قناری رابرای جفت کردن در۱هفته آماده کنیدتخصصی

قناری رابرای جفت کردن در۱هفته آماده کنیدتخصصی

کسانی که اقدام به خرید و نگهداری قناری برای جفت کردن و جوجه کشی میکنند به دفعات  برایشان پیش آمده که از خود و دیگران بپرسند چگونه قناری نر و قناری ماده را برای جفت گیری و جوجه کشی میشود آماده نمودودر پاسخشان هرفردی به هر طریقی که توانسته جوجه از قناری های خود بکشد راتجویز کرده است .ولی به دفعات گزارش شده است خیلی از افراد پس از انجام تمام این مراحل به نتیجه مطلوب نتوانسته اند دست یابند و قناری را در فصل جوجه کشی آماده کنند. در این بخش تیم تحقیقاتی سایت۶۰۱۹آموزش راحت و کاملا راهبردی  را به شما عزیزان آموزش می دهد که اکثر کسانی که قناری دارند از آن  برای آماده سازی قناری نر و قناری ماده استفاده میکنند ونتیجه مطلوب را از آن کسب میکنند  پس شما کاربر عزیز دقت کنید تا در این امر فردی مهار درآماده سازی قناری شوید

 1. برای آماده سازی قبل از هر اقدامی میبایست قفس قناری راتمیز نمود (قفس مناسب قناری هرچی بزرگترباشد بهتراست و قناری استدلال بیشتری دارد.ولی میتوانید متناسب با بودجه جیبتون بخرید)کلیه لوازم راخوب بشورید نظافت کلیه لوازم برای تکثیر و نگهداری هرگونه پرنده ای دارای اهمیت بالای است مخصوصا درجوجه کشی قناری و اماده سازی(نکته:ضد عفونی کردن وتمیز نگه داشتن قفس پرنده درسلامت ودور ماندن پرنده از بیماری های میکروبی و عفونی و همچنین آبله تاثیر فراوانی دارد)یادتان باشد قفس در محیطی آرام و به دور از هیاهو در نقطه ای نسبتا  بالا (۱۸۰سانتی متر از کف)نسب شود تا پرنده  امنیت کافی را  بر حسب غریضه حس کند که این امر تاثیر زیادی در تسریع جفتگیری و تخم گذاری قناری دارد.

 2. دانه قناری که همان کتان است ولی باید همیشه  ظرف جا دانه ای پر باشد(تکه دانه ای نمیتواند تغذیه مطلوبی برای پرندگان باشد پس از دانه های مکمل نیز استفاده نمایید مخلوط مقدار کمی ارزن ریز با کتان میتواند بهترین گزینه باشد). از دانه مخلوط یا هفت تخم هم به مقدار کم در روز به عنوان یه میان وعده مفید میتوانید برای قناری استفاده کنید ولی  دانه مصرفی هرچه که هست باید از مرغوبترین دانه باشد ودرتمام مراحل آماده سازی در اختیارقناری قرار گیرد. در مواقعی که ازغذا های تخم مرغی و دیگر خوراکی ها برای تغذیه قناری بهتر میبرید میبایست تخم کتان در قفس باشد چون قناریها علاقه وافری دارند که در لا به لای استفاده از غذا های کمکی اقدام به خوردن دانه کنند.(این نکته رو برای آن دسته از افراد میگویم که موقع دادن غذای کمکی ظرف دانه رو از قفس خارج میکنند که کاملا اشتباه است)

 3. هر روز به مبنای تغذیه هر جفت قناری  تخم مرغ اپز کنید (نکته مهم  یادتان باشه هر روز نه آنکه بردارید۵ تا تخم مرغ رابا هم آبپز کنید ودر چند روز به خورد قناری بدهید که  این امرباعث ایجاد مشکل ریوی و تفسی و گوارشی برای قناری می شود.تخم مرغ را روزانه وبه اندازه مصرف همان روز اپز کنید)مبنای استفاده از تخم مرغ ابپز فقط سفیده آن است که پس از جدا کردن زرده, سفیده را رنده کرده و با مقداری هویج رنده کرده مخلوط نمایید و به صورت جداگانه به مدت یک هفته در اختیار قناری نر و ماده بگذارید  در صورتیکه محل نگهداری قناری شما گرم است  بعد از یک ساعت اضافی تخم مرغ را از قفس خارج کنید و کفی قفس را بشورید تا از خوردن تکه های فاسد شده توسط قناری جلوگیری کنید. شن ریزه و کف دریا خورد شده در تمام جیره روزانه  قناری باید در اختیارش باشد مخصوصا قناری ماده که برای ساخت تخم نیاز مبرمی به کلسیم دارد.

 4. استفاده از برگین سبزانی مثل برگ کاسنی وبرگ  شاهی,برگ ترب,ریحان,اسفناج که تمیزه شسته شده باشد و بدونه رطوبت آب,هر روزبه مقداری معین اهمیت بالایی  دارد(سبزین برگان در حدود ۲ برگ برای جیره ۱ روزه یک پرنده مقداری مطلوبی است و در امر تقویت قوای جنسی پرنده تاثییر  بسزایی دارد

 5. وان  آبتنی هر روزظهر ساعت۱۲ در اختیار قناری قرار بدهید و یادتان باشد که دمای هوای محل نگهداری قناری مطلوب باشد که پرها زود  خشک گردند تا از سرماخوردگی  قناری دلبندتان جلوگیری شود. آبتنی  از نکات بارز و اصلی در تمام دوران چه آماده سازی و چه غیرآن در قناری نر وقناری ماده محسوب میشود.(نکته:پس از تخم گذاری قناری ماده و تا زمانی که جوجه قناری ها سر از تخم  در می اورند از استحمام پرنده پرهیز نمایید تا احتمال پس زدن تخم توسط ماده قناری به حد اعقل برسد)

 6. یک هفته قبل از جفت کردن قناری ها به منظور تقویت بهتر و تکمیل منابع ویتامینی مورد نیازبدن قناری می بایست اقدام به تقویت ویتامینی نمود.بدین منظور به مدت ۳ روز متوالی و بدونه وقفه برای اولین روز درآب پرنده مقدار۵ قطره ویتامین را حل نموده و در اختیارش میگذارید ودر ۲ روز بعدی از ویتالین مخصوص پرندگان بازهم تاکید میکنیم ویتالین نه ویتامین در آب اشامیدنی قناری اضافه میکنید و در اختیارش میگذارید.(در صورتی که قناری شما دارای سن بالا و مسن است میبایست به مدت ۵ روزمتوالی به مقدار۵ قطره در نصف جا آبی  از داروی ویتامینی و تقویتی مخصوص این امر که شامل ویتامینهایی چون A+D3+E+Ca میباشداستفاده نمایید) دارای مدت در اختیارقرار ویتالین  برای قناری صبح زود به مدت۹ ساعت است و بعد ازآن آب تازه در اختیارقناری قرار دهید(نکته :استفاده از آب داری کلر برای تمام پرندگان مضر بوده وباعث ایجاد عوارض سیستم گوارشی وتنفسی میگردد لذا لازم است از آبی که فاقد کلر و نسبتا خنک است چه برای نوشیدن و چه برای استحمام پرندگان زینتی استفاده نمایید تا پرنده از عوارض ناشی از کلر محلول در آب در امان بماند.

 7.  سیب و هویج  و یا پوره سیب و هویج و هرگونه میوه  مجاز برای مصرف قناری به عنوان یک میان وعده مفید وعصر گاهی به نوبه خود تاثیر بسزایی دارد و در سوخت ساز تغذیه قناری تا حدود زیادی میتواند مفید باشد.

 8. نکته مهم:شایدبه دفعات خوانده یا شنیده باشید که میگویند وقتی میخواید قناری رو باهم جفت کنید اخر شب قناری نررا بندازید داخل قفس ماده یا ماده قناری را بندازید تو قفس قناری نرو بعد یک هفته هم لانه رو در اختیارشون بذارید ولی طبق بررسی های تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ هرفردی که به سبک خودش توانسته از قناری جوجه بکشد همان را هم برای همه بازگو میکند اما  روش درست این است که وقتی قناری ماده و نر آماده هستند قبل از جفت کردن قناری ها باید لانه تخمگذاری را با پنبه کم پر کنید و داخل قفس قناری ماده بگذارید  مقداری شلتوک پنبه طبیعی هم کف قفس یا لای میله های قفس قناری قرار بدید تا ماده قناری در صورت اماده بودن به تولید مثل  لانه رو خودش تکمیل کند زمانی که لانه توسط ماده قناری تکمیل شد وماده قناری شروع به جیک زدن کرد زمان جفت کردن و راه دادن قناری نر به قفس ماده قناری رسیده حال زمانیکه چراغ هارو برای خواب خاموش میکنید قناری نر رو بندازید داخل قفس ماده قناری

 9. نکته کاربردی مهم:زمانی که میخواهید اقدام به جفت کردن قناری با یکدیگر کنید پرهای ریز روی الت تناسلی قناری  ماده را با قیچی کوتاه کنید یا خیلی اروم انها را به طوری که  به پرنده اسیب نرسد با دست بکنید تا اسپرم در زمان آمیزش راحتر وارد شود و در زمان تخم گذاری ازکثیف شدن مخرج و بروزبیماری های میکروبی بر اثر حجم مدفوع زیاد جلوگیری نمایید این نکته مهمی در تولید مثل بشمار میرود,بیشتر اوقات گزارش شده است که خیلی از کسانی که قناری را جفت کرده اند می گویند تخم قناری ما نطفه نداشته و پوک بوده یکی از دلایل این امر و تا حدود زیادی همین پرهای ریز هستند که مانع ورود اسپرم در موقع امیزش قناری ها میشود.پس حتما  قبل از جفت کردن  پرهای ریز الت تناسلی قناری  ماده را کوتاه کنید و سپس انها را در یک قفس جفتشان کنید

 10. در زمان جفت گیری و تخم گذاری قناریهایادتان باشد حتما  قناری های جفت خورده را تقویت کنید دادن تخم مرغ اپز  و هویج ودانه مخلوط یا هفت تخم درصبح هر روز تااخرین تخم گذاری ماده قناری امری با اهمیت وواجب است چرا که باعث تقویت و باسازی اسپرم در جنس نر و  جذب پروتئین کامل برای ساخت بافت تخم در ماده قناری میشود

هموطن عزیزو گرامی :در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جانوری ودرراستای ارتقا زندگی بهتر برای همه مخلوقات خدا دلسوزانه کوشا,با محبت و سخاوتمند باشید. تیم تحقیقاتی سایت ۶۰۱۹ از طرف خود و کلیه حافظان محیط زیست بخاطر این حس مسئولانه شما کمال تشکر را دارند( موفق و پیروز باشید)

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (904)

 • ابوالفضل پاسخ به

  با سلام
  قناری هام فک کنم جفت خوردن و نر هر روز باهاش جفتگیری میکنه
  منتهی نمیدونم چرا همش دو تا شون میچسبن به میله و هی اینور اونور میرن تو روز . انگار دنبال یچیزی هستن
  میشه بگید دلیل رفتارشون چیه
  ماده هی بال بال میزنه و میره اینور اونور و جیک جیک میکنه
  نر هم بهمین ترتیب

  آوریل 18, 2018 در 12:15 ب.ظ
  • 6019 Team

   با سلام:
   لانه برایشان قرار داده اید یا خیر.؟اگر لانه ندارند سریعا بگذاریدبستر یا پنبه لانه سازی را در حد مطلوب برایشان در لانه بگذارید. قرار دهی وان ابتنی نیاز است. ارایه پودر صدف و کف دریا نیز لازم است.

   آوریل 21, 2018 در 1:19 ق.ظ
 • ابوالفضل احمدی پاسخ به

  سلام اقا تورو خدا کمکم کنید
  دیشب خیلی قناریمو اذیت کردم
  بعد که اومدم گذاشتمش تو قفس دیدم مدفوع سفید انداخت
  بعد یگوشه 2 ساعت کز کرد جیک نمیزد
  دیشب اصلا خواب درست درمون نکردم از بس فکرش کردم
  صبح که رفتم دانشگاه و اومدم از مادرم پرسیدم خوند یا نه گفت جیک نزده و یگوشه کز کرده
  بعد قفسشو برداشتم بردم رو حیاط و دیدم مدفوعش تقریبا عادی شده اما یکم ابکیه
  شاهدونه که عاشقش بود و بحدی دوست داشت جلو منم میخورد اما الان اونم نمیخورد تا جایی که من دیدم
  خلاصه گذاشتمش رو حیاط و تنهاش گذاشتم بعد ده بیست دقیقه خوند
  بخدا خیلی اعصابم و روانم داغونه از دیشب که نکنه من باعث مرگ این زبون بسته بشم خیلی عذاب وجدان دارم خیلی اذیت شد دیشب خیلی
  با شرحی که دادم تورو خدا بگید قناریم طوریش که نیست
  خوب میشه ؟
  عادی شده الان وضعش؟
  خیلی دوسش دارم خیلی

  آوریل 11, 2018 در 1:03 ب.ظ
  • 6019 Team

   با سلام:
   جای نگرانی نیست.پرنده شما دچار استرس مقطعی گردیده. به مدت سه روز یک قطره بکمپلکس یا مولتی ویتامین در ابش اضافه نمایید مشکل رفع میشود. سعی کنید دیگر تنش به پرنده وارد ننمایید.

   آوریل 11, 2018 در 9:56 ب.ظ
 • Milad پاسخ به

  سلام من دوتا قناری دارم یکی شون مرد رفتم قفس یکی براش گرفتم گفت مال خودت نر این ماده میخواد ماده براش خریدم گفت هر دوتا رو بنداز پیش هم ی لونه بهم داد الان هیچ کدوم نمیخونن فقط کف قفس یا جای وان میشینن لطفا راهنمایی کنید

  آوریل 7, 2018 در 7:18 ب.ظ
  • 6019 Team

   با سلام:
   این روش اصلا اصولی نمیباشد جدایشان نمایید و در قفس های مجزا دور از هم نگه دارید فعلا . تا یک هفته بعد از پایداری شرایط و دیدن رفتارهای دو پرنده برای تمایل به جفت شدن ان موقع جفت نماید. .

   آوریل 7, 2018 در 7:34 ب.ظ
 • علی پاسخ به

  سلام خدمت شما من ماده قناریم امادست مسته مسته ولی نرم هنوز اماده نشده چکار کنم نرم اماده بشه

  آوریل 5, 2018 در 11:50 ب.ظ
  • 6019 Team

   درود:
   به مدت یک هفته روزی دو یک قطره بکمپلکس و یک قطره ویتامین سه گانه(acd3) در ابشان اضافه نمایید هر روز نیز وان ابتنی برایش بگذارید.لزوم دادن سبزیجات به مدت سه روز در هفته نیز توصیه میشود کف دریا را پودر نمایید و با مقداری نمک معمولی ترکیب نموده و برایش قرار دهید(2 قاشق غذا خوری پودر کف دریا نصف قاشق چای خوری نمک معمولی )

   آوریل 6, 2018 در 9:12 ب.ظ
 • Ahora پاسخ به

  درود استاد، خدایی حرف نداری، برا جفت گیری و جوجه کشی قناری تو مغازه ک نسبتا شلوغ و پر سر صداس میشه جوجه کشید!!؟

  مارس 25, 2018 در 8:12 ب.ظ
  • 6019 Team

   با سلام:
   بعله موردی ندارد اگر ارتفاع قفس در حد بالاتر از سطح و دید باشد میتوانید این امر را انجام دهید.ما تیم تحقیقاتی هستیم تلفظ استاد را برای خود جایز نمیدانیم با تشکر.

   مارس 26, 2018 در 8:08 ب.ظ
 • سهند پاسخ به

  سلام سال نو مبارک ممنون از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفیدتون
  من یه قناری نر دارم حدود 5 ماه پیش رفتم یه قناری ماده خریدم براش ولی بدون هیچ اطلاعاتی انداختم پیش هم ولی دعواشون گرفت
  گفتم یکی دو روزه حل میشه ولی نشد که نشد تا اینکه بعد یه ماه متاسفانه قناری نر زد و قناری ماده رو به هلاکت رسوند
  بعد اون جریان قناری نر من به تولک رفت و پرهاش ریخت و دیگه هم نخوند تا این که دو هفته پیش شروع کرد به آروم آروم خوندن
  من با دقت نگاه کردم دیدم دوره تولکی قناری من تموم شده و پرهاش در اومده اما الان 2 هفته است که فقط ریزه خونی میکنه و نمیتونه مثل قبل خوش دهن بخونه
  تمام کارایی که بالا گفتین انجام دادم ولی بازم نمیتونه خوب بخونه انگار داره واسه خودش میخونه و فقط خودش میتونه بشنوه
  حتی صدای قناری نر باز میکنم براش تا اگه بتونه یاد بگیره و مثل اون صدا بخونه ولی بازم ریزه خونی میکنه و صدای اولیه رو نداره
  شما روشی میتونین پیشنهاد کنین تا باز مثل قبل آماده بشه و بتونه مست و خوش دهن بخونه؟
  ممنون از سایت خوبتون

