بازگشت به نوشته‌ها
عکس مرغ عشق,تشخیص مرغ عشق

روش,تشخیص,جنسیت,نگهداری,مرغ عشق,نر,ماده

مرغ عشق در حالت کلی می توان به 3گروه هلندی و استرالیایی و نژاد معمولی ساده تقسیم کرد که نژاد هلندی و استرالیایی آن دو برابر بزرگتر از نژاد معمولی آن است که دارای تیره و گونه های اصلاح نژاد شده با علم ژنتیک است که معمولا درکشورانگلستان نگهداری شده ودرایران هم موجود است .مرغ عشق خانگی ، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ‌تر است. طول بدن این مرغ عشق بین ۱۶ تا ۲۰ سانتیمتر می‌باشد. عمر انواع وحشی آن ۱۰ تا ۱۴ سال و عمر نوع خانگی آن اغلب کمتر از ۵ سال است. البته در میان مرغ عشقهای خانگی گاه عمر 12 ساله نیز مشاهده شده‌است.
رنگ طبیعی و اصیل مرغ عشق سبز چمنی می‌باشد که بیشتر در نژاد هلندی این رنگ مشهود تر است. انتهای پشت ٬سینه و شکم سبز می‌باشد.پشت سر ٬بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی به صورت موجی می‌باشد.دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره‌اند.پرهای دم سبز بوده و دارای نوار زردی می‌باشد.امروزه بخاطرعلم ژنتیک و اصلاح نژادی, مرغ عشق در رنگ های گوناگون دیگرنیز وجود دارد از سبز تا ابی و سفید و زرد خالص و نژاد ابلغ گونه مرغ عشق نیز وجود دارد.صورت مرغ عشق تا گلو زرد روشن است و در انتهای صورتش لکه‌های بنفشی که ریش نامیده می‌شود وجود دارد.پلکها بسیار نازک هستند و از سمت پاین به بالا جمع می‌شوند.نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر از بالایی می‌باشد.

روش تعیین جنسیت مرغ عشق

برایتشخیص جنست نر و ماده مرغ عشق بهترین گزینه توجه به پوستی که در بالای منقار قرار دارداست.  سوراخهای بینی دراین قسمت واقع شده اند.درجنس  نر مرغ عشق  رنگ این پوست آبی تیره است اما در نوع ماده( در زمان جوجگی آبی روشن ) و در هنگام بلوغ کامل مرغ عشق ماده  قهوه‌ای یا متمایل به اخرایی و قهوه‌ای یا آجری رنگ است.غلظت و پر رنگی رنگ آبی این پوست در نوع نرمرغ عشق همواره مشخص است هرچند در نرهای مریض این رنگ مات می‌شود و در نرهای مسن قهوه‌ای شده و ترکهایی در آن دیده می‌شود.اما رنگ این پوست در ماده‌ها متغیر است در موقع تخم گذاری و در جوانی صاف و روشن تر است و پس از این مدت تیره تر و چروک دار می‌گردد.

رفتار شناسی مرغ عشق

مرغ عشق پرنده ای باهوش و اجتماعی است و از بازی کردن لذت میبرد. مرغ عشق ماده علاقه زیادی به جویدن اجسامی مانند چوب دارد که این تمایل در جنس نرمرغ عشق کمتر است. مرغ عشق علاقه زیادی به همبازی شدن با آدمی دارد و قادر به تقلید محدود صدا و سوت زدن است. مرغ عشق خیلی زود اهلی شده و به خانه خو می‌گیرد. می‌توان به آن یاد داد که روی انگشت بنشیند. حضورسگ و گربه موجب ناراحتی پرنده می‌شود حتی اگر به آن دسترسی نداشته باشند, پرنده جدید را باید به تدریج وارد کرد لذا اگر تصمیم گرفتید تا برای مرغ عشق خود جفت تهیه کنید، بهتر است که پرنده جدید را ابتدا در قفسهای مجزا ولی کنار هم نگه دارید تا به هم عادت کنند.

شروع تخم گذاری مرغ عشق در آغاز فصل بارندگی می‌باشد.مرغ عشق ها مثل تمامی گروه های طوطی سان می‌تواند ماهها با آب کم زندگی کند اما علت اینکه تمایل شدیدی برای تخم گذاری در فصل بارندگی دارد این است که برای پرورش جوجه‌های خود نیاز به آب دارد.این پرنده لانه سازی نمی‌کند بلکه از سوراخهای موجود بر روی درختان (مخصوصا درخت اکالیپتوس) استفاده می‌کند.و برای پر کرد کف لانه در صورت عدم وجود چاله محدب در کف سوراخ از پوسته خود درخت استفاده می‌کنند.حتی در صورتی که درختان زیادی در ناحیه موجود نباشد تمام جفتهای یک گروه(گروهها معمولا12 تا 45 جفت هستند) روی یک درخت تخم گذاری می‌کنند.

کاربر گرامی :لازم به ذکر است شما میتوانید در تایپیک تخصصی سایت 6019 روش نوین و راهبردی جفت کردن مرغ عشق با بخور اکالیپتوس را به صورت کامل وآسان که ماحصل ابتکار و نو آوری تیم تحقیقاتی سایت 6019 می باشد را مطلالعه نمایید و به سادگی هر چه تمام تر شاهد جوجه مرغ عشق های جذاب خود باشید

تعداد تخم مرغ عشق در فصل تخم گذاری

مرغ عشق ماده بر حسب میانگین و بررسی های تیم تحقیقاتی سایت6019 در اولین تخم گذاری خود2تا3 تخم می گذارد که طبق مشاهدات تیم تحقیقاتی6019از این مقدار تخم غالبا1 الی2 جوجه متولد میشوند. و در دفعات بعدی این میزان  تخم به4 عدد می رسد (در بعضی گونه ها تا 6 تخم نیز مشاهده گردیده است پس از اتمام تخم گذاری توسط مرغ عشق ماده  18 تا 23 روززمان میبرد تا تخم هابه جوجه تبدیل شوند . در این مدت مرغ عشق نر در حوالی لانه می‌ماند و نقش یک نگهبان و تغذیه رسان را برای مرغ عشق ماده تا زمانی که جوجه ها پروار گردند ایفا میکند.

نکته مهم:یادتان باشد که پس از بزرگ و پر در آوری جوجه مرغ عشق ها در صورت نزاع مرغ عشق نر و ماده ,مرغ عشق نررا از قفس مرغ عشق ماده و جوجه هایش جدا کنید تا شاهد مرگ مرغ عشق نرتوسط مرغ عشق ماده نباشید

 

 

عشق مرغ یا مرغ عشق6019

مرغ عشق 6019

 

قدرت هضم غذا در مرغ عشق بسیار سریع بوده و معمولا هر 15 تا 20 دقیقه فضله میگذارند.مرغ عشق ماده به علت به خطر نیفتادن سلامتی جوجه‌ها در لانه فضله نمی‌کند و برای این کار از لانه خارج می‌شود البته تعداد ترک لانه باید کم باشد تا خطری متوجه جوجه‌ها نشود.چون نمی‌شود هر 15 تا 20 دقیقه ماده برای فضله گذاری از لانه خارج شود، قبل از اولین تخم گذاری مرغ عشق ماده فواصل بین تعداد دفعات فضله گذاری خود را افزایش می‌دهد و در هر 2تا 3 ساعت مبادرت به انجام این کار می‌کند اما به میزان بیشتری فضله می‌گذارد به این ترتیب به فضله گذاری در مدت طولانی عادت می‌کند.در هنگام تخم گذاری در برخی موارد ماده پرهایش می‌ریزد و احتمالا این کار برای ایجاد محیطی گرم برای تخمها و جوجه‌ها می‌باشد.

بعد از تولد جوجه‌ها مرغ عشق ماده آنها را به وسیله خوراک نرم معده اش تغذیه می‌کند و بعد از چند روز بچه‌های بزرگتر از غذای نیمه هضم شده لوله مری و کوچکترها هنوز از طریق معده تغذیه می‌شوند.به منظور جدا سازی تغذیه جوجه ها ابتداجوجه مرغ عشق های بزرگتر از طریق لوله مری تغذیه می‌شوند و سپس جوجه‌های کوچکتر از طریق معده تغذیه می‌گردند.بعد از به دنیا آمدن جوجه ماده کمتر از قبل مبادرت به خروج از لانه می‌کند و تنها مواقع ضروری برای دفع فضله، تغذیه یا تمیز کردن خود از لانه خارج می‌شود.نکته: باید بگوییم که پس از به دنیا امدن جوجه مرغ عشق ها نباید زیاد مزاحم آنها شد و وقت و بی وقت در لانه سرک کشید چراکه باعث ایجاد ترس و استرس در مرغ عشق ها خواهید شد.نظافت لانه جوجه ها هفته ای 1 بار و پسس از رشد و کرکی شدن  بدنشان هر 2 روز یکبار اهمیت بسیاری دارد.

مرغ عشق ماده همیشه از طریق نر تغذیه می‌شود که این تغذیه شامل دانه‌های هضم شده آماده نیز می‌شود چون اگر قرار باشد ماده غذا را هضم کند وقت بیشتری می‌برد و شرایط محیط برای تامین غذا نیز نا معلوم است پس باید در وقت صرفه جویی کرد و نوزادان را هر چه زودتر پرورش داد.
دو تا سه هفته مرغ عشق ماده در گرم نگه داشتن  و همچنین مراقبت ازجوجه ها آنها را در زیر بال و پر خود نگه می دارد تا زمانی که پرهایجوجه ها در آید.بعد از حدود 6هفته مرغ عشقهای جوان می‌توانند از لانه بیرون بیایند و پرواز کنند.آنها قادر به داشتن زندگی مستقل هستند اما پدر تا یک یا دو هفته از آنها مراقبت کرده و گه گاه تغذیه شان می‌نماید.در حین این مدت مرغ عشق ماده نیز اگر شرایط برای تخم گذاری سری دوم مناسب باشد مقدمات را آماده می‌کند.در سه ماه اول مرغ عشق هنوز پرهای اولیه را دار هست و تفاوت چندانی از نظر ظاهر با مرغ عشقهای بالغ ندارد.تنها رنگشان مات تر از مرغ عشقهای بالغ است.رنگ پوست بینی روشن است و به سختی می‌توان آنها را تعین جنسیت کرد.مهمترین نشانهٔ مرغ عشقهای جوان  درشتی حلقه دور چشم ورنگ سیاهی چشمان آنهاست.بعد از ۳ ماه پرهای جوجه های نیمه بالغ مرغ عشق  به صورت نا متراکم می‌ریزد و از این موقع به بعد مرغ عشق کاملا همانند مرغ عشق‌های بالغ می‌شود و آماده تولید مثل  زیستی خود می‌شود

تغذیه مرغ عشق

 ارزن درشت مهمترین خوراک مرغ عشق‌ها محسوب می‌شود و تنها در فصول معینی از سال در زیستگاه این پرنده‌ها در استرالیا می‌روید و این پرندگان باقی سال را از تخم خشک سایر گیاهان تغذیه می‌کنند.اما در اسارت باید علاوه بر ارزن  دانه های مکملی مثل کتان و دانه مخلوط یا همان هفت تخم  نیز در رژیم غذایی آنها گنجانده شود.از سبزیجات و میوه ها نیز میتوانند به عنوان یک مکمل غذایی و منبع غنی از ویتامین ها برای تغذیه هرچه بهتر مرغ عشق ها بهر برد که در زیر چندین مورد را برایتان باز گو میکنیم

سبزی‌های تازه مثل تره که مملو ازویتامین آ می‌باشد ,اسفناج , لبو پخته, ٬کدو,٬هویج,اسفناج وبرگ کاسنی,شاهی ,ریحان,ساقه کاهو به اندازه کم,برگ کرفس و دیگر برگین سبزان مجاز برای تغذیه  مرغ عشق ها
میوه‌هایی از قبیل سیب قرمز قطعه شده بدونه هسته ٬گلابی رسیده قطعه شده٬هویج که می‌شود آن را به صورت رنده شده نیز به پرنده  داد، به ,توت فرنگی , حبه انگور دو نیم شده ,کدو سبز,ذرت پخته شدهرا نیز بسیار دوست می‌دارند.

 یادتان باشد میوه‌ را همیشه باید شسته شده و بدونه هسته در اختیار هر گونه پرنده ای قراردهید

حبوبات پخته شده مثل عدس ,لوبیا,باقالی پخته شده و فاقد نمک و افزودنی خاص,جوانه گندم,جوانه ماش
بادام درختی خیس شده و خام فاقد نمک و هر گونه افزودنی خاص.

مرغ عشقهایی که به نوعی رژیم غذایی خاص عادت بکنند به راحتی آن رژیم را ترک نمی‌کنند پس باید از خردسالی آنها را به رژیم غذایی خوبی عادت داد. برای اطمینان از جذب مواد معدنی مورد نیاز در پرنده بهتر است از مکمل های تغذیه ای یا ویتامین های اضافی ( مانند مولتی ویتامین مخصوص پرندگان یا ویتالین  ) استفاده کرد. نکته : به کرارات مشاهده شده است که مرغ عشق ها در راستای هضم غذای خود از گچ دیوار منزل و آهک برای تغذیه نیز استفاده میکنند و قادر هستند آنها را دفع کنند جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد ولی اگر از تراشیده شدن دیوار هایتان از دست مرغ عشق ها خسته شده اید می توانید  مقداری  شن خوراکی مخصوص پرندگان را همیشه در ظرفی جدا گانه در داخل قفس در اختیارشان قرار بدهید 

نحو نگهداری مرغ عشق

بهتر است مرغ عشق‌ها بصورت جفت نگه‌داری شوند.مرغ عشق به محیط اطراف خود خو می‌گیرد و نباید جای قفس پرنده را تغییر داد.قفس پرنده باید جایی باشد روشن و تا حد ممکن ساکت.و در محل‌های پر رفت و آمد و پشت پنجره که نور آفتاب دائم به آنها بتابد محل مناسبی نیست، زیرا اگر مرغ عشق زیاد زیر نور آفتاب بماند سکته می‌کند.قفس پرنده باید در بالا باشد تا پرنده به همه چیز مسلط باشد و احساس ترس نکند. قسمتی از قفس مرغ عشق همیشه باید  رو به دیوار باشد به طوریکه از پشت سرخود خیالش راحت باشد این امر نکته بسیار مناسبی برای مرغ عشق خواهد بود.
کف قفس را با شن مخصوص پرندگان و یا همانگونه به صورت خالی قرار دهید و از گذاشتن کاغذ در کف قفس مرغ عشق ها پرهیز نمایید چرا که مرغ عشق ها علاقه وافری به ریز ریزکردن هر چیزی دارند خرده های تکه  کاغذ می تواندباعث مسمومیت مرغ عشق  دلبندتان شود. هر 3 روز یکبار و اگر وقت آزاد داریدهر روز کفی قفس را تمیز کنید تا به روند سلامتی پرنده تان کمک شایانی کرده باشید
چوب نشیمنگاه مرغ عشق بایددارای قطر 1.5 تا 2 سانتیمتر باشد تا مانع ابتلای پرنده به بلندی ناخن شود.همچنین باید در قفس از تکه های تمیز چوبی درختان نیز برای نشستن پرندگان استفاده شود.مرغ عشق برای اینکه منقارش بیش از اندازه بلند نشود باید همیشه چیزی را با نوکش بتراشد،این امر کمک شایانی به کوتاه ماندن نوکشان دارد.یادتان باشد شاخه‌ها باید بعد از گذشت مدت های کوتاه با فواصل2 الی3 هفته تعویض و تجدید گردند.
ظروف آب و غذای مرغ عشق‌ها نیز نباید زیاد تعویض گردد زیرا به آن ظرف عادت می‌کنند و از ظرف جدید ممکن است بترسند و این باعث گرسنگی آنها بشود. در صورت تمایل به نگهداری بیش از یک جفت مرغ عشق در یک قفس باید حتما به این موضوع اشاره شود که هر جفت مرغ عشق برای داشتن بهترین بازده برای زندگی به فضایی معادل یک مکعب با اضلاع 50 سانتی متر نیازمند می باشند و در صورت داشتن فضایی کم تر از این حدود بی شک میان جفت ها درگیری بر سر قلمرو زیستی پیش خواهد آمد. البته اگرآن هاراباجوجه هایشان(جوجه ی 2 ماه به بالا)دریک قفس بیناندازید به جان یکدیگر افتاده وظرف 3 الی 4 روز یکدیگر را میکشند.

بیماری‌ها مرغ عشق

مرغ عشق همانند سایر پرندگان به بسیاری از بیماری های طیور مبتلا می شود ومهم ترین این بیماری ها عبارتند از: بیماری نیوکاسل، بیماری پر ریزی فرانسوی، بیماری جوجه مرغ عشق، بیماری آبله، بیماری پستیاکوز، بیماری سالمونلوزبیماری مگا باکتریوز، بیماری تریکومونیازیس، بیماری کوکسیدیوز، بیماری جرب، بیماری اسپرژیلوز. هر کدام از بیماری های فوق الذکر علایم ونشانه های خاصی دارد وبرای درمان آن ها باید به دامپزشک مراجعه کرد. علائمی مانند عطسه های متوالی و مشاهده آبکی تر شدن فضله در این پرنده طی چند روز متوالی، نشانه خطر شناخته شده و باید سریعا نسبت به بر طرف کردن آن اقدام کرد ؛ بدین صورت که از جریان هوای مستقیم جلوگیری به عمل آمده، پرنده را در دمای بالاتر نسبت به محیط بیرون نگهداری کرده و با استفاده از نور مادون قرمز(با فاصله30 سانتی از پرنده)گرما دهی کنید تا جریان خون در پرنده بالا رفته و با افزایش دما، این علائم خطرناک بهبودی یابد

هموطن عزیزو گرامی :در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جانوری ودرراستای ارتقا زندگی بهتر برای همه مخلوقات خدا دلسوزانه کوشا وسخاوتمند باشید. تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه شما کمال تشکر را دارند( موفق و پیروز باشید)

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (187)

 • Aliiii

  سلام خسته نباشيد.ممنون از سايت خوبتون.
  اگه ميشه كمكم كنين واقعا برام مهمه
  دوتا مرغ عشق نر و ماده خريدم اما فكر ميكنم دوتاشون نرن. يعني مرغ عشق ماده كه رنگش ابيه و قسمت بالاي نوكش كاملا بنفشه رو شك دارم ماده باشه. چه جوري ميتونم عكسشو واستون بفرستم؟؟؟ كمكم كنين لطفا ضروريه واسم 🙁

  می 25, 2016 در 10:35 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   دوست گرامی کافیست عکسهای موردنظر را در یکی از سایتهای آپلود و اشتراک گذاری قرار داده و لینک آن را ارسال نمایید .

   می 25, 2016 در 5:46 ب.ظ
 • امیر

  سلام ایا همیشه رنگ سفید بالای نوک نشان دهنده ی ماده بودن مرغ است یا ملاک نیست؟؟؟
  یک مرغ کامل زرد با چشمان قرمز دارم که بینی اش سفید(کرم )است .
  و یک مرغ سفید ابی که نوکش بنفش است .
  مرغ عشق زرد خیلی شیطون تر است .
  به نطر شما کدام نریا ماده هستند؟؟؟

  آوریل 19, 2016 در 9:11 ب.ظ
  • moh6019

   سلام:بعله نر و ماده هستند . پرنده زردتان ماده است و کاملا نیز بالغ است.

   آوریل 19, 2016 در 10:57 ب.ظ
 • علی

  سلام من دیروز یک جفت خریدم که اصلا به همدیگراهمیت نمیگزارند و فقط هر دویشان ثابت یکجا نشسته اند لطفا کمک کنید چه کنم تا باهم نزدیکی کنند و دوست شوندو چه گونه جفت بزنم؟؟توروخدا کمک کنید

  مارس 19, 2016 در 1:25 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   کاربر گرامی شما به تازگی پرنده را خریده ایید و نباید توقع داشته باشید پرندگان در این مقدار روز کم تحرک داشته باشند در 2 هفته اول جابجایی و انتقال پرندگن به جای جدید پرندگان دچار استرس نقل مکانی هستند و زمان میبرد تا به محیط جدید خو بگیرند . بهترین اقدام صبر و ایجاد محیطی ارام برای پرندگان است تا با محیط اطرافشان خو بگیرند و پس از آن تحرکشان نیز بیشتر خواهد شد جای هیچگونه نگرانی نمیباشد.

   مارس 19, 2016 در 1:43 ق.ظ
 • Arash

  سلام. میخواستم ازتون گلایه کنم که من یک ماه براتون ایمیل فرستادم و کار مهم داشتم و خواهش کردم تا سریع جواب بدین که اگه پرنده هام مشکلی داره تا وقتی فروشنده قبول میکنه برم عوضشون کنم اما شما گفتین ما سرمون شلوغه و هیچ جوابی ندادین.واقعا یعنی اینقد شما مشغله دارین که اینجوری با مخاطبینتون برخورد میکنید؟
  به هر حال من رفتم عوضشون کردم و یه نر دیگه گرفتم بدون اینکه بدونم خوبه یا نه اما از دست شما خیلی ناراحت شدم که درخواست کمک من رو اصلا جواب ندادین

  مارس 16, 2016 در 2:27 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
   لازم است به عرضتان برسانیم که ما روزانه چیزی غریب به100تا150 کاربر را چه به صورت پرسش و پاسخ در سایت و چه تلفنی در حال جوابگویی هستیم که همین مقدار جواب دهی کلی از تایم روزانه و شبانه ما را میگیرد در کنار این موارد تغییرات و مشکلات فنی که گاها بدونه پیش بینی در سایت رخ می دهند و گاهی برای رفع آنهاچند روز تا چند هفته باید تایم بگذاریم و دیگر کارهایی که در طول روز داریم را خودتان یک جمع بندی سر انگشتی نمایید خواهید فهمید که تا چه حد ما ترافیک کاری داریم.همه افرادی که به سایت ما مراجعه مینمایند توقع کمک دارند ما نیز بی هیچ چشم داشتی تمام تلاشمان کمک به هموطنان است اما چند مدتی است که در مضیقه نفرات هستیم و نمیتوانیم تمام کمال به همه امور رسیدگی نماییم. ما از شما پوزش میخواهیم.در وضعیت کنونی پاسخ دهی بر حسب الویت است.

   مارس 17, 2016 در 3:05 ق.ظ
 • mohamadreza

  سلام با عرض خسته نباشید
  من ی مرغ عشق دستی دارم ک تو پانسیون ازاده و کلا تو خونه هم پرواز میکنه و الان میخوام ی جفت مرغ عشق بگیرم.
  میخواستم بدونم اگه گنار قفس مرغ عشق دستیم بزارم قفسشونو مشکلی پیش میاد و اگه ب وجود میاد چیکار کنم.
  مرغ عشق دستیم مادس
  ممنون میشم از راهنماییتون..

  مارس 12, 2016 در 3:45 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   مشکلی وجود ندارد میتوانید پس از یک ماه و طی زمان قرنطینه نیز انرا نیز در پاسیو ازاد نمایید

   مارس 12, 2016 در 8:20 ب.ظ
 • Arash

  سلام.من الان 14 روزه برای شما ایمیل کردم عکس مرغ عشقامو اما شما اصلا جواب ندادین.یعنی اینقد سرتون شلوغه که نمیتونین لطف کنین یکم سریعتر جواب بدین.عجله دارم

  مارس 1, 2016 در 9:41 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   ارسال تصویر به ایمیل منوط به نگارش پیگیری تصویر است چرا که حجم ایمیل های دریافتی ما بسیار بالا است و بررسی دونه به دونه انها نیز امری زمانبر است. و الویت پاسخ با افردی است که سوالتاشان اضطراری است.

   مارس 3, 2016 در 12:44 ق.ظ
 • Arash

  سلام.شما گفتین بعد بررسی ایمیل جواب رو برام میفرستین اما نفرستادین میشه لطف کنید یکم سریع تر جواب بدین با تشکر

  فوریه 22, 2016 در 8:34 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   در این برهه سال حجم کاری ما بسیار بالااست و بعلت طبقه بندی شدن پاسخ ها تاخیر وجود دارد

   فوریه 24, 2016 در 1:37 ب.ظ
 • Arash

  سلام.من دیروز براتون عکس مرغ عشقام رو فرستادم اما جواب ندادین.میشه جواب پیام من رو بدین.با تشکر

  فوریه 19, 2016 در 2:13 ب.ظ
  • moh6019

   سلام:
   پس از بررسی ایمیل ها مستقیم ارسال خواهد گردید.

   فوریه 21, 2016 در 3:50 ب.ظ
 • Arash

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت بسیار خوب شما
  من حدود 10 روز می باشد که یک جفت مرغ عشق گرفته ام که عکس هایش را برای شما ارسال کرده ام.
  طبق گفته فروشنده مرغ عشق آبی ماده و مرغ عشق زرد نر می باشد و گفته اند که هر دو جوان می باشند.اما خواستم تا نظر شما استاد محترم هم در این باره بدانم و لطف کنید به چند سوال بنده پاسخ دهید و راهنماییم نمایید.
  1- آیا جنسیت گفته شده درست است؟ به نظر شما سن آنها چقد است و آیا از نظر سنی آمادگی برای جفت شدن دارند؟
  2-مرغ عشق آبی که ماده می باشد خیلی فعال است و حرکات بیشتری دارد و سر و صدا میکند مخصوصا وقتی صبح در هوای آزاد بالکن قفس را بذارم اما مرغ عشق زرد نر کمتر فعال است و صدای کمی دارد.آیا به نظر شما مرغ عشق نر مشکلی دارد و یا اینکه مریض یا پیر است؟
  3-با توجه به عکس نوک مرغ عشق نر تیره تر از مرغ عشق ماده است این نشانه چیست؟
  4-با توجه به عکس رنگ پوست پای مرغ عشق نر تیره تر از مرغ عشق ماده است این نشانه چیست؟
  5-وقتی سبزیجاتی مثل کلم سفید رو جلوی نوک آنها میگیرم مرغ عشق ماده با لذت گاز میزنه و میخوره اما مرغ عشق نر انگار زور نداره که آن رو گاز بزنه یک گاز آروم میگیره.به نظر شما چه مشکلی دارد؟
  ***با توجه به این سوالاتی که کردم آیا مرغ عشق نر(زرده) مناسب است؟ به نظرتون پیر نیست؟ در پایان لطف کنید بگید آیا برای جفت شدن مناسبن و اگه هستن چقد باید صبر کرد؟
  ببخشید از اینکه با سوال طولانی وقتتون رو گرفتم.با تشکر از سایت عالی شما

  فوریه 18, 2016 در 5:36 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   کلیه موارد شما حساسیت بی مورد است و چیز چندان خاصی وجود ندارد و کلیه رفتارهایشان عادی تلقی میشود. پس از بازبینی تصاویر جوابیه برایتان از طریق ایمیل ارسال میگردد.

   فوریه 21, 2016 در 3:40 ب.ظ
 • o_OmiD

  با عرض سلام و خسته نباشید
  قبل از هر چیز باید از سایت خوبتون تشکر کنم.من سایتای زیادی رو در مورد پرنده ها مطالعه کردم ولی انصافا سایت شما کاملترین مجموعه ای بود که باهاش برخورد کردم.

  من چند روزی هست که یه جفت مرغ عشق گرفتم،عکساشون رو به ایمیلتون میفرستم.اطلاعات چندانی در مورد پرنده ها ندارم و به همین خاطر چنتا سوال داشتم در موردشون:
  1- جنسیتشون ؟
  2- سن تقریبیشون چنده؟
  3- آیا سالم هستن ؟ ( به آبیه یکم مشکوکم آخه پوست بالای نوک و سوراخ بینی اش یکم غیرعادیه به نظرم)
  4- امکان جفت شدنشون وجود داره؟
  5- توانایی جفتگیری دارن ؟

  فعلا همین سوالا رو دارم 🙂 اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید،دوباره مزاحمتون میشم و از راهنمایی هاتون استفاده میکنم.
  آهان یادم اومد:
  6- امروز سمت راست نوک پرنده آبی،به رنگ سبز تیره در اومده .دلیلش چیه؟ آیا مریضه؟

  پیشاپیش ازتون متشکرم
  در ضمن ممنون میشم اگه جوابا رو به ایمیلم ارسال کنید.مرسی.

  فوریه 4, 2016 در 11:58 ب.ظ
 • rezakh

  سلام خسته نباشید میخواستم هم جنسیت و هم سن و بالغ بودن پرنده هامو بدونم براتونم عکساشونو فرستادم میشه لطف کنید و جوابشو ایمیل کنید برام ممنون میشم.??

  فوریه 4, 2016 در 1:16 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   پس از بررسی پاسخ برایتان ارسال خواهد گردید.

   فوریه 6, 2016 در 1:36 ق.ظ
 • طاهر

  سلام حدود چهاررور یک جفت مرغ عشق خریدم نر خیلی مسته امروز صبح دیدم نر دوبار سوار ماده شد وبرای بار سوم ماده اجازه نداد به نظرشما جفت گیری شده اگه سده جندروز دیگه تخم میگذارد

  ژانویه 24, 2016 در 1:39 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   در این مدت کم این امر امکان پذیر نمیباشد.ما این امر را جفتگیری تلقی نمینماییم.

   ژانویه 26, 2016 در 3:48 ق.ظ
 • محمد

  باسلام
  من یه جفت مرغ عشق خریدم فک کنم هر دو ماده اند چه جوری عکسش رو بفرستم؟؟؟؟

  ژانویه 21, 2016 در 12:52 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام
   دوست عزیز
   شما از طریق منو سایت قادرید به کانال ما بپیوندید و از اونجا ارسال کنید یا اینکه از طریق ایمیل خودتان به ایمیل info@6019.ir به طور مستقیم یا از بخش تماس با ما نیز به طور مستقیم عکس را برای همین ایمیل ارسال کنید . نوشتن نامی که سوالتون رو درج کردید یا ایمیل ثبت شده برای دریافت جواب لازم است

   ژانویه 21, 2016 در 3:55 ب.ظ
 • reza`

  با سلامو تشکر از سایت بسیار خوبتون
  میخواستم جنسیت مرغ عشق سفید رو بدونم از مغازه پرنده فروشی گرفتم گفت ماده هس اما یکم تو شک هستم ممنون میشمکمکم کنین

  ژانویه 15, 2016 در 1:47 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام :
   نر است.

   ژانویه 22, 2016 در 10:42 ب.ظ
 • vertigo

  سلام
  یه جفت مرغ عشق دارم میشه سن و جنسیتشون رو بهم بگین ؟

  ژانویه 1, 2016 در 4:49 ب.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   پرندگانتان هر جفتشان ماده هستند. ماده سفید رنگ را تعویض نمایید و بجای مرغ عشق زرد یک نر بالغ بگیرید. مرغ عشق سفید یکسال و دو ماه و دیگری حدود11 ماه دارد.

   ژانویه 1, 2016 در 6:42 ب.ظ
  • vertigo

   خیلی ممنون از راهنماییتون سایتتون عالیه !

   ژانویه 2, 2016 در 11:53 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام :
   برای ما افتخار است منتخب شما شده ایم

   ژانویه 9, 2016 در 9:52 ب.ظ
  • vertigo

   سلام و عرض ارادت
   من به حرفتون گوش کردم و مرغ عشق هام رو عوض کردم و دوتا مرغ عشق بالغ گرفتم و اینم عکس ها شون سوالی که ازتون داشتم این بود که :
   1 مرغ عشق نرم با وجود اینکه حدود 1 ماه میشه پیشمون هست اما هیچ فعالیتی نداره یعنی نه بازی گوشییه نه خوندنی و حتی وقتی می رم سر قفس فقط منو نگاه میکنن چیکار کنم که راحت تر باشه ؟
   2 وقتی می خریدمشون به فروشنده گفتم تا چند تا ماده بندازه تو قفس تا ببینیم کدومشونو انتخاب میکنه و مرغ عشق نر من این ماده رو انتخاب کرد و همونجا هم کلی نوک به نوک شدن اما از وقتی آوردمشون خونه همدیگه رو زیاد تحویل نمی گیرن چرا ؟
   3 قبلا ً کنار این مرغ عشق آبیه یه مرغ عشق زرد داشتم که شما گفتین عوضش کنم و من جدا کردمش و تو یه قفس مجزا گذاشتمش اما هر وقت زرده رو میبرم تویه اتاق دیگه شروع میکنن همدیگه رو صدا زدن باهاشون چیکار کنم ؟
   4 مرغ عشق مادم رو (همینی که تو عکسه) هرکی میبینه میگه آماده است برای جفت گیری اما اینا زیاد همو تحویل نمی گیرن لطفا بگین بهشون چی بدم تا تحریک بشن ؟
   من بهشون ارزن و تخم کتان و شاهدانه و کافیشه و تخم منداب و تخم کاهومیدم هفته ای 1 وعده مولتی ویتامین و میوه (سیب و هویج و خیار و موز و پرتقال )+سفیده تخم مرغ میدم و کف دریا و پودر صدف هم تو قفسشون هست
   دیگه چیزی به ذهنم نمیرشه خواهش میکنم کمکم کنید
   ممنون از سایت خوبتون در ضمن ایول که مطالب مرغ عشقا رو زیاد کردین

   فوریه 14, 2016 در 1:42 ق.ظ
  • moh6019

   با سلام:
   این ماده مناسب است و امادگی کامل دارد.کمی زمان میبره تا بهم عادت کنند . توجه کنید پرنده اییکه تازه به محیط جدید وارد میشه دچچار ترس است و تا به محیط جدید عادت کند خودش زمان میبرد کمی صبور باشید به نتیجه خواهید رسید و جفت میشوند.زیادم شاهدانه ندهید . خیار هم ندهید موز هم زیاد ندهید باقی موارد مشکلی ندارد.

   فوریه 14, 2016 در 9:02 ب.ظ
  • vertigo

   بازم تشکر
   خیلی ممنون از راهنمایی ها تون

   فوریه 15, 2016 در 11:44 ق.ظ
  • vertigo

   آقا مجدداً سلام
   یه جفت مرغ عشق جدید از یکی از دوستام هدیه گرفتم عکسها شونو برات میزارم اگه میشه یه لطفی کن بگو چطورن ؟
   و دیگه اینکه ماده (مرغ عشق سفید) قسمت بینیش یکم ناقصه و یه خورده پکره و به قسمت مقعدش مدفوع چسبیده مشکلش چیه ؟
   قبلاً مرغ عشق هامو می بردم دامپزشکی میگفت اینا انگل روده میگیرن و مشکل دیگه ای واسشون پیش نمیاد ممکنه که اینم انگل روده داشته باشه ؟
   اینم عکساشون:

   فوریه 16, 2016 در 9:28 ب.ظ
  • moh6019

   سلام:
   از نظر ظاهری که خوبند البته پرنده سفیدتان چندان چنگی به دل نمیزند و بهتر است یک ماده مناسبتر برای نر تهیه نمایید.چسبیدن مدفوع مربوط به ژیاردیا است و درمان ان نیز نیاز به انتی بیوتیک دارد که دامپزشک بر مبنای شدت بیماری انتی بیوتیک مربوطه را تجویز میکند.چسبیدن مدفوع نیز بیماری تلقی میشود و بهتر است درمان شود.

   فوریه 17, 2016 در 12:24 ق.ظ

ارسال دیدگاه غیر فعال است.

بازگشت به نوشته‌ها