سهره را با قناری جفت نکنید

جفت کردن سهره با قناری یک خلاقیت است یا یک حماقت؟آیا فکر میکنید از جفت کردن سهره با قناری چیز جدیدی خلق میکنید؟ایا فکر میکنید در صورتی که بتوانید از جفت کردن سهره وقناری جوجه ای حاصل نمایید مهار ترین فردی هستید که توانسته دو پرنده نا همجنس را با هم جفت نماید و مورد تشویق دیگران قرار میگیرید؟ایا تابحال به این امر فکر نموده اید که بر چه مبنا و اصولی سهره را با قناری جفت مینمایید؟اینها کمترین میزان سوالاتی است که هیچوقت از خودتان نمی پرسید و فقط  به دنبال افتخار کسب کردن از این طریق هستید.خیلی افراد فکر مینمایند که چون سهره وقناری از نظر علمی در یک گروه قرار دارند و دسته بندی میگردند  میتوان آنها را جفت نمود اما این یک باور کاملا غلط است که در بین برخی نگهدارندگان باب شده است.(دسته بندی پرندگان و حیوانات نوعی جمع اوری اطلاعات بر حسب گونه سانی  و چگونگی نوع زیستی است تا بتوان براحتی به اطلاعات زیستی پرنده یا حیوانات مبنی بر چگونگی نوع زیست آنها دست یافت.) نه انکه چون هم رده و در یک گروه هستند میتوان دوگونه مختلف را با هم جفت نمود ,این عمل باعث ایجاد اختلال در زیست و طبیعت هر موجود زنده ای میگردد و باید از این امر دوری جویید.

بیایید واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم در طبیعت تمامی پرندگان و حیوانات با هم نسلان خود زاد و ولد مینمایند و با غیر هم نسل خود زاد و ولدی ندارند که این امر بر هیچکس پوشیده نیست.از نظر آفرینش و به امر پروردگار برای هر جانداری روی زمین یک جفت همسان و همشکل وجود داردکه اگر غیر از آن بود تعادل زیستی کاملا برهم میخورد(ایا تا بحال جایی دیده اید  کلاغ عاشق کبوتر گردد یا طاوس عاشق قرقاول گرد) دست بردن درآفرینش مخلوقات پروردگارنوعی اختلال در طبیعت و زیست جانداران محسوب میشود و باید از این امر دوری جویید که اگر غیر از این بود خدا خود حاکم مطلق است و به اذن او حتما این امر صورت میپذیرفت(بر چه مبنا و اصول واز  چه رو ما انسانها به اینگونه کارها مبادرت می ورزیم). ما  ایرانیان که خود را شهره فرهنگ و قدمت میدانیم نباید این سخن بزرگان قدیم را که همیشه گفته اند ( کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز) را از یاد ببریم ,و عملی را انجام دهیم که نقض کننده اشکارای فرهنگ و قدمت علم  و افرینشش خدای ماست.اما هستند افرادی که بعلت عدم اگاهی اقدام به جفت کردن دو پرنده نا همگون مینمایند که کاملا اینکار آنها اشتباه و غلط است.چه از نظری زیستی و چه از نظر اعتقادی جفت کردن سهره با قناری یک عمل کاملا اشتباه  است و توصیه می نماییم تا حد امکان از این امر دوری جویید. هیچ اجباری وجود ندارد و ما نمیتوانیم هیچ فردی یا شخصی را مجبور به انجام یا عدم انجام کاری نماییم از انجا که هر فردی دارای بینش عقلی کامل است حقیت انتخاب را برایشان محترم میشماریم تا خود تصمیم عاقلانه و عادلانه ای بگیرد

                      (حق انتخاب با خوتان است ما اموزگار این راحیم)

 

 

 

اشتراک گذاری این نوشته

24
دیدگاه بگذارید

11 سوالات ارسالی
13 پاسخگویی به سوالات
0 مشترکین
 
پرسشهای پرطرفدار
پرطرفدارترین پاسخ های ارسالی
13 نویسنده دیدگاه
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین
به من اطلاع بده
ehsan.a

سلام . خوشحالم که عضو شدم و این مطلب رو دیدم . قصد داشتم سهره رو با قناری جفت کنم که الان دیگه منصرف شدم
اگه قناری با گل به سر جفت بشه چی؟ جوجه گل به سر قناری عقیم نیست . من یه ماده ش رو داشتم پارسال با یه نر قناری ازش جوجه گرفتم . خداییش یه جوجه عتیقه هم بهم داد

سلام . من مدیر ارشد سایت انجمن ایرانی دوستداران سهره هستم حدود 20 ساله سهره بازی و قناری بازی میکنم از زمانیکه سهره دهن اصیل 2 هزار تومن بود تا الان که اون دهن اصیل وحشی دیگه وجود نداره و اگر اگر اگر پیدا بشه با همون دهن کمتر از 20 میلیون نیست . بنده سالها سهره رو با قناری جفت زدم و جوجه هم گرفتم همه هم منو میشناسن الان ترک کردم و خدا منو ببخشه چون با دست خودم حیوانی عقیم خلق می کردم اینجا هم شانسی اومدم و نظرم رو گفتم . اگه خیلی ادعاتون میشه کاری… ادامه مطلب »

canarry

واقعا چقدر ایرانیا حقیقت گریزن و برای درک و شعورشون ب اندازه ی سر سوزن ارزش قایل نیستن
ولشون کن……
بجای اینکه بیان تشکر کنن از اطلاع رسانی و بینش شما میان توهین میکنن………..داداش واقعا ممنون از مطلبت خیلی خوب بود……خدا اجرت بده و صبربده با این جماعت.

سیاوش

باعرض سلام و خسته نباشید
منظور از سهره دهندار و صاف چیه
من تابحال سهره نداشتم ولی حدود۳هفته پیش ی سهره بیابونی خریدم
ک الان فقط درحد۲تا۳ثانیه چع چه میزنه
درابتدا چیکارکنم ک ب خوندن بیاد
بعد میخام براش جفت بخرم ک تنها نباشه
سنشپ نمسدونم الانم بهش شاهدانه
میدم
و گاهی یرگ ترب ک عاشقشه
تخم کاهو و کتانم دوست داره ک گاهی بهش میدم
با سپاس فراوان
در ضمن تو اسن مدت سهرمو ی میخش کردم کنار چنتا گلدون تو ارتفاع داخل ی ایوون تقریبا بسته

سیاوش

باسلام خدمت شما
من چجوری میتونم سهمو با ی سعرع ماده جفت بندازم

محسن

من خودم چندین سهره قناری تولید کردم و پول خوبیم در آوردم ازش ولی با خوندن این متن و کمی فکر کردن دیدم حرف منطقی هست به عقیده شخصی خودم ما جوجه سهره قناری تولید میکنیم چون خوده جوجه سهره نمیشه ب سادگی تولید کرد ولی با خوندن متن شما و با توجه به اینکه سهره از طبیعت صید میشه و نسلش رو به انقراض هست در طبیعت و اگرم سهره ای در طبیعت هست همشون از نزاد های ضعیفی هستن بنابراین تمام تلاشمو میکنم تا خوده سهره هارو جفت کنم و نزاد سهره خالص رو تولید کنم با تشکر… ادامه مطلب »

محسن

سلام
خیلی از موجودات خداوند . حاصل امیزش …..چند موجود متفاوت اما از نظر علمی در یک خانواده هست …
دلیل کاملا غیر منطقی و بی پایه و اساسی ارایه نمودی
اگر برای گفته هتنون دلیل کاملا علمی و پزوهشی دارین ارایه بدین لطفا …..
این گونه دلایل شما مخالفت کامل با پیشرفت … داره …
البته تا زمانی که دلیل علمی و زنتیکی ارایه ننمودین
با تشکر

العبد مهدی

سلام در یک کلمه تمام احساسم رو نسبت به این مقاله بیان میکنم
احسنتم

مهران

والا من که یه سهره دارم که فعلا مست نیس ولی بهفکر جفت کردن با سهره هستم نه با قناری چون هم سخته و هم به قول شما گناه.

mohamadsaadi

خیلی ممنون از مطالب مفیدتون .واقعا لذت بردم