  مارس 21, 2018 در 1:38 ق.ظ
  • 6019 Team

   با درود.
   اقدامات انجام شده شما کاملا غلط بوده است. تمامی موارد تغذیه ایی و شرایط نگهداریتان را به همراه نام شهر خود برایمان ارسال نمایید تا برایتان بررسی نماییم

   مارس 24, 2018 در 1:47 ق.ظ
 • ایران پاسخ به

  با تشکر از جوابتون
  ایا دستی میشه با این روش؟

  مارس 20, 2018 در 1:02 ق.ظ
  • 6019 Team

   درود:
   ما توصیه نمینماییم.قناری ها پرنده ایی مناسب برای دست اموز شدن نمیباشند.ا

   مارس 20, 2018 در 6:00 ب.ظ
 • ایران پاسخ به

  با سلام
  میخواستم نظرتون رو در مورد بیرون گذاشتن ظرف دون قناری برای دستی کردنش چیه؟؟؟ میشه توضیح بدید که فایده داره یا نه ممنون

  مارس 18, 2018 در 1:17 ق.ظ
  • 6019 Team

   درود:
   این امر را ما توصیه نمی نماییم.و بهتر است انجام ندهید.

   مارس 18, 2018 در 7:12 ب.ظ
 • سعید پاسخ به

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدتون. ما ۶ تا قناری داریم. ۳ تا نر و ۳ تا ماده. توی بالکن بسته نسبتآ بزرگ با همراه تمامی امکاناتشون نگه میداریم.
  دوتا سوال داشتم از خدمتتون؟
  یکی اینکه تو این شرایطی که بحالت طبیعی براشون فراهم کردیم امکان بوجود اومدن جوجه ها هست؟ یا حتمآ باید مراحل انتقال قفس به قفس انجام بشه؟
  و سوال دومم اینکه یکی از قناری های نر ما لانه ساخته و توش میشینه. فکر کردیم اشتباه دادن. بردیم عوضش کنیم گفتن ماده نیست. نره. مگه میشه نر لانه بسازه و روش بشینه؟!؟!

  مارس 17, 2018 در 6:57 ب.ظ
  • 6019 Team

   درود:
   زاد و ولد در پرندگان نیازمند فرا رسیدن فصل و ایجاد شرایط مربوطه است پرندگانی که به امادگی تولید مثل برسند بی شک قابلیت تولید مثل را خواهند داشت. انچه که شما فرمودید پروسه جفت زدن تلقی میشود و زمانی که پرندگان امادگی تولید مثل را داشته باشند باید پرنده نر و ماده در یک قفس انتقال یابند تا مراحل جفتگیری انجام و تولید مثل حاصل گردد و یک الزام است.
   در قناری های نر سن بالا اینگونه رفتار به دفعات زیاد مشاهده گردیده است و حتی در طبیعت نیز پرندگان نر لانه سازی میکنند تا بتواند ماده ها را برای جفتگیری فریب دهند.و گاهی نیز در لانه استراحت می نمایند و کاملا عادی است.

   مارس 17, 2018 در 11:10 ب.ظ
 • ابوالفضل پاسخ به

  در ادامه کامنت قبلیم باید بگم
  وقتی جداشون کردم و یه پارچه کشیدم رو قفس ماده که نبینن همو.
  نر خیلی بیقراری میکنه و صداش میزنه
  ماده صداش در نمیاد ولی اینور اونور میره با جیک جیک قناری نر
  منو کاملا گیج کردن وقتی پیش همن نر فراریه ازش ولی جداشون میکنم بیقراری میکنه براش
  چون این حالت رو چندبار دیگم داشتن ولی وقتی جداشون میکردم صدا میزدن همو
  گیجم میخوان پیش هم باشن یا نه
  لطفا بگید چیکار باید بکنم
  با تشکر از پاسخگویی و حسن نیت شما

  فوریه 24, 2018 در 12:54 ق.ظ
  • 6019 Team

   یک بار گفتم. مداومت نشان دادن پرندگان بهم باعث میشود پرنده جفت نخورد . باید صبور بود. این اقدامات شما نشان از عجله شما دارد. توجه نمایید صبر و انجام و رعایت اقدامات لازم قبل تولید مثل بهترین کار برای حصول نتیجه است.

   فوریه 25, 2018 در 1:51 ق.ظ
 • ابوالفضل پاسخ به

  با سلام دوباره و ممنون از جواب شما
  ایا تعویض ماده فکر خوبیه؟
  چون احساس میکنم این دوتا باهم نمیسازن و ماده خیلی غلدره به قدری که صدای ضبط شده ی خوندن نر رو که براش میذارم حمله میکنه بسمت نر
  بهرحال هرچه شما بگید رو انجام میدم چون من تجربه خاصی ندارم تو این کار

  فوریه 23, 2018 در 9:57 ب.ظ
  • 6019 Team

   گاهی نر ها ماده را نمیپسند و گاهی هم ماده ها نرهارا. تعویض ماده میتواند روش مطلوبی باشد.از این رو بهتر است ماده متناسب و هم قوار نر و اماده جفتگیری تهیه نمایید. این میتواند مطلوب باشد.

   فوریه 25, 2018 در 1:50 ق.ظ
 • ابوالفضل پاسخ به

  سلام
  قناریامو انداختم پیش هم
  نر از ماده میترسه
  ماده اذیتش میکنه
  لطفا راهنماییم کنید

  فوریه 23, 2018 در 9:57 ق.ظ
  • 6019 Team

   درود
   پرندگان شما امادگی و شرایط جفت شدن را ندارند . جدا سازی نمایید. یارتان باشد قناری ها را بصورت انفرادی نگهداری می نمایند و فقط در صورت امادگی هر دو پرنده برای تولید مثل در کنار هم نگهداری میشوند.

   فوریه 23, 2018 در 4:05 ب.ظ
 • ابوالفضل پاسخ به

  با سلام خدمت شما خوبان
  در اوایلی که قناری خریدم قناری نر خیلی مست بود ولی قناری ماده احساسی نداشت و بیتفاوت بود …
  روز دوم قناری ها را در یک قفس انداختم و فرداش تخمدان را گذاشتم برایشان
  سپیده دم دیدم قناری نر شروع کرد به خوندن و اماده شد برای جفتگیری ولی قناری ماده فرار میکرد و اجازه نمیداد.
  روزای بعد دیدم قناری ماده باعث ترس قناری نرم میشد با باز کردن نوکش قناری نر میترسید و میچسبید به میله و فرار میکرد ازش.
  جداشون کردم . یکیشون. رو گذاشتم تو اتاق و یکیشون رو تو حال
  الان قناری ماده میبینم جیک میزنه و اینور اونور میره از اونور نر با شنیدن صدای ماده شروع میکنه به خوندن
  هی صدای هم میزنن
  تا حالا دوبار انداختمشون پیش هم اوایل ولی ماده قناری نر رو اذیت میکنه و میترسونتش
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

  فوریه 20, 2018 در 10:11 ب.ظ
  • 6019 Team

   درود
   پرندگان شما امادگی تولید مثل را ندارند.فعلا جدا سازی نمایید تا پرنده ماده نیز به امادگی تولید مثلی برسد. بهبود تغذیه میتواند روند تولید مثلی را تسریع بخشد. هنوز زمان برای تولیدمثل وجود دارد. صبور باشید و کمی حوصله بخرج دهید عجله باعث عدم حصول نتیجه میشود

   فوریه 23, 2018 در 4:30 ب.ظ
 • محسن پاسخ به

  میخوام قناریم۱۰ روزه مستش کنم
  روشی هست ممنون میشم کمک کنید

  فوریه 12, 2018 در 11:34 ب.ظ
  • 6019 Team

   درود .
   در صورتی که پرنده ریزخوانی مداوم داشته باشد میتوانید از ویتامین های گروه ب یا همان بکمپلکس ها برای ترغیب استفاده نمایید. البته بیاد داشته باشید استفاده دارو مستلزم رعایت میزان مصرف است 1 قطره در 200 سی آب به مدت 4 روز پس از آن هفته ایی یکبار. بکار گیری دانه های محرک مثل شاهدانه در حد کم نیز تاثیر گذار است.

   فوریه 13, 2018 در 12:15 ب.ظ
 • عرفان پاسخ به

  سلام.پای قناریام دوتاشون جوش زده چی بزنم پاشون وعلت چیه? ممنونم

  می 28, 2016 در 11:29 ب.ظ
  • moh6019

   جوش ها میتوانند علائم بیماری های حادتر باشند . اگر از گزش پشه و حشرات باشد درمان مطلوب ندارند و باید پروبیتویتیک درمانی تحت نظر دامپزشک داده شود. به طور کلی اگر مایت باشد دشواری درمان دارد . پرنده قرنطینه نگه داری شود.

   می 29, 2016 در 11:04 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =