ مطلوبی را خدمتتان ارائه نموده باشیم.

پاسخ

والا من که یه سهره دارم که فعلا مست نیس ولی بهفکر جفت کردن با سهره هستم نه با قناری چون هم سخته و هم به قول شما گناه.

تنها دو رگه سهره با قناری نیست که در زیستشان دست برده اند , ماهی پرت که از خانواده سیجلاید است را هم با دستکاری به وجود اورده اندکه عقیم است

سلام
خیلی از موجودات خداوند . حاصل امیزش …..چند موجود متفاوت اما از نظر علمی در یک خانواده هست …
دلیل کاملا غیر منطقی و بی پایه و اساسی ارایه نمودی
اگر برای گفته هتنون دلیل کاملا علمی و پزوهشی دارین ارایه بدین لطفا …..
این گونه دلایل شما مخالفت کامل با پیشرفت … داره …
البته تا زمانی که دلیل علمی و زنتیکی ارایه ننمودین
با تشکر

سلام:
سخنان شما نشان می دهدکه اطلاع جامعی در این مبحث دارید ما خیلی مشتاق میشویم برای ما نیز نام چند گونه از این حیوانات را که از نظر گونه سانی حاصل چند موجود متفاوت هستند را برای ما ارسال نمایید تاهم دیگر کاربران با آنها اشنا شوند و هم سطح دانستن ما نیز به اندازه شما در این معقوله بالا برود.این را نیز برایمان بگویید چه چیز این امر مانع و یا باعث پیشرفت میشود برای ما کاملاجای سوال دارد؟
ما بر حسب وظیفه خود انچه را که عقلانی ومنطقی میرسد را اطلاع رسانی مینماییم و نظرات دیگر دوستان نیز برایمان قابل احترام است و هیچ اجباری بر کسی روا نداشته ایم .برای این امر نیز جواب کاملا علمی نیز داریم که پس از تکمیل آن این صفحه را بروز خواهیم نمودکه پاسخ خود را از این طریق دریافت خواهید نمود.

پاسخ

من خودم چندین سهره قناری تولید کردم و پول خوبیم در آوردم ازش ولی با خوندن این متن و کمی فکر کردن دیدم حرف منطقی هست به عقیده شخصی خودم ما جوجه سهره قناری تولید میکنیم چون خوده جوجه سهره نمیشه ب سادگی تولید کرد ولی با خوندن متن شما و با توجه به اینکه سهره از طبیعت صید میشه و نسلش رو به انقراض هست در طبیعت و اگرم سهره ای در طبیعت هست همشون از نزاد های ضعیفی هستن بنابراین تمام تلاشمو میکنم تا خوده سهره هارو جفت کنم و نزاد سهره خالص رو تولید کنم
با تشکر از متن مفیدی ک گذاشتین

با سلام خدمت شما کاربرگرامی:
از احترامی که به طبیعت و گونه های جانوری قائل هستید سپاسگذاریم و برایتان ازخداوند مننان ارزوی بهترینها را خواستاریم.
موفق و پیروز باشید.

پاسخ

با سلام:
در ابتدا لازم است که سهره نر دهندار باشد و کاملا صاف شده باشد پس از آن سهره ماده را با فاصله ۵ متر در ارتفاع بالا نصب کنید پس از مدتی سهره نر در صورت امادگی هر دو جفت سبک اوازی خواصی را میخواند که میتوانید پرندگان را در این مقطع جفت نمایید.

پاسخ

باعرض سلام و خسته نباشید
منظور از سهره دهندار و صاف چیه
من تابحال سهره نداشتم ولی حدود۳هفته پیش ی سهره بیابونی خریدم
ک الان فقط درحد۲تا۳ثانیه چع چه میزنه
درابتدا چیکارکنم ک ب خوندن بیاد
بعد میخام براش جفت بخرم ک تنها نباشه
سنشپ نمسدونم الانم بهش شاهدانه
میدم
و گاهی یرگ ترب ک عاشقشه
تخم کاهو و کتانم دوست داره ک گاهی بهش میدم
با سپاس فراوان
در ضمن تو اسن مدت سهرمو ی میخش کردم کنار چنتا گلدون تو ارتفاع داخل ی ایوون تقریبا بسته

با سلام:
سهره دهندار یا صاف به سهره ای گفته میشود که کاملا اواز خوانی دارد و از نظر پرها و صدایی به تکامل رسیده است.چه چه زدن پرنده نیاز به زمان دارد و ااین امر کمک میکند پرنده در یک مقطع زمانی قرص خوانی کند.برای تهیه جفت فعلا زود است سهره های نررا باید به صورت تکی نگهداری نمود و در فصل جفت یابی برایشان جفت پیدا نمود. مکان نگهداری نیز مطلوب است.

پاسخ

واقعا چقدر ایرانیا حقیقت گریزن و برای درک و شعورشون ب اندازه ی سر سوزن ارزش قایل نیستن
ولشون کن……
بجای اینکه بیان تشکر کنن از اطلاع رسانی و بینش شما میان توهین میکنن………..داداش واقعا ممنون از مطلبت خیلی خوب بود……خدا اجرت بده و صبربده با این جماعت.

با سلام
همراه گرامی 6019
از اینکه این مطلب مورد توجه شما قرار گفت خوشحالیم و امیدواریم دیگران هم به دور از تعصبات بی منطق و غیر واقعی فقط لحظه ای خود را جای دیگر حیوانات قرار دهند تا دنیای بهتری را رقم بزنیم.
امیدواریم با همراهی شما عزیزان نیز در انتشار مطالب درست و منطقی جامعه بهتری را داشته باشیم
برای ما افتخار است منتخب شما شده ایم.

پاسخ

سلام . من مدیر ارشد سایت انجمن ایرانی دوستداران سهره هستم حدود 20 ساله سهره بازی و قناری بازی میکنم از زمانیکه سهره دهن اصیل 2 هزار تومن بود تا الان که اون دهن اصیل وحشی دیگه وجود نداره و اگر اگر اگر پیدا بشه با همون دهن کمتر از 20 میلیون نیست . بنده سالها سهره رو با قناری جفت زدم و جوجه هم گرفتم همه هم منو میشناسن الان ترک کردم و خدا منو ببخشه چون با دست خودم حیوانی عقیم خلق می کردم اینجا هم شانسی اومدم و نظرم رو گفتم . اگه خیلی ادعاتون میشه کاری کنید که همون دهن اصیل دوباره برگرده با جفت زدن سهره با سهره . سهره قناری گرفتن هنر نیست یک گناه هست فنا کردن زندگی یک موجود زنده هست . خود دانید . از این آقا هم کمال تشکر رو دارم که سر این موضوع رو باز کردند
یا حق

با سلام:
ممنون از سخنان گوهر بار شما .سایت 6019 یک سایت عام المنفعه است در صورتی که علاقه مند باشید میتوانید با تیم ما تبادل اطلاعات نمایید تا دیگر هموطنان عزیز نیز بهره ببرند.

پاسخ

سلام . خوشحالم که عضو شدم و این مطلب رو دیدم . قصد داشتم سهره رو با قناری جفت کنم که الان دیگه منصرف شدم
اگه قناری با گل به سر جفت بشه چی؟ جوجه گل به سر قناری عقیم نیست . من یه ماده ش رو داشتم پارسال با یه نر قناری ازش جوجه گرفتم . خداییش یه جوجه عتیقه هم بهم داد

ما توصیه داریم که هر نسلی را با نسل خودش جفت نمود. بهتر است گلبسر را نیز با گلبسر جفت کنید و جوجه گیری نمایید گلبسر ها خودشان هم اواز قشنگی دارند و هم جوجه هایشان ارزشمندتر هستند.

پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *